întrebare despre pariurile de valoare

campion

New Member
14 IOL 2018
12
2
3
Bună seara întregii echipe infobeto. Sunt membru nou pe forum și aș dori ca oricine știe să-mi răspundă la următoarele:


Există vreun site de încredere sau vreun software (chiar dacă este plătit) care găsește pariuri de valoare și, în special, aș dori ca acesta să poată
compară randamentele între anumite companii, de ex. bet365 / stoiximan și betfair. Pentru a fi mai clar, aș dori să vă spună / să vă anunțe, de exemplu la bet365 asul este 2,10 în timp ce la betfair este 1,95.
Pe site-urile simple de comparare a cotelor pe care am văzut prețuri mai mari decât betfair au companii care din câte am auzit pun imediat o limită și în afară de stoiximan 0% (care este prețul corect) este foarte greu să găsești pariuri de valoare pur și simplu prin in cautarea.
Dacă cineva nu dorește să răspundă public, trimite un mesaj privat.
Dacă cineva are o altă modalitate fiabilă de a găsi pariuri de valoare, aș fi bucuros să aud despre asta : semn:.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Existau site-uri care catalogau arbias pe vremea aceea.
Trebuia să ai conturi în multe și ciudate companii ca să le joci, chiar dacă aveai timp pentru că îmi amintesc când am verificat unele dintre site-urile de pariuri recomandate s-au schimbat și arb nu mai ieșea.
Astăzi arb este interzis - te tăiați! Nu știu de ce se întâmplă asta și cum ei îl controlează. Este posibil ca securitatea uneia dintre companiile cu care joci să aibă acces la membrii celeilalte și ei să te găsească. Sau pur și simplu dacă suma pe care o jucați li se pare ciudată, să zicem 268 de euro și 75 de minute.
Cu arb, însă, nu l-am putut găsi niciodată. A trebuit să joc 1000 de euro pentru a obține un profit de 25 de euro. Și comisioanele bancare? Diferitele companii ciudate la care a trebuit să mă înscriu?
Un prieten de-al meu nu a călcat pe ea în felul următor: Un brazilian va face un arb de 1000 de euro. Pune banii pe as, îi pune și pe chi, dar nu știu ce problemă a apărut și nu a putut trece dubla. Nu a avut fonduri suficiente în firma duplicat, parola nu a fost recunoscută, nu-mi amintesc exact ce naiba s-a întâmplat. Sunăm o terță parte și el ar putea ajuta, dar nu a putut. O lasa asa, vine dublu!

Acum, ce vrei să spui prin valoare pariu?
Vedeți care casă de pariuri are cea mai bună performanță la pariul ales de dvs.?
Oddschecker.com este cel care adună diferitele case de pariuri, dar așa cum scriem în „știrile pieței”, aceasta a fost inclusă pe lista neagră.
Înainte nu intra pentru că nu era un site de pariuri pe care îl jucați, ci unul informativ. Dar EEEP spune că site-urile de informații, străine și grecești, sunt pe lista neagră dacă fac reclamă/promovează oricare dintre companiile de pariuri pe internet fără licență.

Prin pariu de valoare, cei mai mulți dintre noi aici ne referim la un pariu care plătește mai mult decât probabilitatea sa.
De exemplu. dacă Olympiacos - Kastoria joacă și cineva plătește asul lui Olympiacos cu 3.5, este un pariu de valoare.
Este, de asemenea, practic subiectiv.
Acum, cu Cupa Mondială, am considerat victoria Suediei asupra Angliei un pariu de valoare - nu s-a întâmplat. Apoi, victoria Croației asupra Angliei – s-a întâmplat până la urmă. După Croația, ieri, împotriva Franței, a pierdut cu 4-2.
Din moment ce Croația a pierdut ieri, nu este corect să spun că a fost o prostie din partea mea să spun value bet cei 4.50 pe care i-au plătit. Oricum, mă joc cu șansele. Criteriul este fondul ca durată. Deci, dacă deschid un thread aici și spun „aici sunt pariurile valorice”, va arăta după 20 de propoziții ce fac. Dacă voi obține o performanță totală de 30, ei vor spune „bravo”. Dacă dau un randament de 10, ei îmi vor spune „dai pariuri de valoare x, nu pariuri de valoare!”.

Există programe de calculator care oferă pariuri de valoare - după cum spun producătorii lor. Am și eu unul, doar că nu am timp să-l verific în fiecare zi. O făcusem pentru alții și l-am transmis mai departe. Am din martie să-l actualizez cu rezultate, deși pot face asta - îmi va lua un sfert de oră. Dacă doriți, putem face o colaborare.
 
Ultima editare:
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Vă mulțumesc pentru răspuns. Permiteți-mi să clarific că nu sunt interesat de pariuri sigure (arbs). Dacă de ex. Găsesc asul la 2,10 vs 1,95 la betfair îl joc fără acoperire. Dacă jucați cu adevărat pariuri valorice pe termen lung, veți fi un câștigător. Pariu valoare, totuși, cei mai mulți dintre noi aici înseamnă un pariu care plătește mai mult decât probabilitatea pe care o scrii pentru el și într-adevăr asta este. Majoritatea dau exemplul binecunoscut cu literele-coronă pe care dacă îți dau de ex. la cota de 2,10 vei fi un câștigător pe termen lung. Pentru că companiile îți dau, de exemplu, 1,90, ești pierdut. Ați luat în considerare, așa cum mi-ați spus, pariul de valoare de 4,5 al Croației. Dar aceasta este o evaluare subiectivă. Poate ai dreptate, poate nu.
Ceea ce vreau este să fac lucrurile cât mai obiectiv posibil. Daca betfair ii da la 4 esti un jucator mare si chiar daca il pierzi vei castiga pe termen lung, daca ii da 5 si il prinzi, vei pierde pe termen lung. Acum, poate exista un procent foarte mic de jucători care au pătruns prea mult în un anumit tip de pariuri sau ligă și fac pariuri de valoare pe cont propriu. Îi felicit pentru că acest lucru necesită mult efort și pasiune din partea lor
: goood:. Întrucât sunt însă sigur că aici la infobeto sunt câțiva jucători câștigători care gândesc în felul meu, le cer ajutorul: semn:.
Știu ce trebuie să fac, dar aș dori ceva ajutor cu privire la cum să o fac
: npaper:.
intreb multe nu???




 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Cum va ieși obiectiv pariul valoric în fotbal?
În coroană sau litere, legea coroanei sau literelor este dată și, prin urmare, 2.10 ar fi un pariu de valoare.
În fotbal, legea probabilității care se aplică în fiecare caz nu este dată, sau este dată doar aproximativ. Nici măcar Olympiacos - Kastoria cu o performanță de 3.50 nu este un pariu de valoare sigur!
Când spui să joci la casa de pariuri cu cel mai mare randament, înseamnă că ar trebui să jucăm (dacă putem). Cu cine ar trebui să jucăm? La ce dă cel mai mic?

Depinde și de cât de buni sunt casele de pariuri la locul lor de muncă, care fac profituri.
În orice caz, casele de pariuri au tratat întotdeauna problema științific, cu parteneri speciali-corespondenți etc.

Să facem câteva sugestii din august, dar poate că e mai bine să lăsăm ligile să meargă puțin mai departe. Mai ales după Cupa Mondială vedem lucruri rele la începutul noului sezon.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

steklim abordare interesantă, dar practic nu este ceea ce caut.
Cosmicsports la betfair, cotele sunt făcute de public, așa că teoretic sunt cote corecte. Orice pret peste betfair merita teoretic intotdeauna.Nu este o intamplare ca pentru majoritatea a fost compania preferata si panica care a aparut cand a plecat.
Dacă joci sistematic pariuri de valoare pe termen lung vei câștiga, acum cum găsește toată lumea pariurile de valoare poate diferi, alții se pot baza pe analize personale, eu prefer numerele (valoare mai mare decât bf).

Sunt două probleme pentru mine
1) Dacă cineva face o simplă comparație a randamentelor, va găsi companii cu un preț mai mare decât bf. Cu toate acestea, există o problemă de fiabilitate cu ele. De exemplu, găsești o firmă care are întotdeauna un preț mai mare decât bf și nici măcar mama ei nu știe despre asta. Când joci acolo, limita este imediată. Dar compania se mândrește cu cele mai bune randamente de pe piață.

2) Joci intr-o firma relativ de incredere, dar hai sa gasim un pret mai bun decat bf, e nevoie de multa munca si pentru ca si acolo daca vei castiga vei manca limita, macar lasa un calculator sa faca treaba asta si nu tu insuti .

Cred că ceea ce cer este ceva asemănător cu software-ul arbing și mult mai simplu.

Vreau un software care să compare prețurile între stoiximan/bet365 pe care îl joc și bf și care anunță dacă găsește un preț mai mare.
Daca gaseste ok, daca nu nu mi-am pierdut timpul, asa ca iar ok.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

BF are randamente mai bune.
De exemplu. la caii pe care ii urmaresc, cei 2.5 de pariu sunt 3 de BF.
Este de la sine înțeles că, având în vedere probabilitatea dacă randamentul crește, orice tinde să devină un pariu de valoare. „Coroana” din coroana-litere cu 1.90 nu este, cu 1.95 nu este dar este mai bine, cu 2.05 este.
Practic, ar trebui să fie un sistem de pariuri valorice pentru a urmări cine are performanțe mai bune decât BF, pe motiv că, dacă ne uităm la ambele case de pariuri ca predictori, da, celălalt nu vede că se întâmplă la fel de mult, dar este invalid și prietenul care nu este prost trebuie să fie încă valabil ca predictor.
Acum că veți găsi astfel de pariuri, chiar și cu puncte extreme este ideea.
Practic, urmărind oddscheckerul pe care l-ați găsi - dacă există.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

În orice caz, scrieți-mi orice pariuri pe care le-ați găsit performanță carte > performanță betfair.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Ajută ceva de genul următor?


vet2.jpg


vet3.jpg
 
Ultima editare:
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

steklim abordare interesantă, dar practic nu este ceea ce caut.
Cosmicsports la betfair, cotele sunt făcute de public, așa că teoretic sunt cote corecte. Orice pret peste betfair merita teoretic intotdeauna.Nu este o intamplare ca pentru majoritatea a fost compania preferata si panica care a aparut cand a plecat.
Dacă joci sistematic pariuri de valoare pe termen lung vei câștiga, acum cum găsește toată lumea pariurile de valoare poate diferi, alții se pot baza pe analize personale, eu prefer numerele (valoare mai mare decât bf).

Sunt două probleme pentru mine
1) Dacă cineva face o simplă comparație a randamentelor, va găsi companii cu un preț mai mare decât bf. Cu toate acestea, există o problemă de fiabilitate cu ele. De exemplu, găsești o firmă care are întotdeauna un preț mai mare decât bf și nici măcar mama ei nu știe despre asta. Când joci acolo, limita este imediată. Dar compania se mândrește cu cele mai bune randamente de pe piață.

2) Joci intr-o firma relativ de incredere, dar hai sa gasim un pret mai bun decat bf, e nevoie de multa munca si pentru ca si acolo daca vei castiga vei manca limita, macar lasa un calculator sa faca treaba asta si nu tu insuti .

Cred că ceea ce cer este ceva asemănător cu software-ul arbing și mult mai simplu.

Vreau un software care să compare prețurile între stoiximan/bet365 pe care îl joc și bf și care anunță dacă găsește un preț mai mare.
Daca gaseste ok, daca nu nu mi-am pierdut timpul, asa ca iar ok.

Buna seara si bine ai venit pe forum.
Te-am citit de la început, ceea ce văd este că te lupți cu unele lucruri, dar ești pe punctul de a le încurca.
Ceea ce ceri tu nu există gata, asta e sigur. Cu toate acestea, poate deveni un program. Problema nu este ca vreun program să vă arate potrivirile pe care le căutați. Întrebarea este, ce vei face în continuare?
Uite câte astfel de potriviri am găsit pentru tine în 5 minute, toate din nordul Braziliei:
1)S KOREA - JUVENTUD 2 @ 3,90 la pariu - 3,60 la bf....
2)B NOBA - NTE PELOTAS 2 @ 6,00 pe pariu - 5,50 pe bf...
3)GUARANI - FIGUIRANCE 2 @ 3,60 pe pariu - 3,30 pe bf...
4) KRISIOUMA - LONDRINA 2 @ 3,75 la pariu - 3,60 la bf..
5)CSA - FORTALEZA 2 @ 2,90 pe pariu - 2,70 pe bf...
6)KORITIBA - S BENDO 2 @ 5,50 în pariu - 4,60 în bf...
7)MPOA - P PRETA 1 @ 3,75 in bet - 3,20 in bf...
8)OESTE - PAISANTOU 2 @ 4,50 la pariu - 4,20 la bf...

* Preturile sunt acum, pana maine nu stiu unde vor fi.
În toate, prețul pariului 365 este mai mare decât bf. Daca crezi ca vei juca asa 1000 si vei fi un castigator, nu te inseli.....acesta NU este cel mai bun pariu....ai trecut cu vederea multe si ai nivelat Olimpul.... .
Ați ignorat forma echipelor din ultimele 6 serii, forma ultimelor 4 în interiorul și exteriorul celuilalt, forma lor generală a întregului sezon în interiorul și în afara celuilalt și ați uitat să ajustați numerele care vor ieși. la tine pe meciul specific....
Pariul mare este un lucru necinstit, tipsterii care sosesc și care sunt proprietari de site-uri susțin că joacă pariuri mari și, în realitate, joacă sub prețul corect de 7,3% și se întreabă de ce pierd...
Ce vreau să spun? Bine, crede cineva că joacă un pariu bun, dar chiar joacă sau crede că este? Pentru a juca pariuri foarte bune, ai nevoie de un „troc bun”, un „jug bun”, altfel îl lovești. ...

Deoarece sunteți nou și căutați un pariu bun, aruncați o privire la acest raport:
[h = 2] Răspundeți: sans voir [/ h]
Mă voi întoarce la voi


Raport final 2017 / 18



Cred că este timpul pentru raportul final și pentru adio de la acest sezon.

În primul rând vreau să vă reamintesc pe scurt ce sa întâmplat anul trecut, sezonul 2016 / 17 la 1 [SUP] [/ SUP] sans voir:

Anul trecut am jucat 64 pariuri underdog cu performanță medie 8.33. Le-am câștigat 12 (12-9-43) cu o performanță medie de 6.95. Hitrate 18.7%. Punem pariu 64 de unități și randament înregistrat 92.44 Unități, deci Profit 28.44 unități. Asta ne-a prins randamentul 44.4%.

Să mergem acum în acest sezon 2017 / 18 și 2 [SUP] [/ SUP] sans voir. Voi începe cu numerele reci:

De la 1 septembrie 2017 până acum am jucat împreună 35 de pariuri outsider. 35 de pariuri (doar) într-un sezon întreg, adică aproximativ 4 pariuri pe lună. Rețineți că sezonul trecut am jucat 64. Așa că anul acesta am jucat mult mai puțin.

Pariurile au fost medii 8.34. Din 35 de pariuri am câștigat (doar) 7 (cu performanță medie 7.57), 3 au fost nule, în timp ce 25 de pariuri au fost pierdute. Schematic: 7-3-25. Așa că am reușit 7 / 35, adică 20%. Succes, corespunzând unui randament mediu echitabil de 5.00. Prin urmare (adaug oarecum arbitrar), pariuri care ar fi trebuit să ni se acorde la un randament mediu de 5.00 le-am cumpărat la un randament mediu de 8.34 și am câștigat la 20% cu un randament mediu de 7.57. Păstrează asta, căci acesta este cel mai important dintre toate.

Am stat 35 de unități și randament înregistrat 56 Unități, deci Profit 21 de unitati. Asta ne scoate afară randament 60%. Desigur, 35 de meciuri este scurt pentru un randament de încredere și nu mă voi certa cu nimeni. Nu am fetiș pentru randament. Încă un an însă, toți împreună sans voir „am luat profitul și am plecat”. Acest. Asta e concluzia. Am câștigat Cartea și anul acesta și chiar și cu cote de 8.00plus.

Din pariurile 34 (1X2, am ieșit g / g) am jucat puncte 19 clean și 15 nu a făcut niciun pariu. Nicio șansă dublă

Dacă cineva a jucat toate aceste pariuri doar pe punctele curate ("uscate"), ar juca un pariu. întoarcere 9.29 și ar fi profitat 21.3 (randament 62.6%)
Dacă cineva a jucat toate pariurile numai pe DNB, ar juca un pariu cu un n. întoarcere 7.16 și ar fi profitat 11.7 (randament 34.4%)
Dacă cineva juca numai șanse la dublu, ar juca un pariu cu un maxim. întoarcere 3.21 și ar fi profitat 3.08 (randament 9%)
Vom comenta acest lucru mai târziu, dar veți vedea cum merg aceste lucruri

Noi, cei care am personalizat în aceste 34 de pariuri, am făcut un „clic” mai bun decât punctul „uscat”. Și asta pentru că am jucat DNB când era foarte „aproape” de punctul „uscat”, deci mica pierdere pe care am avut-o când a trecut pariul, am recuperat-o (și puțin mai mult), în cele 3 pariuri care au fost anulate.

Dacă cineva merge acum la favorit „achasto“ împotriva Voir sans ar juca pariuri cu 35 1.40 randamentul mediu și ar întoarce în cele din urmă (dezastre!) Unități 26.82 și anume profitul -8.18 deci randament -23.3%

Dacă cineva a mers doar la egalitate, ar fi fost nefericit în această rundă pentru că am avut câteva remize și am avea un profit -7.18

Pentru acest an, pariul sezonului a fost, fără îndoială, unul Bournemouth cu ora 11.00 și cred că un text de analiză bun. Cel mai bun pariu pierdut a fost Whitehawk care de la 12.00 când l-am luat a scăzut la 6.00, dar din păcate s-a pierdut. Așa sunt... Au fost și pariuri care au fost „tăiate” în ultimul moment și au ajuns să câștige (ex. Bradford). Un aspect supărător al triajului.

Acestea sunt numerele "uscate". Să facem câteva comentarii:

Numărul de pariuri

În primul rând, numărul de pariuri este foarte mic, nu există nici o îndoială. Nu este ceea ce spun să spun doar că eșantionul nostru nu are putere statistică pentru a obține un randament fiabil. (Când punem împreună datele pentru 2 sans voir ani, vom avea putere statistică). Spun acest lucru dintr-un alt motiv: amintiți-vă că am jucat pariuri pe o medie de 5.00 (performanță echitabilă) la 8.34 în medie (performanță oferită). Întrebare: Credeți că astfel de discrepanțe între performanța corectă și cea oferită apar în fiecare zi de Buck? Răspuns: Nu. Dar pentru că nu vrem decât să jucăm un astfel de pariu, este un pariu în care vom vedea un avantaj clar în favoarea noastră, aceste pariuri vor fi puține. Redarea câtorva jocuri este deci un element cheie al jocului nostru. Este o alegere strategică și nu sa întâmplat din întâmplare: câteva pariuri și pariuri selectate. Și cu doar 7 "umilitor" pariuri câștigătoare în acest an, avem un an curat.

Dar am avut intotdeauna intrebarea: "Ei bine, poti obtine ceva cu pariuri atat de mici si autosuficienta"? Sau altfel: "Ce credeți că puteți face cu 35 pariază tot anul în care au câștigat 7?"

Întrebare bună. În primul rând, cine spune că dacă ai 5 un pariu unic într-o singură zi, parierea pariului 5 este cea mai bună? Deci, în loc să jucați 10 "franci" pe fiecare pariu 5, (50 set "franga"), alegeți cea mai bună valoare, adică cea mai mare valoare așteptată. Redați doar acest lucru și puneți-l pe toate "francurile" 50 pe care le-ați pune în totalitate. Deci, dacă ajungem la sans voir, în loc de 175 10 pariați fiecare pariu 35 50 1.050 XNUMX cu aceeași deschidere și în cele din urmă XNUMX "francs" XNUMX. Seasons de bucurie sunt ...

Curățați punctele vs a desena Nu. pariu vs șansă dublă

Mă așteptam. Vreau doar să păstrez o rezervare deoarece pariul este prea mic, iar remizele au fost relativ scăzute în acest an. Cu toate acestea, se pare că "net" este mult mai valoros decât draw no bet, ceea ce este cu mult mai valoros decât dubla șansă. Și are sens: o companie mai ușor dă o mare revenire la ceva mai puțin probabil decât ceva mai probabil. Este perfect logic să țineți de sansa dublă și nu de punctul clar din același meci. Un dublu ne va da mult mai multă valoare decât X2. Desigur, fiecare joc este diferit și individualizat. Nu spun să merg la fiecare meci și să "rămânem" la meci cu punctele uscate. Aici, pe de altă parte, am personalizat întregul sezon. Dar nu pot trece cu vederea faptul că cifrele noastre ne spun că randamentele punctului net au, în general, o valoare mai mare. Deci, spun că atunci când ne studiem jocul, se pare că punctul net este în mod clar fără valoare, fără teamă să-l joace și să meargă în defavoarea "acoperirii", mai ales când prețul de acoperire practic ia valoare.

TOATE timp sans vedere

Să mergem acum să compunem elementele sans voir 2016 / 17 cu sans voir 2017 / 18. În general, sezonul 2 pe care l-am jucat 99 de pariuri. 99 de pariuri nu este o faptă mică. Din 99 de pariuri cu performanță medie 8.33, le-am câștigat 19 cu performanțe medii 7.18, 12 au fost nule și 68 au fost pierdute. Schematic: 19-12-68 Hitrate a fost 19 / 99 = 19.1%. Performanță echitabilă medie 5.20. Un pariu mediu de 5.20, l-am jucat în medie la 8.33 și l-am câștigat cu 19.1% în 7.18. Am jucat un total de 99 de unități și am returnat 148,44, adică profit 49,44. Deci randamentul pe un total de 99 de pariuri în 2 sezoane este 49,9%. Și toate acestea în timp ce jucați cote în medie de 8.33…

atașament.php


Ca comentariu, 2017 / 18 a mers mai bine decât 2016 / 17 în termeni de randament. Ce am schimbat? Lucrurile 2: drastic mai puțin sfecla (vreau să mă gândesc mai bine la sortare) și mai multă persistență în petele curate decât la dnb. Oh, nu uitați că am încercat al doilea sezon pentru a-mi îmbunătăți puțin analizele.

pivniță

Nu ar fi nevoie de o pivniță mare de vin pentru a juca anul acesta fără sâmbătă. Din zilele de joc 35 profitul a fost negativ pentru zilele 7 (la început), o zi a fost zero, iar restul zilelor 27 au fost pozitive. Cel mai mic profit a fost -4. În timp ce jucăm cote - "alpinism" și ne-am aștepta la mari pariuri negative, în ciuda acestei selecții stricte, acest lucru este limitat la -7. Valoarea maximă pe profit a fost + 26 și sa încheiat cu + 21.
Din cele de mai sus rezultă că o groapă de grad 10 ar putea fi suficientă, deoarece profitul minim a fost 4 și 7. Dacă s-ar fi întâmplat cu adevărat, cineva ar începe cu (indicativ) o unitate 10 forate și va termina cu unități 31. S-ar multiplica fierberea 3,1 o dată, cu ROI 210% (din nou, să spunem asta). Pentru cineva care va spune că este accidental și câțiva pariază pentru a face concluzii în siguranță dacă ne întoarcem un an, anul trecut sans voir și acolo vedem lucrurile. Din zilele 65, profitul a fost negativ timp de două zile, o zi a fost zero și zilele 62 au fost pozitive. Cel mai mic profit a fost -2 și 8-Serie. Profitul maxim a fost + 34,5.

În concluzie

Datele pe care le deținem până acum arată că jucând pariuri de valoare externe cu sortare și selecție strictă a meciurilor și vizând greșelile mari care se fac uneori în performanțele companiilor, s-ar putea reuși să câștigăm pe termen lung. Este necesară o atenție deosebită în selectarea punctelor, adică nimeni nu joacă „greșeli”, ci doar „greșeli mari” ale Companiilor. De asemenea, trebuie avut grijă să nu vă fie „frică” de a juca opțiuni curate („uscate”) în general și să nu treceți cu ușurință la DNB sau DC, chiar dacă „instinctul de evitare a înfrângerii” jucătorului este puternic.

rezumat

Când începeți un sezon, obiectivul este unul: încheiați sezonul în "plus". Așadar, obiectivul a mers bine în acest sezon, iar cel precedent. Dar pentru mine lucrurile nu sunt doar pariul câștigător sau pierdut. Esența este modul de gândire. De ce am ales acest dezavantaj, cum îl documentăm și, în general, de ce alegem outsideri? De ce am ales să păstrăm acest favorit, cum îl putem documenta și de ce, în general, susținem un favorit? De ce am ales această performanță și care a fost prețul corect al performanței. Acest pariu bun "vânătoare" are cel mai mare interes pentru mine. Ca și analiza pe care o scrieți, modul în care obțineți punctul dvs. de vedere și veți argumenta și susține rațiunea.

Dar cel mai important lucru (așa cum ne spune poetul) nu a fost destinația, ci călătoria în sine. Ne-am făcut prieteni, am găsit colegi de echipă, am ieșit, ne-am gândit, am făcut schimb de opinii, nu am fost de acord, ne-am distrat, ne-am făcut „distracția” și, în cele din urmă, am împărtășit aceeași nebunie pe care o avem cu toții pentru sportul nostru preferat, pariurile. Acest lucru nu este schimbat sau măsurat în funcție de profit sau randament sau ROI.

Aș dori să vă mulțumesc foarte mult tuturor prietenilor care au deranjat să citească firul și să scrie un comentariu, opinie, critică, orice.
Mulțumim moderatorilor infobeto și managerului forumului care au dat „sans voir” pentru încă un sezon un „colț” pe site-ul ospitalier și ne-au lăsat acolo (în bine sau în rău!) Pentru a face „a noastră”. Știu că de mult au regretat-o, dar au o inimă de aur!

Vă doresc tuturor să petreceți o vară bună cu sănătatea. Să fim buni și în sezonul viitor.


: semn:
nklaps


Din câte puteți vedea, valium a fost aplicat > 40%
Pentru acuratețe, obiectivul a fost de peste 40% și a fost atins 50%.
Ei bine, are un „cântar bun” și cântărit corect...
 
  • Aprecieri
reacţii: FunBet
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Înțeleg.
Acestea vor fi piețe mici și/sau neformate.
Îmi amintesc și de referendumul care a început cu „nu” pe bf și „da” pe william hill, dar apoi bf s-a alăturat „da” și în cele din urmă toți au trecut la „nu” la ora 2 în ziua votului.
Acum, pentru a juca victoria Lodrinia în deplasare, de care nu am auzit niciodată, pentru că asta a apărut, nu văd.

În felul acesta nu mi se pare că vb.
Totuși, dacă – chiar și – am ajuns să joc Lodrinia – sau orice altceva – aș prefera să obțin performanța maximă, desigur, de oriunde este oferită.

Aplicația mea este aici:

http://www.cosmicway.net/engine.html

(al doilea)


În această aplicație am luat în calcul ultimele șase meciuri, apărare-atacuri și restul și am procedat astfel:
În primul rând, din media caselor de pariuri - conform oddsportal.com - calculez cu ce probabilitate medie au văzut jocurile casele de pariuri, acum un deceniu.
Sunt numere diferite pe țară și vă voi spune superliga greacă de care îmi amintesc. Iese la 40.5%.
Acum îmi calilibrez proprii factori de formă etc., astfel încât factorul de probabilitate să fie maximizat. 41.5% merg mereu în superliga.
Ce înseamnă acest lucru?
Înseamnă că pentru că 41.5% > 40.5% dacă fac un punct ca un pariu de valoare fi pariu de valoare, nu este fantezie.

În urmă cu zece ani, algoritmul a căutat să creeze o situație. Cât de mult căuta? 1000;
Dar, din nou, pentru că statistica este o minciună, indiferent de ceea ce spunem, este nevoie de o mulțime de teste pentru a ajunge la o concluzie.
Totuși, ei îmi spun că e în regulă.

Cu toate acestea, există un maxim normal de predictibilitate. Îmi amintesc acest 41% plus minus o cantitate mică de Grecia din 1985 din alte măsurători că a ieșit undeva acolo. Și în Italia-Anglia a fost de 39%-38%, respectiv.
Pentru a fi puțin mai de înțeles, minimul este întotdeauna 33.3% - când suntem complet aleatoriu. Maximul este 100% - când suntem Dumnezeu.
Deci, ca cineva să părăsească Grecia cu o medie de 43% sau mai mult, consider că este dincolo de capacitățile umane și în mod corespunzător și pentru alte țări.
 
Ultima editare:
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Lamuresc pentru cei care nu stiu ca indicele de probabilitate iese multiplicativ.
Să presupunem că o casă de pariuri ne oferă următoarele pentru trei meciuri:

3.60-3.40-2.05
2.00-3.50-3.60
1.44-4.20-7.50

Acestea traduse în probabilități sunt:

26% -28% -46%
47% -27% -26%
65% -22% -13%

Dacă rezultatele sunt XXX, înseamnă că casa de pariuri a văzut trio-ul cu probabilitate:

0.28 * 0.27 * 0.22 = 0.016632

iar media = 0.016632 ^ (1/3) = 0.255 = 25.5%

Adică, cele trei meciuri sunt echivalente cu un experiment de noroc în care casa de pariuri avea o predictibilitate de 25.5%.

Pentru multe curse, mii-milioane, este aceeași formulă, doar că trebuie să luăm logaritmi pentru a obține contul.

Pentru o altă metodă de formare a prognozelor, predictibilitatea iese din nou în același mod și, desigur, trebuie să fie valabilă

metoda predictibilitate > predictibilitate carte

pentru ca apoi să se poată trece mai departe și să vorbească despre pariuri de valoare.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: stxma
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Pariul Valium este oricum un lucru subiectiv. Să presupunem că avem doi jucători, A și B, care susțin că joacă pariuri Valium, dar la fel și totuși diferiți. și ți-au cerut părerea despre cine are dreptate.. .. Orice ai spune, nu stii daca vei face dreptate.ti-as raspunde: terminati sezonul si aduceti-mi raportul ca sa va spun ce ati facut fiecare dintre voi.
Dacă A are un randament de -8%, iar B are un randament de +50%, asta înseamnă că B a jucat o valoare de 50% și A a jucat sub prețul corect, deci nu a jucat o valoare.
Îți spun din nou că pariul mare este un lucru dezonorant.Lasă drumul la ceea ce spune și susține toată lumea în lumea în care trăiește..... Arată-mi numerele și îți spun ce joci... Ce fiecare expert în pariuri spune că este o prostie magia....Am jucat, spune el, tot anul cu o rată de 20%, dar am avut ghinion și am pierdut....da....Nici eu n-am sărit fata, dar a primit insarcinata...ce?? .....Mint ??? ......nu e vina mea, tu ai inceput-o primul....:)
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

stxma daca poti, pe langa fotografii, da un link ca sa ma uit la el.
joc cinstit esti un domn: goood:dar spune-mi cum/unde le-ai gasit ca sa le gasesc si eu SOSSSSSSS
S KOREA - JUVENTUD 2 @ 3,90 pe pariu - 3,60 pe bf.... te intrebi de ce este un pariu de valoare
Dacă prețul la începutul meciului rămâne 3,6 pe bf și l-am jucat 3,9 pe pariu, atunci va fi un pariu valoare, fiți atenți la începutul meciului dacă înving bf, după ce am jucat un preț mai mare Voi fi un câștigător pe termen lung.
Jucător grozav nklaps , cum ar fi Eric Castel : semn:
Mi-aș dori să pot găsi mai multe de genul acesta aici pe infobeto.
Nu întâmplător s-au specializat într-un tip de pariu (marii outsideri pe de o parte, remize pe de altă parte).
cosmicsports ai rezultate cu software-ul tau??
Ești un câștigător pe termen lung?;






 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

stxma daca poti, pe langa fotografii, da un link ca sa ma uit la el.
joc cinstit esti un domn: goood:dar spune-mi cum/unde le-ai gasit ca sa le gasesc si eu SOSSSSSSS
S KOREA - JUVENTUD 2 @ 3,90 pe pariu - 3,60 pe bf.... te intrebi de ce este un pariu de valoare
Dacă prețul la începutul meciului rămâne 3,6 pe bf și l-am jucat 3,9 pe pariu, atunci va fi un pariu valoare, fiți atenți la începutul meciului dacă înving bf, după ce am jucat un preț mai mare Voi fi un câștigător pe termen lung.
Jucător grozav nklaps, cum ar fi Eric Castel: semn:
Mi-aș dori să pot găsi mai multe de genul acesta aici pe infobeto.
Nu întâmplător s-au specializat într-un tip de pariu (marii outsideri pe de o parte, remize pe de altă parte).
cosmicsports ai rezultate cu software-ul tau??
Ești un câștigător pe termen lung?;


Instrumentul de căutare pe care îl folosesc este BetExplorer, obțineți linkul:
http://www.betexplorer.com/
Mii de oameni intră....problema este ce vede toată lumea și ce primește din asta....
Vă atrag din nou atenția! Te descurci bine, dar ești pe punctul de a încurca lucrurile...
Nu calculezi deloc forma echipelor, cum am explicat mai sus, nu te individualizezi la fiecare meci, nivelezi totul si e IMPOSIBIL sa castigi asa....
În meciurile pe care ți le-am dat mai sus, trebuie să mergi să le studiezi unul câte unul și să găsești unul, sau două dintre cele mai bune și să le joci. Dacă le joci pe toate, nu există nicio șansă de a câștiga, în cel mai bun caz te vei găsi cu capitalul tău inițial minus rake-ul. Ceea ce susțineți cu siguranță are o bază în adevăr, dar este doar atât
o parte din adevăr, jumătate. Îți lipsește cealaltă jumătate, ai jumătate din puzzle și îți lipsește cealaltă jumătate...
Prudență !
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

Pariul Valium este oricum un lucru subiectiv. Să presupunem că avem doi jucători, A și B, care susțin că joacă pariuri Valium, dar la fel și totuși diferiți. și ți-au cerut părerea despre cine are dreptate.. .. Orice ai spune, nu stii daca vei face dreptate.ti-as raspunde: terminati sezonul si aduceti-mi raportul ca sa va spun ce ati facut fiecare dintre voi.
Dacă A are un randament de -8%, iar B are un randament de +50%, asta înseamnă că B a jucat o valoare de 50% și A a jucat sub prețul corect, deci nu a jucat o valoare.
Îți spun din nou că pariul mare este un lucru dezonorant.Lasă drumul la ceea ce spune și susține toată lumea în lumea în care trăiește..... Arată-mi numerele și îți spun ce joci... Ce fiecare expert în pariuri spune că este o prostie magia....Am jucat, spune el, tot anul cu o rată de 20%, dar am avut ghinion și am pierdut....da....Nici eu n-am sărit fata, dar a primit insarcinata...ce?? .....Mint ??? ......nu e vina mea, tu ai inceput-o primul....:)

pe astea le stiu.
Le-am mancat cu lingura.
Într-o fază a jucat Shakhtar - grupa Juve ts. l. și am spus valoare pariu dubla lui Juve. Juca Chelsea - Norgeland în același timp, iar celălalt spunea „nu - Chelsea va face dublarea cu cercetașii pentru că nu mai merg pe primul loc și a lui Shakhtar nu!”.
Vinuri bune. S-au terminat 0-1, respectiv 3-0, dar să ne ocupăm de astfel de faze care circulă.
Alteori am călcat pe el, desigur. Anul trecut, în primul tur, nu știu cum m-am lăsat dus și am spus Olympiacos - PAOK pentru o dublă (1-0 legenda).
Apare doar casa de marcat. Orice altceva este doar o întrebare.
Grebla joacă și el un rol, desigur.
Mi s-a întâmplat pe cai să sugerez ca pariu valoare un pronostic care a plătit 20.00.
Dar dacă supercarul ar fi scăzut de atunci și 20.00 era 6.00 sau 7.00, atunci nu ar fi un pariu de valoare.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

cosmicsports ai rezultate cu software-ul tau??
Ești un câștigător pe termen lung?;

Să organizăm câteva teste aici.
Nu am timp.
Inițial, unii îl comandaseră și doreau să fie finalizat într-o zi și strigau „punto” și în final le-am spus „spărgeți, nu-mi pasă de clienții voștri”.
Dar am lucrat la el și l-am finalizat într-un termen rezonabil de trei sau patru luni, dacă îmi amintesc bine.
Un singur prieten o are și mi-a spus că e în regulă.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

fairplay, mulțumesc foarte mult pentru link. Este foarte important ca la infobeto sa existe oameni dispusi sa ajute.

A nu juca orb și a te specializa undeva este un ingredient cheie al succesului, dar este nevoie de timp și de rezultate pentru a vedea unde ești bun și excelează.

De exemplu, cineva poate cunoaște foarte bine o ligă, dacă nu este una dintre cele mai cunoscute, de ex. el știe b-ul braziliei în loc de prima ligă sau cineva îl poate avea la peste 3,5 și s-a concentrat acolo și să câștige.

Dacă vrei, scrie-mi cealaltă jumătate a puzzle-ului (dacă e forma echipelor etc. ok, dacă e altceva și vrei să-l împărtășești, bine ai venit...) și dacă vrei, spune-mi cum ești alege ce să joci, ce statistici te uiți etc.
 
Răspuns: întrebare despre pariurile de valoare

stxma nu este ceea ce caut, dar mulțumesc că ai încercat să ajuți
cosmicsports intreaba-ti prietenul cum iti merge sau incearca-l singur sau da-i unui prieten care are timp sa-l incerce (chiar daca este vorba de pariuri virtuale fara bani) Pacat sa fi facut ceva cu efort si ramane nefolosit.
 

Predictii

  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: