DIAMA „s-a spart”

crea_bet

Membru bine-cunoscute
20 Jan 2016
1,492
661
113
[h = 1] ADVENTED DIAMOND: "Încă nu am înțeles ce ... am decis"
Chiar și în ultima sa ... prezență în sala de interviu la OAKA, DRAFTUL Dimitris Diamantidis ... credincios la numirea sa, a spus puțin și bine! Ovație permanentă de către jurnaliști pentru marele lider ...
„Baschet doar de acum înainte”, a subliniat el, închizând capitolul de joc, în timp ce a clarificat că: „Nu vreau să devin antrenor, acesta este singurul lucru sigur”.

În detaliu:
Liderul echipei Panathinaikos a spus inițial: "Este o noapte ciudată pentru mine și pentru echipă. Pe de o parte am pierdut un joc și un titlu. Scuze. Vreau să îl felicit pe Olympiacos pentru câștigarea campionatului. Pentru echipa este un moment dificil. Pentru mine emoțiile sunt amestecate. Modul în care jocul este pierdut mă îngrijorează. Pe de altă parte, când cred că de atâția ani am jucat baschet și am fost în acest grup, nu m-am așteptat niciodată să trăiesc ceea ce am trăit până acum. Într-adevăr, sunt binecuvântat. A fost incredibil ceea ce am trăit la Hercule, mi-a dat ocazia. Sunt oameni care m-au ajutat. Mulțumesc tuturor. Acești ani de la 12 din Panathinaikos au trăit momente incredibile, sper că fiecare sportiv va trăi cu ei. Îi mulțumesc lui Panathinaikos pentru dragostea pe care mi-a arătat-o. Îi mulțumim ca o echipă pentru angajamentul său. Panathinaikos este o echipă, continuă el. Așa ne place sportul sau nu. Suntem abuzați, dar este. Știu că nu am fost cel mai bun interlocutor al jurnaliștilor, dar am o filosofie în mintea mea despre ceea ce este jurnalistul atletului. Mulțumesc foarte mult. Îmi doresc să fii bun, doar sănătate.
În acel moment a apărut un aplauze de lungă durată din partea jurnaliștilor, iar Diamantidis a continuat:
Pentru momentele mari ale carierei sale și timpul dificil de pensionare, el a spus: "Voi vedea că va fi un moment dificil când nu voi fi pregătit în septembrie. Chiar acum nu am înțeles că mă voi opri. O să-mi dau seama în timp. Decizia mea era conștientă. M-am gândit la asta și i-am spus.
Cele mai multe momente au fost echipa națională, cele mai bune care ți se pot întâmpla în viața sportivă. Distincții cu Panathinaikos. Mi-am facut prieteni cu oameni pe care nici nu le stiam. Am cooptat cu oameni de renume mondial. Dar momentele în care locuiesc cu Ethniki și Panathinaikos sunt cele mai bune momente ale mele. Plec plin și fericit. Sunt sănătoasă, ofer cât pot. Panathinaikos continuă, echipele continuă. "
Ce sfat ar fi dat unui sportiv: "Nu sunt bun la sfaturi, am spus-o inainte. Ideea este să te antrenezi și să te gândești la baschet.
Ce crede el atunci când aud cuvântul Diamantidis: "Nu pot răspunde într-un cuvânt. Dedicat, binecuvântat, norocos, vesel. Pot găsi patru sau cinci răspunsuri, nu unul. Doresc ca toată lumea să aibă sănătate și să înțeleagă cum este viața. Bucurie, victorie - înfrângere, dar lupta este în altă parte. "
Pentru membrii din Panathinaikos au mers la dressinguri Olympiakos și invers. Pentru atmosfera civilizată a acestor finale: "Pentru că știm cum sunt lucrurile, este dificil. Cel mai normal ar fi să faci ce sa întâmplat de data asta. Echipele de pe teren vor să câștige. Toată lumea pentru echipa lui. Când jocul se termină, unul va câștiga pe cineva care va pierde, este normal. Să terminăm, să-i felicităm pe adversar și să ne uităm la următorul. Asta trebuie să fie.
Pentru ... de acum încolo: "Baschet pentru moment".
La acel moment, Argyris Pedoulakis a spus: "O să lucreze. Numai antrenament, doar prezența lui ".
Pentru ca toată lumea să fie rugată să rămână și dacă a crezut că este a doua oară: "Nu a fost greu pentru mine. Jucam. Cariera mea nu sa terminat când am anunțat că voi pleca. Astăzi sa terminat. Nu aveam gânduri secundare. Am făcut ce am făcut toți anii. Nu mă gândeam la nimic altceva. Mi-am făcut rutina, ce am făcut de atâția ani. Nici eu nu am nici un gand.
Indiferent dacă are o "plângere": "Nu există plângeri. Sunt plin. Nu poți întotdeauna câștiga, așa este viața. Plec plin, fericit, fericit, zâmbind. Mă bucur să ... ".
Fie că dorește să mai joace un joc: "Finalul lui 2006 în lume".
Dacă și-a imaginat un astfel de final în cariera sa: "Nu, nu mi-am imaginat-o. Este o mare bucurie și onoare pentru mine. Este o mare onoare să ai oameni care cred că am oferit baschet. Am pus multă lumină pe baschetul grecesc, care va continua. "
Fie că va merge la Kastoria sau dacă va sta în Atena pentru Panathinaikos: "Kastoria este orașul meu. Am mai mult timp liber, voi merge mai des acum. "
Pentru următoarele: "Nu m-am gândit la nimic. Dar, cu siguranță nu voi fi un antrenor. Acesta este singurul lucru sigur. Nu m-am gândit la altceva. Nu pot răspunde în acest moment. Vreau să mă calmez și să văd. Nu vreau să fiu antrenor, este singurul lucru pe care îl pot spune. De atunci vom vedea. "
Pentru că el sa oprit mai devreme la Ethniki: "Deciziile mele pot părea oarecum pentru unii. Dar când stau și mă gândesc și iau o decizie, cred că știu ce e mai bine pentru mine. Le-am pus jos și i-am cântărit pe toți.
Pentru ce fel de joc el ar vedea cu copiii lui: "Dacă vor să-și vadă tatăl, îi voi face să-i vadă pe tatăl lor. Vreau să fiu bine. Dacă vor să vadă un joc, să vedem un joc. Dacă vor ca regele leului să-i pun acum, o voi face. Nu știu ce joc voi arăta, nu știu. "
Pentru cel de-al treilea pointer al lui Spanoulis: "M-am gândit", nu-ți pierdeți Basilara? Ne-ați trimis de două sau de trei ori. Dar el a pus-o. Arată ce calitate are și cât de mare este un jucător. Toată lumea o înțelege, calitatea și capacitatea sa. "

newspao
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...