Cinemania

Răspuns: CINEMANIA

Nici asta nu stiam, dar am aflat cu filmul.
Acum că am deschis linkul, am văzut că i-am dat un 6/10, dar evaluările mele imdb și evaluările în general se referă și la dacă am văzut ceva mai bun recent cu care să-l compar.
Și probabil ar fi una dintre acele zile. Filmul merită văzut, sunt de acord.
Are și rechini!
 
  • Aprecieri
reacţii: Avrolimos
Răspuns: CINEMANIA

Intr-adevar Apostoli este un film frumos si 6 e bine pentru mine, dar asa cum am spus, este un numar si doar unul, mai ales pentru imdb unde media scorului este gresit. Izolez fiecare film pe care il vad ca sa-l judec, dar ce spui tu. se mai intampla, unul in sus unul in jos iese imaginea generala.

Auzisem con-tiki ca o expresie de cuvânt, dar nu m-am uitat niciodată să văd ce este.
 
  • Aprecieri
reacţii: Tullamore
Răspuns: CINEMANIA

The Paperboy (2012) - IMDb 4/10

Dacă le-ai descrie din nou separat, am avea ceva a inversat nouă!!! dar (...rușine) să recunoaștem imaginea de ansamblu care mă strică.Ceea ce îmi va rămâne din tot filmul sunt 2,3 scene, ai Sharon Stone nu sunt răutăcioase.
Lucrurile care nu vor rămâne cu mine, destul de, foarte incoerente și fără ca un flux de lucruri care ar fi fost stilul filmului să-l înțeleg, dar într-o succesiune de evenimente atâta confuzie și amestecare nu înțeleg .
În cheie se află cel mai mare Cusack, recent avocat și geanta-femeia companiei.

Bonus: O secvență m-a luat din mâna lui Morpheus pe care tocmai i-am dat drumul și m-a făcut să izbucnesc în râs din cauza timpului.Vă spun un singur lucru, nimic mai mult.
 
Răspuns: CINEMANIA

Kon-Tiki (2012) - IMDb 8/10

Un candidat la Oscar în limbă străină, care nu cred că îl va primi, dar nu contează atât de mult, este un film cu adevărat demn.
După cum se înțelege pentru că este o limbă străină (pentru americani acest concept) cu atât are mai mult simpatia mea, 7 sau 8 pe care le pun nu este un subiect, nici una, nici alta nu dau ușor.
Frumoase poze si adevaratul concept al genului-aventura.O poveste reala pe care de obicei o exagereaza acolo (nu am citit cartea – nu am vazut documentarul) dar e departe de a fi „american”.Scuze Pi, dar Prefer să dau creditul aici.
Într-adevăr, cine știa acest fapt?


In sfarsit am reusit sa vad filmul! EXCEPŢIONAL! 8/10 si de la mine. Singurul negativ este că știam povestea dinainte.
 
Răspuns: CINEMANIA

Deși îl văzusem și auzisem multe despre film, nu m-am obosit să-l caut. Dar m-ai convins și o să văd și eu, deși nu mă pricep cu așa ceva din epoca veche de după epoca Zorro.

Nici nu mi-a dat seama când am pierdut 2 ore și 50 de minute din viața mea cu Atlasul lui Columb pe care naiba se numește fă-ți crucea : twis:
 
Răspuns: CINEMANIA

Nici nu mi-a dat seama când am pierdut 2 ore și 50 de minute din viața mea cu Atlasul lui Columb pe care naiba se numește fă-ți crucea : twis:
Ei bine, acest Cloud Atlas este mai bine Am luat gluma cel mai prost film pe care nu l-am văzut niciodată 3 ore de japa, s-a terminat și încercam să înțeleg ce a fost... și Djanco are 2:45 de ore, dar e frumos
 
Răspuns: CINEMANIA

Viața lui Pi (2012) - IMDb 5/10

Mai mult pentru copii as spune imagini frumoase și descărcări darămite 2,3 sensuri indirecte (căutări Dumnezeu-existențiale cu câteva cuvinte) de adăugat între ele dar până acum fără nimic.Nu am fost dezamăgită,asta mă așteptam,așa am văzut.Cinci și sunt multe.
 
  • Aprecieri
reacţii: Zorian
Răspuns: CINEMANIA

Colecția 3,5/10

http://www.imdb.com/title/tt1748227/?ref_=sr_1




Broderie în stil SAW. De fapt, așa încearcă să-l comercializeze... Este continuarea lui The Collector (de fapt este Colletcor 2) M-am plictisit Nu mi-a plăcut filmul în general. Citisem lucruri bune și așteptările mele erau mari. Față de ceea ce mă așteptam, am fost complet dezamăgit de ceea ce am văzut. Filmul, ca o stropire la urma urmei, are mult sânge și mai multe scene tare-înfiorătoare. Aspectele pozitive ale filmului sunt prestația bună a protagonistului, întotdeauna în raport cu nivelul scăzut al filmului, regia interesantă în unele (puține) scene și finalul puțin interesant, care lasă promisiuni pentru continuarea a 3-a. Este regizat de Marcus Dunstan, care a regizat și The Collector, precum și SAW IV,V,VI și SAW 3D. Filmul urmează mai mult sau mai puțin același model ca SAW. Un ucigaș maniac, care se joacă cu victimele sale folosind multe capcane mortale. În comparație cu SAW IV și nu numai, The Collection este mai bună. Dar nu rezistă în niciun fel în comparație cu primul SAW, care a fost un film bun și mi-a plăcut foarte mult. Primul SAW cu care l-as evalua 7 / 10. Îi dau nota de 3,5/10 și este grozav! Oricine îi plac splatters ar trebui să vadă asta. Cui nu-i plac DEPLASARE!
 
Răspuns: CINEMANIA

M-ai scos din cap sa o vad.Am citit multe din ce ai mentionat, fiind neincrezator mi-as fi dat o ora si jumatate sa aflu singur natura bruta a cazului.

În aruncat niște „diamante” (... încă) cu care contorul a înregistrat 2.376.983 de ore irepetabile de cartof cinematografic.

Officer Down (2013) - IMDb 2/10
Casa la capătul străzii (2012) - IMDb 2/10
The Frozen (2012) - IMDb 1/10

Chiar copilăresc că voi pune asul.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: Bakounin
Răspuns: CINEMANIA

M-ai scos din cap sa o vad.Am citit multe din ce ai mentionat, fiind neincrezator mi-as fi dat o ora si jumatate sa aflu singur natura bruta a cazului.

În aruncat niște „diamante” (... încă) cu care contorul a înregistrat 2.376.983 de ore irepetabile de cartof cinematografic.

Officer Down (2013) - IMDb
Casa la capătul străzii (2012) - IMDb
The Frozen (2012) - IMDb

Chiar copilăresc că voi pune asul.

Primul meu este indiferent. Pe al doilea îl am în programul meu de văzut în următoarele zile. Probabil m-ai salvat de cel de-al treilea, Frozen, pe care spuneam că ar trebui să mă uit, dar probabil îl voi evita...
 
Răspuns: CINEMANIA

uitându-mă la ofițerul pe care l-a postat Abrolimos, am încercat să-l găsesc în alte filme care mi-au plăcut stephen Dorf

care nu l-a văzut panarițiu merită văzut
 
  • Aprecieri
reacţii: Avrolimos
Răspuns: CINEMANIA

Am uitat si cateva lucruri de evitat, chiar nu vezi copii.

Când s-au stins luminile (2012) - IMDb 2/10
Hansel & Gretel (2013) - IMDb 1/10

Îl văd Gianni dacă nu am făcut-o deja, până acum nu-mi aduce aminte de nimic.


(am pus si note orientative in postarea de mai sus)

Ei bine, pentru Hansel, l-am înțeles și l-am pufnit, dar odată ce l-am îmbrăcat, l-am băut până am spart paharul, voi da un premiu pentru timpul specific de zbor.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: Zorian
Răspuns: CINEMANIA

În urma sugestiilor diverșilor membri ai forumului, m-am așezat și am vizionat mai multe filme în ultimele zile și iată părerea mea:

The Dark Knight Rises (5/10)
dupa cum scrisesem, cred ca la cinema va fi clar mai bine, dar la PC nu am vazut nimic deosebit. foarte putin in comparatie cu precedentul

Răscumpărarea raidului (8/10)
Foarte puternic! Dacă vă plac filmele în stil Kill Bill, atunci cu siguranță vă vor plăcea

Nordwand (6/10)
Bun. Mai ales pentru cei cărora le place cățăratul este o necesitate

Django Unchained (9/10)

Epic!! Tarantino este grozav inca o data, mi-a adus aminte de mizeria pe care am avut-o cu pulp fiction

Kon Tiki (7/10)
O aventură destul de bună, o căpușă deasupra Nordwand-ului

Luat 2 (3/10)
oops pepenele, ca de obicei, continuările sunt inferioare originalelor
 
Răspuns: CINEMANIA

Argo (2012) - IMDb 5/10

Accept că filmul este bun și foarte atent. Surprinde foarte exact particularitățile și obiceiurile acelei vremuri. În cea mai mare parte, nu, faptul că este o odă Americii îl înalță și asta este ușor de înțeles pentru majoritatea oamenilor. Chiar aș mai scrie câteva cuvinte, dar tocmai acum m-am uitat la următorul film și chiar abia aștept să trec la următorul paragraf.


Și să trecem la lucrurile serioase...


Dupa dealuri (2012) - IMDb 10/10

Unii o vor iubi, alții o vor critica și poate o vor ura.
Destul de conflicte în această dramă de la un regizor care mi-a oferit o altă bijuterie în urmă cu ani.
Contraste cultural-social-religioase, toate există în această capodopera pe care am înțeles-o ușor.
Nu stiu daca Dumnezeu exista si nici nu stiu daca "crede si nu cerceta" inseamna "crede si nu, cerceteaza". Sa dea-si-si ia fiecare raspunsurile din propriile experiente si sa le creada.
Dar asta nu e tot, regizorul pune în joc și alte lucruri, care sunt și mai serioase și ne arată ce se poate ascunde mai departe de noi și mai precis dincolo de dealuri.
Alegorie la gradul superlativ și dezvăluirea unei societăți putrede aici de ani de zile, arătându-ne aspectele pe care le cunoaștem cu toții în straturile „de jos”.
Ar trebui sa adaug ca sunt foarte grele si cu ritmuri lente.Unii oameni nu suporta asemenea spectacole.

Și cu ambele mâini rămase!
 
Răspuns: CINEMANIA

Argo (2012) - IMDb 5/10

Accept că filmul este bun și foarte atent. Surprinde foarte exact particularitățile și obiceiurile acelei vremuri. În cea mai mare parte, nu, faptul că este o odă Americii îl înalță și asta este ușor de înțeles pentru majoritatea oamenilor. Chiar aș mai scrie câteva cuvinte, dar tocmai acum m-am uitat la următorul film și chiar abia aștept să trec la următorul paragraf.


Și să trecem la lucrurile serioase...

ARGO ca o aventură și un complot nu este un lucru teribil. În plus, mulți oameni știau cazul înainte să îl vedem. Interpretări destul de bune, nu ceva grozav. Mi-a plăcut și fotografia și cu ea el a fost impresionat transportul sezonului (costume, scenerii etc.) și designul scenelor. Pentru ultimele două 9,5 / 10. Filmul în ansamblu 6,5 / 10.
 
  • Aprecieri
reacţii: Avrolimos

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...