Folosind un card paysafe

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Are cineva de-a face cu paysafe?
Sunt la pariu dar vreau să fac un depozit și la stoiximan care oferă uneori prețuri mai bune.
Dar există vreo capcană?

Îți explic că ultima dată când am cumpărat paysafe a fost acum doi ani - mai exact ziua de 8-2.
Am intrat normal pe site-ul paysafe, am introdus numerele și suma de bani a fost eliberată pentru utilizare.

Dar văzusem pe undeva că orice membru care nu cumpără regulat este amendat.
Înseamnă că dacă cumpăr de ex. in valoare de 50 euro, le va manca site-ul in loc sa le dea drumul? Sau va mânca jumătate din mine?

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
Din câte știu și după ce am folosit paysafe de câteva ori, puteți face o depunere în Stoichiman
cu codul pe care îl cumperi de la un stand sau chioșc în general.

Nu poți retrage, nu îți permite să faci niciun pariu pe contul mypaysafe și te obligă să le retragi pe un card sau bancă.

In general nu exista nicio amenda din cate imi amintesc.Dar exista o taxa de 10e in fiecare an pentru intretinerea contului mypaysafecard, care daca nu ai sold de platit, cel mult iti vor anula paysafecard (daca ai a comandat și a primit-o adică) .

Acum despre blocaje și așa, nu știu să vă răspund pentru că nu mi s-a întâmplat niciodată așa ceva.
Desigur, nu prea folosesc paysafe ca serviciu în general, așa că s-ar putea să fi avut noroc, nu știu.

Cu toate acestea, aș recomanda PayPal ca „intermediar” de plată furnizorilor și terților în general.

• Aprecieri
reacţii: betover

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Din câte știu și după ce am folosit paysafe de câteva ori, puteți face o depunere în Stoichiman
cu codul pe care îl cumperi de la un stand sau chioșc în general.

Nu poți retrage, nu îți permite să faci niciun pariu pe contul mypaysafe și te obligă să le retragi pe un card sau bancă.

In general nu exista nicio amenda din cate imi amintesc.Dar exista o taxa de 10e in fiecare an pentru intretinerea contului mypaysafecard, care daca nu ai sold de platit, cel mult iti vor anula paysafecard (daca ai a comandat și a primit-o adică) .

Acum despre blocaje și așa, nu știu să vă răspund pentru că nu mi s-a întâmplat niciodată așa ceva.
Desigur, nu prea folosesc paysafe ca serviciu în general, așa că s-ar putea să fi avut noroc, nu știu.

Cu toate acestea, aș recomanda PayPal ca „intermediar” de plată furnizorilor și terților în general.

Nu cer o retragere. Retragerea la paysafe nu este posibilă. Ce retragere la paysafe?
Nici măcar pentru blocaje. Ce blocaje?
Vorbim de amendă pentru că nu am folosit-o.
Nu am auzit niciodată de o taxă în serviciul paysafe. Este nou?

Cât despre paypal, cred că nu a acceptat transferuri de bani către un magazin de pariuri de zece ani.
Cu un card bancar, de ex. Pireu pot?

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
Teoretic, cu paysafe, banii ar putea fi retrași de la pariuri și alți furnizori în contul mypaysafecard al clientului.

De ce contul mypaysafecard nu este folosit pentru altceva decât pentru a încărca bani din codurile pe care le primim de la chioșc și nu le acceptăm niciodată, nu am înțeles.
Cu siguranță există taxe (anual) pentru deținătorii de carduri mypaysafecard și deținătorii de conturi mypaysafecard.

Acum dacă taxa se duce la card sau la menținerea contului deschis, nu știu.

Sunteți informat greșit despre PayPal. Acceptă totul, chiar și transferuri cripto

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Teoretic, cu paysafe, banii ar putea fi retrași de la pariuri și alți furnizori în contul mypaysafecard al clientului.

De ce contul mypaysafecard nu este folosit pentru altceva decât pentru a încărca bani din codurile pe care le primim de la chioșc și nu le acceptăm niciodată, nu am înțeles.
Cu siguranță există taxe (anual) pentru deținătorii de carduri mypaysafecard și deținătorii de conturi mypaysafecard.

Acum dacă taxa se duce la card sau la menținerea contului deschis, nu știu.

Sunteți informat greșit despre PayPal. Acceptă totul, chiar și transferuri cripto

Acum doi ani a vrut verificarea de pe site-ul paysafe dar nu avea taxa.
Dar mi-a atras atenția undeva despre o amendă dacă nu cumperi des, de aceea întreb.
In concluzie, daca iau paysafe 50, de exemplu, euro, imi vor spune eeeeep ca datorezi 10 sau ceva suma si
le vor ține de mine?

Nu sunt interesat să mă retrag prin paysafe, dar sunt interesat dacă pot cu unul dintre
cardurile mele bancare sau mai are un cc pentru a transfera bani la casele de pariuri?

Am niște bani în paypal și i-am folosit în trecut cu prietenul meu.
Dar a fost interzis și, de fapt, prietenul meu mi-a închis contul și mi-a deschis unul
nou, deoarece metoda de depunere selectată nu se schimba de la paypal la alta
- bug site. Vorbim înainte ca prietenul să plece din Grecia.
Acum ar putea accepta din nou paypal, nu știu.

Tomjery

New Member
6 Sep 2022
20
0
1
Acum doi ani a vrut verificarea de pe site-ul paysafe dar nu avea taxa.
Dar mi-a atras atenția undeva despre o amendă dacă nu cumperi des, de aceea întreb.
In concluzie, daca iau paysafe 50, de exemplu, euro, imi vor spune eeeeep ca datorezi 10 sau ceva suma si
le vor ține de mine?

Nu sunt interesat să mă retrag prin paysafe, dar sunt interesat dacă pot cu unul dintre
cardurile mele bancare sau mai are un cc pentru a transfera bani la casele de pariuri?

Am niște bani în paypal și i-am folosit în trecut cu prietenul meu.
Dar a fost interzis și, de fapt, prietenul meu mi-a închis contul și mi-a deschis unul
nou, deoarece metoda de depunere selectată nu se schimba de la paypal la alta
- bug site. Vorbim înainte ca prietenul să plece din Grecia.
Acum ar putea accepta PayPal din nou, nu știu
am avut
Are cineva de-a face cu paysafe?
Sunt la pariu dar vreau să fac un depozit și la stoiximan care oferă uneori prețuri mai bune.
Dar există vreo capcană?

Îți explic că ultima dată când am cumpărat paysafe a fost acum doi ani - mai exact ziua de 8-2.
Am intrat normal pe site-ul paysafe, am introdus numerele și suma de bani a fost eliberată pentru utilizare.

Dar văzusem pe undeva că orice membru care nu cumpără regulat este amendat.
Înseamnă că dacă cumpăr de ex. in valoare de 50 euro, le va manca site-ul in loc sa le dea drumul? Sau va mânca jumătate din mine?
Paysafe îmi ceruse email și numărul de telefon ca identificare, am făcut totul și acum 5 zile mi-au blocat cardul de 25 de euro, m-am dus să joc la bet365, se pare că combinația bet365 kai paysafecard a creat probleme în alous, în alte 3 pariind am jucat nu am avut probleme, doar m-am dus sa joc pentru prima data dupa mult timp la bet365 au blocat totul, acum stau 5 zile la telefon, trimit emailuri, am trimis un act de identitate cu fotografie si ce mi-au cerut ,cert este ca au un serviciu prost la paysafecard!Intreb de ce se intarzie?Imi spun ca sunt multe cazuri,le spun ca nu ati avut posibilitatea sa ma serviti de ce mi-ati blocat cardul? m-a anuntat inainte sa pun cardul ca sa stiu!pasul 3 au avut o problema tehnica!!!!pacat!!!si procedura nu s-a facut nici de pe telefon mobil!complet inacceptabil!nu am fost de vina pt. orice!Am cumpărat un card de la chioșcul din cartierul meu cuchiar si chitanta de casierie!mi-au cerut toate astea de cand le-am trimis nu stiu de ce nu imi deblocheaza cardul dar nici macar nu imi spun cand va fi deblocat! saracii, inacceptabil!

Grosan

Membru activ
3 Nov 2014
194
66
28
Retragerea din betshop se face intotdeauna in contul Pausef......am facut-o acum cateva zile...am vrut sa transfer suma la alta companie....nu spune ca nu exista retragere si esti incurca lumea!!!!

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Retragerea din betshop se face intotdeauna in contul Pausef......am facut-o acum cateva zile...am vrut sa transfer suma la alta companie....nu spune ca nu exista retragere si esti incurca lumea!!!!

Nu ne interesează să retragem prin paysafe - nu o aveți.

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
Fufutosbet se poate retrage și prin paysafecard.

cosmic a întrebat despre Stoiximan și Bet365. Și aceste 2 NU PERMIT retragerile paysafe.

Grosan

Membru activ
3 Nov 2014
194
66
28
Fufutosbet se poate retrage și prin paysafecard.

cosmic a întrebat despre Stoiximan și Bet365. Și aceste 2 NU PERMIT retragerile paysafe.
gresesti prietene...ambele au voie...dar sa incheiem acest subiect aici pentru ca persoana respectiva este interesata de altceva

atașamente

• Captură de ecran 100.png
    Captură de ecran 100.png
    61.7 KB · Vizualizări: 30

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
gresesti prietene...ambele au voie...dar sa incheiem acest subiect aici pentru ca persoana respectiva este interesata de altceva
Da, există de obicei acolo.

Dar când am încercat acum 6 luni să retrag la paysafecard, l-au anulat și mi-au cerut IBAN și SWIFT.
Evident că nu le-am dat și am făcut retragerea într-un mod diferit.
Dacă ați efectuat o retragere cu succes către paysafecard din verde și albastru, trec.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Nu am întrebat despre o retragere paysafe.
Ce prostie este asta?
Am întrebat dacă depozitul este sigur.

KEX

Membru
12 Dec 2019
38
28
18
Mi se pare puțin probabil să existe vreo reținere. Poti pune 5-10 euro la inceput pentru siguranta.
Trebuie doar să știți că sunt cazuri în care cardurile paysafe au fost blocate și apoi există proceduri de deblocare, nu spun că vi se va întâmpla, dar este ceva negativ.

• Aprecieri
reacţii: Tomjery

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Mi se pare puțin probabil să existe vreo reținere. Poti pune 5-10 euro la inceput pentru siguranta.
Trebuie doar să știți că sunt cazuri în care cardurile paysafe au fost blocate și apoi există proceduri de deblocare, nu spun că vi se va întâmpla, dar este ceva negativ.

Ei bine, nu a făcut nimeni recent un depozit la paysafe?
Deși problema pentru mine este că au trecut doi ani de când am primit ultima oară paysafe - nu le întorc.

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
Ei bine, nu a făcut nimeni recent un depozit la paysafe?
Deși problema pentru mine este că au trecut doi ani de când am primit ultima oară paysafe - nu le întorc.
Dacă aveți de gând să obțineți un paysafe de la stand și cu codurile pentru a pune banii într-un magazin de pariuri, de unde veți fi reținut?

Dacă îl luați și îl puneți în contul dvs. mypaysafecard care a fost inactiv de foarte mult timp, aceștia pot deduce 10e ca taxă dacă ați luat și un card preplătit mypaysafecard.

Vă pot spune asta din experiența mea.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Dacă aveți de gând să obțineți un paysafe de la stand și cu codurile pentru a pune banii într-un magazin de pariuri, de unde veți fi reținut?

Dacă îl luați și îl puneți în contul dvs. mypaysafecard care a fost inactiv de foarte mult timp, aceștia pot deduce 10e ca taxă dacă ați luat și un card preplătit mypaysafecard.

Vă pot spune asta din experiența mea.

Este vina mea, dacă nu intră în contul mypaysafecard nu se activează - nici măcar nu cumperi bame cu ei.

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
Este vina mea, dacă nu intră în contul mypaysafecard nu se activează - nici măcar nu cumperi bame cu ei.
Eu fac.

Ce sa va spun Acum cateva luni m-am dus si am cumparat de la chiosc 4 carduri paysafe si le-am trimis la unul, sa le pun in Stoichiman si sa-mi joc un punct.
Nu m-a întrebat deloc despre contul mypaysafe etc., așa că mi-am imaginat că munca se face pur și simplu cu codurile.
Dar așa cum ai spus, probabil că așa este, așa că bănuiesc că a trecut codurile în propriul tău cont mypaysafe și apoi le-a depus.
Pune o sumă mică și vezi dacă ești tras pentru comisioane.
Deși taxele sunt suportate în principal de deținătorii de carduri preplătite mypaysafe, iar taxa este efectuată pentru a menține cardul activ.
De asemenea, verificați-vă e-mailul, deoarece de obicei vă trimit un e-mail care vă informează cu privire la taxele când acestea sunt datorate.
Habar nu am despre blocarea contului etc. pentru că nu mi s-a întâmplat niciodată și aproape că nu mai folosesc paysafe.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,680
1,403
113
Eu fac.

Ce sa va spun Acum cateva luni m-am dus si am cumparat de la chiosc 4 carduri paysafe si le-am trimis la unul, sa le pun in Stoichiman si sa-mi joc un punct.
Nu m-a întrebat deloc despre contul mypaysafe etc., așa că mi-am imaginat că munca se face pur și simplu cu codurile.
Dar așa cum ai spus, probabil că așa este, așa că bănuiesc că a trecut codurile în propriul tău cont mypaysafe și apoi le-a depus.
Pune o sumă mică și vezi dacă ești tras pentru comisioane.
Deși taxele sunt suportate în principal de deținătorii de carduri preplătite mypaysafe, iar taxa este efectuată pentru a menține cardul activ.
De asemenea, verificați-vă e-mailul, deoarece de obicei vă trimit un e-mail care vă informează cu privire la taxele când acestea sunt datorate.
Habar nu am despre blocarea contului etc. pentru că nu mi s-a întâmplat niciodată și aproape că nu mai folosesc paysafe.

Nu am primit niciodată un astfel de e-mail - voi verifica.
Treaba cu contul internet paysafe trebuie să fi început cândva în 16 sau 17. Până atunci ai cumpărat un card de la chioșc, ai introdus numerele în William Hill, știu și asta a fost tot.
Initial, paysafe a incetat o vreme sa mai lucreze cu cc-urile si la scurt timp dupa ce cc-urile s-au mai linistit un pic a aparut site-ul unde trebuie sa declari nume-adresa etc.
Am întrebat aici pentru că am presupus că vom avea mulți care îl folosesc în fiecare zi.

defecte

Membru activ
21 Ion 2021
167
122
43
Nu cred că mulți oameni mai folosesc paysafe.

Complexitățile pe care le prezintă ca serviciu de portofel electronic sunt suficiente chiar dacă le compari cu alte portofele precum Skrill și NETELLER să spunem că nu există niciun motiv pentru a folosi paysafe în 2022.

În ultima vreme cred că Paypal a crescut destul de mult și este probabil cel mai bun portofel din acest moment cu utilizări foarte extinse dincolo de pariuri, spre deosebire de Paysafe care este mai mult sau mai puțin doar pentru pariuri.

Pentru alte portofele precum Jeton și Revolut nu am nicio părere, deoarece nu le-am folosit niciodată.

Ertzan

FENER și după moarte
Membru al echipei
10 Aug 2003
45,620
20,343
113
39
CARE ESTE FENERUL
Nu am primit niciodată un astfel de e-mail - voi verifica.
Treaba cu contul internet paysafe trebuie să fi început cândva în 16 sau 17. Până atunci ai cumpărat un card de la chioșc, ai introdus numerele în William Hill, știu și asta a fost tot.
Initial, paysafe a incetat o vreme sa mai lucreze cu cc-urile si la scurt timp dupa ce cc-urile s-au mai linistit un pic a aparut site-ul unde trebuie sa declari nume-adresa etc.
Am întrebat aici pentru că am presupus că vom avea mulți care îl folosesc în fiecare zi.

Exact cum spui tu, paysafe a fost poate în 15 aș spune. Acesta a fost motivul pentru care am oprit paysafe, ai luat macrinarii l-ai bagat direct in firma si ai mancat la timp dt bucket, acum ia un cod intra in mypaysafe incarca-l pe mypaysafecard de la si apoi incarca-l in firma. Hai să vorbim, stăpâne. Ei bine, de când acest lucru a intrat în viețile noastre, nu am mai cumpărat niciodată și nu o voi face

Predictii

• 17: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Timpul Cupei
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Al Feiha - Al Hilal
  • 17: 30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • PAS Lamia - Apollon Paralimniou
  • 18: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Timpul Cupei
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Panathinaikos - PAOK
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Timpul Cupei
  • 20: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Al Nasr - Al Ittihad
  • 21: 00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Valencia - Bilbao
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Timpul Cupei
  • 22: 00
    Novasports 2HD
    • Ajax - Volendam
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Real Madrid - Atletico Madrid
  • 22: 15
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Trecerea Ferreira - Benfica
  • 05: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 20: 00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Barcelona
  • 21: 00
    Start Novasports
    • Alba Berlin - Valencia
    Novasports 5HD
    • Monaco - Armani Milano
    Novasports 6HD
    • Villeurbanne - Fenerbahce
    Novasports Prime
    • Panathinaikos - Zalgiris
  • Mâine 27-01-2023
  • 01: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 02: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA 2022-23
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Phoenix Suns - Dallas Mavericks
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 10: 30
    Eurosport 1
    • Rybakina - Azarenka
  • 12: 00
    Eurosport 1
    • Linet - Sabalenka
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    Zorian Forum Bot: Utilizatorul zorian a început un nou subiect numit „SUBER BOWL LVII (2023)” în Remaining...