F1 2020

kosdpthess

Cupa IFC # 3 și câștigătorul Super Cup 2011-12
26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
În mijlocul unui fotbal pandemic, căldură și, în mod paradoxal, iubitul Φ1 se întoarce. Sper că o spunem des aici.

Anul acesta, sezonul se va desfășura într-un mod ciudat, din cauza situației, urmând să mergem la două partide consecutive în Austria.

Mersentes pare să fie din nou favorit în acest an, el a dovedit-o în repetiții și în calificări sâmbătă și 1-2 cu Botas și Hamilton.

Red Bull în meciul „acasă” este întotdeauna posibil. și are pp. 3-5 cu Verstappen și Albn.

Ferrari niciun comentariu. Oamenii au rămas cu pachetul din februarie, ce să facă.

O surpriză plăcută la începutul sezonului este Racing Point și MacLaren, care au toate mașinile în cadrul a 10 echipe și de fapt în 4 și 6 dintr-o mașină. Has este dezamăgitor. Din cum pare, Williams este în lucrări și poate înseamnă sfârșitul unei echipe istorice.

Sub toate sansele sunt de la verde.

Pariurile pe cote de pre-cursă pentru un câștig de 3,25 pentru Botas și 4,50 pentru suspectul obișnuit din Austria Ferstappen sunt cote bune. Hamilton este favoritul, dar Botas începe în mod tradițional sezonul puternic, iar „bipurile” sunt toate undeva la mijloc.

De asemenea, 2,50 pentru a intra în a 6-a echipă, Sydney pare o performanță destul de bună. Sydney, în general, performează mai bine în cursă decât în ​​calificări. Ca și 2,62 lui Vettel, s-ar putea să merite dacă cineva crede că merită să riscă un start german. De asemenea, 1,72 de la Leclerc care începe pe locul 7 arată bani în bancă, dar sunteți prea Ferrari pentru a „bate” totul.

În cele din urmă, cote foarte bune mă fac la finalul primei etape Albond 5 sau mai bine la 1,62 și Leclerc 6 sau mai bine cu cote de 2. Ambele sunt de obicei puternice la început.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Am uitat să menționez că sistemul DAS al Mercedes (agitare cu două axe) a fost considerat normal și a fost folosit în cursa din Austria de testele lui Paraskevi, în ciuda obiecției de la Red Bull.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Personal, am aruncat ceva mare în locul 6 sau mai bine la sfârșitul primei runde Leclerc.

Voi vedea în direct dacă merită ceva de câștigat sau o rundă mai rapidă.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
ÎNCREDERE NOI

Pedeapsa de trei puncte a lui Hamilton pentru un fault care nu a fost pedepsit ieri, dar obiecția lui Red Bull cu noile date de telemetrie, dă penalizarea campionului mondial.

Desigur, schimbarea cotelor la cote cu Botas este acum favorită pentru a câștiga.
Ultima editare:

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Abandonarea Verstappen și victoria confortabilă pentru comercianți.

Acum, întrebarea este care dintre cele 2. După gropi cred că situația va fi clară pentru câștigător.

Mașina de siguranță schimbă datele chiar și pentru locul trei.

Haas cred că are cel mai rău duo de șoferi în rețea.

Trimis de la SM-N770F utilizând funcția Tapatalk

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Fiabilitatea motorului Mercedes prin abandonarea echipelor mai înapoiate, a adus rahatul ciorapului din echipa germană.

Cea de-a doua mașină de securitate este aprinsă, poate pentru că nu știm cât de mult va cădea cizma și Hamilton

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Lupta foarte frumoasa in a doua repriza.

Personal, după ultima mașină de siguranță, am jucat o victorie la cizme la 1,57 și am primit înapoi ceea ce am pierdut din Leclerc și un profit mic.

Ferrari a căzut de la etajul cinci și a găsit un portofel. Fără mașinile de securitate, mergeți complet pentru locul 5 sau 6.

Locul al doilea nefericit de la Albond poate victoria cu anvelopele moi.

În sfârșit, cizme a arătat caracter.

Hamilton, mai degrabă o pedeapsă corectă, dar comportamentul 100% al unui campion mondial, se îndreaptă către linia pe care a luat-o și orice s-a întâmplat. Nu sunt un fan al lui, a luat contact, dar îl dau.

Norris face o ultimă rundă uimitoare, profită de penalty și ocupă locul trei în finală. În mod surprinzător, cel mic a rezistat și presiunii lui Saint și Perez.

Decizia penală a punctului de curse de a nu-l pune pe Perez să schimbe anvelopele. Sincer nu știu ce au crezut.

Cu toate acestea, sentimentul general este că Mercedes merge și el la plimbare și anul acesta. Singurul obstacol este ea însăși și posibila neîncredere pe care o poate întâlni.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Și pariurile mele pentru că nu vindem preoți.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Bună seara,

La două zile după meciul de duminică, iar vestea remarcabilă este 2.

În primul rând, Mercedes a recunoscut că un sistem de sunet asociat cu cutia de viteze era responsabil pentru problema pe care o au mașinile în cursă și a forțat echipa să dea comenzi pentru a încetini, a evita bordurile, etc. Ceva care ar trebui rezolvat în viitorul apropiat, cum ar fi Germanii au admis cu un cuțit unele modificări în designul cutiei.

În al doilea rând, Ferrari a vorbit despre accelerarea unui upgrade pentru cel de-al doilea joc al Austriei, scăzând imediat emoția care ar fi apărut în rândul fanilor săi, spunând că încă nu vor putea ține pasul cu primul.

Probele de pariere s-au deschis în aceeași ordine în favoarea favoritilor pentru a câștiga, performanța lui Hamilton fiind ușor mai mică. Privind imaginea lui Merc în prima cursă, merită să pariați pe un pick-up Red Bull și mai exact pe Verstappen, care dă 4+ pentru victorie. Albon este un pic neexperimentat. Cu toate acestea, chiar și cu performanțe reduse, Merks-ul a fost confortabil înaintea celorlalte, motivul pentru care erau expuși riscului a fost să schimbe anvelopele din ultima mașină de siguranță, unde majoritatea au fost puse într-o anvelopă mijlocie centrală, iar nemții nici măcar nu s-au oprit. Leclerc arata din nou un loc bun, cu o performanta mai mica decat prima cursa,

Pentru pole position, cred că marea favorită va fi Merc, cu Hamilton care nu dorește să piardă din nou coechipierul său. Această performanță s-a deschis la 1,83.

În cele din urmă, vă reamintesc că nimeni nu știe câte jocuri va avea sezonul în acest an, deci fiecare punct și victorie contează mai mult. Dacă știrile din fața virusului nu sunt bune, este posibil să avem o finală chiar și în cele 8 meciuri anunțate până acum.
  • ca
reacţii: Tchami

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Fernando Alonso revine oficial la F1 și mai precis la Reno!

Sezonul următor câștigă deja interes nou și lasă-l să fie destul de departe. De asemenea, am citit că Renault abandonează logic anul, nu va continua cu actualizări, evoluție etc. și se va concentra pe mașina din 2021.
  • ca
reacţii: tino

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Mâine, în mod logic, nu voi putea viziona meciul. Să vedem ce s-a întâmplat în calificative.

Primul trio, Hamilton, Ferstappen și Saint. McLaren este surprins, restul este de așteptat. Botas este pe locul patru.

Calificativele au fost în ploaie și bineînțeles, care au jucat un rol în proces în general. Mercedes, desigur, nu a pierdut 1-2 la uscat, Reno de asemenea destul de mare cu Okon 6 și Ricciardo 8.

Gasley a luat o altă surpriză, aducându-l pe Alfa Tauri pe locul șapte. Un șofer foarte bun, cu mult talent, nu a putut suporta presiunea în prima sa pasă de la o echipă grozavă.

Ferrari-ul este din nou tragic. A adus câteva îmbunătățiri, dar a făcut mașina mai dificilă pentru șoferi decât mai bine. Fetelul este al zecelea, Leclerc este al unsprezecelea.

Mâine scena poate fi inversată complet, cu meciul așteptat să fie uscat. Dinamica în calificări pentru echipele de mijloc poate să nu spună mare lucru

În pariuri acum. Dacă totul merge bine pentru Mercedes, va fi foarte dificil pentru Hamilton să piardă victoria. Acest lucru este dat la 1,61. Mică performanță corectă, nu știu dacă merită. Poate o oportunitate mai bună va fi găsită în direct.

Personal, capul din cap între Vettel și Leclerc arată un caz bun, Monetasco oferind 1,72 pentru un final mai bun decât coechipierul său. Este numărul 1 în mod clar acum în echipă și le separă un loc. Cred că va profita și de avantajul echipei în mod tragic.

De asemenea, am un sentiment bun pentru Ricciardo în acest meci, iar cele 2,00 din cap până la cap cu Okon nu sunt un caz rău. Sunt separate prin 2 poziții în grilă. Ceea ce mă strică și mă ține în asta este că Okon este un capitol pentru Reno, Ricciardo pleacă la sfârșitul sezonului.

În seturile respective, Norris și Saint, cotele sunt 3,50, respectiv 1,28. Poate merită riscul pentru Norris cu logica că acum numărul 1 este clar în echipă și dacă Sainth pierde 1-2 locuri la început, McLaren părea puternic pe această pistă și poate Norris ar putea fi pe poziția 7-8. Vor fi despărțiți de 2 locuri în acest caz și poate echipa va juca un rol. Un mare dezavantaj este durerea de spate pentru Norris, în mod logic va fi afectată în cursă.

De asemenea, finalizarea în primele șase pentru Ferrari și mai ales Leclerc, care plătește 3,25, este o alegere bună. Nu-mi imaginez că nici acest Ferrari rău va avea ambele mașini din 6.

În cele din urmă, o lovitură lungă poate fi sfârșitul punctelor pentru Russell. Williams nu este la fel de rău ca anul trecut. Cred că din cauza motorului Ferrari, cea mai proastă echipă din acest an este Alfa Romeo. Russell începe pe locul 12. Un pic de abandon, puțin timp, plătește 5 pentru a intra în top 10. În care a fost înainte de a părăsi cursa anterioară.

vaf3

Membru activ
13 Jan 2016
198
89
28
Bună dimineața.

De la rău la rău, s-a dus sâmbătă la Ferrari, deoarece Charles Leclerc a primit o pedeapsă în trei poziții.
Scuderia a avut o sâmbătă foarte proastă în Austria, deoarece în testele de calificare, numai Vettel a reușit să intre în primii zece și mâine va alerga de pe locul 10.
Ore mai târziu, FIA a anunțat o pedeapsă în trei poziții pentru Charles Leclerc, care a scăzut de la 11 la 14 în cel de-al doilea mare premiu al sezonului, în timp ce l-a blocat pe Daniel Kwiat de Alpha Tauri într-un accident de clasificare.

Posibilitatea de a finaliza atât Ferraris în puncte oferă o cotă de 1.80

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Bună dimineața.

De la rău la rău, s-a dus sâmbătă la Ferrari, deoarece Charles Leclerc a primit o pedeapsă în trei poziții.
Scuderia a avut o sâmbătă foarte proastă în Austria, deoarece în testele de calificare, numai Vettel a reușit să intre în primii zece și mâine va alerga de pe locul 10.
Ore mai târziu, FIA a anunțat o pedeapsă în trei poziții pentru Charles Leclerc, care a scăzut de la 11 la 14 în cel de-al doilea mare premiu al sezonului, în timp ce l-a blocat pe Daniel Kwiat de Alpha Tauri într-un accident de clasificare.

Posibilitatea de a finaliza atât Ferraris în puncte oferă o cotă de 1.80
Bună dimineața,

Mi-ar plăcea mai mult de 2 cote, în special, îmi este frică de un anumit abandon al piesei etc. Este caracteristic faptul că șansele pentru puncte dintre Leclerc și Vettel sunt aceleași.

Interesant cu risc și pariați să nu încheiați ambele distanțe lungi în puncte. Instinct pur nu îl pot susține undeva.

vaf3

Membru activ
13 Jan 2016
198
89
28
Dacă o vedeți în acest fel, stresați pentru grade, adică puteți merge în sens opus. Cele două Ferraris nu ar trebui să termine la ora 2,00.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Momentan văd acest set destul de corect și personal nu mă voi implica. Probabil că nu voi juca nimic astăzi.

• ca
reacţii: vaf3

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
În cele din urmă, văd lupta.

Ferrari se sinucide la rândul 2 și din primul tur, ambele mașini ies.

Cred că Hamilton, după ce va întoarce primul, va câștiga dacă nu se întâmplă ceva neașteptat.

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
Hi,

Să vedem apele din a doua serie a Marelui Premiu al Austriei.

Încep cu cursele. Mergeți la Hamilton, așa cum era de așteptat. În niciun moment nu a fost amenințat de Ferstappen. Botas a rămas în fruntea ligii cu locul doi pe care l-a luat, terminând la finalul pilotului olandez Red Bull. Cred că motivul depășirii întârziate a fost dublu. Pe de o parte, strategia lui Merc, care a mers clar pentru a asigura victoria lui Hamilton, iar pe de altă parte, faptul că Ferstappen a condus mașina taurului dincolo de limitele performanței sale. judecat între Botas-Hamilton. Cred că Hamilton are conducerea echipei, deoarece urmărește recordul lui Sumi, care nu-l va strica pentru șoferul ei să-l doboare.

Al patrulea este fără gust, în acest meci, Albond, în timp ce al cincilea este atrăgătorul Norris care, cu un final excelent, a ocupat locul cinci, în timp ce câteva tururi înainte de a fi al nouălea. Desigur, la acest lucru a contribuit și contactul Perez-Albon, ceea ce a adus ruptura în aripa din față a mașinii mexicane, unde ritmul acesteia s-a scufundat în ultimele 2 ture.

Ferrari, ce poate spune cineva, între ei se prăbușește la rândul 2 și la revedere viață. Mulți jefuiesc echipa, dar nu cred că vreun plan strategic se poate datora frânării nefavorabile a lui Leclerc, schimbarea sa forțată desigur, parțial în afara pistei pentru a-l evita inițial pe Vettel pe care l-a împușcat atunci când spatele a decolat de pe curbe. Cred că primele două jocuri ale anului arată prosopul alb pentru acest an pentru echipa lui Maranello.

Reno face o a doua serie de abandon pentru deteriorarea frigiderului dacă nu greșesc. Francezul a depus însă o obiecție oficială la mașina Racing Point, care este acuzat de o copie fidelă a Mercedes-ului de anul trecut. Chiar și pentru un loc în clasamentul final, se câștigă mulți bani și de aceea francezii îl urmăresc, deși în prim plan nu pretind nimic. Cu toate acestea, pentru cei care nu știu, reclamația se bazează în principal pe regulamentul FIA, care obligă echipele să aibă propriul design pentru frâne. Când spunem frâne, nu vorbim despre materialul care face frânarea, ci despre designul aerodinamic și, în general, mecanismul de frânare pe roți.

Deoarece postul este destul de mare, voi închide spunând că Botas tocmai azi a reînnoit pentru anul viitor cu germanii. Nu este o alegere proastă pentru amândoi. Merck poate avea un duo de top al anului care aleargă împreună de ani de zile și cunoaște perfect mașina și echipa, iar pe de altă parte, Botas rămâne în singura echipă care, logic anul viitor, îi va oferi posibilitatea de a revendica podiumuri, victorii. și poate titlul.

NASH

IFC # 12 campion 2015-16, campion IFC # 13 2016-17,
20 Sep 2009
1,726
941
113
31
Bună prietenă
kosdpthess că ai deschis subiectul pentru a trebui să vorbim despre sportul nostru preferat (în loc de tenis) .....
În primele 2 curse am văzut un Messedes care a rămas acolo unde a fost anul trecut și așa cum pare pe majoritatea pieselor va fi distractiv .. Dacă Red Bull nu câștigă în Ungaria cred că echipa germană va face tot posibilul și va câștiga pe toate piesele de când mai multe piese care îl îngreunează (Mexic, Singapore, Monaco) au părăsit calendarul ...
  • ca
reacţii: kosdpthess

kosdpthess

26 IOL 2010
6,049
3,744
113
Alexandroupolis
FP 1 azi. Rezultatele sunt disperate, când toată lumea vorbea despre piesa care ar fi dificilă pentru Mercedes. Mergi la plimbare.

Untitled.png
Ultima editare:

Predictii

• 19: 00
    PAOK TV
    • PAOK - Volos
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • UEFA Europa League 2019 - 2020
    COSMOTE SPORT 3 HD
    COSMOTE SPORT 1 HD
    COSMOTE SPORT 2 HD
  • 22: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Dallas Mavericks - Utah Jazz
  • 01: 30: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Toronto Raptors - Milwaukee Bucks
  • 04: 00: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Denver Nuggets - Lakers din Los Angeles
  • 21: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Rachete Houston - Spursuri din San Antonio
  • Mâine 12-08-2020
  • 01: 30: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Memphis Grizzlies
  • 04: 00: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Milwaukee Bucks - Vrăjitorii din Washington
    • Nu există emisii sportive din alte sporturi astăzi
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    bine făcut va trece și echipa va plăti
  • Ertzan Ertzan:
    Vino în Europa Olympiacos :p
  • Ertzan Ertzan:
    Potense a învățat bine să se scufunde în Anglia, văd
  • Rezistent la apă Rezistent la apă:
    Olympiakos a avut o șansă de 64 în urmă cu ceva timp sau a fost ideea mea?
  • Ertzan Ertzan:
    în ce carte?
  • McLaren17 McLaren17:
    Drumul acesta și acum acest Allen
  • P PANATHA:
    Allen este în drum oricum ... contractul său se încheie
  • McLaren17 McLaren17:
    Chiar dacă ar exista a doua gânduri după aceea, l-aș lăsa în Anglia
  • Ertzan Ertzan:
    1-1 vin copilul bolnav
  • McLaren17 McLaren17:
    el trebuie să-l anuleze
  • McLaren17 McLaren17:
    milă
  • Ertzan Ertzan:
    arbitrul ne ucide în mod nesăbuit
  • P PANATHA:
    te sacrifică .... vei face un anunț ca în Grecia? Domnul Savvas și Costas Chelsea vor face declarații ??
  • Ertzan Ertzan:
    desigur și chiar de la pauză
  • P PANATHA:
    o va scrie Kougias?
  • Ertzan Ertzan:
    Da, este un bun prieten vechi
  • P PANATHA:
    meciul merge pentru 1-1 și prelungiri
  • P PANATHA:
    Real cu nebunie ..... scor 2-1 și p
    prelungiri 3-1 / Juve 3-0
  • P PANATHA:
    Continui să înnebunesc ... mă calific pentru Juve și Real
  • Ertzan Ertzan:
    Te văd ca un Gandalf cum merge. Olympiacos, Real, Juve :p
  • P PANATHA:
    nu mama Gandalf ... cu o zi inainte am avut Shakhtar 1 si peste ..... Da 0/3, dar in detalii .... Olympiacos a meritat-o ​​.... iar Varan si-a rezervat o vacanta de astazi omul si a spus sa ajute sa nu-si schimbe programul ....
  • P PANATHA:
    Ce facem alania ?? Am următoarea problemă de întrebat .. deși sunt atât de mulți dintre noi pe acest minunat site, participațiile la Tipsters Challenge sunt puține? Cred că ceilalți copii ar trebui să încerce să ia parte la competiție ...
  • betover Forum Bot:
    Utilizatorul betover a lansat o nouă temă numită "Statisticile spun….„la Fotbal Predictii.