Tipuri de calcul al performanței la jumătate de timp, handicap

nomadwolf13

New Member
23 Nov 2020
3
0
1
Am căutat și nu am găsit, așa că am ajuns aici. Ceea ce vreau este un tip care să ne ofere performanțe în hm12X, HT-FT și handicap dacă știm deja șansele pentru finalul 1x2. Era cea mai apropiată Acest , dar nu am înțeles, poate ajuta cineva?

Dacă nu știți, o placă care, pe lângă performanța 1X2, are și performanțe la jumătate de timp și handicap. Mulțumiri

îndată

Membru activ
28 Nov 2017
107
168
43
Nu este posibil doar cu 1X2, aveți nevoie și de golurile totale din joc pentru a putea calcula inițial obiectivele așteptate pentru fiecare echipă. Odată ce ai cote pentru 1X2 și O / U, le transformi în cote eliminând evident grebla și apoi poți urma un proces repetitiv folosind poisson pentru a găsi obiectivele așteptate.

Luați jocul Santa Fe din Bahia pentru Sudamericana, de exemplu. Aveți o cotă medie de 1.84-3.28-4.24 pentru 1X2 și 2.46-1.49 pentru O / U 2.5. Aceste cote au o greutate de 8%. Pentru ca aceste numere să apară (aproximativ) aveți nevoie de 1.39 goluri pentru echipa gazdă și 0.81 pentru echipa oaspeți. Undeva aici va trebui să cunoașteți programarea pentru a putea face acest proces iterativ sau pentru a găsi pe cineva care știe altfel va trebui să încercați numerele cu mâna până când veți obține rezultatul dorit.

Dacă în site-ul pe care l-ați conectat, în câmpul Goluri 1 puneți 1.39 și în câmpul Goluri 2 puneți 0.81 veți vedea că veți obține un set care este foarte aproape de cotele care sunt acum la pariuri.

Odată ce ai obiectivele pentru fiecare echipă, poți calcula totul. Aproximativ puteți spune că la pauză vă așteptați la jumătate de goluri, adică 0.7 pentru echipa gazdă și 0.4 pentru echipa oaspeților. Dacă luați aceste numere și le puneți înapoi în câmpurile Goluri 1 și, respectiv, Goluri 2, vă va oferi un set de cote pentru jumătate, care va fi de 2.41 - 2.13 - 4.94. Ideea este că ritmul golurilor nu rămâne constant în timpul meciului. Cele mai multe goluri vin în a doua repriză, astfel încât pentru a obține un ritm mai realist pentru prima repriză, puteți spune că vă așteptați la 45% din goluri în prima și 55% în a doua, adică în practică în prima repriză vă așteptați 0.63 goluri pentru echipa gazdă și 0.36 pentru oaspeți. Acest lucru vă va oferi un set de 2.55 - 2 - 5.14, care este la fel de mult ca și companiile oferă în acest moment.

Aristarh

Membru
10 Feb 2017
40
14
8
stoiximia.blogspot.gr
Am căutat și nu am găsit, așa că am ajuns aici. Ceea ce vreau este un tip care să ne ofere performanțe în hm12X, HT-FT și handicap dacă știm deja șansele pentru finalul 1x2. Era cea mai apropiată Acest , dar nu am înțeles, poate ajuta cineva?

Dacă nu știți, o placă care, pe lângă performanța 1X2, are și performanțe la jumătate de timp și handicap. Mulțumiri
Cotele sunt date de companiile de pariuri gata, atât pentru rezultatul final, cât și pentru jumătate / finală, precum și pentru toate celelalte puncte. Ceea ce ar trebui să vă intereseze este să învățați să calculați singuri care sunt cotele pentru fiecare punct dorit, astfel încât să puteți vedea dacă randamentele companiilor se potrivesc cu cotele pe care le-ați calculat. Dacă înveți să calculezi șansele de puncte, șansele pe care le au de oferit sunt cele mai ușoare. Cu toate acestea, dacă ați ajuns la punctul de a calcula șansele unui rezultat final, ceea ce aveți nevoie pentru o jumătate / finală este o bază de date bună cu statistici HT \ FT. Cu o astfel de bază de date, veți calcula dispersia procentuală a jumătăților pe rezultatul final, adică de exemplu ce procent de ași are un as, X sau dublu, la pauză.

Vă voi oferi aproximativ o medie generală pentru dispersie, pentru a avea o imagine de ansamblu a jumătăților la final. Dincolo de asta, prețurile fluctuează ușor în funcție de locație. Pentru a nu vă deruta din nou, aceste valori se referă la împrăștierea jumătăților pe rezultatele finale și nu la șansele de reprize / finale în sine. Dacă aveți șanse la rezultatele finale, calculați dispersia în consecință.

_1 / 1______X / 1_____2 / 1
59,7% ___ 34,8% ___ 5,6%

_1 / X______X / X_____2 / X
19,4% ___ 62,4% ___ 18,1%

_1/2_____X/2_____2/2
6,8% ___ 37,7% ___ 55,5%

Ultima editare:

nomadwolf13

New Member
23 Nov 2020
3
0
1
Cotele sunt date de companiile de pariuri gata, atât pentru rezultatul final, cât și pentru jumătate / finală, precum și pentru toate celelalte puncte. Ceea ce ar trebui să vă intereseze este să învățați să calculați singuri care sunt cotele pentru fiecare punct dorit, astfel încât să puteți vedea dacă randamentele companiilor se potrivesc cu cotele pe care le-ați calculat. Dacă înveți să calculezi șansele de puncte, șansele pe care le au de oferit sunt cele mai ușoare. Cu toate acestea, dacă ați ajuns la punctul de a calcula șansele unui rezultat final, ceea ce aveți nevoie pentru o jumătate / finală este o bază de date bună cu statistici HT \ FT. Cu o astfel de bază de date, veți calcula dispersia procentuală a jumătăților pe rezultatul final, adică de exemplu ce procent de ași are un as, X sau dublu, la pauză.

Vă voi oferi aproximativ o medie generală pentru dispersie, pentru a avea o imagine de ansamblu a jumătăților la final. Dincolo de asta, prețurile fluctuează ușor în funcție de locație. Pentru a nu vă deruta din nou, aceste valori se referă la împrăștierea jumătăților pe rezultatele finale și nu la șansele de reprize / finale în sine. Dacă aveți șanse la rezultatele finale, calculați dispersia în consecință.

_1 / 1______X / 1_____2 / 1
59,7% ___ 34,8% ___ 5,6%

_1 / X______X / X_____2 / X
19,4% ___ 62,4% ___ 18,1%

_1/2_____X/2_____2/2
6,8% ___ 37,7% ___ 55,5%
"Cotele sunt date de companiile de pariuri pregătite, atât pentru rezultatul final, cât și pentru pauza finală, precum și pentru toate celelalte puncte."

Da, știu, dar nu cred că este ușor să te așezi și să completezi deschizând zeci de jocuri (lucru pe care probabil îl voi face, dar nu manual). Ceea ce vreau este, de exemplu, șansele pentru viitoarele meciuri PSKD. Există tabele, dar cele mai multe dintre ele au doar 1X2, pentru jumătăți și handicapuri trebuie să faceți clic pe fiecare meci (imposibil) sau să puneți ieșirea pentru a scoate codul paginii, ceea ce probabil voi face. Ceea ce vreau este să copiez 150 de meciuri cu cote 1x2 și într-o celulă adiacentă pentru a calcula cotele la jumătatea timpului și cotele handicapului aproximativ

De exemplu, hai asul Rangers la 1,1 și chiar dacă am găsit un raport / algoritm, l-am aplicat și mi-a dat η1 la 1,2, handicapul +1 la 1,25 etc.

Aristarh

Membru
10 Feb 2017
40
14
8
stoiximia.blogspot.gr
"Ceea ce vreau este de exemplu șansele pentru viitoarele meciuri PSD. Există tabele, dar majoritatea au doar 1X2, pentru jumătăți și handicapuri trebuie să faceți clic pe fiecare meci (imposibil) sau să puneți ieșirea pentru a sapa de făcut este să copiați 150 de meciuri cu cote 1x2, iar într-o celulă adiacentă calculați cote la jumătatea timpului și cote handicap.
Cu exceptia OPAP are acest lucru pe pagina sa, „Pariuri de agenție”. Dacă doriți, puteți copia de acolo cotele pentru meciurile SK care includ Data \ Tel. fără a fi nevoie să faceți clic pe fiecare meci separat. Cred că alte companii au ceva similar. Prin selectarea evenimentelor care vă interesează, acestea vă oferă cotele cumulate numai pentru ziua \ sfârșit.

nomadwolf13

New Member
23 Nov 2020
3
0
1
Nu este posibil doar cu 1X2, aveți nevoie și de golurile totale din joc pentru a putea calcula inițial obiectivele așteptate pentru fiecare echipă. Odată ce ai cote pentru 1X2 și O / U, le transformi în cote eliminând evident grebla și apoi poți urma un proces repetitiv folosind poisson pentru a găsi obiectivele așteptate.

Luați jocul Santa Fe din Bahia pentru Sudamericana, de exemplu. Aveți o cotă medie de 1.84-3.28-4.24 pentru 1X2 și 2.46-1.49 pentru O / U 2.5. Aceste cote au o greutate de 8%. Pentru ca aceste numere să apară (aproximativ) aveți nevoie de 1.39 goluri pentru echipa gazdă și 0.81 pentru echipa oaspeți. Undeva aici va trebui să cunoașteți programarea pentru a putea face acest proces iterativ sau pentru a găsi pe cineva care știe altfel va trebui să încercați numerele cu mâna până când veți obține rezultatul dorit.

Dacă în site-ul pe care l-ați conectat, în câmpul Goluri 1 puneți 1.39 și în câmpul Goluri 2 puneți 0.81 veți vedea că veți obține un set care este foarte aproape de cotele care sunt acum la pariuri.

Odată ce ai obiectivele pentru fiecare echipă, poți calcula totul. Aproximativ puteți spune că la pauză vă așteptați la jumătate de goluri, adică 0.7 pentru echipa gazdă și 0.4 pentru echipa oaspeților. Dacă luați aceste numere și le puneți înapoi în câmpurile Goluri 1 și, respectiv, Goluri 2, vă va oferi un set de cote pentru jumătate, care va fi de 2.41 - 2.13 - 4.94. Ideea este că ritmul golurilor nu rămâne constant în timpul meciului. Cele mai multe goluri vin în a doua repriză, astfel încât pentru a obține un ritm mai realist pentru prima repriză, puteți spune că vă așteptați la 45% din goluri în prima și 55% în a doua, adică în practică în prima repriză vă așteptați 0.63 goluri pentru echipa gazdă și 0.36 pentru oaspeți. Acest lucru vă va oferi un set de 2.55 - 2 - 5.14, care este la fel de mult ca și companiile oferă în acest moment.

Cu exceptia OPAP are acest lucru pe pagina sa, „Pariuri de agenție”. Dacă doriți, puteți copia de acolo cotele pentru meciurile SK care includ Data \ Tel. fără a fi nevoie să faceți clic pe fiecare meci separat. Cred că alte companii au ceva similar. Prin selectarea evenimentelor care vă interesează, acestea vă oferă cotele cumulate numai pentru ziua \ sfârșit.
Dar nu pur, fără final și nu cu handicap

Predictii

• 15: 30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Rubin Kazan - Zenit St Petersburg
  • 19: 30
    Novasports 1HD
    • AEK - Apollon Smyrni
  • 20: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Chelsea - Everton
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Chelsea - Everton
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Hamburg - Kiel
  • 21: 45
    Novasports 2HD
    • Inter - Atalanta
  • 22: 00
    Novasports 1HD
    • Nis - Monaco
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Betis - Alaves
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Betis - Alaves
  • 22: 15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Belenenses - Benfica
  • 12: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Zenith - Khimki
  • 19: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Zielona Gora - Parma
    ERT3
    • Meci prietenos
  • 15: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • -
  • 19: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • -
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 21: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • -
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
Chat general
Ajutor utilizatori
  • PANATHA PANATHA:
    Juventus - Lazio 0-1 în 28΄ .... Cred că va mai avea un gol în prima repriză la cota de 2.00
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Juventus - Lazio 0-1 în 28΄ .... Cred că va mai avea un gol în prima repriză la cota de 2.00

La pariurile pe care le brodați, sunteți în formă, bineînțeles că echipele dvs. nu sunt în formă (ce pot face mama mea să nu arunce niciun pumn?) : ROFLMAO: : ROFLMAO: : ROFLMAO: :p:p
  • PANATHA PANATHA:
    Și pentru că nu brodează, puteți vedea că evit să pariez pe ele!
  • BetLaden BetLaden:
    Bună dimineața
  • PANATHA PANATHA:
    Bună ziua de la mine!
  • K Koulos87:
    Bună dimineața!
  • Ertzan Ertzan:
    Bună dimineața Bună dimineața
  • P Pragias:
    bună dimineață
  • PANATHA PANATHA:
    Ce ai jucat?
  • BINOTRADER Forum Bot:
    Utilizatorul BINOTRADER a început un nou subiect numit „ΒΙΝΟΤRADER live." în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Eu joc
    duo Peste 2.5 Liverpool - Fulham și Verona - Milano
  • PANATHA PANATHA:
    L-am văzut pe Matsara în Toumba ....
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    L-am văzut pe Matsara în Toumba ....
    Pentru cei dintre voi care stați și urmăriți ligile străine și unele echipe numite Bayern München și Dortmund : agis:
  • PANATHA PANATHA:
    Hahaha .... Sunt atât de „gata” încât văd totul .....
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Hahaha .... Sunt atât de „gata” încât văd totul .....
    dincolo de placă, unul din S / K în sine are doar o minge ok duminică dimineață, are și pescuit
  • PANATHA PANATHA:
    Și ce nu s-a întâmplat pentru ca Sociedad să nu treacă peste ... a pierdut un penalty, un gol pe linie, ocazii și o transversală .... l-a pierdut în competiție și am închis un bilet frumos ....
  • BINOTRADER Forum Bot:
    Utilizatorul BINOTRADER a început un nou subiect numit „EUR-USD și GBP-USD" în Forex Trading.
  • BetLaden Forum Bot:
    Utilizatorul BetLaden a început un nou subiect numit „La mulți ani tuturor femeilor" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    În aprilie, Panathinaikos va călători în Rusia, pentru a oferi cele două jocuri care au fost amânate la jumătatea lunii februarie, din cauza răspândirii virusului în tabăra „verde”.
    După cum a anunțat Euroliga, „trifoiul” va juca pe 12 aprilie cu Zenit, în timp ce pe 14 aprilie va fi găzduit la Moscova de CSKA.
  • Ertzan Ertzan:
    Mă aștept să facă 2/2 oricum : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Mă bucur că apreciați cea mai mare echipă europeană cu 6 stele .....
  • Ertzan Ertzan:
    vai băieți suntem acum?
  • Ertzan Ertzan:
    Pelkas începe la zece, jucătorul meu al naibii al naibii de al naibii
  • PANATHA PANATHA:
    Vei câștiga sau vom avea drame?
  • Ertzan Ertzan:
    O sa castigam
    Ertzan Ertzan: O sa castigam