Dreptul la greșeli când ești om

Galvatron

interzis
21 Jan 2013
2,098
1,746
0
46
Era 9 iulie 2006. Un Dumnezeu devenea muritor în ochii lumii. Era zdrobit, îndoit și mort moral în mintea multora. Câți dintre noi am înțeles ce s-a întâmplat cu adevărat. Câți dintre noi am fost zei pentru a stii cum e sa se aplece un Zinedine Zidane Ar fi placut sa deschid aici o conversatie asa cum s-a intamplat la un eveniment recent la un club sportiv din zona mea dedicat copiilor (de toate varstele) indragostiti de minge. Scopul evenimentului nu a fost să-l divinizeze pe Zizou ci exact opusul.A fost unul dintre cele mai mari talente umane scoase la iveală de istorie.Da, a fost un talent uman, în interior și în exterior.Asta îl va face întotdeauna diferit de Messi, Ronaldo (Hristos) etc Aveam 28 de ani cand am pus afisul plecarii lui Zidane la dressing, trecand pe langa trofeul Cupei Mondiale, dupa demiterea lui.Au trecut anii, afisul a fost dat jos, impachetat, depozitat. , a mers într-o casă nouă ascunsă și acum când va veni momentul va fi predat fiului când va fi mare

 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Jucători uriași. Cât despre ultima crimă pe care a aruncat-o, ar fi trebuit să arunce un pumn.
 
  • Aprecieri
reacţii: ofiole
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

și de când l-am prins pe Zidane...ia biciuirea : twis:

 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

A fost și este un idol, după părerea mea mai bun decât Messi, Ronaldo etc.
Îmi amintesc că în finala din 2006 am fost uluit urmărind reluarea. Mi-a luat mult timp să-mi revin și să revăd scena cu răceală (și să râd de Bernico " ow........ow.......de ce?.....de ce?... . .Au... ..").

 
  • Aprecieri
reacţii: Galvatron
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Am fost foarte impresionat de lovitura lui Zidane in acel meci.Un jucator cu o asemenea experienta si probabil nu este prima data cand a auzit un adversar provocandu-l verbal si intr-un meci atat de important este inacceptabil sa-si atarne echipa lasandu-i cu 10 jucatori. Oricât de mare este un joc (de care nimeni nu se îndoiește), când joacă fotbal își lasă deoparte interesele personale și joacă pentru echipă.Pentru mine a fost cea mai mare greșeală a lui, nu pentru că și-a stricat imaginea, ci pentru că a atârnat întreg. țară.
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

A fost și este un idol, după părerea mea mai bun decât Messi, Ronaldo etc.
Îmi amintesc că în finala din 2006 am fost uluit urmărind reluarea. Mi-a luat mult timp să-mi revin și să revăd scena cu răceală (și să râd de Bernico " ow........ow.......de ce?.....de ce?... . .Au... ..").



Dar fără lacrimi, fără tristețe pentru că amintirile rămase sunt prea lungi și strălucitoare pentru a fi pătate de un moment nefericit. Până la urmă, Zidane - și restul zidanilor - vor rămâne pentru totdeauna în istorie și vor veni în minte pentru videoclipuri precum cel de mai jos.


Întrucât, Materazzi - și restul Materazzilor - va fi mereu „cel pe care l-a lăsat Zidane”...
 
  • Aprecieri
reacţii: ofiole
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Sunt momente când nu poți condamna pe cineva pentru o acțiune. Mai ales când acțiunea a fost o reacție. Și mai ales dacă reacția a avut de-a face cu ceva sacru.

Nu m-am gândit niciodată negativ la Zidane pentru cățeluș. L-am scuzat și l-am lăsat deoparte pentru că nu era el însuși în acel moment. Cu toții ne putem găsi într-o astfel de situație și nu cer nimănui să suporte toate situațiile proaste care vor fi aruncate asupra lui într-o fracțiune de secundă și când corpul lui este deja în exces.
Nu spun că a făcut bine să-l lovească, dar nu îl voi condamna pentru că a făcut-o în aceste circumstanțe.

Dacă o face din nou sau se comportă din nou așa, mă voi gândi din nou.

La urma urmei, este nedrept să ne amintim de Zidane din copilărie. Avem mii de alte lucruri frumoase care să ne amintească de el.
Lingura ar trebui doar să ne reamintească că există provocări și capcane care ne pun în viața noastră și trebuie să fim pregătiți să reacționăm corect. Și bineînțeles, așa cum a spus gdouvl, ne amintește doar de Materazzi care a regizat-o.
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Acest stil impunător a fost altceva... după părerea mea cel mai bun jucător european. Un jucător care chiar avea simțul SPAȚIULUI un jucător cu adevărat complet... Pur și simplu nu a rămas în urmă ca fotbalist nicăieri: semn:
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Pentru mine, să adaug, el nu a fost jucătorul de top din Europa sau din lume. El este unul dintre cei mai buni, dar nu cel mai bun.
 
  • Aprecieri
reacţii: Nikitas
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

În 2004, după o perioadă foarte proastă din viața mea, am jucat pe un teren în primăvară. Mintea mea nu era concentrată și nici pe cont propriu. Aterul îmi crease foarte multe probleme și am primit foarte repede un cartonaș galben. Puțin înainte de pauză și după o performanță uimitoare a lui, s-a uitat la mine și a râs. În faza următoare l-am lovit literalmente cu un picior în braț. Anul acesta mi-am văzut fotografia din lupta de atunci, aș spune că tocmai fusesem eliberat din închisoare când am fost împușcat.
Prima și ultima dată când am fost dat afară dintr-un joc și nu am fost un jucător taiat și dur.

Am mereu în minte întreaga imagine a persoanei pe care vreau să o critic. Întregul puzzle și nu doar o singură piesă.

Fotbalist foarte impunător. De pe raftul cel mai înalt.
 
Ultima editare:
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Am mereu în minte întreaga imagine a persoanei pe care vreau să o critic. Întregul puzzle și nu doar o singură piesă.

Fotbalist foarte impunător. De pe raftul cel mai înalt.

este drept Avrolimos, iar întregul puzzle este, din păcate, ceva care este ignorat de mulți dintre noi atunci când rămânem într-o reacție greșită, nu mă refer la puzzle-ul acestui meci, ci în general la puzzle-ul vieții lui Zidane și la felul în care el și-a imaginat retragerea din terenuri, cum a plănuit-o și cum a ajuns... din vina lui..

sunt câteva gânduri interesante aici, cu multe dintre care nu sunt de acord, dar poate le veți găsi utile, poate nu

http://www.qvzine.net/qv4/no07.html

: semn:

Zidane-2006-crop.jpg
 
  • Aprecieri
reacţii: Avrolimos
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Pentru toți oamenii există o scară. Al lui Zizou se înclină spre plus chiar dacă se irită relativ ușor
JOC TERRIBIL
 
  • Aprecieri
reacţii: Galvatron
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Pentru toți oamenii există o scară. Al lui Zizou se înclină spre plus chiar dacă se irită relativ ușor
JOC TERRIBIL

asa e, nu a fost prima data cand s-a suparat, doar s-a rupt de data asta

: semn:
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Am fost foarte impresionat de lovitura lui Zidane in acel meci.Un jucator cu o asemenea experienta si probabil nu este prima data cand a auzit un adversar provocandu-l verbal si intr-un meci atat de important este inacceptabil sa-si atarne echipa lasandu-i cu 10 jucatori. Oricât de mare este un joc (de care nimeni nu se îndoiește), când joacă fotbal își lasă deoparte interesele personale și joacă pentru echipă.Pentru mine a fost cea mai mare greșeală a lui, nu pentru că și-a stricat imaginea, ci pentru că a atârnat întreg. țară.

un tip și un jucător, a fost și mai mult un tip care i-a provocat expulzarea pentru că știa că în acea zi marele său coechipier de la Juve, Alessandro Delpiero, trebuia să-l ridice. A meritat pentru că, pur și simplu, făcuse tot ce e mai bun. Cupa Mondială cu cea mai bună apărare și cel mai bun atac pentru că foarte simplu acest titlu nu putea fi ratat de marele Delpiero.Bine, Dumnezeu nu a vrut niciodată ca uriașul Bajo să-l ridice, dar dacă nu l-ar ridica și Delpiero pur și simplu nu ar fi un Dumnezeu. Și Zizou, ca mare jucător, știa că altfel nu se poate face. Era ziua Italiei. Dar pe lângă faptul că era un mare jucător, era și un mare egoist: El a decis ieșirea eroică. Toate celelalte mi-a blestemat tâmpitul de origine, Materazzi etc.e o glumă, pentru că nimic de genul ăsta nu s-a dovedit vreodată și nu ar fi prima dată când așa ceva i se întâmplă unui jucător cu experiență ca Zizou.Dacă ar crede că se poate descurca, ar fi ramas, ar fi jucat, l-ar fi castigat va vorbi mai tarziu despre originea ..taietorului de lemne.
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

crezi-ma pe cuvant...rareori are o baza...cum ti-am spus in firul de sarba

pacat ca ai murdarit un fir serios

evaluarea s-a terminat
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Oh, Nikita... Dacă crezi, aș spune că da, ți-ai spus părerea. Dar a spune toate acestea pentru a ne împotrivi este obositor și strică starea de spirit pentru o conversație bună.
Nu-mi spune că spui serios... Dacă ai fi vrut să spui și ai fi vrut să-ți oferi părerea contrară, ai spune-o altfel.
 
  • Aprecieri
reacţii: Nikitas și venoss
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

Oh, Nikita... Dacă crezi, aș spune că da, ți-ai spus părerea. Dar a spune toate acestea pentru a ne împotrivi este obositor și strică starea de spirit pentru o conversație bună.
Nu-mi spune că spui serios... Dacă ai fi vrut să spui și ai fi vrut să-ți oferi părerea contrară, ai spune-o altfel.


Ari, faci o greseala aici.In primul rand nu contrazic pe nimeni, imi spun doar parerea.Ce te-a deranjat exact felul in care am scris-o?Pe cine jignesc?Am avut aceasta parere cand a fost s-a întâmplat, atunci și acum.
Cred subiectiv că Zizou a ales o ieșire eroică. Nu spun că plănuise să iasă cu roșu, dar având ocazia a apucat-o pentru că nu s-a luptat ca ea să fie la mijloc de la meci. nu i-a ieșit.Și așa s-a întâmplat zilele trecute, în loc să se ocupe de oameni cu câștigătorul și echipa care l-a ridicat, ne-am ocupat dacă Materazzi l-a insultat, a spus că este de origine umilă, a spus ceva despre el. mama lui, nu despre originea lui, etc., etc. Absolutia vedetei. DA, AM PIERDUT, dar te vei ocupa de mine. Acum chiar ma intreb cu ce gasesti impotriva si provocator. Nu l-am subestimat pe nimeni, nici măcar pe Zidane, pe care îl consider un fotbalist extraordinar, doar cred că în acel moment a ieșit așa. Acum o să-mi spui că ești psiholog? Sigur că nu. Fac o evaluare subiectivă.


Până la urmă, Ari, evident că nu am fost înțeles în ceea ce am vrut să spun, evident că e vina mea că nu am scris-o mai bine, sper că mi s-a înțeles spiritul, care nu avea dispoziție împotriva nimănui, mai ales tu care ai facut acest comentariu.

p.s. lui Galv: ce am incurcat si daca am aprecierea ta, ti-am mai spus, nu ma intereseaza.daca am incurcat cineva o va sterge si curata firul si mergem sa tricotam: ochi:
 
Ultima editare:
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

În orice caz, aleg din acea finală în care Italia nu a fost mai bună, nu lovitura, ci penalty-ul, magia jucătorului. Ok, lovitura a fost cauzată de vagabond, dar toate loviturile sunt cauzate de incompetenți. Zizou fusese re -trimit daca nu ma insel si tu un meci Juve-Hamburg in Liga Campionilor, dar cine sta acolo nu miroase a minge.
În viața mea am văzut jucători ca noi toți, dar dacă ar fi să aleg un șase din centru și atunci l-aș alege pe Maniatis ca mijlocaș defensiv: twis: scuze Redotto langa Zidane extrema dreapta Messi zece Diego, Van Basten si Ronaldo (brazilianul) in fata si l-au lasat pe Ronaldo portughezul.....
 
Răspuns: Dreptul de a greși atunci când ești om

În orice caz, aleg din acea finală în care Italia nu a fost mai bună, nu penalty-ul, ci penalty-ul magic al jucătorului, penalty-ul a fost cauzat de vagabond, dar jucătorii sunt provocați de incompetenți.Zizou a fost din nou eliminat, dacă nu mă înșel, într-un meci Juve-Hamburg din Liga Campionilor, dar cine stă acolo nu miroase a minge.
În viața mea am văzut jucători ca noi toți, dar dacă ar fi să aleg un șase din centru și atunci l-aș alege pe Maniatis ca mijlocaș defensiv: twis: scuze Redotto langa Zidane extrema dreapta Messi zece Diego, Van Basten si Ronaldo (brazilianul) in fata si l-au lasat pe Ronaldo portughezul.....


Pastrez asta pentru ca parerea ta nu este chiar asa, sigur am discutat in alta parte despre asta ca sa nu poluam acest fir frumos despre Zidane.

chiar ai pus un șase frumos din centru unde unele lipsesc, dar acestea sunt aprecieri personale.de exemplu ronaldo portughezul nu l-aș pune la mijlocul celor șase
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...