Sistemul "De la 4 la 5"

Lyhnus

New Member
13 Ion 2016
127
200
0
83.212.106.112
notă de subsol: Έχω φτιάξει και σύστημα με τίτλο "De la 3 la 4", αλλά ανακάλυψα εντελώς τυχαία ότι το σύστημα που θα σας παρουσιάσω, έχει μεγαλύτερα ποσοστά κέρδους και επιτυχίας και μεγαλύτερο φάσμα επιλογών. Πάμε παρακάτω...

2akh009.jpg

(ναι το λογότυπο με μάρανε τώρα :p)


Περίληψη
Η σκέψη για αυτό το σύστημα είναι να μειωθεί ο αριθμός των στοιχηματικών εταιριών που χρησιμοποιούμε όταν ψάχνουμε τα μεγάλα ποσά σε αποδόσεις και να υπάρχει ένα σεβαστό καθημερινό ποσό κέρδους, όσο δύναται υπό τη θέληση του Θεού. : preot: Η κίνησή μας στην αναζήτηση των αγώνων έχει να κάνει με την επιλογή συγκεκριμένων, με τα κριτήρια που θα περιγραφούν παρακάτω. Αυτό το εγχείρημα για να τρέξει, χρειάζεται σχετικά μεγάλο αρχικό κεφάλαιο, το οποίο αλλάζει με τον αριθμό των αγώνων που θα πρέπει να παιχτούν μέσα στη μέρα. Όταν κάποιος εξάγει τον αριθμό των αγώνων που πρέπει να παίξει με το παρόν σύστημα, δεν έχει επιλογή να διαλέξει όποιον του αρέσει. Υπάρχει κίνδυνος να επιλέξει αγώνες που μπορεί να μην βγουν και να χαλάσει το σερί των υπολογισμένων αποδόσεων.

scop
Με το παρόν σύστημα, θα πρέπει να σκέφτεστε ότι θα παίζετε όσους αγώνες θα εξάγετε, με 4€ έκαστος και με την πιθανή κερδοφορία του, να έχετε επιστροφή 5€. Σε περίπτωση που θα χάσει ο αγώνας, δεν θα χάσετε όλα τα λεφτά σας, αλλά θα έχετε επιστροφή ένα σεβαστό ποσό, μικρότερο των 4€, το οποίο θα συμπληρώσει ως χασούρα κάποιος επόμενος αγώνας που θα κερδίσει και θα περισσέψει και ένα μικρό ποσό ως μια επικερδής επιστροφή.

țintă
Στόχος του παρόντος συστήματος είναι να υπάρχει ένα επικερδές μεροκάματο ή μια επικερδής έκτακτη εισφορά, καθόλα νόμιμη, χρησιμοποιώντας μόνο ιντερνετικές στοιχηματικές εταιρίες (για την διευκόλυνση στα δεκαδικά που μας δίνουν σε σύγκριση με τον ΟΠΑΠ) και αυτές οι εταιρίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε μόνες τους κάθε μία, είτε σε συνδιασμό, όπως σας αρέσει, κάντε το!

Δικαιώματα χρήσης του συστήματος
Φίλοι μου, αυτό το σύστημα δεν είναι κάποιο πρόγραμμα. Είναι μελέτη που έριξα πάνω σε μαθηματικά και εναλλακτικούς τρόπους σκέψης. Μου πήρε ενάμισι μήνα για να το ολοκληρώσω και όπου μου ερχόντουσαν ιδέες, τις έγραφα όπου έβρισκα για να μην τα ξεχάσω (@fairplay μην γελάς, σε βλέπω! Με έχεις δει που το κάνω :p )... Αν κάποιος από εσάς το ξεκινήσει και βγάλει τα πρώτα του κέρδη (που είδα ότι είναι σίγουρα), μπορεί να μου στείλει ένα "Mulțumesc" με όποιον τρόπο θέλει (και για σουβλάκια να πάμε, δεν με χαλάει
: twis: )

5dw86a.jpg

(το τετράδιο του αδερφού μου με τα λατινικά)

2rr79sk.jpg

(ο Χριστός και η Παναγία. μέχρι και στη σακούλα του εργοστασίου έγραψα!!)


Ανάλυση συστήματος
Σε κάθε περίπτωση ένα αρχείο EXCEL θα ήταν ότι πρέπει! Για να δούμε τι στοιχεία έχουμε μέχρι τώρα...

1.jpg

Έχω τραβήξει σύνολο 1.069 αγώνες από το κουπόνι του ΟΠΑΠ. Νοιώθω ότι το δείγμα μου είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό γιατί έχει να κάνει με αληθινούς αγώνες που έχουν συμβεί.

2.PNG

Στον παραπάνω πίνακα παρατηρούμε τις ημέρες που επιλέχτηκαν. Είναι ημέρες σερί, και τα ποσοστά με τα νούμερα που φαίνονται, δείχνουν ότι ακόμα και με το ελάχιστο των 42,86% της επιτυχίας του κουπονιού, μπορεί να δημιουργήσει θετικό πρόσημο στην επιστροφή μας. Υπήρξαν αγώνες που στην στήλη "Ποντάρισμα ΔΕ" από την παραπροηγούμενη φώτο, υπολογίστηκαν αρνητικές τιμές. Αυτοί οι αγώνες διαγράφονται από τη ρίζα, χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί χαλάνε τις εξισώσεις, είτε κερδίσουν, είτε χάσουν. Δεν μπορούμε να χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς....

Μετά χρειάστηκε να κάνω έναν έλεγχο με δείκτες για την εμφάνιση των αποδόσεων που παρουσίασαν μέχρι στιγμής αυτά τα κέρδη, έτσι ώστε να τα απομονώσω και να ξανακαθαρίσω τους αγώνες που δεν θέλω να επιλέγω
(είπαμε! δεν χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς...).


3.PNG
(τι ομορφούλικο που είναι...)

Ξεκαθαρίζοντας τις μηδενικές τιμές...

4.PNG

Χρησιμοποιώντας τη Στατιστική ανάλυση Χ[SUP]2[/SUP], οι αποδόσεις που θα ψάχνω και έχουν στοιχηματικό ενδιαφέρον, είναι οι ακόλουθες:

2,202,302,252,151,652,05
1,331,502,001,672,101,42
1,481,751,922,351,381,95
2,081,351,681,571,631,45
1,701,811,851,981,531,55
1,911,321,471,601,721,87




Οπότε, ότι δεν βρίσκεται σε αυτή τη λίστα.... ΠΕΤΑΜΑ!

7.jpg
 
Ultima editare:
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Ευχαριστώ, πριν το ακολουθήσω παικτικά.
 
  • Aprecieri
reacţii: Lyhnus
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

notă de subsol: Έχω φτιάξει και σύστημα με τίτλο "De la 3 la 4", αλλά ανακάλυψα εντελώς τυχαία ότι το σύστημα που θα σας παρουσιάσω, έχει μεγαλύτερα ποσοστά κέρδους και επιτυχίας και μεγαλύτερο φάσμα επιλογών. Πάμε παρακάτω...

2akh009.jpg

(ναι το λογότυπο με μάρανε τώρα :p)


Περίληψη
Η σκέψη για αυτό το σύστημα είναι να μειωθεί ο αριθμός των στοιχηματικών εταιριών που χρησιμοποιούμε όταν ψάχνουμε τα μεγάλα ποσά σε αποδόσεις και να υπάρχει ένα σεβαστό καθημερινό ποσό κέρδους, όσο δύναται υπό τη θέληση του Θεού. : preot: Η κίνησή μας στην αναζήτηση των αγώνων έχει να κάνει με την επιλογή συγκεκριμένων, με τα κριτήρια που θα περιγραφούν παρακάτω. Αυτό το εγχείρημα για να τρέξει, χρειάζεται σχετικά μεγάλο αρχικό κεφάλαιο, το οποίο αλλάζει με τον αριθμό των αγώνων που θα πρέπει να παιχτούν μέσα στη μέρα. Όταν κάποιος εξάγει τον αριθμό των αγώνων που πρέπει να παίξει με το παρόν σύστημα, δεν έχει επιλογή να διαλέξει όποιον του αρέσει. Υπάρχει κίνδυνος να επιλέξει αγώνες που μπορεί να μην βγουν και να χαλάσει το σερί των υπολογισμένων αποδόσεων.
scop
Με το παρόν σύστημα, θα πρέπει να σκέφτεστε ότι θα παίζετε όσους αγώνες θα εξάγετε, με 4€ έκαστος και με την πιθανή κερδοφορία του, να έχετε επιστροφή 5€. Σε περίπτωση που θα χάσει ο αγώνας, δεν θα χάσετε όλα τα λεφτά σας, αλλά θα έχετε επιστροφή ένα σεβαστό ποσό, μικρότερο των 4€, το οποίο θα συμπληρώσει ως χασούρα κάποιος επόμενος αγώνας που θα κερδίσει και θα περισσέψει και ένα μικρό ποσό ως μια επικερδής επιστροφή.
țintă
Στόχος του παρόντος συστήματος είναι να υπάρχει ένα επικερδές μεροκάματο ή μια επικερδής έκτακτη εισφορά, καθόλα νόμιμη, χρησιμοποιώντας μόνο ιντερνετικές στοιχηματικές εταιρίες (για την διευκόλυνση στα δεκαδικά που μας δίνουν σε σύγκριση με τον ΟΠΑΠ) και αυτές οι εταιρίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε μόνες τους κάθε μία, είτε σε συνδιασμό, όπως σας αρέσει, κάντε το!
Δικαιώματα χρήσης του συστήματος
Φίλοι μου, αυτό το σύστημα δεν είναι κάποιο πρόγραμμα. Είναι μελέτη που έριξα πάνω σε μαθηματικά και εναλλακτικούς τρόπους σκέψης. Μου πήρε ενάμισι μήνα για να το ολοκληρώσω και όπου μου ερχόντουσαν ιδέες, τις έγραφα όπου έβρισκα για να μην τα ξεχάσω (@fairplay μην γελάς, σε βλέπω! Με έχεις δει που το κάνω :p )... Αν κάποιος από εσάς το ξεκινήσει και βγάλει τα πρώτα του κέρδη (που είδα ότι είναι σίγουρα), μπορεί να μου στείλει ένα "Mulțumesc" με όποιον τρόπο θέλει (και για σουβλάκια να πάμε, δεν με χαλάει
: twis: )

5dw86a.jpg

(το τετράδιο του αδερφού μου με τα λατινικά)

2rr79sk.jpg

(ο Χριστός και η Παναγία. μέχρι και στη σακούλα του εργοστασίου έγραψα!!)


Ανάλυση συστήματος
Σε κάθε περίπτωση ένα αρχείο EXCEL θα ήταν ότι πρέπει! Για να δούμε τι στοιχεία έχουμε μέχρι τώρα...


Έχω τραβήξει σύνολο 1.069 αγώνες από το κουπόνι του ΟΠΑΠ. Νοιώθω ότι το δείγμα μου είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό γιατί έχει να κάνει με αληθινούς αγώνες που έχουν συμβεί.


Στον παραπάνω πίνακα παρατηρούμε τις ημέρες που επιλέχτηκαν. Είναι ημέρες σερί, και τα ποσοστά με τα νούμερα που φαίνονται, δείχνουν ότι ακόμα και με το ελάχιστο των 42,86% της επιτυχίας του κουπονιού, μπορεί να δημιουργήσει θετικό πρόσημο στην επιστροφή μας. Υπήρξαν αγώνες που στην στήλη "Ποντάρισμα ΔΕ" από την παραπροηγούμενη φώτο, υπολογίστηκαν αρνητικές τιμές. Αυτοί οι αγώνες διαγράφονται από τη ρίζα, χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί χαλάνε τις εξισώσεις, είτε κερδίσουν, είτε χάσουν. Δεν μπορούμε να χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς....

Μετά χρειάστηκε να κάνω έναν έλεγχο με δείκτες για την εμφάνιση των αποδόσεων που παρουσίασαν μέχρι στιγμής αυτά τα κέρδη, έτσι ώστε να τα απομονώσω και να ξανακαθαρίσω τους αγώνες που δεν θέλω να επιλέγω
(είπαμε! δεν χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς...).


Vedeți atașamentul 21396
(τι ομορφούλικο που είναι...)

Ξεκαθαρίζοντας τις μηδενικές τιμές...

Χρησιμοποιώντας τη Στατιστική ανάλυση Χ[SUP]2[/SUP], οι αποδόσεις που θα ψάχνω και έχουν στοιχηματικό ενδιαφέρον, είναι οι ακόλουθες:

2,202,302,252,151,652,05
1,331,502,001,672,101,42
1,481,751,922,351,381,95
2,081,351,681,571,631,45
1,701,811,851,981,531,55
1,911,321,471,601,721,87




Οπότε, ότι δεν βρίσκεται σε αυτή τη λίστα.... ΠΕΤΑΜΑ!

κατι λαθος κανεις
 
  • Aprecieri
reacţii: SERRES
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Το λαθος ή "λαθος" σου ειναι οτι πηρες 1069 αγωνες και απλα σημειωσες ποιες αποδοσεις βγηκαν με κερδος.Αφαιρεσες αυτες που ειχαν χασουρα και στην συνεχεια εβγαλες το συμπερασμα οτι αν ξαναπαιξεις τις ιδιες αποδοσεις θα εχεις παλι κερδος.
Αν μιλαγες μονο για μια αποδοση πχ 2,14 κι εβρισκες οτι στις 1069 εμφανισεις αυτης της αποδοσης ειχες κερδος,τοτε θα μπορουσαμε να το συζητησουμε.
Εσυ ομως εχεις επιλεξει 36 αποδοσεις.Αρα κατ αναλογια θες 1069 επι 36=38.484 αγωνες δειγμα για να εχεις παρομοια στατιστικη αναλυση.
Παρε 38.484 αγωνες ακομα λοιπον,παιξε τις ιδιες αποδοσεις για να δεις τι θα γινει
ΓΙα να μην το κανεις τσαμπα..αν παιξεις εικονικα ΟΠΑΠ θα εισαι στο -13%-10% roi περιπου.Αν παιξεις ιντερνετ θα εισαι κοντα στo μηδεν
Απλη στατιστικη ανωμαλια ειναι δηλαδη.Οποιο τυχαιο δειγμα αγωνων και να παρεις,καποιες αποδοσεις θα εχουν κερδος περισσοτερο απο καποιες αλλες για καποιο χρονικο διαστημα.Κανεις δεν σου εγγυαται οτι αυτες θα συνεχισουν να σου βγαζουν κερδος

Εχασες τα σουβλακια με λιγα λογια :)
 
Ultima editare:
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Λιγες παρατηρησεις ακομα ..
Όταν κάποιος εξάγει τον αριθμό των αγώνων που πρέπει να παίξει με το παρόν σύστημα, δεν έχει επιλογή να διαλέξει όποιον του αρέσει. Υπάρχει κίνδυνος να επιλέξει αγώνες που μπορεί να μην βγουν και να χαλάσει το σερί των υπολογισμένων αποδόσεων.
Αυτο δεν ισχυει.Σε οποιοδηποτε κερδοφορο συστημα αν δεν παιζεις ολους τους αγωνες αλλα επιλεγεις καποιους ΤΥΧΑΙΟΥΣ ,το αποτελεσμα ειναι παλι να εχεις κερδος.Παρομοιως αν ειχες χασουρα ,θα εχεις παλι χασουρα.Αφου μακροπροθεσμα το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο.
Αν μονο επιλεγεις καποιους αγωνες με συγκεκριμενα κριτηρια ,τοτε ενδεχομενως να εχεις διαφορετικο προφιτ ή χασουρα.Μπορει και να μην αλλαξει τιποτα βεβαια

Επισης παιζοντας διπλη ευκαιρια,στις συντριπτικα περισσοτερες περιπτωσεις μειωνεις το κερδος σου.Θα εχει νοημα να το κανεις μονο στην περιπτωση που το Χ και το αλλο σημειο δηλ ο ασσος ή το διπλο εχουν την ιδια αξια.
ή το κανεις αν εχει καποια αξια εστω και το Χ ,θελοντας απλα να μειωσεις το drawdown σου

Υπήρξαν αγώνες που στην στήλη "Ποντάρισμα ΔΕ" από την παραπροηγούμενη φώτο, υπολογίστηκαν αρνητικές τιμές.
Αυτοί οι αγώνες διαγράφονται από τη ρίζα, χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί χαλάνε τις εξισώσεις, είτε κερδίσουν, είτε χάσουν.

Καμια εξισωση δεν χαλανε.Εδω ειναι το λαθος που περιεγραψα πριν.Τους εβγαλες γιατι δεν σε βολευαν.Την εχω πατησει κι εγω ετσι

Στόχος του παρόντος συστήματος είναι να υπάρχει ένα επικερδές μεροκάματο ή μια επικερδής έκτακτη εισφορά, καθόλα νόμιμη, χρησιμοποιώντας μόνο ιντερνετικές στοιχηματικές εταιρίες (για την διευκόλυνση στα δεκαδικά που μας δίνουν σε σύγκριση με τον ΟΠΑΠ) και αυτές οι εταιρίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε μόνες τους κάθε μία, είτε σε συνδιασμό, όπως σας αρέσει, κάντε το!
Στο ιντερνετ θα παιξεις οχι για τα δεκαδικα αλλα για τις καλυτερες αποδοσεις και οχι οπου σ αρεσει αλλα οπου συμφερει


Τελος ,καλο ειναι το backtesting αλλα επειδη παντα υπαρχει περιπτωση κατι να μην εχει γινει σωστα ειτε απο απροσεξια ειτε απο λαθη απο υπερβολικο ενθουσιαμο,καλο ειναι και να γινεται και forward testing πριν κανει καποιος την κινηση να ρισκαρει τα χρηματα του.Γενικα παντως οταν βλεπεις οτι καποιο συστημα σου βγαζει παρα πολλους αγωνες και φαινεται να ειναι και πολυ κερδοφορο,σημαινει οτι ειναι λαθος.Αν ηταν ετσι ευκολα τα πραγματα θα ειχαν κλεισει οι μπουκηδες




  • Σύνθεση αντίστροφης αναλογικής για Διπλές ευκαιρίες: (73,10% ορθό) - Σχεδόν ολοκληρώθηκε
  • Σύνθεση ελαχίστων αποδόσεων από ελαχίστης γκανιότας: (42,86% ορθό) - Δεν ολοκληρώθηκε
  • Σύνθεση Under από ελαχίστης γκανιότας: (78,57% ορθό) - Δεν ολοκληρώθηκε
  • Σύνθεση ελαχίστων αποδόσεων από MEAD γκανιότας εκάστοτε ημέρας: (53,85% ορθό) - Δεν ολοκληρώθηκε
  • Σύνθεση Under από MEAD γκανιότας εκάστοτε ημέρας: (57,69% ορθό) - Δεν ολοκληρώθηκε
Αυτα δεν βγαζουν νοημα





Συνοπτικα ...
εχεις επισημανει ηδη απο μονος σου το λαθος σου
(είπαμε! δεν χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς...).
Αυτο ακριβως εκανες :)
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: Lyhnus și SERRES
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

notă de subsol: Έχω φτιάξει και σύστημα με τίτλο "De la 3 la 4", αλλά ανακάλυψα εντελώς τυχαία ότι το σύστημα που θα σας παρουσιάσω, έχει μεγαλύτερα ποσοστά κέρδους και επιτυχίας και μεγαλύτερο φάσμα επιλογών. Πάμε παρακάτω...

2akh009.jpg

(ναι το λογότυπο με μάρανε τώρα :p)


Περίληψη
Η σκέψη για αυτό το σύστημα είναι να μειωθεί ο αριθμός των στοιχηματικών εταιριών που χρησιμοποιούμε όταν ψάχνουμε τα μεγάλα ποσά σε αποδόσεις και να υπάρχει ένα σεβαστό καθημερινό ποσό κέρδους, όσο δύναται υπό τη θέληση του Θεού. : preot: Η κίνησή μας στην αναζήτηση των αγώνων έχει να κάνει με την επιλογή συγκεκριμένων, με τα κριτήρια που θα περιγραφούν παρακάτω. Αυτό το εγχείρημα για να τρέξει, χρειάζεται σχετικά μεγάλο αρχικό κεφάλαιο, το οποίο αλλάζει με τον αριθμό των αγώνων που θα πρέπει να παιχτούν μέσα στη μέρα. Όταν κάποιος εξάγει τον αριθμό των αγώνων που πρέπει να παίξει με το παρόν σύστημα, δεν έχει επιλογή να διαλέξει όποιον του αρέσει. Υπάρχει κίνδυνος να επιλέξει αγώνες που μπορεί να μην βγουν και να χαλάσει το σερί των υπολογισμένων αποδόσεων.
scop
Με το παρόν σύστημα, θα πρέπει να σκέφτεστε ότι θα παίζετε όσους αγώνες θα εξάγετε, με 4€ έκαστος και με την πιθανή κερδοφορία του, να έχετε επιστροφή 5€. Σε περίπτωση που θα χάσει ο αγώνας, δεν θα χάσετε όλα τα λεφτά σας, αλλά θα έχετε επιστροφή ένα σεβαστό ποσό, μικρότερο των 4€, το οποίο θα συμπληρώσει ως χασούρα κάποιος επόμενος αγώνας που θα κερδίσει και θα περισσέψει και ένα μικρό ποσό ως μια επικερδής επιστροφή.
țintă
Στόχος του παρόντος συστήματος είναι να υπάρχει ένα επικερδές μεροκάματο ή μια επικερδής έκτακτη εισφορά, καθόλα νόμιμη, χρησιμοποιώντας μόνο ιντερνετικές στοιχηματικές εταιρίες (για την διευκόλυνση στα δεκαδικά που μας δίνουν σε σύγκριση με τον ΟΠΑΠ) και αυτές οι εταιρίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε μόνες τους κάθε μία, είτε σε συνδιασμό, όπως σας αρέσει, κάντε το!
Δικαιώματα χρήσης του συστήματος
Φίλοι μου, αυτό το σύστημα δεν είναι κάποιο πρόγραμμα. Είναι μελέτη που έριξα πάνω σε μαθηματικά και εναλλακτικούς τρόπους σκέψης. Μου πήρε ενάμισι μήνα για να το ολοκληρώσω και όπου μου ερχόντουσαν ιδέες, τις έγραφα όπου έβρισκα για να μην τα ξεχάσω (@fairplay μην γελάς, σε βλέπω! Με έχεις δει που το κάνω :p )... Αν κάποιος από εσάς το ξεκινήσει και βγάλει τα πρώτα του κέρδη (που είδα ότι είναι σίγουρα), μπορεί να μου στείλει ένα "Mulțumesc" με όποιον τρόπο θέλει (και για σουβλάκια να πάμε, δεν με χαλάει
: twis: )

5dw86a.jpg

(το τετράδιο του αδερφού μου με τα λατινικά)

2rr79sk.jpg

(ο Χριστός και η Παναγία. μέχρι και στη σακούλα του εργοστασίου έγραψα!!)


Ανάλυση συστήματος
Σε κάθε περίπτωση ένα αρχείο EXCEL θα ήταν ότι πρέπει! Για να δούμε τι στοιχεία έχουμε μέχρι τώρα...


Έχω τραβήξει σύνολο 1.069 αγώνες από το κουπόνι του ΟΠΑΠ. Νοιώθω ότι το δείγμα μου είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό γιατί έχει να κάνει με αληθινούς αγώνες που έχουν συμβεί.


Στον παραπάνω πίνακα παρατηρούμε τις ημέρες που επιλέχτηκαν. Είναι ημέρες σερί, και τα ποσοστά με τα νούμερα που φαίνονται, δείχνουν ότι ακόμα και με το ελάχιστο των 42,86% της επιτυχίας του κουπονιού, μπορεί να δημιουργήσει θετικό πρόσημο στην επιστροφή μας. Υπήρξαν αγώνες που στην στήλη "Ποντάρισμα ΔΕ" από την παραπροηγούμενη φώτο, υπολογίστηκαν αρνητικές τιμές. Αυτοί οι αγώνες διαγράφονται από τη ρίζα, χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί χαλάνε τις εξισώσεις, είτε κερδίσουν, είτε χάσουν. Δεν μπορούμε να χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς....

Μετά χρειάστηκε να κάνω έναν έλεγχο με δείκτες για την εμφάνιση των αποδόσεων που παρουσίασαν μέχρι στιγμής αυτά τα κέρδη, έτσι ώστε να τα απομονώσω και να ξανακαθαρίσω τους αγώνες που δεν θέλω να επιλέγω
(είπαμε! δεν χαλάμε τα νούμερα για συναισθηματισμούς...).


Vedeți atașamentul 21396
(τι ομορφούλικο που είναι...)

Ξεκαθαρίζοντας τις μηδενικές τιμές...

Χρησιμοποιώντας τη Στατιστική ανάλυση Χ[SUP]2[/SUP], οι αποδόσεις που θα ψάχνω και έχουν στοιχηματικό ενδιαφέρον, είναι οι ακόλουθες:

2,202,302,252,151,652,05
1,331,502,001,672,101,42
1,481,751,922,351,381,95
2,081,351,681,571,631,45
1,701,811,851,981,531,55
1,911,321,471,601,721,87




Οπότε, ότι δεν βρίσκεται σε αυτή τη λίστα.... ΠΕΤΑΜΑ!

Μπραβο για την προσπαθεια την υπομονη και το χρονο που αφιερωσες γι αυτη τη μελετη.Το σιγουρο ειναι οτι εχεις πιασει το νοημα που λενε.Εγω ξερω ποσο κοφτερο ειναι το μυαλο σου και προπαντων εχεις και τη γνωση για να το δουλεψεις.Τελος αυτα.Στο ζουμι.Παρακατω που σε διορθωνει ο Αχιλλεας κανει κι αυτος λαθος σε κατι αλλα δε θα σταθω εκει.Κι αυτος τη γνωμη του ειπε.Αυτο που παρατηρω ειναι οτι και στις 10 μερες που το λειτουργησες ειχες κερδος.Λες οτι υπηρξαν και αρνητικες τιμες και τις πετας εξω.Η ''λαθος '' σκεψη ειναι οτι θεωρεις οτι αυτα που σου βγηκαν θετικα θα ειναι παντα ετσι και αυτα που σου βγηκαν αρνητικα θα ειναι κι αυτα παντα αρνητικα.Εδω διαφωνω και λεω οτι πρεπει απλα να πεταξεις εξω τα σετ αποδοσεων που 1=2 (η αποδοση του ασσου ειναι ιση η περιπου ιση με το διπλο)πχ 2,35-3,30-2,35 2,40-3,15-2,40 2,45-3,00-2,45 2,50-2,80-2,50 κτλ γι αυτες τις αποδοσεις ξερεις εσυ,δε θα τα ξαναλεμε.Βγαλε εξω κι αυτες που ο ασσος ειναι ΠΕΡΙΠΟΥ ισος με το διπλο πχ 2,35-3,00-2,40 2,35-3,10-2.45 2,45-2,90-2,55 και εισαι ενταξει.Να ξερεις οτι αν το λειτουργησεις εστω εικονικα για ενα μηνα θα δεις οτι 2-3 μερες θα γραψεις και μειον αλλα δε θα χασεις ολο το ποσο που θα πονταρεις αφου θα εχεις και επιστροφες.Αυτο που κανεις ειναι περιπου να πονταρεις 100 μοναδες και να επιστρεφουν 115-130 περιπου.Μεσο ορο δλδ 120+ μοναδες.Οταν χασεις λοιπον δε θα χασεις 100 μοναδες.Θα χασεις περιπου 20 και θα εχεις επιστροφη 80.Αυτο ειναι και τελος.Αρα στο μηνα αν κερδισεις 15 μερες και χασεις τις αλλες 15 εισαι στα λεφτα σου.Η εκτιμιση η δικη μου ειναι οτι θα χασεις 5 και θα κερδισεις 25.Αρα 25-5=20 μερες με κερδος κι αν πουμε οτι πονταρεις καθημερινα 100 μοναδες,θα εχεις κερδος αλλες 20.Αρα 20χ20=400 μοναδες κερδος το μηνα.Το προβλημα ομως ειναι αλλο.Ολο αυτο δεν ειναι arb καθαρο ειναι ομως κατι σαν arb και ο trader θα σε εντοπισει σε χρονο dt αφου σε καθε αγωνα θα πονταρεις 3 ευρω και θα πας για 4 η θα πονταρεις 4 και θα πας για 5.Το ποτε θα σε κλεισει ειναι θεμα δικο του.Η θα σε κλεισει απο την αρχη η θα σε αφησει μεχρι την ωρα που θα προσπαθησεις να κανεις αναληψη.Το πιασες μποι ? Και κατι αλλο.Εδω ολοι προσπαθουν να αγορασουν.Κανενας δεν πουλαει.Κι εδω και στη ζωη και στη δουλεια κτλ.Εσυ πουλας τσαμπα.Και δε λεω για τον φιλο τον CREA-BET η τον ΑΧΙΛΛΕΑΣ 21 μη παρεξηγηθω κιολας.Εγω ξερω οτι εισαι καλοπροαιρετος και ψυχαρα αλλα δεν ειναι ολοι σαν και σενα.Και δεν αρεσει σε κανενα να του δειχνεις καταμουτρα οτι εισαι πιο εξυπνος απ αυτον η οτι κερδισες πχ 1000 ευρω.Το ξερεις οτι το επαθα κι εγω και μου γινε μαθημα.Και ολη αυτη η μελετη-αναληση δεν ειναι στοιχημα.Το στοιχημα ειναι : διαχειρηση χρηματων, καλης η κακης φορμας , ανεβασμενης και πεσμενης ψυχολογιας....Γενικα ειναι διαχειρηση. Το απογευμα θα κατεβω σε σενα θα σε παρω τηλ αν μπορεις να πιουμε καφε.Μολις διαβασα εδω στο ινφοβετο οτι αν εντοπιστει ενας σταθερα κερδοφορος λογαριασμος που παιζει μ ενα συγκεκριμενο συστημα τοτε τον κλεινει οχι ο trader αλλα ο risk management.Τι λεει ρε παιδι.Γειρασκω αει διδασκομενος.....
 
Ultima editare:
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Μπραβο για την προσπαθεια την υπομονη και το χρονο που αφιερωσες γι αυτη τη μελετη.Το σιγουρο ειναι οτι εχεις πιασει το νοημα που λενε.Εγω ξερω ποσο κοφτερο ειναι το μυαλο σου και προπαντων εχεις και τη γνωση για να το δουλεψεις.Τελος αυτα
Εχει θεληση και μερακι ειναι η αληθεια και μακαρι να καταληξει καποια στιγμη σε κατι αξιολογο
 
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Εχει θεληση και μερακι ειναι η αληθεια και μακαρι να καταληξει καποια στιγμη σε κατι αξιολογο
Ολα αυτα εχουν σχεση εμμεση με την τυχαια συσωρευση επαληθευσης σημειων προς μια κατευθυνση , καμπυλη Gauss κτλ.Aν εχεις τετοιες γνωσεις μπορεις να το ψαξεις κι εσυ.
 
  • Aprecieri
reacţii: Lyhnus
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Oπως είχε γραψει κάποτε και ο Jim Makos:"Προσπαθώντας να βελτιστοποιήσουμε πολύ την πρόβλεψή μας, από ένα σημείο και μετά «ταιριάζουμε» πλέον τα αποτελέσματα στα δεδομένα μας κι όχι το αντίστροφο".
 
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Ολα αυτα εχουν σχεση εμμεση με την τυχαια συσωρευση επαληθευσης σημειων προς μια κατευθυνση , καμπυλη Gauss κτλ.Aν εχεις τετοιες γνωσεις μπορεις να το ψαξεις κι εσυ.

εγκυκλοπαιδικα ειχα ριξει μια ματια παλιοτερα,τιποτα περισσοτερο.αυτο που με καiει ειναι να μαθω το libre και μετα python ή και R και δεν βλεπω να εχω χρονο να τα κανω.
Γι αυτο πιστευω οτι ειναι καλο ν ανοιγονται τετοια νηματα .Γιατι αθροιζονται γνωσεις κι εμπειριες απο πολλα ατομα.Κατι που λειπει στον εναν το εχει ο αλλος κι ετσι ολοι βγαινουν κερδισμενοι συνηθως
 
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Η μελετη και η γνωση εχουν αξια οπως και να εχει.Παντως αν λειτουργησει πρακτικα θα σε κλεισει η εταιρεια πριν κανειςτην πρωτη αναληψη. Αυτο δινει 1,02 και σε λιγο θα το βγαλουν.Μην το πονταρει κανεις γιατι εδω μολις πεις τη λεξη ''στοιχημα '' οι περισσοτεροι φερμαρουν σαν τα λαγοσκυλα...
 
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Εστω οτι μια αποδεκτη αποδοση ειναι το 1.70 και εχει επαληθευση 70% .Αυτο τωρα σαν στατιστικη αποδοσης ειναι ορθο ,αλλα ειναι καπως απροσδιοριστο,διοτι εχει δυο κατανομες .Μια ως προς σημειο 1 και ως προς σημειο 2.Πως οριοθετεις τη σχεση αποδοσης ως τελικη επιλογη σημειου?Η δεν εχει κατα εσενα σημασια ?





Στις αποδεκτες αποδοσεις γινεται να εχεις ακομη τα ποσοστα δηλαδη %.JPGδηλαδη στις χ φορες βγηκε 15 αρα χ%.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: SERRES
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Εστω οτι μια αποδεκτη αποδοση ειναι το 1.70 και εχει επαληθευση 70% .Αυτο τωρα σαν στατιστικη αποδοσης ειναι ορθο ,αλλα ειναι καπως απροσδιοριστο,διοτι εχει δυο κατανομες .Μια ως προς σημειο 1 και ως προς σημειο 2.Πως οριοθετεις τη σχεση αποδοσης ως τελικη επιλογη σημειου?Η δεν εχει κατα εσενα σημασια ?
Σε ποιον κανεις την ερωτηση ?
 
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Εστω οτι μια αποδεκτη αποδοση ειναι το 1.70 και εχει επαληθευση 70% .Αυτο τωρα σαν στατιστικη αποδοσης ειναι ορθο ,αλλα ειναι καπως απροσδιοριστο,διοτι εχει δυο κατανομες .Μια ως προς σημειο 1 και ως προς σημειο 2.Πως οριοθετεις τη σχεση αποδοσης ως τελικη επιλογη σημειου?Η δεν εχει κατα εσενα σημασια ?





Στις αποδεκτες αποδοσεις γινεται να εχεις ακομη τα ποσοστα δηλαδη Vedeți atașamentul 21404 δηλαδη στις χ φορες βγηκε 15 αρα χ%.

ΑΝ εχω καταλαβει καλα τι εννοεις..
1.70 λες με 70% επαληθευση σημαινει θα πιανεις 70 σε καθε 100 στοιχηματα .Αρα θα εχεις 1.70 επι 70= payout 119%.ΔΗλ εισαι +19% ροι
Το υπολοιπο 30% μοιραζεται σε Χ και διπλο.Αυτα τα δυο σημεια θα ειναι κουτσουρεμενα.Συνηθως και τα 2
Οταν λες οτι στις αποδεκτες αποδοσεις θα εχεις ακομα τα ποσοστα δεν καταλαβα τι εννοεις
 
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

ΑΝ εχω καταλαβει καλα τι εννοεις..
1.70 λες με 70% επαληθευση σημαινει θα πιανεις 70 σε καθε 100 στοιχηματα .Αρα θα εχεις 1.70 επι 70= payout 119%.ΔΗλ εισαι +19% ροι
Το υπολοιπο 30% μοιραζεται σε Χ και διπλο.Αυτα τα δυο σημεια θα ειναι κουτσουρεμενα.Συνηθως και τα 2
Οταν λες οτι στις αποδεκτες αποδοσεις θα εχεις ακομα τα ποσοστα δεν καταλαβα τι εννοεις
Οχι απλο παραδειγμα ειναι ,απλα λεω οτι μια αποδοση π.χ 1.70 ...αυτο σημαινει οτι μπορει να ειναι... ΑΣΣΟΣ ...αλλα και ΔΙΠΛΟ.Εδω προφανως παραθετει σε συνολο και τα δυο.Θα μπορουσε να υπαρχουν 2 κελια ακομα που να λεει αποδοση 1.70 εντος-εκτος.

Στο δευτερο τωρα ερωτημα εννοω ..η αποδοση 1.92 επαληθευτηκε 15 φορες,αλλα δεν λεει 15 αλλα απο ποσες.Θα μπορουσε να εχει ακομα ενα κελι να λεει

Αποδοση .............1.92

Πληθος ...............30

Επαληθευση........15....αρα χ....%

Σκετο 15 δεν νομιζω να ειναι ολοκληρωμενο.Στο πινακακι φαινεται αλλα πρεπει να τα ψαχνεις ενα-ενα την καθε αποδοση.
 
  • Aprecieri
reacţii: SERRES
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Οχι απλο παραδειγμα ειναι ,απλα λεω οτι μια αποδοση π.χ 1.70 ...αυτο σημαινει οτι μπορει να ειναι... ΑΣΣΟΣ ...αλλα και ΔΙΠΛΟ.Εδω προφανως παραθετει σε συνολο και τα δυο.Θα μπορουσε να υπαρχουν 2 κελια ακομα που να λεει αποδοση 1.70 εντος-εκτος.

Στο δευτερο τωρα ερωτημα εννοω ..η αποδοση 1.92 επαληθευτηκε 15 φορες,αλλα δεν λεει 15 αλλα απο ποσες.Θα μπορουσε να εχει ακομα ενα κελι να λεει
Απ ο,τι καταλαβα ,γιατι δεν φαινονται και καλα ,ειναι μικρη φωτο και δεν ξερω πως να την μεγενθυνω,ο φιλος παιζει 1 και χ2 ή 2 και 1χ ή 1 και 12 ΔΕ δηλαδη ,καπως ετσι.Απλα μοιραζει διαφορετικα το bet στο καθε σημειο
Παει να παιξει δηλαδη κατι σαν middle ή polish middle αλλα σε κατι που δεν εχει αξια οποτε θα βγει χαμενος οπως και να εχει.Οπως και να μοιρασει τα χρηματα και οποιες αποδοσεις κι αν αφαιρεσει για να παιξει τις υπολοιπες

Οποτε ναι τωρα καταλαβα τι εννοεις εσυ.Ετσι οπως το ειπες πρεπει να το κανει για να φαινεται η επαληθευση του σημειου καλυτερα .
Οπως και να το κανει παντως αρνητικο θα του βγει.Κι αν εκανε κατι παρομοιο σε ακριβες σκορ ,εκει θα υπηρχε ακομα μεγαλυτερη χασουρα αφου υπαρχει και μεγαλυτερη γκανιοτα

αρα..
Εστω οτι μια αποδεκτη αποδοση ειναι το 1.70 και εχει επαληθευση 70% .Αυτο τωρα σαν στατιστικη αποδοσης ειναι ορθο ,αλλα ειναι καπως απροσδιοριστο,διοτι εχει δυο κατανομες .Μια ως προς σημειο 1 και ως προς σημειο 2.Πως οριοθετεις τη σχεση αποδοσης ως τελικη επιλογη σημειου?Η δεν εχει κατα εσενα σημασια ?
Δεν δινει σημασια σ αυτο που λες .Αλλα ακριβως αυτο ειναι και ολη η ουσια.Τα παιρνει τυχαια αρα και να υπηρχε καπου αξια σε καποια απ αυτα,δεν ξερει που αυτη βρισκεται
 
Ultima editare:
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Πραγματικά μου άρεσε όλη αυτη η απήχηση που είχε το θέμα και έχω διαβάσει κάθε ποστ με προσοχή! Μπορώ να απαντήσω σε όλα τα ερωτήματα και να σχολιάσω κάθε κομμάτι που αναφέρεστε σε λεπτομέρειες που σας έδωσα. Για να δούμε λοιπόν τι έχουμε...


achilleas21 a spus:
Το λαθος ή "λαθος" σου ειναι οτι πηρες 1069 αγωνες και απλα σημειωσες ποιες αποδοσεις βγηκαν με κερδος.Αφαιρεσες αυτες που ειχαν χασουρα και στην συνεχεια εβγαλες το συμπερασμα οτι αν ξαναπαιξεις τις ιδιες αποδοσεις θα εχεις παλι κερδος.
Η αλήθεια είναι ότι το δείγμα μου το αναγνωρίζω ως μικρό και γιαυτό το λόγο δεν έχω τελειώσει με τις μετρήσεις. Απλά σας περιέγραψα έναν νέο τρόπο σκέψης. Όσο για τις αποδόσεις, δημιούργησα ένα φάσμα αποδόσεων από 1,01 μέχρι και 3,00 για πιθανές αποδόσεις των φαβορί. Αυτό το φάσμα δέχτηκε επεξεργασία από δύο προγράμματα, τα οποία στο πρώτο (Matlab) δημιουργήθηκε η καμπύλη του Gauss και σύμφωνα με τη θεωρία των άκρων, δημιουργήθηκε το εμβαδόν του. Τα εσωτερικά νούμερα του εμβαδού αυτού, τα έβαλα στο δεύτερο πρόγραμμα (SPSS) και δημιουργήθηκε ένας πίνακας μετά από τη στατιστική επεξεργασία τους (αυτόματα) με τη λειτουργία της ΕΥΡΕΣΗΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ του ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ (όποιος δεν κατάλαβε τι διάβασε στα κεφαλαία, ας το επαναλάβει γιατί εγώ έγραψα εξεταστική κάποτε σε αυτό το κεφάλαιο : twis: ). Αυτές λοιπόν οι αποδόσεις είναι ένα μέρος από τις κερδισμένες αυτην τη χρονική περίοδο που σας ανέφερα. Και φυσικά θα αυξήσω το δείγμα μου όπως σωστά είπες. Το σημείωσα ήδη στις παρατηρήσεις μου.

achilleas21 a spus:
..αν παιξεις εικονικα ΟΠΑΠ θα εισαι στο -13%-10% roi περιπου.Αν παιξεις ιντερνετ θα εισαι κοντα στo μηδεν
Απλη στατιστικη ανωμαλια ειναι δηλαδη.Οποιο τυχαιο δειγμα αγωνων και να παρεις,καποιες αποδοσεις θα εχουν κερδος περισσοτερο απο καποιες αλλες για καποιο χρονικο διαστημα.Κανεις δεν σου εγγυαται οτι αυτες θα συνεχισουν να σου βγαζουν κερδος
Γι'αυτό είναι τα πειράματα... Για να δούμε πού θα καταλήξουμε. Αν και αυτές οι στατιστικές που μου ανέφερες έχουν σχέση με νούμερα ενώ εγώ πιστεύω ότι και ο ανθρώπινος παράγοντας θα παίξει μεγάλο ρόλο και σε αυτόν υπολογίζω το θετικό ROI.

achilleas21 a spus:
παιζοντας διπλη ευκαιρια,στις συντριπτικα περισσοτερες περιπτωσεις μειωνεις το κερδος σου.Θα εχει νοημα να το κανεις μονο στην περιπτωση που το Χ και το αλλο σημειο δηλ ο ασσος ή το διπλο εχουν την ιδια αξια.
ή το κανεις αν εχει καποια αξια εστω και το Χ ,θελοντας απλα να μειωσεις το drawdown σου
Αυτό φίλε μου είναι απλά μια ωραία νέα ιδέα για νέο πείραμα! Απλά ο λόγος ύπαρξης της ΔΕ στο σύστημα αυτό είναι καθαρά για να μην μηδενιστεί το ποντάρισμα στο φαβορί, σε περίπτωση που χάσει. Άρα, αν χάσει το φαβορί, θα πάρουμε επιστροφή ένα μικρό ποσό από το κέρδος της αντίθετης ΔΕ και ο επόμενος αγώνας που θα κερδίσει, θα συμπληρώσει τη χασούρα, και θα περισσέψει και κάτι. Το είχα ποτέ αυτό το κέρδος? Μου το έδωσε ποτέ κανένας ξένος στο δρόμο? Άρα δεν γκρινιάζω ακόμα κι αν το κέρδος μου είναι 5 λεπτά : emb: Όσο για την υπογραφή μου που δεν βγάζεις νόημα, σε ενημερώνω ότι αν με παρακολουθούσες στα προηγούμενα συστήματά μου, θα καταλάβαινες τι λέω!! Και για τους συναισθηματισμούς, δεν έκοψα και δεν χάλασα εγώ τα νούμερα, αλλά τα προγράμματα.


fairplay a spus:
Λες οτι υπηρξαν και αρνητικες τιμες και τις πετας εξω.Η ''λαθος '' σκεψη ειναι οτι θεωρεις οτι αυτα που σου βγηκαν θετικα θα ειναι παντα ετσι και αυτα που σου βγηκαν αρνητικα θα ειναι κι αυτα παντα αρνητικα.
Αυτό που λέω φίλε και συνάδελφε είναι ότι σε κάποιες εξισώσεις, το ποντάρισμα που μου πρότεινε το σύστημα σε κάποιους αγώνες, είναι -0,20€ στην ΔΕ(Χ2)! Δεν μπορώ να ποντάρω αρνητικό νούμερο :p Αυτό φταίει ο αριθμός για απόδοση που έδωσε ο ΟΠΑΠ. Αλλά δεν μπορώ να πάρω τις αποδόσεις από τις άλλες εταιρίες :-( Πάει τα έκλεισαν όλα....

fairplay a spus:
λεω οτι πρεπει απλα να πεταξεις εξω τα σετ αποδοσεων που 1=2 (η αποδοση του ασσου ειναι ιση η περιπου ιση με το διπλο)
Αυτό πρέπει να το δοκιμάσω!!!!! Το σημείωσα και αυτό στις παρατηρήσεις μου!

fairplay a spus:
Το προβλημα ομως ειναι αλλο.Ολο αυτο δεν ειναι arb καθαρο ειναι ομως κατι σαν arb και ο trader θα σε εντοπισει σε χρονο dt αφου σε καθε αγωνα θα πονταρεις 3 ευρω και θα πας για 4 η θα πονταρεις 4 και θα πας για 5.Το ποτε θα σε κλεισει ειναι θεμα δικο του.Η θα σε κλεισει απο την αρχη η θα σε αφησει μεχρι την ωρα που θα προσπαθησεις να κανεις αναληψη.Το πιασες μποι ?
Το έπιασα... δυστυχώς... Και για το κομμάτι που λες ότι πουλάω τσάμπα, κάτι είναι και οι γνώσεις οι δικές σας για το γενικό σύνολο. Όλες αυτές οι παρατηρήσεις για τους νέους τρόπους σκέψεις, είναι ένα λιθαράκι παραπάνω στις δικές μου ιδέες και εμπειρίες. Όσο για τον Risk Manager, θα του δώσω κανένα ευρώ να τον λαδώσω με τα πάρα πολλά χρήματα που θα του πάρω : galben: (τί λέω μωρέ ο τζάζ.....) Και ΝΑΙ το πέτυχες... Με τις καμπύλες του Gauss παίζω : bravo:


Shadowcaster a spus:
Oπως είχε γραψει κάποτε και ο Jim Makos:"Προσπαθώντας να βελτιστοποιήσουμε πολύ την πρόβλεψή μας, από ένα σημείο και μετά «ταιριάζουμε» πλέον τα αποτελέσματα στα δεδομένα μας κι όχι το αντίστροφο".
Αυτό είναι το νόημα με το πέρας του συστήματος...


achilleas21 a spus:
εγκυκλοπαιδικα ειχα ριξει μια ματια παλιοτερα,τιποτα περισσοτερο.αυτο που με καiει ειναι να μαθω το libre και μετα python ή και R και δεν βλεπω να εχω χρονο να τα κανω.
Python ROCKS.... ;-)


fairplay a spus:
Η μελετη και η γνωση εχουν αξια οπως και να εχει.Παντως αν λειτουργησει πρακτικα θα σε κλεισει η εταιρεια πριν κανειςτην πρωτη αναληψη. Αυτο δινει 1,02 και σε λιγο θα το βγαλουν.Μην το πονταρει κανεις γιατι εδω μολις πεις τη λεξη ''στοιχημα '' οι περισσοτεροι φερμαρουν σαν τα λαγοσκυλα...
ΧΑΧΑχαχαχαχα... κάτι τέτοια λες και στη δουλεια και με πεθαίνεις...! Να μην το ρισκάρω λες να το ξεκινήσω να δω πως πάει?

stxma a spus:
Εστω οτι μια αποδεκτη αποδοση ειναι το 1.70 και εχει επαληθευση 70% .Αυτο τωρα σαν στατιστικη αποδοσης ειναι ορθο ,αλλα ειναι καπως απροσδιοριστο,διοτι εχει δυο κατανομες .Μια ως προς σημειο 1 και ως προς σημειο 2.Πως οριοθετεις τη σχεση αποδοσης ως τελικη επιλογη σημειου?Η δεν εχει κατα εσενα σημασια ?
Ας το κάνω λιγάκι πιο κατανοητό αυτό στον πίνακα με τα F(i)... Τα νούμερα δίπλα από τις αποδόσεις στους πίνακες, δεν είναι ποσοστά που αν τα αθροίσεις, θα έχουν σύνολο 1. Είναι ποσοστό ορθότητας του ελάχιστου σφάλματος. Όσο μεγαλύτερο το νούμερο, τόσο πιο πολύ θα εμπιστευτώ ότι αυτή η απόδοση θα ξαναέρθει. Με τι πιθανότητα? Πραγματικά δεν ξέρω (!) αλλά εγώ μπορώ να της έχω εμπιστοσύνη κατά 19%. Αυτο nu σημαίνει ότι θα επιβεβαιωθώ στις 2 από τις δέκα φορές που θα εμφανιστεί, αλλά ότι η εμπιστοσύνη μου για την εμφάνισή της δεν είναι μηδενική.

(Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα παιδιά...)
 
Ultima editare:
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

εμένα πριν από λίγο είπε :
fairplay a spus:
λεω οτι πρεπει απλα να πεταξεις εξω τα σετ αποδοσεων που 1=2 (η αποδοση του ασσου ειναι ιση η περιπου ιση με το διπλο)
Αυτό πρέπει να το δοκιμάσω!!!!! Το σημείωσα και αυτό στις παρατηρήσεις μου!

Το δοκίμασα! Έφτιαξα ένα φίλτρο και πραγματικά, μαζί με τα ήδη υπάρχοντα "φίλτρα" των εξισώσεων, μειώθηκαν στο δείγμα οι αγώνες με ίδιες αποδόσεις σε 1 και 2 και εντελώς "τυχαία" τα συγκεκριμένα 12 που υπήρχαν στους 1445 αγώνες μου (ναι μεγαλώνω το δείγμα μου συνεχώς...), τελικά κατάφερα να μειώσω την χασούρα, άρα με μικρότερο αρχικό κεφάλαιο, να έχω το ίδιο αποτέλεσμα κέρδους...

Ο έλεγχος ήταν
1) αν η απόδοση του 1 είναι ίση με του 2
2) αν η απόδοση του 1 είναι ίση με το -10% της απόδοσης του 2
3) αν η απόδοση του 1 είναι ίση με το +10% της απόδοσης του 2

Άρα από όσα μου έμειναν, αφαιρέθηκαν οι αγώνες με αποδόσεις
- 2,25 _ 2,25
- 2,25 _ 2,50
- 2,30 _ 2,30
- 2,35 _ 2,35

9.PNG

Α ρε fairplay... Αφού σου έδειξε το "Στοίχημα" ο Δάσκαλος, μας άνοιξες τα μάτια και εμάς με το δικό σου σύστημα, στη δουλειά και δεν σε πίστευαν!
 
Ultima editare:
Răspuns: Sistem „De la 4 la 5”

Το δοκίμασα! Έφτιαξα ένα φίλτρο και πραγματικά, μαζί με τα ήδη υπάρχοντα "φίλτρα" των εξισώσεων, μειώθηκαν στο δείγμα οι αγώνες με ίδιες αποδόσεις σε 1 και 2 και εντελώς "τυχαία" τα συγκεκριμένα 12 που υπήρχαν στους 1445 αγώνες μου (ναι μεγαλώνω το δείγμα μου συνεχώς...), τελικά κατάφερα να μειώσω την χασούρα, άρα με μικρότερο αρχικό κεφάλαιο, να έχω το ίδιο αποτέλεσμα κέρδους...

Ο έλεγχος ήταν
1) αν η απόδοση του 1 είναι ίση με του 2
2) αν η απόδοση του 1 είναι ίση με το -10% της απόδοσης του 2
3) αν η απόδοση του 1 είναι ίση με το +10% της απόδοσης του 2

Άρα από όσα μου έμειναν, αφαιρέθηκαν οι αγώνες με αποδόσεις
- 2,25 _ 2,25
- 2,25 _ 2,50
- 2,30 _ 2,30
- 2,35 _ 2,35

Vedeți atașamentul 21411

Α ρε fairplay... Αφού σου έδειξε το "Στοίχημα" ο Δάσκαλος, μας άνοιξες τα μάτια και εμάς με το δικό σου σύστημα, στη δουλειά και δεν σε πίστευαν!
Απλα να πω προς αποφυγην παρεξηγησεων και κακων εντυπωσεων οτι ο ''Δασκαλος '' που λεει ο Lyhnos ΔΕΝ ειναι ο Μανος ο Ηλιακης.Δασκαλος και δασκαλος μην παρεξηγηθουμε κιολας.Διαφορετικα προσωπα. Okey ? Οσο για το δικο μου συστημα το μονο που λεω ειναι οτι ο Lyhnos ειναι ο μονος που εχει καταλαβει τι λεω και πως παιζω.Ολοι φοβουνται μη χασουν ενα bet. Εγω παρακαλαω να χασω ενα bet. Ναι παρακαλαω να χασω μια μερα , γιατι μετα ε Lyhnos ? Kαποια στιγμη σας το εγραψα στο chat αλλα δεν το πιασε κανενας. Ε Lyhnos ? Hταν Σαββατο και σας εγραψα : ''Σημερα εχασα και δικαια, αλλα μεχρι τη Δευτερα θα ειμαι εγω απο πανω''. Καποιος κατι ειπε για τσαι στα βουνα κλπ. Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να το βρει καποιος.Και την Κυριακη τον πατησα απο κατω τον π----η και την Δευτερα του εκανα το μνημοσυνο.Ε Lyhnos ? Λεγε μωρε. Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ μου μαρτηρας εισαι εσυ.Και τη Δευτερα ο αλλος αντι να καταλαβει τι εγινε ειπε για καποιους που ειχαν παει για τσαι στα βουνα και ξαναγυρισαν.Αυτο καταλαβε μονο γιατι μεχρι εκει του φτανει το μυαλο του.
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Rybakina - Azarenka
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Alexandrova - Collins
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...