Identificarea contului Betsson. Se luptă cu ea deloc?

gkscorpio

Membru activ
11 Apr 2010
673
79
28
De câți ani am fost implicat în pariuri, este prima dată când mi se întâmplă așa ceva.

După peste un an de joc normal la Betsson, făcând o singură retragere dacă nu mă înșel (adică identificarea inițială a fost făcută corect) am decis să solicit un certificat de câștig pentru fisc.

Și dintr-o dată primesc un mesaj de autentificare a contului, cerând câteva informații. Totul este bine până acum, când declar că sunt șomer, îmi cer o adeverință de la DYPA (în loc să accepte acest lucru ca fiind rezonabil), și dovada unei surse legale de venit, în timp ce îmi este și contul blocat.

Nu stiu daca au un astfel de drept, in orice caz, personal asa cum am spus eu sunt somer, dar sursa venitului meu este din chiriile pe care le incasez. Așa că trimit o declarație de la fisc, care menționează clar suma pe care o încasez și că este din chirie. Din anumite motive nu este acceptat de ei și de atunci am intrat într-un vârtej de e-mailuri, în care repetă că pentru a-mi dovedi sursa legală de venit spun că trebuie fie să prezint o adeverință de la un angajator (prost deoarece am m-am declarat șomer), sau spun că ar trebui să trimit un extras de cont care să conțină TOATE tranzacțiile din ultimele 30 de zile. Este posibil ca ei să ceară așa ceva? Și nu este asta complet ilegal și împotriva oricărei legi privind confidențialitatea? Cum îi privește dacă am dat bani la supermarket sau la un medic de exemplu? ne merge bine deloc?

• Aprecieri
reacţii: Magon
Băieții sunt ridicoli. Am primit un e-mail de la ei pentru a prezice câte goluri vor fi marcate în meciul Scoția-Elveția și voi primi un pariu gratuit de 5€ în cazul în care selecția mea este confirmată. A doua zi am primit cei 5 euro si am pariat (am pariat mereu pe tenis in toate magazinele de pariuri pe care le joc) castigand in jur de 13 euro. Apropo, câștigurile la ei din freebet trebuie să fie rostogolite de 3 ori (râdem aici). Oricum am facut cifra de afaceri si am castigat net 45 euro, imediat ce am solicitat o retragere de 20 in 15 minute am primit un email in care spuneam ca toate ofertele au fost dezactivate in contul meu si de acum inainte nu voi mai putea participa la oricare pentru ca abuz de bonusuri etc. Am fost plătit cei 45 de euro în mod normal, dar nu vreau să știu ce s-ar întâmpla dacă mi-aș fi depus banii și aș câștiga vreo sumă mare. Nu le voi mai depune niciodată mărturie.

Până acum adevărul este că nu am avut nicio reclamație. Și consecvenți în ofertele lor, iar în unele clarificări de care aveam nevoie prin chat am obținut un indiciu relativ ușor, chiar mi-au dat un pariu gratuit cred că din cauza unei erori în sistem „în semn de bunăvoință”.

Dar pe acest subiect, simt că vorbesc cu un robot. Aici în timp ce le spun că sunt șomer și în răspunsul conservat îmi spun că unul dintre documentele pe care le acceptă este un certificat de angajator : Mad:

Dar cel cu cerința analizei contului să arate TOATE tranzacțiile din ultimele 30 de zile mi se pare complet absurd. Deci ce ii priveste daca am fost la medic pentru reducerea penisului sau daca am fost la bordel sau daca am dat 40€ la piata? Ne merge bine? Nu este acest lucru împotriva oricărei legi privind datele personale, GDPR etc?

Mai ales că le primesc și le trimit declarația mea care arată CLAR și afirmă că venitul meu este din imobiliare. Ce naiba mai vor?

În orice alt caz, le scrii în @@, dar eu am o mie în el. Nu-i poți duce cu ușurință să se plângă la EEEP?

• Aprecieri
Până acum adevărul este că nu am avut nicio reclamație. Și consecvenți în ofertele lor, iar în unele clarificări de care aveam nevoie prin chat am obținut un indiciu relativ ușor, chiar mi-au dat un pariu gratuit cred că din cauza unei erori în sistem „în semn de bunăvoință”.

Dar pe acest subiect, simt că vorbesc cu un robot. Aici în timp ce le spun că sunt șomer și în răspunsul conservat îmi spun că unul dintre documentele pe care le acceptă este un certificat de angajator : Mad:

Dar cel cu cerința analizei contului să arate TOATE tranzacțiile din ultimele 30 de zile mi se pare complet absurd. Deci ce ii priveste daca am fost la medic pentru reducerea penisului sau daca am fost la bordel sau daca am dat 40€ la piata? Ne merge bine? Nu este acest lucru împotriva oricărei legi privind datele personale, GDPR etc?

Mai ales că le primesc și le trimit declarația mea care arată CLAR și afirmă că venitul meu este din imobiliare. Ce naiba mai vor?

În orice alt caz, le scrii în @@, dar eu am o mie în el. Nu-i poți duce cu ușurință să se plângă la EEEP?
Nu vă așteptați la mare lucru de la EEEP.

• Aprecieri
reacţii: NickmambA1984
Am avut nevoie de ele o dată. La EEEP nu vreau sa spun exact ce am simtit, baietii au mentalitatea DY anilor '1980, m-au trimis de la un departament la altul cu voci plictisite si cu tonul vocii ce ma deranjezi si cine te-a trimis pentru noi. Nu au răspuns NICIODATĂ la e-mailuri, chiar și după 2 luni! Dacă te aștepți să te ajute cu plângerile tale de pariuri, succes

Ultima editare:
  • Aprecieri
Adică dacă cineva are nevoie de ceva, care este modul în care se poate mișca? Direct legal printr-un avocat?

Se pare că betsson și-a schimbat politica cu ceva timp în urmă. Nici eu nu am auzit nicio reclamatie. Dar acum vor prelua rolul pe care l-a avut doamna Betrebels, se pare.
Am cerut o retragere acum vreo 2-3 luni, aproape 1 mii aveam in el.
Mi-au dat doar 100 de euro din depozitul meu, pe care îl făcusem în 2021.
Au confiscat restul pentru că am abuzat de oferte și bonusuri. Hahaha.
Primisem 6 bonusuri in total, in 3 ani care au avut o valoare totala de 251,2 euro si in final in incercarea de a finaliza cifra de afaceri a bonusurilor probabil am iesit pierduta.

Oricum ar fi putut păstra doar bonusurile, dar au mâncat toți banii.

EEEP nu a răspuns la e-mailul meu, dincolo de e-mailul automat automat standard.
Avocații nu se ocupă pentru că nu cunosc subiectul și consideră că este neprofitabil să stea și să se ocupe de sume atât de mici și consideră că este dificil să obțină dreptate în primul rând.
Sau e cogra spune că nu se poate ocupa de cazul deoarece face obiectul unui EEEP din cauza termenilor betsson și nu are dreptul de realocare.

Ei bine, site-urile de pariuri ale pariului sunt doar pentru a le suna de pe bannere. Am vorbit cu 3 astfel de persoane și fără ajutor. Cel al cărui banner eram abonat nici măcar nu a răspuns.
Vorbim despre a fi la cheremul caselor de pariuri.

Esența este una.

betsson a devenit noul Betrebels.
NU SE JUCA NICIODATĂ CU EA. Nu vei fi plătit decât dacă ești super cool.
Avem 3 incidente recente.
Eu, magon, gscorpion. Și vor fi mai multe

• Aprecieri
Până la urmă m-au deblocat, fără să trimită o analiză de cont, doar spunând același lucru iar și iar, până când mi-au spus inițial că nu intră câștig să-mi dea adeverință, iar în anul 2 m-au deblocat. Ce de spus.

Cu toate acestea, am ajuns la concluzia că comportamentul lor, în general, este puțin întâmplător. De exemplu, nu am pierdut niciun ban de la betrebels, chiar dacă am primit un bonus de fidelitate în fiecare lună. Când erau cât pe ce să se închidă, dacă îmi amintesc bine, în mod normal luam toți banii pe care îi aveam în el. Dimpotrivă, cea mai proastă experiență (și nu aș recomanda-o niciodată nimănui) este cu firma-mamă care are al 3-lea Bwin, Vistabet și Sportingbet. Și de la o limită scurtă, și de la mult umflare până am reușit să fac o retragere, dar e singura firmă care mi-a luat bani, cred că au fost 800.

Καλά ρητορική ήταν η ερώτηση.

Ή απάντηση είναι προφανής.

Εδώ έχετε ακόμα μπανερ μπετσοπ που μάλλον βάρεσε κανόνι και δε θα πληρώσει κανέναν

Predictii

• 03:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Independiente del Valle - Boca Juniors
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Omonia - AEK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Panathinaikos - Maccabi Netanya
  • Mâine 19-07-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Cerro Porteno - Atletico Paranaense
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • Mâine 19-07-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Luciano Darderi - Alexandru Şevcenko
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Alexander Zverev - Jesper De Jong
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Stefanos Tsitsipas - Hamad Mejedovic
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Jan-Leonard Struff - Leandro Riddy
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • G Forum Bot:
    Utilizatorul ginikou a început un nou subiect numit „Casa de pariuri se inchide din cauza datoriilor?" în Știrile pieței de pariuri.
  • PANATHA PANATHA:
    Aproape că am căzut în semifinala de ieri... golul - gol a ieșit ușor
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „Alegeri prezidentiale" în distracție.
  • Costas 1974 Forum Bot:
    Utilizatorul Costas 1974 a început un nou subiect numit „11/06/2024 ...Ne vedem prietenos!!!" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA Forum Bot:
    Utilizatorul PANATHA a început un nou subiect numit „Termen lung 2024-2025" în Fotbal Predictii.
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „Câștigător Euro 2024" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    A ieșit primul cartonaș din finală... și odată cu el am mai reușit mult timp... chiar și un cartonaș în toate evenimentele noastre cu o performanță de 4.00
  • PANATHA PANATHA:
    Copilul l-a scos pe Kane...
  • PANATHA PANATHA:
    Să mergem pentru o noapte mare...
  • Jucător conștient Jucător conștient:
    Intr-adevar, sunt foarte de acord
    Spaniolii au făcut aceeași greșeală ca și cu Germania
    Dacă ORICE englez merită să primească un euro, acesta este el
    numai Pickford
    Foden era pe teren;
  • Ertzan Ertzan:
    Nu știu cine a comentat ERT, dar în victoria Spaniei cu 2-1 joacă chiar dacă s-a trezit. Celălalt care descria sărbătoarea aud de jos un „este un obiectiv”.
    Oricum, descrierea a fost ok, am scapat de cel dotat, bine, felicitari lui Ert
  • Ertzan Ertzan:
    nicio plangere, nu am, doar m-a impresionat cel care a facut comentariul pe ici pe colo
  • Ertzan Ertzan:
    singura dată când am văzut-o cu o descriere greacă, restul l-am urmărit fie în turcă, fie pe un canal străin
  • Ertzan Ertzan:
    Din 66 până astăzi, 16 antrenori și 450 de jucători au trecut prin echipa națională a Angliei când nu se poate nu se poate.
    Va fi atunci când vor coborî cu motto-ul „nu se întoarce acasă”
    Poate că în 2020 (2021) l-au meritat, dar anul acesta Spania a primit-o degeaba, cu alte cuvinte, a fost complet corect. dincolo de ceea ce fiecare pariu
  • PANATHA PANATHA:
    „În primul rând, englezii nu cântă „it’s coming back home” ci se întoarce acasă”, adică „he comes home” și nu „he returns home” nu cântă despre un trofeu pe care l-au avut cândva pe care speră să o aibă din nou. Și titlul „It’s coming home” este despre fotbal, nu despre trofeu. O melodie care a apărut în 1996, când Anglia a găzduit un eveniment major pentru prima dată în 30 de ani un astfel de eveniment pe terenurile lor, unde s-a născut fotbalul și din acest motiv ei consideră acest sport ca parte a moștenirii lor naționale”.
  • PANATHA PANATHA:
    Știe vreun parior ce s-a întâmplat cu golgheterul Euro?
  • K Kavajim:
    La Stoiximan mi-au plătit întregul pariu (la 100%) pentru Olmo ca prim marcator. În același timp, însă, i-au plătit și pe cei 5 golghetori rămași (Kane/Gakpo/Wirtz/Mikautadze și încă unul îmi scapă), dar cu 6.
    +1
  • K Kavajim:
    În bet365/Novi, cred că ar plăti doar regulile moarte (adică toată lumea până la 6) pentru că asta a scris de la început
    +1
  • PANATHA PANATHA:
    În suma generală pe termen lung a euro semnul a fost pozitiv
    PANATHA PANATHA: În suma generală pe termen lung a euro semnul a fost pozitiv