POKER HOLDEM

PANOSBET

New Member
21 Oct 2004
320
69
0
SALAMINA
GEIA SAS PAIDIA

NA SAS KANO MIA EROTISI

OTAN SE ENA TOURNAMENT I SE CASH TABLE THELO NA PAIKSO IPOMONETIKA SE TI FILLA EINAI KALO NA MPAINO????


P.X

AA
AK
AJ
AQ
A10

KAI OLA TA ZEUGARIA????/
 
GEIA SAS PAIDIA

NA SAS KANO MIA EROTISI

OTAN SE ENA TOURNAMENT I SE CASH TABLE THELO NA PAIKSO IPOMONETIKA SE TI FILLA EINAI KALO NA MPAINO????


P.X

AA
AK
AJ
AQ
A10

KAI OLA TA ZEUGARIA????/

οτι και να παιξεις θα χασεις
μακρυα απο αυτην την παπαρια που λεγεται ποκερ
παιξε καλυτερα κανα ταβλακι που ειναι και στο αιμα των ελληνων

υ.γ δεν σε αφηνουν να κερδισεις φιλε μου
το ιδιο το software που χρησιμοποιει η καθε πλατφορμα ειναι φτιαγμενο να σε ξεζουμιζει συνεχεια σαν το καζινο

αν θες την γνωμη μου και απο την εμπειρια μου
ΜΑΚΡΥΑ!!!!!!!!
 
GEIA SAS PAIDIA

NA SAS KANO MIA EROTISI

OTAN SE ENA TOURNAMENT I SE CASH TABLE THELO NA PAIKSO IPOMONETIKA SE TI FILLA EINAI KALO NA MPAINO????


P.X

AA
AK
AJ
AQ
A10

KAI OLA TA ZEUGARIA????/

Όταν λές "μπάινεις" τι εννοείς? Απλό call ή raise?

Γενικά για τουρνουά (από τη μικρή μου εμπειρία)...

Στην αρχή παίζεις περισσότερα φύλλα (όταν τα blinds είναι χαμηλά)... Δεν μπορείς να παίξεις σε ένα τουρνουά μόνο τα καλά σου φύλλα... Δηλαδη να πηγαίνεις πάσο όταν σου έρχεται κάτι άθλιο και να μπάινεις δυνατά με τον άσσο σου και να έχεις την απαίτηση να σε ακολουθούν οι άλλοι.... Αυτο το είδος παιχνιδιού είναι εύκολο να το διακρίνει ο αντίπαλος... Θα σε παίξουν και αυτοί υπομονετικά... Οταν θα κερδίζεις δεν θα παίρνεις πολλές μάρκες, τα blinds θα ανεβαίνουν σταδιακά και θα βρεθείς σε κάποια στιγμή (εφόσον δεν έχεις φύγει νωρίτερα γιατί μην ξέχνάς ότι εχθρός του καλου φύλλου είναι το καλύτερο) να μπαίνεις all in με ρήγα (και αν είσαι και τυχερός να σου κάτσει ρήγας)...

Τέσπα... Αυτά τα κατέχεις με τον χρονο.... Πρόσεχε τα ζευγάρια... Είναι ιδανικά φύλλα για να παίζεις αντίπαλος με 1 πάικτη αλλά όσο οι αντίπαλοι αυξάνονται τόσο αποδυναμώνονται (ακόμα και οι pocket aces).... Αν σου κάτσει ζέυγος τότε θα πρέπει το raise που θα κάνεις preflop να είναι σε τέτοια επίπεδα που να διώξει τους περισσότερους από το τραπέζι...

Πολύ σημαντικό πράγμα είναι και η θέση στο τραπέζι... Αν μιλάς τελευταίος είναι μεγάλο πλεονέκτημα...

Βλέπεις και πως παιζουν οι αντίπαλοι και κρίνεις.... Αν είναι σφιχτοί τους πιέζεις λίγο... Αν δεις ότι είναι χαλαροί δημιουργείς την εντύπωση ότι είσαι και συ χαλαρός και περιμένεις να χτυπήσεις με το καλό φύλλο...

Ξεκίνα με μικρά τουρνουά... Τουρνουά με μικρή είσοδο που να μπορείς να πειραματιστείς χωρίς να σε ενδιαφέρει αν χάσεις ένα ή δύο ή πέντα δολάρια....


Αυτά... Γενικά δεν υπάρχει βιβλίο με οδηγίες.... Θα πάθεις και θα μάθεις....: twis:
 
Όταν λές "μπάινεις" τι εννοείς? Απλό call ή raise?

Γενικά για τουρνουά (από τη μικρή μου εμπειρία)...

Στην αρχή παίζεις περισσότερα φύλλα (όταν τα blinds είναι χαμηλά)... Δεν μπορείς να παίξεις σε ένα τουρνουά μόνο τα καλά σου φύλλα... Δηλαδη να πηγαίνεις πάσο όταν σου έρχεται κάτι άθλιο και να μπάινεις δυνατά με τον άσσο σου και να έχεις την απαίτηση να σε ακολουθούν οι άλλοι.... Αυτο το είδος παιχνιδιού είναι εύκολο να το διακρίνει ο αντίπαλος... Θα σε παίξουν και αυτοί υπομονετικά... Οταν θα κερδίζεις δεν θα παίρνεις πολλές μάρκες, τα blinds θα ανεβαίνουν σταδιακά και θα βρεθείς σε κάποια στιγμή (εφόσον δεν έχεις φύγει νωρίτερα γιατί μην ξέχνάς ότι εχθρός του καλου φύλλου είναι το καλύτερο) να μπαίνεις all in με ρήγα (και αν είσαι και τυχερός να σου κάτσει ρήγας)...

Διαφωνώ εδώ JB...
Γιατί στα τουρνουά, ειδικά όταν έχει Re-Buys, είναι ναρκοπέδιο να ακολουθήσεις τέτοια τακτική. Γιατί θα υπάρχουν πολλοί που θα ποντάρουν στην αρχή αλόγιστα και θα υποχρεώνεσαι να κάνεις fold αρκετές φορές.

Αντίθετα, για τον ίδιο λόγο, μπορείς να πάρεις με καλό φύλλο τους "καμικάζι" που θα ρισκάρουν να μπουν (με τη λογική "άμα χάσω, re-buy").

Μετά την πρώτη ώρα, τα πράγματα σοβαρεύουν. : Cool:
 
Διαφωνώ εδώ JB...
Γιατί στα τουρνουά, ειδικά όταν έχει Re-Buys, είναι ναρκοπέδιο να ακολουθήσεις τέτοια τακτική. Γιατί θα υπάρχουν πολλοί που θα ποντάρουν στην αρχή αλόγιστα και θα υποχρεώνεσαι να κάνεις fold αρκετές φορές.

Αντίθετα, για τον ίδιο λόγο, μπορείς να πάρεις με καλό φύλλο τους "καμικάζι" που θα ρισκάρουν να μπουν (με τη λογική "άμα χάσω, re-buy").

Μετά την πρώτη ώρα, τα πράγματα σοβαρεύουν. : Cool:


Σωστά τα λες...


Εγώ το αναφέρω γιατί αποφεύγω να παίζω (ή καλύτερα δεν παίζω καθόλου) τουρνουά με rebuy και add-on.... Και τα αποφεύγω ακριβώς για τον λόγο που είπες.... Πολλοί καμικάζι με λεφτά στον λογαριασμό τους....

Όλη η δουλειά είναι να καταφέρεις να φτάσεις στο πρώτο διαλειμμα (αυτό στην πρώτη ώρα) χωρίς απώλειες.... Από κει και πέρα (και όπως σωστά λες) έχει φύγει ο κατιμάς και μένουν οι σοβαροί....
 
OK EUXARISTO PAIDIA

NA SAS PO
GIATI EXEI APOGOREUTEI TO POKER?

DEN PAIZETE POUTHENA STI NELLADA?

DILADI AN THELO NA PARO MEROS SE KAPOIO LIVE TOURNAMENT POS GINETE???

PAIZO STIN PARTY POKER IPARXEI KAPOIO STISIMO EKEI?TI NOMIZETE?
 
To Ποκερ ειναι καλο μονο οταν παιζετε με φιλους σε ενα τραπεζι.

Να πονταρω εγω τα λεφτα μου οταν τα χαρτια μου τα δινει ενα προγραμμα: preot:: preot:: preot: Αυτο ειναι χειροτερο και απο σημαδεμενη τραπουλα: semn:
 
Εσείς όλοι που μιλάτε για στημμένα παιχνίδια δε μου λέτε...πόσο online poker έχετε παίξει?
Δείτε πόσοι άνθρωποι στον κόσμο ζούνε αποκλεισιτκά απο το online poker (και αρκετοί Έλληνες επίσης).
Όλα αυτά τα software ελέγχονται από κάποιες συγκεκριμένες εταιρίες για να διασφαλιστεί ότι παρέχουν ΤΙΜΙΟ παιχνίδι.Live poker έχετε παρακολουθήσει?Ψάχτε να δεί στο youtube εξωφρενικά bad beat και μετά να πείτε για το online poker.
 
  • Aprecieri
reacţii: pottigr și Zdenko
ρίξε μια ματιά στo poker.gr ή στο pokercity για να δεις τι live tournament έχει και που τα έχει
όσον αφορά για τις πλατφόρμες που έχει κάθε εταιρεία ξέρω ότι περνάνε απο κάποιιυς ελέγχους για την ορθότητα του απο εκει και πέρα είναι στην κρίση του καθενος να παίξει η όχι και κάτι σημαντικο όσον αφορα τα bad beats μη μας φαίνονται παράξενα γιατι sto online Poker παίζονται πολλές παρτίδες επομένως λογικά θα έρθουν

τι μου έχει μείνει απο ένα τουρνουά
ζευγάρι απο Α-Α εγώ κάνω ένα μικρό Raise
εκείνος ζευγάρι απο 7-7 κάνει All in αμέσως call εγω τι καλύτερο για μένα
στο flop πέφτει 5-7-Α εδώ είμαστε λεω δε χάνεται αυτη η παρτίδα μιας και κανείς δεν κυνηγάει χρώμα η κέντα και οι δύο set εγώ με Α εκείνος με 7
στο turn ανοίγει 7 έχω μείνει λαλάκας και στο river έδωσε ένα αδιάφορο φίλο έτσι έχασα ένα καλό ticket μαζί με ένα έπαθλο
 

Predictii

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Barcelona - Paris Saint Germain
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Dortmund - Atletico Madrid
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Southampton - Preston
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Famalikao - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Maccabi Tel Aviv - Basconia
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Anatolou Efes - Virtus Bologna
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Bonn - Peristeri
  • Mâine 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Fără Final Four în finală. Barcelona Mă distrez cu tine din vestiar dacă vii, așa că sunt definitiv
  • Ertzan Ertzan:
    Finala Olympiacos-Fener și repetarea finalei fixe
  • PANATHA PANATHA:
    ne-ai derutat...
  • Ertzan Ertzan:
    stai jos si eu m-am incurcat
  • Ertzan Ertzan:
    Avem Fener-Monaco și dacă vii, avem Fener-Panathinaikos
  • PANATHA PANATHA:
    Barcelona - Olimpic și după cu câștigătorul Real - echipa a 8-a
  • Ertzan Ertzan:
    Olympiacos-Barcelona si apoi Olympiacos-Real nu?
  • PANATHA PANATHA:
    Perechile playoff-urilor Real Madrid - Maccabi sau Baskonia sau Virtus sau Efes / Panathinaikos - Maccabi sau Baskonia / Monaco - Fenerbahce / Barcelona -
    Olimpic
  • PANATHA PANATHA:
    Așa că marți îl avem pe Bakabi - Baskonia într-un singur meci....învingătorul joacă cu Panatha.....învinsul va juca cu câștigătorul de la Efes - Virtus și câștigătorul cu Real Madrid....
  • PANATHA PANATHA:
    Cu timpul în care Efes a câștigat, ei pot câștiga Virtus și orice ar pierde în Maccabi - Baskonia și pot juca împotriva Realului...
  • PANATHA PANATHA:
    Am explicat bine?
  • animusbet animusbet:
    Nu există echipă Efes, pentru că l-au învins pe Fener de două ori într-o săptămână, i-am făcut echipă?
  • Ertzan Ertzan:
    Realul nu pierde în fața Efes decât dacă Larkin o face și acasă, atunci există speranță
  • Ertzan Ertzan:
    și celălalt client : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    In cele 5 meciuri cred ca Real va trece.....doar pentru ca a venit primul, poate sa nu aiba un adversar atat de usor cum ar fi normal
  • PANATHA PANATHA:
    1900 de meciuri și numărătoare :p
  • Ertzan Ertzan:
    Liverpool, sunt sigur că a trimis oameni și o mulțime de oameni găleți, puncte, handicap peste tot
  • PANATHA PANATHA:
    Cu siguranță s-ar pierde mulți bani în viață
  • Ertzan Ertzan:
    Fetele noastre l-au oprit pe Villeneuve în finala cu 58-45 la finalul primei reprize
  • Ertzan Ertzan:
    Englezii din această zi de meci au luat-o la dracu cu oamenii și lumea mică cu Aston Villa 0-2
  • PANATHA PANATHA:
    Momente șocante la Udinese - Roma, Evan Entika s-a prăbușit în minutul 72 al meciului.
    1f691.png
    A plecat pe targă, din fericire opritorul roman era conștient, în timp ce jocul a fost oprit definitiv.
  • Ertzan Ertzan:
    de aceea a fost întreruptă, vă spun ce s-a întâmplat aici
  • PANATHA PANATHA:
    De aceea sunt aici...să informez despre toate : bravo: : ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Utilizatorul BraShaVa8888 a început un nou subiect numit „|_ Live _|" în Fotbal Predictii.
  • Infobetakias Forum Bot:
    Infobetakias Forum Bot: Utilizatorul Infobetakias a început un nou subiect numit „Ofertă introductivă triplă, cu 1...