Pronosticuri din NBA (+ Euroleague)

dimpat7

New Member
19 Nov 2014
2,421
392
0
Bună seara.
Καταρχάς, καλώς σας βρήκα.

Ασχολούμαι κυρίως με ΝΒΑ στο μπάσκετ (και λιγότερο Ευρωλίγκα) και θα μοιράζομαι τις δικές μου επιλογές.
Κρατάω log από την αρχή της χρονιάς για εμένα και προς το παρόν είμαι ελαφρώς κερδισμένος.

Γενικά προτιμώ τα handi και τις νίκες από τα σύνολα.
Στα σύνολα βάζω μέχρι 2/10 stake, ενώ στα handi και τις νίκες από 2/10 έως 10/10 stake.

Θα ξεκινήσω με μερικά σημερινά picks.
Γράφω πάντα με βάση την σειρά των αγώνων.


1) Atlanta Hawks-Los Angeles Lakers

Και οι 2 ομάδες προέρχονται από συντριβές. Βέβαια οι Lakers το έχουν πάρει πιο βαριά επειδή υπάρχουν αρκετοί με old-school νοοτροπία στα αποδυτήρια με πρώτους τον Kobe και τον Byron.
Οι Hawks σε δηλώσεις τους περισσότερο έχουν την νοοτροπία :"ένα παιχνίδι ήταν, το ξεχνάμε και προχωράμε".
Μην ξεχνάμε πως οι Hawks μετά από ρατσιστικές τοποθετήσεις του general manager βρίσκονται σε φάση που θα πουληθούν.

Συνεπώς, οι Lakers έχουν περισσότερα να αποδείξουν σήμερα.

Γυρνάει επίσης σήμερα ο Nick Young , πιθανότατα ο 2ος καλύτερος παίκτης των Lakers που σίγουρα θα δώσει ενθουσιασμό στην ομάδα λόγω του χαρακτήρα και στυλ του.
Επιπλέον, η Atlanta έχει πάρα πολλούς οπαδούς των Lakers και κάθε φορά που παίζουν οι 2 ομάδες εκεί, είναι σαν να παίζουν στο Staples.

Από τους Hawks λείπει ο DeMarre Caroll, που θα αναλάμβανε τον Kobe. Tον ρόλο αυτό θα αναλάβει ο Sefolosha, ο οποίος δεν θυμάμαι ματς που να έχει καταφέρει να τον περιορίσει παρότι είναι καλός αμυντικός, για αυτό συνήθως έπαιρνε ο Durant τον Kobe στα Lakers-Thunder.

Πέρα από όλα τα παραπάνω, πιστεύω πως οι Hawks είναι η πιο υπερτιμημένη ομάδα του NBA και οι Lakers η πιο υποτιμημένη.

Αν δείτε το πρόγραμμα των 2 μέχρι στιγμής, οι Lakers έχουν παίξει με θηρία της Δύσης. Οι 2 πιο έυκολες ομάδες που έπαιξαν είναι οι Suns(που θα έχουν πάνω από 50% και φέτος) και οι Hornets(που είναι ομάδα playoffs) που τους κέρδισαν.
Οι άλλες ομάδες που έπαιξαν είναι Warriors,Spurs,Grizzlies,Rockets,Pelicans,Clippers.
Σε αρκετά ματς ήταν κοντά και πολλά ήταν back to back.

Οι Lakers δεν είναι ομάδα playoffs στην Δύση αλλά δεν είναι και για 1-9.
Ούτε για 1-12, γιατί αν δεν κερδίσουν σήμερα, δεν κερδίζουν μετά ούτε στο Houston ούτε στο Dallas.

Αντίθετα, οι Hawks δεν έχουν κάνει καμία εντυπωσιακή νίκη.
Η μόνη ομάδα playoff που κέρδισαν ήταν οι Heat, που έπαιζαν με απουσίες με μεγαλύτερη αυτή του Wade και με τον Bosh σε τραγικό βράδυ.

Προσωπικά λοιπόν θα πάω με 3/10 stake στο +9 στο 1.96 και με 2/10 στην νίκη των Lakers στο 4.90.


2) Bucks-Knicks

Αν κάναμε simulation (με βάση τους μέσους όρους των ομάδων και την απόκλισή τους από τον μέσο όρο του ΝΒΑ), το σύνολο βγαίνει 180.
Το 191,5 είναι εντελώς λάθος.
Εγώ βιάστηκα να το ρίξω στο 189,5 γιατί το θεώρησα ευκαιρία.

Με 2/10 stake εδώ γιατί δεν μπαίνω παραπάνω στα σύνολα.

3) Jazz-Thunder

Oι Thunder (με εξαίρεση την ήττα στην παράταση από τους Pistons) έχουν πρόβλημα με τις ομάδες που δεν μπορούν να τις φτάσουν επιθετικά στους πόντους(όσο δεν έχουν Durant,Westbrrok).

Oι Jazz δεν είναι τέτοια ομάδα.

Οι Thunder έχασαν οριακά από τους Rockets πριν 2 μέρες εντός και περιμένω αντίδραση σήμερα.

2 / 10 și aici.

Αυτά για σήμερα.

Μου αρέσουν σχετικά και το under στο Jazz-Thunder και το χαντι (-1,5 των Bucks) αλλά θα τα αφήσω.
Και το διπλό των Pelicans δεν είναι κακό αν δεν παίξει τελικά ο Rudy Gay.
 
Ultima editare:
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)


: wlcm:



Κ
αλά και πολλά ταμεία εύχομαι


: semn:
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Kαλημερα μιας και εγραψες αναλυση για τους Λεικερς εχω μερικες ενστασεις που πιστευω σε οδηγησαν σε λαθος συμπεραματα.Οι Λεικερς δεν εχουν απλως 1-9 ρεκορ αλλα σε πολλα απο τα παιχνιδια τους εχουν φτασει στο -25 και στο -30 δειγμα το ποσο κακη ομαδα ειναι.Διαφωνω οτι ειναι υποτιμιμνη αφου αν και ειχε δυσκολο προγραμμα τα περιισοτερα ματς τα εχανε απο το ημιχρονο.Μαλιστα στην μοναδικη νικη που εκαναν κοιμηθηκε ο θεος και εμπαιναν ολα τα σου στο β΄ημιχρονο με τους Χορνετς-αν και πιστευω οι Χορνετς λυπηθηκαν τον Μπαρκλει που θα πεθαινε απο την πεινα αν δεν εχαναν.Βεβαια εχουν το ελαφρυντικο να παιζουν με ολα τα μεγαθηρια της Δυσης,αλλα ρε πουστη μου παλεψτε ενα ματς και μην τα χανετε ολα με +20.
Απο την αλλη η Ατλαντα δεν πειθει στην αρχη αλλα αν ειναι σοβαρη το +15 το εχει ευκολα.
Μεγαλη ασσαρα για σημερα απεναντι στα καρναβαλια της Ν.Υορκης...
 
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Kαλημερα μιας και εγραψες αναλυση για τους Λεικερς εχω μερικες ενστασεις που πιστευω σε οδηγησαν σε λαθος συμπεραματα.Οι Λεικερς δεν εχουν απλως 1-9 ρεκορ αλλα σε πολλα απο τα παιχνιδια τους εχουν φτασει στο -25 και στο -30 δειγμα το ποσο κακη ομαδα ειναι.Διαφωνω οτι ειναι υποτιμιμνη αφου αν και ειχε δυσκολο προγραμμα τα περιισοτερα ματς τα εχανε απο το ημιχρονο.Μαλιστα στην μοναδικη νικη που εκαναν κοιμηθηκε ο θεος και εμπαιναν ολα τα σου στο β΄ημιχρονο με τους Χορνετς-αν και πιστευω οι Χορνετς λυπηθηκαν τον Μπαρκλει που θα πεθαινε απο την πεινα αν δεν εχαναν.Βεβαια εχουν το ελαφρυντικο να παιζουν με ολα τα μεγαθηρια της Δυσης,αλλα ρε πουστη μου παλεψτε ενα ματς και μην τα χανετε ολα με +20.
Απο την αλλη η Ατλαντα δεν πειθει στην αρχη αλλα αν ειναι σοβαρη το +15 το εχει ευκολα.
Μεγαλη ασσαρα για σημερα απεναντι στα καρναβαλια της Ν.Υορκης...
*Το σκορ σην Ατλαντα ειναι 15-23 αυτη την στιγμη που γραφω
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Kαλημερα μιας και εγραψες αναλυση για τους Λεικερς εχω μερικες ενστασεις που πιστευω σε οδηγησαν σε λαθος συμπεραματα.Οι Λεικερς δεν εχουν απλως 1-9 ρεκορ αλλα σε πολλα απο τα παιχνιδια τους εχουν φτασει στο -25 και στο -30 δειγμα το ποσο κακη ομαδα ειναι.Διαφωνω οτι ειναι υποτιμιμνη αφου αν και ειχε δυσκολο προγραμμα τα περιισοτερα ματς τα εχανε απο το ημιχρονο.Μαλιστα στην μοναδικη νικη που εκαναν κοιμηθηκε ο θεος και εμπαιναν ολα τα σου στο β΄ημιχρονο με τους Χορνετς-αν και πιστευω οι Χορνετς λυπηθηκαν τον Μπαρκλει που θα πεθαινε απο την πεινα αν δεν εχαναν.Βεβαια εχουν το ελαφρυντικο να παιζουν με ολα τα μεγαθηρια της Δυσης,αλλα ρε πουστη μου παλεψτε ενα ματς και μην τα χανετε ολα με +20.
Απο την αλλη η Ατλαντα δεν πειθει στην αρχη αλλα αν ειναι σοβαρη το +15 το εχει ευκολα.
Μεγαλη ασσαρα για σημερα απεναντι στα καρναβαλια της Ν.Υορκης...

Bună dimineața.
Καταρχάς, ευχαριστώ που αναφέρεις τις ενστάσεις σου γιατί ομολογουμένως κάποιες φορές παρασύρομαι και βλέπω τα πράγματα όπως θέλω να τα δω και όχι όπως είναι.
Να σου εξηγήσω το σκεπτικό μου τώρα

4 παιχνίδια ήταν blowouts.
Τα 2 με τους Warriors, το πρώτο με τους Rockets και αυτό στους Suns.

Δύο από αυτά ήταν το δεύτερο μισό των 2 πρώτων b2b.
Για τους χόρνετς ισχύει αυτό που λες, αλλά να μπουν πολλά σουτ σε κάποια φάση του αγώνα σχεδόν σε όλες τις ομάδες θα τύχει 1 φορά στα 5-6 παιχνίδια.


Σε κάθε περίπτωση, οι Lakers κέρδισαν και βγήκε αρκετά μεγάλο κέρδος.

Δεν προσπαθώ να πω πως είχες άδικο σε αυτό που είπες σαν γενικό κανόνα. Και εγώ περιμένω να χάσουν για πάνω από 10 στα 2 επόμενα ματς. Γενικά δίκιο έχεις για τους Lakers, εγώ μιλούσα κυρίως μεμονωμένα για σήμερα.


Έπρεπε να κερδίσουν πιο άνετα, αλλά χρειάστηκε μεγάλο τελευταίο 5λεπτο από τον Kobe για να κερδηθεί ο αγώνας.

Χάθηκε το under σε ένα τρελό ματς στο Milwaukee(για αυτό δεν μου αρέσουν τα σύνολα) και μάλλον χάθηκε και το διπλό της OKC που κέρδιζε με 15 αλλά κατέρρευσε επιθετικά στο 2ο ημίχρονο.



Το σκέφτηκα και εγώ το Milwaukee απλά το φοβήθηκα επειδή προερχόταν από πολύ μεγάλη νίκη στο Miami(και αρκετά τυχερή αφού ο Knight έβαλε 3 τρίποντα από ντρίμπλα στο τελευταίο 3λεπτο).
Γενικά τις πιο άπειρες ομάδες τις φοβάμαι μετά από μεγάλο αποτέλεσμα.
Οριακά βγήκε.

Το άλλο για τους Pelicans δεν το έριξα επειδή τελικά ο Rudy Gay παίζει.

Συνεπώς, κέρδος χοντρικά +7/10 stake σήμερα, που είναι σχετικά καλά(με συνολικό ποντάρισμα 9/10).

Ελπίζω να έχουμε παρόμοια ή και καλύτερη συνέχεια και καλή τύχη σε ότι ρίχνεις και εσύ.

H πλάκα είναι πως βγήκαν και τα 3 που μου άρεσαν και δεν έριξα.
 
Ultima editare:
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Să mergem astăzi:

1)Magic-Clippers


Oι δύο ομάδες προέρχονται από διαμετρικά αντίθετα αποτελέσματα στα τελευταία παιχνίδια.

Οι Clippers έχουν χάσει 3 από τα 5 τελευταία(τα 4 τελευταία ήταν 2-2 εντός) και είναι στο 5-4.
Σίγουρα πολύ χειρότερα από ότι θα περίμενες από μία ομάδα που την έχουν βαφτίσει πολλοί φαβορί για την Δύση(εντελώς λανθασμένα κατά την γνώμη μου αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

Ακόμα χειρότερο είναι το ότι έχασαν σχετικά έυκολα εντός από τους Bulls χωρίς Rose και Gasol(εγώ το είχα παίξει το διπλό live στο 5.10 αλλά έδιναν τους Clippers φαβορί για 7 πόντους οπότε είναι έκπληξη).

Κάτι που συχνά πολλοί υποτιμούν είναι το πρόγραμμα.
Δηλαδή οι Clippers στα 5 τελευταία έχουν παίξει με Warriors,Blazers,Spurs,Suns και Bulls.

Πλην των Suns που είναι ομάδα με πολύ ταλέντο όλοι οι υπόλοιποι είναι title contenders κατά την γνώμη μου.
Το Orlando τίμια και νεανική ομάδα αλλά δεν πλησιάζει κανένα από τους 5 παραπάνω.

Είναι ιδανική ευκαιρία για τους Clippers να κάνουν μία μεγάλη νίκη.

Από την άλλη, το Orlando:

Έχουν 5 νίκες στα τελευταία 8 παιχνίδια αλλά εναντίον Phily,Knicks,Bucks,Pistons,Wolves.
Μέτριες προς κακές ομάδες.

Οι μοναδικές σοβαρές ομάδες που έχουν παίξει είναι οι Raptors και οι Wizards και ήταν στο +5 και στους 2 αγώνες εκτός.

Επίσης, γενικά επικρατεί ένα αίσθημα ευφορίας στο Orlando λόγω των 5 νικών και δεν θα τους πει κανένας τίποτα αν χάσουν από τους Clippers.

Οι Magic έχουν μηδέν rim protection χωρίς τον Gordon που τραυματίστηκε και περιμένω να τους διαλύσει ο Griffin.

Συνεπώς πάω με το -4,5 στο 1.925 με 2/10 stake.

Δεν ανεβάζω το ποντάρισμα επειδή αν δεν είναι blowout περιμένω διαφορά 5-6 πόντων.

Θα κάνω edit αργότερα για περισσότερα.
 
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

2. Indiana Pacers-Charlotte Hornets

Πάλι 2 ομάδες με διαμετρικά αντίθετη φόρμα.

Ξεκινάω από τους γηπεδούχους. Την πιο τρελή ομάδα(βάσει αποτελεσμάτων) στο ΝΒΑ μετά τους Nuggets.

Εμφανίζουν αισθητά καλύτερη εικόνα εκτός έδρας (ξεκινώντας από τα περυσινά playoffs, βέβαια το υγιές τμήμα του ροστερ τους τώρα είναι 10 φορές χειρότερο).
Έχουν κάνει μεγάλες νίκες σε Miami και Chicago πρόσφατα.
Εντός όμως, έχουν μεγάλα προβλήματα.
Δεν έχουν κερδίσει κανένα σοβαρό αντίπαλο εντός ενώ έχουν χάσει από μέτριες ομάδες όπως οι Bucks και οι Nuggets.

Από θέμα επιστροφών, γυρνάει μάλλον ο Stuckey σήμερα.


Από την άλλη,οι Hornets έχουν 3 ήττες στα 4 τελευταία ματς εναντίον ομάδων της Δύσης, με τελευταία τον διασυρμό από τους Mavs εντός έδρας.

Έχουν 4-7 όπως και η Indiana. Πιστεύω γενικά ότι το ρεκόρ ισορροπεί εκεί που έπρεπε να είναι στο ΝΒΑ, και τους Hornets τους έχω σε υψηλή εκτίμηση παρά τα άσχημα αποτελέσματα.

Περιμένω μεγάλο ματς από τον Stephenson στην επιστροφή του στην Indiana και μεγάλο ματς από τον Jefferson που ήταν ασυνήθιστα κακός με τους Mavs.
Έχουν κάποιες απουσίες οι Hornets και για αυτό δεν θα ανεβάσω το stake.

Συνεπώς θα πάρω νίκη Hornets στο 2.23 με 2/10 stake.

3. Nuggets-Thunder


Παρόμοιο pick στο Nuggets-Thunder.
Οι Nuggets είναι λίγο πολύ οι Pacers της Δύσης.
Κέρδισαν στους Cavs και διαλύθηκαν από τους Knicks.

Οι 2 ομάδες έχουν παρόμοιο ρεκόρ (3-9 οι Thunder, 3-7 οι Nuggets)

Πήρα και χθες νίκη των Thunder στην Utah και χάθηκε.
Βέβαια η Utah είναι καλύτερη ομάδα από τους Nuggets και οι Ibaka,Reggie Jackson σούταραν κάτω από 30%.
Δεν περιμένω να επαναληφθεί αυτό.

Οι Thunder πραγματικά καίγονται για νίκη γιατί αν χάσουν θα πάνε στο 3-10 και με τον Westbrook να γυρνάει τέλη Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη και τον Durant ένα μήνα αργότερα, αν συνεχίσουν έτσι δεν θα μπουν στα playoffs της Δύσης.

Συνεπώς νίκη Thunder στο 3.94 με 2/10 stake.

To handicap +7,5 δεν αξίζει κατά την γνώμη μου, γιατί βλέπω 2 δρόμους στο παιχνίδι: α)νίκη OKC β) νίκη Nuggets με διαφορά

Και τα θεωρώ τουλάχιστον ισοπίθανα, οπότε είναι ένα καλό value bet κατά την γνώμη μου.

4. Cavs-Spurs

Pick της τελευταίας στιγμής.

Nίκη Spurs στο 2.10
 
Ultima editare:
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

H Oκλαχομα με τις συγκεκριμενες απουσιες μονο εντος εδρας ειναι ανταγωνιστικη.Βεβαια το Ντενβερ ειναι εντελως απροβλεπτο.Αν ο Ντουραντ δεν γυρισει σε κανα 20ημερο η Οκλαχομα θα μεινει εκτος πλει οφ.
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Είναι δυνατόν να λες και σε πια εταιρεία υπάρχει η απόδοση που δίνεις?
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Πιστεύω λόγω b2b οι thunder είναι πολύ δύσκολο να πάρουν νικη.Και οι Nuggets ναι μεν αλλοπρόσαλλοι αλλα τρέχουνε πολύ.
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

H Oκλαχομα με τις συγκεκριμενες απουσιες μονο εντος εδρας ειναι ανταγωνιστικη.Βεβαια το Ντενβερ ειναι εντελως απροβλεπτο.Αν ο Ντουραντ δεν γυρισει σε κανα 20ημερο η Οκλαχομα θα μεινει εκτος πλει οφ.

Ναι δεν έχεις άδικο. Κυρίως στο τρελο-Denver στηρίζεται το ποντάρισμα.
Με καλή ομάδα η OKC δεν έχει εκτός έδρας τύχη έτσι όπως είναι τώρα.

55-45 υπέρ OKC το βλέπω το παιχνίδι. Σε απόδοση σχεδόν 4 αξίζει κατά την γνώμη μου.

Tην μοναδική εκτός έδρας νίκη οι Thunder την έκαναν στους Celtics, που παίζουν παρόμοιο στυλ με τους Nuggets(οι Nuggets ακόμα πιο άναρχο).

Και τότε ήταν στο δεύτερο μισό b2b μετά από εκτός έδρας ήττας στο 1ο μισό.

Τους κέρδισαν και για 11 στην OKC πριν 2 εβδομάδες.

Βarcelioma είδα μετά το post σου. Η απάντηση είναι και για εσένα γιατί πάνω κάτω το ίδιο λέτε με τον nash.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: pchatziko
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Έριξα Lakers να κερδίσουν στο 4.90 επειδή δεν παίζει ο Howard.
Πιθανώς να κάνω cash out αργότερα.

Miza 2 / 10

Ξαναέριξα 1/10 stake. Οπότε 3/10.

Ξαναέριξα άλλο 1/10 στο 5.25 ενώ ο αγώνας είναι ισοπαλία.
Πρέπει να είναι η πιο λάθος απόδοση που έχω δει φέτος στο ΝΒΑ.
 
Ultima editare:
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Απολογισμός ημέρας ή μάλλον νύχτας:

1)Clippers -4,5 κερδισμένο
2) Ηornets νίκη χαμένο(με buzzer beater)
3) OKC νίκη χαμένο (είχαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν 1.30 πριν το τέλος αλλά την πέταξαν).
4)Lakers νίκη κερδισμένο

Τα 3/10 ήταν στο 4.90 ακριβώς πριν την έναρξη και το 1/10 στο 5.25 live στην 2η περίοδο.

Κέρδος χοντρικά +15/10 stake.

Όλο από τους Lakers γιατί τα άλλα 4 έκαναν επιστροφή χρημάτων.

Πολύ καλή ημέρα.
 
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Από Ευρωλίγκα σήμερα μου αρέσει η νίκη της Λιμόζ με Μaccabi.

2.65 και αν το βάλουμε μαζί με άσο Ολυμπιακού πάει στο 3.05.

Επίσης μου αρέσει νίκη Fener 2.05 και παρολι με νίκη Ολυμπιακού πάει 2.35.

2/10 stake στο καθένα.
 
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Το πρώτο χάθηκε στο τέλος, βγήκε το δεύτερο, οπότε μικρό κέρδος.

Έριξα και Ολυμπιακό ανατροπή στο 3.65 αλλά ήταν ανούσιο να το γράψω εδώ γιατί οι αποδόσεις άλλαζαν συνέχεια και ήταν στην 4η περίοδο.
 
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Η 2αδα Κλιπερς-Σακραμεντο δεν σπαει ποτε: npaper:
Το λεει ο γκουρου..
Υ.Γ. Κριμα που δεν παιζουν σημερα οι Νικς να εχουμε ενα σιγουρο ματσακι.
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)


Εγώ έριξα Λιμόζ @ 7,50 και με έχουν πιάσει τα νεύρα μου.

πφφφφφφφ


Κρίμα που δεν βγήκε . Στο τέλος χάθηκε η μαλ..ία.

Αλλά μην νευριάζεις ρε. Σωστό bet ήταν βάση της αναλογίας απόδοσης-πιθανοτήτων.

Η 2αδα Κλιπερς-Σακραμεντο δεν σπαει ποτε: npaper:
Το λεει ο γκουρου..
Υ.Γ. Κριμα που δεν παιζουν σημερα οι Νικς να εχουμε ενα σιγουρο ματσακι.

Ο γκουρού ποιος είναι?
(χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αν εννοείς τον εαυτό σου).

Για τα παιχνίδια τώρα:

Φαίνεται ότι θα παίξουν όλοι από τους Heat(Wade,Deng,McRoberts). Δεν ξέρουμε ακόμα σίγουρα φυσικά αλλά συμμετείχαν στο shootaround.

Αν παίξουν όλοι προς νίκη Miami γέρνω ελαφρώς, λόγω απόδοσης κυρίως (2.70) . 50-50 το βλέπω αν παίξουν όλοι.


Στο άλλο θέλω να δω το matchup DMC-Noah.

Αν καταφέρει ο Noah και τον περιορίσει, πιστεύω θα κερδίσουν οι Bulls.

Ίσως ρίξω μαζί Miami και Chicago 1/10 απλά για περισσότερο ενδιαφέρον, διότι θα τα δω πιθανότατα αφού κοιμήθηκα πριν για λίγο.

Οι Knicks με έχουν πάει μεγάλο ταμείο την μία από τις 2 φορές που τους έχω παίξει φέτος(με τους Nuggets εντός την Κυριακή), οπότε τους συμπαθώ.

Γενικά ομάδες όπως Knicks,Lakers που τις θεωρούν όλοι ερείπια, μπορούν να σε πάνε μεγάλο ταμείο αν τις παίξεις στο κατάλληλο παιχνίδι.
Και είναι ομάδες με μεγάλη προβολή που έχουμε πρόσβαση σε πληροφορίες που δεν έχουμε σε άλλες ομάδες (π.χ. locker room κτλ).
 
Ultima editare:
Raspuns: selectia NBA (+ selectii Euroleague)

Η 2αδα Κλιπερς-Σακραμεντο δεν σπαει ποτε: npaper:
Το λεει ο γκουρου..

Ο γκουρού ποιος είναι?
(χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αν εννοείς τον εαυτό σου).

εγώ είμαι ο αυθεντικός γκουρού, αλλά από όσο γνωρίζω δεν πρότεινα καμιά δυάδα.

Μα τι διάολο συμβαίνει πια? Πόσοι μαζευτήκαμε? : Confuz:



Κριμα που δεν παιζουν σημερα οι Νικς να εχουμε ενα σιγουρο ματσακι.

Χμμμμμ...Αστείο, γελάσαμε. : emb:
 
  • Aprecieri
reacţii: dimpat7

Predictii

  • 13:35
    Acțiunea 24
    • Sirenele Grevenei - Kastoria
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Leicester - West Brom
  • 15:00
    Novasports 1HD
    • Celta - Las Palmas
  • 15:00
    Novasports 2HD
    • Asteras Tripoli - Panaitolikos
  • 16:30
    Novasports 2HD
    • Wolfsburg - Bochum
  • 16:30
    Novasports 3HD
    • Hoffenheim - Gladbach
  • 16:30
    Novasports 5HD
    • Heidenheim - Leipzig
  • 16:30
    Novasports Prime
    • Ziua live minut cu minut
  • 16:30
    Start Novasports
    • Köln - Darmstadt
  • 17:00
    Novasports 4HD
    • Luton - Brentford
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Watford - Hull
  • 17:00
    Novasports Premier League
    • Sheffield United - Burnley
  • 17:15
    Novasports 1HD
    • Vallecano - Osasuna
  • 18:00
    Novasports Extra 1
    • Nantes - Rennes
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • OFI - Volos NPS
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Empoli - Napoli
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Manchester City - Chelsea
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • QPR - Preston
  • 19:30
    Novasports 1HD
    • Valencia - Betis
  • 19:30
    Novasports 3HD
    • Union Berlin-Bayern Munchen
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Atromitos - Kifissia
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Atromitos - Kifissia
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Al Etifaq - Al Wehda
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Hamburg - Holstein Kiel
  • 21:30
    Novasports Premier League
    • Lupii - Arsenal
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Hellas Verona - Udinese
  • 21:45
    Start Novasports
    • Genk - Anderlecht
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Girona - Cadiz
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lance - Clermont
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Braga - Vizela
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Fenerbahce - Darussafaka
  • 16:00
    Acțiunea 24
    • Herakles - Megarida
  • 17:15
    ERT3
    • Hoteluri Aris - Kolossos H
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA on Fire 2023-24 E25
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Cremona - Brescia
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • NBA 2023-24
  • Mâine 21-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 06:00
    ANT1 +
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint
  • 10:00
    ANT1 +
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Califying
  • 10:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Masculin - Feminin Cupa Greciei 2024
  • 12:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Masculin - Feminin Cupa Greciei 2024
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:20
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    De aceea sunt aici...să informez despre toate : bravo: : ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Utilizatorul BraShaVa8888 a început un nou subiect numit „|_ Live _|" în Fotbal Predictii.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    conform presei grecești, din câte am citit, Panathaspor a decis să cumpere Giannis Goumas din Turcia. Foarte buna miscare, bravo : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Potrivit antrenorului Ismail Kartal, cu excepția lui Ostervolde unde a operat și Perez nu există absență. Deci, ceea ce aștept și ceea ce 99% dintre cei care urmăresc Fener așteaptă este următoarea gamă

    Livakovic

    Osagi Samuel-Tsikou-Bekao-Kantioglou

    Ismail Yuksek-Fred
    Shimansky
    Kahveji-Tadic
    Jacko
    aceasta este setarea din fabrică a lui Fener aici, nici măcar nu aveți nevoie de un autocar, totul funcționează pe auto
  • PANATHA PANATHA:
    Unde ai citit asta?
  • Ertzan Ertzan:
    conform beisports Turcia este o publicație a sportime spune
  • Ertzan Ertzan:
    iubitul a fost acuzat de dopaj? probabil a exagerat cu viagra : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Sportime a atins fundul....nu crezi niciodată...
  • PANATHA PANATHA:
    Bineînțeles că râzi, dar povestea cu Ioannidis a arătat încă o dată cât de jos au devenit rețelele de socializare....fiecare idiot scrie că este hărțuit fără consecințe firești....și bine că în câteva ore ipoteza s-a dovedit a fi o farsă...și nu a funcționat
    2-3 zile...
  • Ertzan Ertzan:
    dar situația e de râs, În ziua de azi nu mă întreb de nimic cu adevărat
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA Cupei IFC#15 (20-21/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    În ochii mei cu cei unsprezece pe care i-a trimis Fener și este cel pe care l-am scris mai sus, Fener câștigă în mod normal cu 2-0 cel puțin pentru că mingea este o curvă, așa cum a spus și Osim că tot ceea ce vedem poate merge prost (vezi cel de ieri)
  • Ertzan Ertzan:
    Atjun a arătat încă o dată cât de mare este fan Fenerbahce și meciul va fi difuzat gratuit pe TV8 : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    odată cu intrarea lui Zaits, Fener joacă în prezent cu 10 jucători
  • PANATHA PANATHA:
    Eu zic că se va ajunge la penalty-uri
  • Ertzan Ertzan:
    Mi-aș dori
  • Ertzan Ertzan:
    Dzikou ține apărarea
  • Ertzan Ertzan:
    în acest moment Fener joacă cu 10 jucători
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic chiar intră
  • Ertzan Ertzan:
    dacă Olympiacos poate și își înscrie cu adevărat magia, dacă pierde își merită soarta
  • Ertzan Ertzan:
    Acum antrenorul lui Fener i-a "dracu" dar iti spune ca nu vine Olympiacos ca sa ii pun eu
  • Ertzan Ertzan:
    dupa cum i-am scris unui prieten in afara de Batshuayi, nu as schimba pe nimeni si chiar daca ar trebui sa le amputeze picioarele, poate in locul lui Bekao daca s-ar fi accidentat l-as pune pe Bonucci la penalty.
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar că inutil acolo este pus incompetentului
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „exista un portofel anonim?" în Portofele electronice.
    Rezistent la apă Forum Bot: Utilizatorul Waterproof a început un nou subiect numit „există un portofel anonim?” în...