CE ESTE CU ADEVĂRAT ASCUNS ÎN SPATELE JOSUL PARIUULUI DE CURSELE DE CAI?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,592
1,357
113
Scăderea este mare și a început din sezonul 2008-9.
Atunci cifra de afaceri a curselor grecești era de 2.5 milioane cursele de curse, acum este de forță 250,000-300,000 de euro (!).
Dar am trecut și prin etape intermediare.
În 2010 am trecut la 1.5 milioane, în 2012 la 600,000 iar din 2014 încolo ne-am stabilizat în număr mic de 300,000.
De ce
În alte jocuri de pariuri sportive - practic la pariuri pe fotbal - adică acest fenomen nu s-a produs.
Sună diferit.

Unul care sună este Markopoulos. Distanța sa față de Atena este mare. Puțini merg, nu este un „magnet” precum a fost Delta Faliriko.
Ce a rezultat din asta?
Doua lucruri.
Pentru filipinezii deja că și-au pierdut contactul cu terenul de joc. Nu mi-a plăcut asta, dar fără îndoială toată lumea a continuat.
Pentru a crea noi Filipine a fost foarte rău. Faliro a fost o excursie plăcută în Atena. Markopoulo este o aventură de peste mări.
Ai încercat să mergi cu autobuzul? Frumoasă călătorie, dar 2-2.5 ore.
Prin urmare, noii Filipeni îi diluează în cele din urmă pe cei vechi la fel de mult ca ei.
Nu va deveni cu ușurință noul prieten al hipodromului doar din televiziune sau din live streaming, ca în excursia frumoasă la Faliro (plus televiziunea de transmis în direct).

Un alt lucru care sună este memoriul.
Într-adevăr, în anii memoriului, cazul s-a făcut „ok dacă primești deși nu ai”.
Și nu a fost doar un memoriu pe care îl subliniez. A fost „teama de proiect” în același timp. De câte ori nu am auzit oamenii spunând „pregătește-te de culcare pe băncile lui Zappeion în puțin timp”?
Dar „să pariem” a supraviețuit acestui ciclon, OPAP a declarat o scădere de 25% și nu 95% ca hipodromul.

De vină sunt și marii vameși.
S-a dovedit că prietenii care pariază au puțină sau deloc sensibilitate față de ei. Ei nu reduc pariul.
Dar, într-o măsură semnificativă,... găleată le taie, treptat.
Acest lucru se datorează faptului că găleata cauzată de randamentele reduse este o găleată indiferent dacă o vedem sau nu.

Lipsa unei platforme de pariuri online.
Hipodromul grecesc este singurul din lume fără o platformă de pariuri online.
Francezii sunt aici de treizeci de ani.
Am văzut prima dată limba franceză în 2001 și aveau o platformă, numai pentru locuitorii Franței desigur.
Cu toate acestea, acest lucru cu internetul este un fruct relativ nou. Nu explică căderea la fel de mult ca de ce nu facem niciun progres acum și suntem stagnați.

Să ne întoarcem acum la cauza mare, cu adevărat mare, a căderii pariurilor la cursele de cai.
Acesta nu este altceva decât un "go bet" și un pariu pe internet la fotbal.
În anul 2000, acum 22 de ani, hipodromul a stabilit un record de venituri. Dar apoi a fost singura victorie imediată - oficial- de pariuri sportive. Nu era altul.
Acum?
Pariurile pe curse de cai sunt mile mai mari decât pariurile pe fotbal, când rake-ul este, desigur, același. Dar fotbalul este mai simplu, i-a luat pe toți.
Prostia „de ce să nu joci pe amândouă?” A fost auzită de unii. Dar asta e... o prostie brutală. Banii si timpul care vor fi gasiti???

Îmi veți spune „pariurile la fotbal fac parte din peisaj” și de aceea nu contează, la fel ca și memoriul că la un moment dat situația s-ar corecta (șchiop-strâmb).
Da, bine, lasă-l să facă parte din peisaj.
Vă spun ce se întâmplă și nu ce face parte din peisaj și ce nu.
Ce concluzionăm cu toate acestea?
Că există mântuire sau că nu există?
Nu vă pot spune că există, la fel cum nu vă pot face negativ testul de coronavirus odată ce medicul a dat pozitiv.
Am spus ceva despre internet iar și iar, dar cu siguranță nu înseamnă să ne întoarcem la vremurile bune (unde ne aflăm).

Cu toate acestea, în loc să facă tot ce le stă în putință pentru a face pariurile pe curse de cai mai atractive, au făcut-o cât mai încurcat posibil!

• Aprecieri
reacţii: betover

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
1,162
1,037
113
Ανέκαθεν ο ιππόδρομος ειχε πιάσει πάτο! Είναι ένα είδος στοιχηματισμού, που ο κόσμος θεωρεί πως είναι εξ' ολοκλήρου στημένο, δηλαδή πιστεύει πως αν γίνουν 9 ιπποδρομίες σε μία ημέρα και οι 9 θα είναι στημένες και με τον όρο στημένες, πιστεύουν πως ό,τι και να παίξουν θα χάσουν, με αποτέλεσμα να τον αποφεύγουν. Ο κόσμος πιστεύει πως δεν κερδίζεις από τον ιππόδρομο, δηλαδή αν παίξουν μια ημέρα, πιστεύουν πως δεν θα κερδίσουν λεφτά.

Αυτή λοιπόν η αντίληψη έχει καθαρίσει με συνοπτικές διαδικασίες τον ιππόδρομο!

Εν τω μεταξύ να σου πω κάτι άλλο; Θα σηκωθεί κάποιος στις 6 το πρωί για να πιάσει δουλειά στις 7 και στις 3 που θα σχολάσει θα πάει να παίξει ιππόδρομο; Οχι ρε φίλε, θα πάει σπίτι του, να φάει και να κοιμηθεί. Ο ιππόδρομος είναι για αργόσχολους, για συνταξιούχους, για άνεργους, δηλαδή για μία κατηγορία που δεν επιβιώνει στον ιπόδρομο, δεν είναι για ανθρώπους που δουλεύουν από το πρωι και το μεσημέρι είναι κομμάτια. Είναι κάτι που κινείται αντίθετα από την ροή της κοινωνίας για αυτό και δεν τσουλάει. Είναι πολύ εξεζητημένη ενασχόληση.

Predictii

• 14: 30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Cardiff City - Birmingham City
  • 14: 30
    Novasports Premier League
    • Aston Villa - Everton
  • 15: 00
    ERT2
    • Campionatul European
  • 16: 30
    Novasports 3HD
    • Leverkusen - Augsburg
    Novasports 4HD
    • Leipzig - Köln
    Novasports Extra 1
    • Werder Bremen - Stuttgart
    Novasports Extra 2
    • Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt
    Novasports Prime
    • Ziua live minut cu minut
    Novasports Extra 3
    • Hoffenheim - Bochum
  • 17: 00
    Novasports 2HD
    • Arsenal - Leicester
    Novasports 5HD
    • Brighton - Newcastle
    Novasports 6HD
    • Southampton - Leeds
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Sunderland - Queens Park Rangers
    Start Novasports
    • Lupii - Fulham
    Novasports Premier League
    • Manchester City - Bournemouth
  • 18: 00
    Novasports 1HD
    • Thelta - Espanyol
  • 18: 00
    Știri Novasports
    • Monaco - Rennes
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Milano - Udinese
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Sampdoria - Atalanta
    Novasports Prime
    • Schalke - Gladbach
    Novasports Prime
    • Brentford - Manchester United
  • 19: 45
    Novasports 2HD
    • Go Ahed Eagles - Eindhoven
  • 20: 00
    Novasports 1HD
    • Valladolid - Villarreal
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Casa Pia - Benfica
  • 21: 30
    Novasports 1HD
    • Barcelona - Rayo Vallecano
  • 21: 30
    Novasports 3HD
    • Darmstadt - Hansa Rostock
  • 21: 45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Lecce - Inter
  • 21: 45
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Monza - Torino
  • 22: 00
    Novasports 2HD
    • Paris Saint-Germain - Montpellier
    Novasports 5HD
    • Feyenoord - Heerenfein
  • 22: 30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Sporting Lisabona - Rio Ave
  • Mâine 14-08-2022
  • 01: 05
    Novasports Prime
    • New York Red Bulls - Orlando
  • Mâine 14-08-2022
  • 01: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2021-22
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Cipru - Grecia
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2022
  • Mâine 14-08-2022
  • 03: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2022
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Balaton Forum Bot:
    Utilizatorul Balaton a început un nou subiect numit „Să aruncăm o privire la familiarul..." în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Hai să mergem, Panatha...
  • PANATHA PANATHA:
    0-0 la pauză în loc de 2-0... mila...
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că vei ajunge la 2-0
  • Ertzan Ertzan:
    arbitrajul te maceleaza oricum ei nu vor intoarcerea ta in Europa se tem de tine
  • Balaton Balaton:
    Avem un vizual pe forum ca membru?
  • PANATHA PANATHA:
    ok....treceți-l pe Slovan mastodul și lăsați Panatha
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    ok....treceți-l pe Slovan mastodul și lăsați Panatha
    Este vina mea că mă gândesc la voi băieți, avem calificarea fixă ​​în buzunar
  • Ertzan Ertzan:
    Antrenorul asistent la Olympiakos este portughezul Monroy, care anul trecut a fost antrenor la AOXARA noastră, dar câinele de oaie Stoltidis l-a mâncat după meciul cu Pieriko.
  • Ertzan Ertzan:
    apărare pentru tutorial legenda în toate golurile în seara asta
  • PANATHA PANATHA:
    Hai Midland... mai bei.... poți...
  • PANATHA PANATHA:
    Bravo Midland....al doilea meci la rand ca sunt inainte cu 3-0 si ei egaleaza....Bucurati-va din nou de un campionat puternic
  • McLaren17 McLaren17:
    @PANATHA ieri echipa ta m-a distrus, am avut NG și mi-a distrus paralaxa frumoasă la performanță 8,00
  • McLaren17 McLaren17:
    nici in zona nu fac astfel de transferuri, cand eram mic si mergeam la o echipa locala, primul lucru pe care ni l-au spus a fost cand nu ducem mingea in centrul portii...mai bine sa aruncă-l în lateral decât ceea ce a făcut bietul tău apărător
  • PANATHA PANATHA:
    e adevarat... dar daca vrei sa crezi, a intrat Kambetsis, eram sigura ca vom juca cu 10 pentru ca era deplasat si de timp... Am inceput sa injur pentru ca a facut putin inainte de golul prost, rau. control și a scos mingea laterală
  • PANATHA PANATHA:
    Ei bine, cu ce a scris aici cunoscutul Gademi ca ne sustine fratele meu si vom castiga cu 2-0, dulceata s-a terminat... eu zic merge, nu am trecut
  • Ertzan Ertzan:
    Da, e vina mea că ești prost
  • Ertzan Ertzan:
    Suntem din nou la "Hellas Europe Olympiacos"
  • McLaren17 McLaren17:
    Am început cu Olympiacos prima echipă care a marcat (2,00), Aris (2,22) așa ceva, apoi am vrut să vă joc U2.5 dar era undeva pe la 1,25-1,30 așa ceva și am preferat NG la 1,53, 1 și de asemenea inclus Basaksehir....la un moment dat il vad pe Ari 0-10 cu jucatorii de 3' Maccabi zic ca suntem buni...turcii 0-1...si Panathinaikos 0-87 in 1' zic ca depinde de noi Olympiacos marchează un gol și El Arabi pierde proiecția și zic uite și vezi.... las puțin și văd 1-XNUMX..... Tocmai am văzut azi cum a intrat, zic că e mai bine să nu pentru a vedea
  • McLaren17 McLaren17:
    timp pentru o plimbare, tocmai a terminat munca... PASOK trecut măreție
  • McLaren17 McLaren17:
    pregateste si lucreaza pana acum trist
  • PANATHA PANATHA:
    Ertzan, dacă ai văzut ieri - de ce nu te uiți la meci - cât de neglijenți, atunci hai să-ți dau instrucțiuni despre cum să fierbi o minge de fotbal
  • Ertzan Ertzan:
    Ai crezut că nu ai făcut după 60 de ani a trebuit să te văd și am văzut tot jocul după gol, toți s-au întors ca și cum ai fi trecut, ai fost epuizat
  • PANATHA PANATHA:
    pana in minutul 70 am jucat foarte bine...meritam 2-3 goluri si nu a fost aproape niciodata in pericol...in ultimele douazeci de minute a obosit pentru ca a presat nebunesc din primul minut....
  • PANATHA PANATHA:
    Apoi, in afara de oboseala, nici schimbarile nu l-au ajutat...deci in afara de greseala lui Kambetsi nu cred ca ar fi ajuns la poarta...la urma urmei, mai avea cateva minute.
    PANATHA PANATHA: Apoi, în afară de oboseală, nici schimbările nu l-au ajutat... așa că în afară de greșeala lui Kampetsis...