Formule de calcul al performanței pentru jumătate de timp, handicap

nomadwolf13

New Member
23 Nov 2020
3
0
1
Am căutat și nu am găsit, așa că am ajuns aici. Ceea ce vreau este un tip care să ne dea performanța în 12X, HT-FT și handicap dacă știm deja performanța pentru finala 1X2. Cel mai apropiat a fost Acest , dar nu am inteles, poate te poate ajuta cineva?

Dacă nu știți, o masă care, pe lângă cotele 1X2, are și cote la pauză și handicap. Mulțumiri
 
Nu este posibil doar cu 1X2, ai nevoie și de totalul golurilor din joc pentru a putea calcula inițial golurile așteptate pentru fiecare echipă. Odată ce aveți cote pentru 1X2 și O/U, le convertiți în probabilități eliminând în mod evident rake-ul și apoi puteți face un proces iterativ folosind poisson pentru a găsi obiectivele așteptate.

De exemplu, luați jocul lui Bahia împotriva Santa Fe pentru Sudamericana. Aveți M.O de randamente 1.84-3.28-4.24 pentru 1X2 și 2.46-1.49 pentru O/U 2.5. Aceste randamente au un rake de 8%. Pentru a ajunge cu aceste cifre (aproximativ) ai nevoie de 1.39 goluri pentru echipa gazdă și 0.81 pentru echipa oaspete. Undeva pe aici, va trebui să cunoașteți programarea pentru a putea construi acest proces iterativ sau să găsiți pe cineva care știe altfel, va trebui să încercați numerele manual până când obțineți rezultatul dorit.

Daca pe site ai facut link, in campul Goals 1 pui 1.39 iar in campul Goals 2 pui 0.81 vei vedea cum iti va oferi un set foarte apropiat de cota care exista acum in pariuri.

Odată ce ai obiectivele pentru fiecare echipă, poți calcula totul. Puteți spune aproximativ că la pauză vă așteptați la jumătate de goluri, adică 0.7 pentru echipa gazdă și 0.4 pentru echipa oaspete. Dacă luați aceste numere și le puneți înapoi în câmpurile Goluri 1 și, respectiv, Goluri 2, vă va oferi un set de cote pentru repriză care va fi 2.41 - 2.13 - 4.94. Ideea este că rata golurilor nu rămâne constantă în timpul meciului. Cele mai multe goluri vin în a doua repriză, așa că pentru a obține o rată mai realistă pentru prima repriză, poți spune că te aștepți la 45% din goluri în prima repriză și 55% în a doua repriză, adică practic în prima repriză. se așteaptă 0.63 goluri pentru echipa gazdă și 0.36 pentru oaspete. Acest lucru vă va oferi un set de 2.55 - 2 - 5.14, care este mai mult sau mai puțin ceea ce oferă companiile în acest moment.
 
Am căutat și nu am găsit, așa că am ajuns aici. Ceea ce vreau este un tip care să ne dea performanța în 12X, HT-FT și handicap dacă știm deja performanța pentru finala 1X2. Cel mai apropiat a fost Acest , dar nu am inteles, poate te poate ajuta cineva?

Dacă nu știți, o masă care, pe lângă cotele 1X2, are și cote la pauză și handicap. Mulțumiri
Cotele sunt date de casele de pariuri gata, atât pentru rezultatul final, cât și pentru semi/finală, precum și pentru toate celelalte puncte. Ceea ce ar trebui să te intereseze este să înveți să calculezi singur probabilitățile pentru fiecare punct pe care îl dorești, astfel încât să poți vedea dacă randamentele companiilor corespund probabilităților pe care le-ai calculat. Dacă înveți să calculezi probabilitățile punctelor, randamentele pe care acestea ar trebui să le ofere sunt cele mai ușoare. Cu toate acestea, dacă ați ajuns la punctul de a calcula probabilitățile de rezultat final, ceea ce aveți nevoie pentru pauză\finală este o bază de date bună de date statistice HT\FT. Cu o astfel de bază de date, vei calcula dispersia procentuală a jumătăților pe rezultatul final, adică de exemplu ce procent din ași are un as, X, sau dublu, jumătatea.

Vă voi oferi aproximativ o medie generală pentru răspândire, astfel încât să vă puteți face o idee generală despre ce sunt jumătățile până la urmă. De aici incolo preturile au cateva mici fluctuatii in functie de locatie. Ca să nu te încurci, spun din nou că aceste valori se referă la dispersia reprizelor pe rezultatele finale și nu la probabilitățile reprizelor/finalelor ca atare. Dacă aveți probabilitățile rezultatelor finale, calculați varianța în consecință.


_1/1______X / 1_____2/1
59,7%___34,8%___ 5,6%

_1/X______X / X_____2 / X
19,4%___62,4%___18,1%

_1/2_____X/2_____2/2
6,8%___37,7%___55,5%
 
Ultima editare:
Cotele sunt date de casele de pariuri gata, atât pentru rezultatul final, cât și pentru semi/finală, precum și pentru toate celelalte puncte. Ceea ce ar trebui să te intereseze este să înveți să calculezi singur probabilitățile pentru fiecare punct pe care îl dorești, astfel încât să poți vedea dacă randamentele companiilor corespund probabilităților pe care le-ai calculat. Dacă înveți să calculezi probabilitățile punctelor, randamentele pe care acestea ar trebui să le ofere sunt cele mai ușoare. Cu toate acestea, dacă ați ajuns la punctul de a calcula probabilitățile de rezultat final, ceea ce aveți nevoie pentru pauză\finală este o bază de date bună de date statistice HT\FT. Cu o astfel de bază de date, vei calcula dispersia procentuală a jumătăților pe rezultatul final, adică de exemplu ce procent din ași are un as, X, sau dublu, jumătatea.

Vă voi oferi aproximativ o medie generală pentru răspândire, astfel încât să vă puteți face o idee generală despre ce sunt jumătățile până la urmă. De aici incolo preturile au cateva mici fluctuatii in functie de locatie. Ca să nu te încurci, spun din nou că aceste valori se referă la dispersia reprizelor pe rezultatele finale și nu la probabilitățile reprizelor/finalelor ca atare. Dacă aveți probabilitățile rezultatelor finale, calculați varianța în consecință.


_1/1______X / 1_____2/1
59,7%___34,8%___ 5,6%

_1/X______X / X_____2 / X
19,4%___62,4%___18,1%

_1/2_____X/2_____2/2
6,8%___37,7%___55,5%
„Cotele sunt date de casele de pariuri pregătite, atât pentru rezultatul final, cât și pentru semi/finală, precum și pentru toate celelalte puncte”.

Da, știu, dar nu cred că este ușor să stai și să completezi deschizând zeci de jocuri unul câte unul (ceea ce probabil o voi face, dar nu manual). Ceea ce vreau sunt, de exemplu, cotele pentru meciurile viitoare PSKD. Există tabele, dar majoritatea au doar 1X2, pentru jumătăți și handicapuri trebuie să dați clic pe fiecare meci (imposibil) sau să puneți excel să sculpteze codul paginii, ceea ce probabil o voi face. Ceea ce vreau, este să copiez 150 de meciuri cu cote 1X2, iar într-o celulă adiacentă cote aproximative la pauză și cote de handicap



De exemplu, să spunem Rangers as la 1,1 și, deși am găsit un raport/algoritm, l-am aplicat și mi-a dat hm1 la 1,2, +1 handicap la 1,25 etc.
 
"Ceea ce vreau este, de exemplu, cotele pentru meciurile viitoarei PSKD. Există mese, dar majoritatea au doar 1X2, pentru reprize și handicapuri trebuie să dai clic pe fiecare meci (imposibil) sau să ai excelul să carve the codul paginii, pe care probabil îl voi face. Ceea ce vreau este să copiez 150 de meciuri cu cota 1X2, iar într-o celulă alăturată cote aproximative la pauză și cote pentru handicap
Dar OPAP are asta pe pagina sa, „Betting At The Agency”. Dacă doriți, puteți copia de acolo cotele pentru meciurile SK care includ Data\Tel. fără a fi nevoie să faceți clic pe fiecare meci individual. Și cred că alte companii au ceva asemănător. Alegând evenimentele care vă interesează, acestea vă oferă cote agregate doar pentru ziua\sfârșitul.
 
Nu este posibil doar cu 1X2, ai nevoie și de totalul golurilor din joc pentru a putea calcula inițial golurile așteptate pentru fiecare echipă. Odată ce aveți cote pentru 1X2 și O/U, le convertiți în probabilități eliminând în mod evident rake-ul și apoi puteți face un proces iterativ folosind poisson pentru a găsi obiectivele așteptate.

De exemplu, luați jocul lui Bahia împotriva Santa Fe pentru Sudamericana. Aveți M.O de randamente 1.84-3.28-4.24 pentru 1X2 și 2.46-1.49 pentru O/U 2.5. Aceste randamente au un rake de 8%. Pentru a ajunge cu aceste cifre (aproximativ) ai nevoie de 1.39 goluri pentru echipa gazdă și 0.81 pentru echipa oaspete. Undeva pe aici, va trebui să cunoașteți programarea pentru a putea construi acest proces iterativ sau să găsiți pe cineva care știe altfel, va trebui să încercați numerele manual până când obțineți rezultatul dorit.

Daca pe site ai facut link, in campul Goals 1 pui 1.39 iar in campul Goals 2 pui 0.81 vei vedea cum iti va oferi un set foarte apropiat de cota care exista acum in pariuri.

Odată ce ai obiectivele pentru fiecare echipă, poți calcula totul. Puteți spune aproximativ că la pauză vă așteptați la jumătate de goluri, adică 0.7 pentru echipa gazdă și 0.4 pentru echipa oaspete. Dacă luați aceste numere și le puneți înapoi în câmpurile Goluri 1 și, respectiv, Goluri 2, vă va oferi un set de cote pentru repriză care va fi 2.41 - 2.13 - 4.94. Ideea este că rata golurilor nu rămâne constantă în timpul meciului. Cele mai multe goluri vin în a doua repriză, așa că pentru a obține o rată mai realistă pentru prima repriză, poți spune că te aștepți la 45% din goluri în prima repriză și 55% în a doua repriză, adică practic în prima repriză. se așteaptă 0.63 goluri pentru echipa gazdă și 0.36 pentru oaspete. Acest lucru vă va oferi un set de 2.55 - 2 - 5.14, care este mai mult sau mai puțin ceea ce oferă companiile în acest moment.

Dar OPAP are asta pe pagina sa, „Betting At The Agency”. Dacă doriți, puteți copia de acolo cotele pentru meciurile SK care includ Data\Tel. fără a fi nevoie să faceți clic pe fiecare meci individual. Și cred că alte companii au ceva asemănător. Alegând evenimentele care vă interesează, acestea vă oferă cote agregate doar pentru ziua\sfârșitul.
Dar nu drepte, fără finală și fără handicap
 

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...