Studiu de caz Cont închis Novibet.

Morales

New Member
18 Apr 2020
6
0
1
Văzând anxietatea din conturile Novibet blocate sau blocate, aș dori să vă împărtășesc propriul meu caz care ar putea ajuta pe unii.
Câștigând o sumă de patru cifre și în timp ce făceam retrageri de până la 250 EUR, care în mod normal intrau pe cardul unde a fost efectuată depunerea inițială, la 1000 EUR retrageri (nu vă lasă să mergeți mai departe) mi s-a cerut binecunoscutul selfie și procesul de identificare a contului mobil. Depășind 1000 € de retrageri și pentru ghinionul meu (fără a citi meticulos termenii) am folosit un telefon mobil care aparținea soției mele și ca unt în pâinea lui novi, contul meu a fost închis temporar și am introdus un control de securitate cu un orizont de timp necunoscut. În ciuda supărărilor mele repetate, răspunsurile standard ale companiei au plouat, crescând anxietatea mea cu privire la viitorul banilor rămași care au fost prinși. Ar trebui să adaug că nu am intrat în procesul de reclamație IBAS știind că le-am încălcat condițiile fără să comit fraude sau ceva care să le fie reprobabil. La zece luni de la închiderea unui cec a venit un e-mail prin care mă informau despre deschiderea temporară a contului, astfel încât suma rămasă să poată fi retrasă pe cardul meu și apoi contul să fie închis pentru totdeauna.

joker9424

Membru activ
13 Dec 2009
141
65
28
Văzând anxietatea din conturile Novibet blocate sau blocate, aș dori să vă împărtășesc propriul meu caz care ar putea ajuta pe unii.
Câștigând o sumă de patru cifre și în timp ce făceam retrageri de până la 250 EUR, care în mod normal intrau pe cardul unde a fost efectuată depunerea inițială, la 1000 EUR retrageri (nu vă lasă să mergeți mai departe) mi s-a cerut binecunoscutul selfie și procesul de identificare a contului mobil. Depășind 1000 € de retrageri și pentru ghinionul meu (fără a citi meticulos termenii) am folosit un telefon mobil care aparținea soției mele și ca unt în pâinea lui novi, contul meu a fost închis temporar și am introdus un control de securitate cu un orizont de timp necunoscut. În ciuda supărărilor mele repetate, răspunsurile standard ale companiei au plouat, crescând anxietatea mea cu privire la viitorul banilor rămași care au fost prinși. Ar trebui să adaug că nu am intrat în procesul de reclamație IBAS știind că le-am încălcat condițiile fără să comit fraude sau ceva care să le fie reprobabil. La zece luni de la închiderea unui cec a venit un e-mail prin care mă informau despre deschiderea temporară a contului, astfel încât suma rămasă să poată fi retrasă pe cardul meu și apoi contul să fie închis pentru totdeauna.
1000 de euro în retrageri în total sau diferența de depozite / retrageri?

Danielos

New Member
12 Feb 2021
3
0
1
Buna seara ... pentru a nu deschide un fir nou.
Am intrat în Novibet de la același IP 2 persoane (discuție)
și ne-am jucat să obținem pariuri gratuite, dar nu numai. Am prins și în direct. În mod logic au greșit și ne-au închis conturile.
Acum cereau documente de identificare, selfie cu act de identitate și așa mai departe ....
exista vreun caz in care sa nu ne dea banii ??? ..avem de la 800 și respectiv 150 de euro în interior

Mă gândesc să fac reclamații la IBAS

vă mulțumesc foarte mult

Ultima editare:

sigourakias

Membru bine-cunoscute
2 Jan 2012
880
778
93
Băieți, nu ne mai deranjați cu Novibet. Îl scriu încă o dată aici și îmi doresc să fie ultimul. Oamenii au înființat un jaf legal.
Ei caută să găsească victime care să-și depună banii și să-i îngroape pentru totdeauna. Așa o spunem noi. Cum sunt escrocheriile pe internet care încearcă în toate modurile să extragă coduri din conturi de pe carduri, etc. Și sunt îmbrăcați cu legalitatea licenței temporare și se așteaptă ca victimele ignorante să nu depună bani pentru a le strica. Fie le vor pierde în modul cunoscut, fie dacă cineva întâmplător (și nu numai) reușește și câștigă o sumă, va exista întotdeauna un motiv pentru a vă închide contul pentru a le mânca. Și dacă nu găsesc o cale, îți spun că ai un cont dublu și unul dintre ei trebuie să se închidă, iar celălalt trebuie să rămână deschis și Oh! a miracolului se închide întotdeauna cu banii din interior și zero este lăsat deschis (la care, desigur, nimeni nu are acces).
De aceea, această campanie și reclame sunt făcute pentru atragerea ușoară a fraierilor.
Haide, TREZI-TE

Danielos

New Member
12 Feb 2021
3
0
1
Băieți, nu ne mai deranjați cu Novibet. Îl scriu încă o dată aici și îmi doresc să fie ultimul. Oamenii au înființat un jaf legal.
Ei caută să găsească victime care să-și depună banii și să-i îngroape pentru totdeauna. Așa o spunem noi. Cum sunt escrocheriile pe internet care încearcă în toate modurile să extragă coduri din conturi de pe carduri, etc. Și sunt îmbrăcați cu legalitatea licenței temporare și se așteaptă ca victimele ignorante să nu depună bani pentru a le strica. Fie le vor pierde în modul cunoscut, fie dacă cineva întâmplător (și nu numai) reușește și câștigă o sumă, va exista întotdeauna un motiv pentru a vă închide contul pentru a le mânca. Și dacă nu găsesc o cale, îți spun că ai un cont dublu și unul dintre ei trebuie să se închidă, iar celălalt trebuie să rămână deschis și Oh! a miracolului se închide întotdeauna cu banii din interior și zero este lăsat deschis (la care, desigur, nimeni nu are acces).
De aceea, această campanie și reclame sunt făcute pentru atragerea ușoară a fraierilor.
Haide, TREZI-TE
ok prietene, o spui bine dar acum l-am apăsat și căutăm câteva sfaturi, din moment ce vorbim despre fraude în banii noștri de care avem nevoie și la urma urmei, nu am făcut-o ca să te deranjez. Poate dacă am prevedea o mișcare de masă împotriva acestor companii, le-am putea pune frâna !! suficient cu escrocii ... să ne trezim cum spui

Grim Reaper

Membru bine-cunoscute
4 Sep 2006
4,135
2,603
113
ok prietene, o spui bine dar acum l-am apăsat și căutăm câteva sfaturi, din moment ce vorbim despre fraude în banii noștri de care avem nevoie și la urma urmei, nu am făcut-o ca să te deranjez. Poate dacă am prevedea o mișcare de masă împotriva acestor companii, le-am putea pune frâna !! suficient cu escrocii ... să ne trezim cum spui

Nu există nicio mișcare, am pierdut zeci de mii de euro de la companii similare, tu doar le pierzi și mergi mai departe. Novibet este un stat dintr-un stat, Olympiakos și altele asemenea, cu cine ai de gând să te ocupi? Cu brutarul din cartier? Îmi pare rău, dar fii pregătit pentru asta

Danielos

New Member
12 Feb 2021
3
0
1
Nu există nicio mișcare, am pierdut zeci de mii de euro de la companii similare, tu doar le pierzi și mergi mai departe. Novibet este un stat dintr-un stat, Olympiakos și altele asemenea, cu cine ai de gând să te ocupi? Cu brutarul din cartier? Îmi pare rău, dar fii pregătit pentru asta
omule, de aceea am spus că poate o mișcare mai colectivă ar putea aduce un rezultat .... ideea este să-i marș pe cei mari și nu numai pe brutari .. teșpa

Predictii

• 15: 00
    ANT1
    • Ziua Euro
  • 15: 50
    ANT1
    • Țara Galilor - Elveția
  • 17: 00
    Novasports 1HD
    • AEK K19 - Panathinaikos K19
  • 18: 50
    ANT1
    • Danemarca - Finlanda
  • 20: 00
    ERT3
    • Veria - Kavala
  • 21: 50
    ANT1
    • Belgia - Rusia
  • Mâine 13-06-2021
  • 00: 00
    ANT1
    • Euro Show
  • 13: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • CSKA Moscova - Unics Kazan
  • Mâine 13-06-2021
  • 00: 30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Playoff-urile NBA 2020-21
  • 03: 30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Clippers - Utah Jazz
  • 16: 00
    ERT3
    • Roland Garros
    ERT1
    • Roland Garros
    Eurosport 1
    • Anastasia Pavlyuchenkova - Barbora Kretsikova

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    bun venit 3-0
  • gdouvl1984 gdouvl1984:
    Dezamăgire..
  • gdouvl1984 gdouvl1984:
    Nimic altceva decât cu 3 goluri în spate, este dificil pentru Turcia să fie în cea mai bună treime
  • Ertzan Ertzan:
    fără frustrare DEZAMĂGIRE într-adevăr, dar ok ok ar pierde din nou, dar nimic de 11 jucători înapoi
  • Ertzan Ertzan:
    și imediat ce Djokovic a făcut 2-1
  • gdouvl1984 gdouvl1984:
    El nu a scos o singură carte și a căzut mult lemn ..
  • McLaren17 McLaren17:
    să mergem pentru o inversare
  • PANATHA PANATHA:
    Nu este amuzant că din când în când ne spun scorul și minutul ?? mănâncă atâtea crăpături pe fb și au spus să ne informeze la fiecare 3 minute ....
  • gdouvl1984 gdouvl1984:
    Au vina ei?
  • Ertzan Ertzan:
    vino care a vrut un card tocmai a ieșit
  • McLaren17 McLaren17:
    A doua carte este
  • McLaren17 McLaren17:
    # 1 a luat-o pe locul 4
  • McLaren17 McLaren17:
    ce face Nadal ore în șir pe o Playstation astfel de hituri
  • Ertzan Ertzan:
    Nadal a dat dracu 'Turciei
  • Ertzan Ertzan:
    pentru 2-2
  • Ertzan Ertzan:
    fanii stau de data aceasta pe stadion
  • McLaren17 McLaren17:
    punctul este să mergi cu 0-2 într-un joc
  • PANATHA PANATHA:
    Italia a purtat un fes frumos ...
  • Ertzan Ertzan:
    luaseră mult aer
  • McLaren17 McLaren17:
    Nadal a fost dat în judecată pentru duble greșeli
  • McLaren17 McLaren17:
    pauză din nou de la început 2-2
  • Lilis Forum Bot:
    Utilizatorul Lilis a început un nou subiect numit „Licență nr. 1 (cu sediul în Malta ??? !!!)" în Site-uri legitime de pariere.
  • PANATHA PANATHA:
    Bună dimineața companiei .... Am văzut că în competiția Euro predicția unui câștigător și a unei remize dau acum mai multe puncte comparativ cu competițiile anterioare .... este valabil sau este o greșeală de scriere?
  • Ertzan Ertzan:
    Motivul, desigur, este lipsa de timp și scoruri pe tot parcursul jocului. Serviciul specific cu care UEFA cooperează costă bani în plus și nu este inclus pe piața drepturilor la turnee.
    +1
  • Ertzan Ertzan:
    Ei bine, țiganii nu mai dau nimic.
    +1
    Ertzan Ertzan: Ei bine, țiganii nu mai dau nimic. +1