championsbet/bet14

JordanRules

Membru activ
13 Apr 2018
422
220
43
Am decis să deschid un topic despre championsbet, să văd părerile celorlalți.

Il folosesc aici de aproape 2 ani.

Am făcut multe depuneri și multe retrageri. retragerile sunt fie de trei cifre, fie de patru cifre.

în 2017 am avut o pierdere, dar în 2018 am avut un profit mare atât în ​​el, cât și în clona sa, bet14. de fapt, mi-au trimis și o confirmare de profit acum ceva vreme, pentru fisc.

nu au cerut nicio înregistrare suplimentară în niciunul dintre retragerile mele în toți acești ani și nu am nicio limită. cea mai lentă retragere a fost în 36 de ore.

Retragere prin transfer bancar, am avut toți banii în bancă în mai puțin de 24 de ore, chiar și în mijlocul unui weekend.

câțiva dintre prietenii mei care îl folosesc au exact aceeași părere ca mine despre el și cred că până și goal2 aici pe forum a făcut comentarii pozitive similare despre el.

îmi face o impresie foarte pozitivă într-un moment în care mă plâng de întârzieri la plată, sau neplată de către casele de pariuri către jucători sau cerințe nebunești de înregistrare de la aceștia, chiar și pentru 100-200 de euro, că există o casă de pariuri „mică” și relativ necunoscută publicului larg și să proceseze rapid retrageri de 2.000 de euro sau mai mult.

Am căutat aici în secțiunea „societăți de pariuri” să văd dacă este cineva care a avut vreo dispută cu ele. Am căutat până în 2015, apoi m-am săturat, și tot ce am găsit a fost un thread despre întârzierea plății în 2015 (când au fost implementate pentru prima dată controalele de capital) de către un membru al forumului, care a durat până la 4 săptămâni (nu a scris dacă a primit in sfarsit banii, dar logic i-a luat, pentru ca daca nu i-ar fi luat, logica spune ca i-ar fi scris).

a avut vreodata vreo problema cu ei?

M-ar interesa să vă aud părerile.

De asemenea, motivul pentru a începe acest subiect este viitorul proiect de lege privind licențele companiei.

Mi-e teamă că poate championsbet/bet14 nu va avea bugetul necesar să plătească banii necesari și să obțină o licență de 5 ani.

Știe cineva cât de puternică este în general ca companie în străinătate și în ce măsură este dispusă să aibă răbdare investind în Grecia, chiar dacă are dificultăți la început?

in general nu sunt foarte activi in ​​domeniul marketing/reclame si bannere etc., lucru care ma face sa ma gandesc daca va reusi sa ramana pe piata.

personal cred ca o firma cu asemenea consecinte in plati si fara limite ar fi pacat sa pleci din Grecia
 
Răspuns: championsbet/bet14

Buna seara prietene.Probabil ma voi inscrie si la championsbet.Au cerut altceva in afara de identitate?Ce mai fac cu bonusurile?Face ceva viclean?
 
Răspuns: championsbet/bet14

Cei care doresc să primească bonusul pentru prima depunere de la această companie, trebuie să știți că se aplică următoarea condiție:


„Pentru a finaliza verificarea detaliilor dumneavoastră în scopul creditării bonusului, va trebui să ne trimiteți codul de confirmare pe care îl veți primi la adresa dumneavoastră de domiciliu, pe care ni l-ați dat în timpul înregistrării. La solicitarea bonusului.”
 
Răspuns: championsbet/bet14

Buna seara prietene.Probabil ma voi inscrie si la championsbet.Au cerut altceva in afara de identitate?Ce mai fac cu bonusurile?Face ceva viclean?

mi-au cerut actul de identitate și un card de zece conturi/carte de hârtie la înregistrare. la fel pentru 5-6 dintre prietenii mei care îl folosesc.nimic altceva. nici în timpul înregistrării, nici în timpul retragerilor. Oh, am uitat mi-au cerut si poze cu cardul de debit cu care am depus (rezonabil) si cand am solicitat o retragere la banca, o fotografie a primei pagini din carnetul meu bancar (rezonabil).

bonusul lor nu are condiții deosebit de favorabile, dar asta depinde și de felul în care joci. e cam relativ, adica.

este bine să citiți cu atenție termenii deoarece multe achiziții nu sunt incluse în cifra de afaceri bonus.

de asemenea, pentru a primi bonusul, trebuie să depuneți, apoi să solicitați bonusul prin e-mail, iar ei vă vor trimite o scrisoare prin poștă la adresa pe care ați declarat-o.

această scrisoare are un cod pe care trebuie să-l trimiți prin e-mail și abia atunci vei primi bonusul.

Nici nu stiu daca imi dau bonusuri Skrill/NETELLER . Nu le folosesc niciodată, așa că dacă intenționați să folosiți așa ceva, vă sugerez să întrebați mai întâi dacă veți avea dreptul la bonusuri.

acum, dacă fac răul, nu știu exact ce vrei să spui, dar pentru mine și pentru toți ceilalți pe care îi cunosc, au fost întotdeauna domni cu K majusculă. plăți ireproșabile, fără bătăi de cap, fără întârzieri, fără înregistrare suplimentară, fără limită.

categoric eu pentru ca am depus cu 4 metode diferite identificate (viva wallet, moneysafe, paysafe, card debit), si mai ales depunerea cu cardul conteaza foarte mult, si am facut si nenumarate retrageri la banca mea, ei stiu ca am 200 de ani. %, și că nu este un cont fals etc.

acum dacă cineva avea de gând să se împrietenească cu mine Skrill/NETELLER Sunt diferită sau nu știu ce altceva, nu știu cum ar fi putut reacționa.

mie și prietenilor mei, care sunt toți conturi 100% legitime și pot trimite orice mesaj în orice moment, nu ni s-a cerut niciodată T-I-P-O-T-A.
 
Răspuns: championsbet/bet14

În plus. M-au plătit aproape fără probleme. 85%+ istoric cu pariuri valorice și le-au plătit pe toate.
Nu am o părere despre bonusuri, nu am primit-o în niciunul dintre cele două.Nici nu am o părere despre greșelile de performanță pe care le fac doar ei.Valoare mă refer la a juca la aceleași cote ca toți ceilalți la momentul respectiv. se joacă biletul, iar apoi, la jumătate de pariuri minime mare returnează totul.
Ceea ce am aflat la ambele companii, a fost că probabil că au o „taiere” când treci de profitul net de 5000€.
În afară de cele 2 conturi ale mele, anul trecut, când 2 dintre prietenii mei mi-au spus că championsbet le-a întrerupt, au avut și un profit net de puțin peste 5k.
În rake-urile pozitive și 0% pentru cei care joacă meciuri comerciale, au 1-2 jocuri pe zi și uneori 3 sau 4.
Și grebla bună în general. În ligile de clasa a 2-a, este de obicei cu 1,5% până la 2% mai bun decât bet365 și goalbet (reclamat în mod fals ca rake de top)

Negativ.La un moment dat Bet14 mi-a trimis un plic cu un cod pentru verificare prin curier.
Și s-a întâmplat că ambele companii mi-au întârziat retragerile, o dată prin bet2 și de două ori prin championsbet, întârzierea a revenit peste săptămână și am fost plătit după ce le-am anunțat pe chat că au întârziat.
Dar faptul că m-au plătit nu înseamnă că nu au furat de la alții.
ATENȚIE LA AMBELE LA CASHOUT pentru că îți vei plânge câștigurile.
Cash-out-ul lor este de departe cel mai bun. Este întotdeauna mai bine să acoperiți într-o altă companie, chiar și în betfair acoperirea cu 3% comision ar da mai puțin profit sau mai multă pierdere. Deci, probabil, este prea frumos pentru a fi adevărat.
Ei au anulat în multe cazuri pariuri care au fost încasate cu profit, fie pentru că un pregame a fost jucat și încasat înainte de începerea meciului, (au un termen despre încasări live care nu este scris clar și pe această bază se anulează) sau pentru abuz de încasare dacă vezi închideri consecutive cu profit.
În general, în funcție de felul în care joacă fiecare și de ce își dorește de la o companie, sau de ce criterii folosesc pentru a o judeca, cred că sunt destul de bune, atâta timp cât cineva acordă atenție acestui lucru cu cash out. Pentru mine, s-au dovedit a fi foarte utile, in felul in care joc eu, in altele nu profit de 5k dar nu am reusit sa castig nici macar 1k inainte sa vina cel mai "trist"
 
Răspuns: championsbet/bet14

din moment ce vorbeam de „bancă” într-un alt subiect (în ce companie de pariuri ai avea încredere în banii tăi), deși așa cum am scris mai sus sunt 100% mulțumit de championsbet/bet14 și m-am simțit complet în siguranță până acum (deși ceea ce a scris goal2 era îngrijorat eu, desigur), dar am un sentiment foarte prost despre noua lege.

Mi-e teamă că nu vor avea bani să obțină permisul și nu știu dacă cineva ar trebui să păstreze bani înăuntru.

au o mare problemă cu plățile în ultima vreme.

Am solicitat o retragere cu portofel viva săptămâna trecută și am primit banii nu din propriul portofel viva, ci din portofelul viva al unui utilizator pe nume Thomas PLA********AS !!!!!!
Cer din nou dupa 2 zile o retragere cu portofel viva, au trecut 3 zile si nu am primit banii, si a trebuit sa-l anulez, pentru ca intre timp am pierdut foarte multi bani pe care ii aveam la ei si am avea nevoie de mai mulți bani pentru a juca.
Prietenul meu a cerut o retragere prin transfer bancar și l-au anulat de 4 ori și i-au spus să o solicite la paysafe pentru că a fost o problemă (au solicitat un upgrade).
ieri am solicitat o retragere prin transfer bancar si desi am primit banii, chiar si cu o intarziere foarte mica pentru datele lor, i-am primit cu un comision de 3 euro, in timp ce pana acum i-am primit fara comision, deoarece foloseau un national. banca (cum am eu). Ei bine, au schimbat băncile. probabil că au închis contul la banca națională.
Nu mi-au răspuns la e-mailuri.

Am fost foarte îngrijorat

Editați | ×. I-am contactat si telefonic. au pretins o actualizare a sistemului bancar și mi-au spus că nu vor închide (dar presupun că chiar dacă ar fi avut intenția de a închide, desigur nu mi-ar fi spus) și mi-au spus să transmit e-mail din nou, astfel încât să îl trimită către departamentul financiar . Chiar am făcut-o și mi-au răspuns că l-au transmis.

Sper că am ieșit din toate
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: Magon
Răspuns: championsbet/bet14

actualizare
m-au informat prin e-mail că Thomas PLA*******AS este reprezentantul lor legal și că, din cauza unui upgrade, viva lor a avut o problemă, mi-au trimis-o de la viva pentru un serviciu mai rapid

De asemenea, nu au folosit o bancă națională în remitențele pe care mi le-au trimis.
de săptămâna viitoare, însă, va fi disponibil din nou și a spus banca națională.
 
Ultima editare:
Răspuns: championsbet/bet14

probabil că nu mințeau pe championsbet/bet14 până la urmă.
portofelul viva si bancile/cardurile etc s-au intors ca mijloc de tranzactie si mi-au spus prin email ca si retragerile printr-o banca nationala au revenit normal.
la urma urmei, trebuie să-și fi modernizat sistemul bancar. Mi-a fost greșit teamă că coborau jaluzelele, dar „păstrează-ți hainele, ai jumătate din ele”
, cum spune proverbul
 
Răspuns: championsbet/bet14

deși așa cum am scris mai sus Sunt 100% mulțumit de championsbet/bet14 și m-am simțit complet în siguranță până acum (deși ceea ce a scris goal2 m-a deranjat, desigur) , Am un sentiment foarte prost despre noua lege.
Îmi pare rău. ATENȚI-VĂ LA CONSULTAREA NUMERILOR pentru acestea. Evitați-l cu orice preț, veți pierde bani. Totuși, ambele sunt bune, după părerea mea, mult mai bune decât altele mai cunoscute.


Am solicitat o retragere cu portofel viva săptămâna trecută, iar banii tAm primit nu din portofelul lor viva , dar din portofel viva al unui nume de utilizator Thomas PLA*****AS !!!!!!
Nu vă faceți griji pentru asta. El este proprietarul championsbet și probabil bet14 este și al lui.
Recent, Tipbet a avut și astfel de probleme, dar le-a rezolvat (licență comună pentru aceste 3, soluții de acumulare online)
 
  • Aprecieri
reacţii: JordanRules
Răspuns: championsbet/bet14

Îmi pare rău. ATENȚI-VĂ LA CONSULTAREA NUMERILOR pentru acestea. Evitați-l cu orice preț, veți pierde bani. Totuși, ambele sunt bune, după părerea mea, mult mai bune decât altele mai cunoscute.



Nu vă faceți griji pentru asta. El este proprietarul championsbet și probabil bet14 este și al lui.
Recent, Tipbet a avut și astfel de probleme, dar le-a rezolvat (licență comună pentru aceste 3, soluții de acumulare online)

da, stiu ca toate cele 3 firme apartin aceluiasi grup si probabil de aceea toate cele 3 firme au avut aceeasi problema in acelasi timp.

Nu m-am confruntat cu nicio problemă cu retragerile de numerar până acum. Fac cash outs minime (poate că nu am făcut nici măcar 10-15 cash out în cei 2 ani în care îl folosesc) deși joc zeci de pariuri în fiecare zi pe ele, și totul este live, și numai când vezi ca meciul sa nu fie returnat cu nimic si doar salvez ce pot. când rezultatul merge bine, nu îl încasez niciodată. Ei bine, ei îmi plătesc puțin cu aceste câteva ieșiri de bani
 
Ultima editare:
Este acest Bet14 legitim până la urmă? Pentru că nu îl văd pe niciuna dintre listele oficiale (aici pe forum și în altă parte) ale companiilor de pariuri legitime.

Poate off-topic, dar nu ca sa deschid unul nou, am gasit un Arena-Bet, despre care nu vad nicio mentionare. O cunoaste cineva? Este legal să operați în Grecia?
 
Este acest Bet14 legitim până la urmă? Pentru că nu îl văd pe niciuna dintre listele oficiale (aici pe forum și în altă parte) ale companiilor de pariuri legitime.

Poate off-topic, dar nu ca sa deschid unul nou, am gasit un Arena-Bet, despre care nu vad nicio mentionare. O cunoaste cineva? Este legal să operați în Grecia?

bet14 este logic legal. nu poate fi, din moment ce se află sub umbrela distracției online, care are licență.
Nu doar că mi-au plătit în mod normal (și de fapt o mulțime de șapte), dar mi-au dat și un certificat de profit pentru anul 2018 (certificatul desigur menționează distracția online și includea profiturile championsbet, dar are puțină importanță ).

aren bet pare a fi o clonă a goalbet și un copil al GLB, așa că mai bine stai departe
 
Da, amândoi sunt în măsura în care scriu.
te-ai blocat peste tot?

Nu, am optiunea sa joc si in alte companii, imi place doar sa testez, vad si randamentele in cazul in care imi schimb firma „principala”. Am întrebat pentru că nu am văzut-o listat nicăieri, spre deosebire de Championsbet care este peste tot.

De la Goalbet (pentru Arena-Bet zic eu) experienta mea nu a fost cea mai buna, aveam impresia ca NU pot face o depunere printr-o banca, nu acceptau debit de la o banca greceasca, trebuia sa ma incurc cu paysafe si cand a venit momentul sa fac o retragere, am ramas uluit, o captura de ecran de pe pagina paysafe, apoi un video care ma arata intrand in pagina si apoi intru in miscarile pentru a vedea depunerea in Goalbet, apoi nu mai tin minte nici ce altceva .
 
Pariul pe arena:
15. Un pariu confirmat nu poate fi modificat sau anulat de către jucător. Compania își rezervă dreptul de a anula pariurile acceptate înainte de începerea meciului fără motiv, informând clientul sau trimițându-i un e-mail la adresa pe care a precizat-o în formularul de înregistrare sau telefonic.
Acesta este un job! toți comercianții să trimită CV-uri! nicio anxietate că setul tău nu va fi demontat și nici nu va trebui să scapi de el la un schimb.. Bahamas! anulați câte pariuri doriți, faceți, corectați setul și mergeți pentru mai mult. Lasă-i pe alții să conducă comisioanele de schimb și prostiile.
Arena pariu paradisul comercianților.
 
  • Haha
reacţii: qazdas

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...