Tunel de scalare (15 minute - 1 oră).

BINOTRADER

Membru activ
21 Feb 2021
501
82
28
TIEO-007
Opțiunile binare sunt un mod foarte frumos de a obține un profit rapid, dar necesită cunoștințe, răbdare și disponibilitate.
Puteți câștiga bani în câteva secunde, dar dacă cineva nu intenționează să învețe unele lucruri mai bine, nu vă deranja deloc.
În binare trebuie să ai răbdarea unui leu care urmărește ore în șir o turmă de diagrame și când ținta iese în evidență pentru a ataca la momentul potrivit.
Aici nu jucăm o comandă în spatele celeilalte.
Oricine o face este distrus.
Aici așteptați o mișcare care vă va oferi în câteva minute salariul zilnic de până la mii de euro.
Deci răbdare și observație.
Așa că astăzi vă voi arăta a doua mea tehnică pe care lucrez constant și îmi aduce profituri.
L-am numit tunel scalping „tunel scalping”.
Scalpingul este tranzacționare care are loc la intervale de timp foarte scăzute.
De la secunde la jumătate de oră.
Comercianții cu experiență omniprezente spun că, dacă nu aveți cunoștințe absolute și nu sunteți profesor, nu vă deranjați pentru că veți fi ruinați de scalping ..
Trebuie să spun că de câteva luni nu am găsit o modalitate mai frumoasă de a câștiga bani și, de fapt, cu ușurință.
Toate instrumentele de tranzacționare valutară, precum și toate formațiunile de diagrame sunt destinate scalpingului.
Spun asta pentru că există încă pseudo-profesori pe internet care predau topuri și topuri, tăblii, căni și instrumente Fibonacci, triunghiuri, canale etc.
Să mergem pas cu pas mai jos pentru a vă arăta instrumentele minime pe care le folosesc în scalping.
Dar voi sublinia că aveți nevoie de cunoștințe despre sfeșnice.
Adică, trebuie să știți individual în fiecare ceea ce se întâmplă, dar și în aspectul lor de grup, ceea ce arată.
Există un articol despre sfeșnice aici, astfel încât să puteți informa pe cât doriți.
De asemenea, ar fi bine pentru cei interesați să deschidă un cont demo către unul broker opțiune binar să fie instruit în practică.
 
Ultima editare:
JPG.jpg


Văzând diagrama de 3 minute de mai sus, mulți profesori tineri comercianți au cerut ucenicilor să plaseze instrumente pe parcurs pentru a găsi chiar și ei nu știu ce.
Și într-o jumătate de oră prețul a ajuns la celălalt capăt al graficului pentru distracție din cauza vitezei și au fost plasați cu bani și plâng.
Am văzut zeci de astfel de incidente.
În vremurile joase, domnilor, toate instrumentele și formațiunile sunt complet inutile, în timp ce indicatoarele și oscilatoarele fac multe greșeli care duc la intrări greșite.
În fotografie vedem o diagramă inutilă care vede acrobat pe o frânghie și este gata să cadă în gol.
În această diagramă inutilă, atunci, aplic benzile bollinger fără linia centrală a KMO și păstrez doar cele două abateri.
Scopul meu este să închid prețul, astfel încât să nu poată ieși de nicăieri, în timp ce pot obține informații despre supermarket furnizate de prima zonă, dar și supra-vânzare oferite de zona inferioară.
Diagrama se face automat ca mai jos.

JPG.jpg


Am închis prețul în închisoare și nu poate merge nicăieri în timp ce avem informații de neimaginat, cum ar fi tunelurile orizontale, unde există riscul de deces pentru tranzacții atunci când acestea sunt prea înguste, cum ar fi reacția prețului atunci când îl trageți pe unul dintre cele două zone bollinger, știind despre sfeșnice putem vedea ce cutii de sfeșnice, dar și ce formă a ultimei lumânări a început o cădere sau o creștere și multe alte elemente. Cu acest instrument și cu cunoașterea lumânărilor putem deschide poziții de aur și, de fapt, cu victorii continue.
Vă voi spune doar că în ultima vreme am realizat un record de 15 serii de poziții corecte care dacă cineva ar urma cu un capital de 100 de euro ar face un profit de mii de euro în câteva ore.

Când deschid o comandă în această strategie, joc fiecare comandă între 6 și 15 minute și nu mai mult.
Curelele Bollinger sunt piatra de temelie a acestei strategii coroborate cu sfeșnice și care, dacă sunt antrenate corespunzător, veți obține o mulțime de profituri.
Sfeșnice sunt esența strategiei.
Există articole aici din ceea ce am văzut și dacă nu știți cum funcționează, atunci este mai bine să nu vă ocupați deloc de forex.
Sfeșnicele ne oferă lupta neîncetată dintre cumpărători și vânzători în orice moment, în timp ce modificările conțin reacțiile pieței de la știrile financiare și de la știri.
Iată a doua și ultima armă a strategiei ..
 
  • Aprecieri
reacţii: Grim Reaper
Dar fiecare închisoare din lume are în interior un element viclean.
ROUFIANII
Deci, chiar și aici, în închisoarea noastră, trebuie să ne punem propriul ruffian care ne va da rapoarte cu privire la momentul în care cumpărătorii vor prevala și când vânzătorii.
Când taurii și când urșii.
Rufianul nostru este o medie medie în mișcare de 10 sezoane, care este rapidă, dar dă și semnale false.
Dacă prețul se deplasează peste rufian, atunci avem o tendință ascendentă.
Când prețul se mișcă sub acesta, avem o tendință negativă.
Puteți vedea în fotografie.
Când prețul rupe volumul de jos în sus, atunci avem o inversare a tendinței de la tendință descendentă la tendință ascendentă și poziție pentru comandă.
Când prețul împarte volanul de sus în jos, atunci de la ascensiune avem o coborâre inversă.
Media mobilă, deoarece urmarea foarte rapidă a prețului poate da semnale greșite sau falsuri.
Ne neutralizăm acestea lăsând prețul să crească sau să scadă 1-2 lumânări pentru a verifica tendința.
 
  • Aprecieri
reacţii: Grim Reaper
Am mărit durata comenzii între 45 de minute și o oră și ieri am câștigat doar 348 de euro.
Și o spun din nou.
Slăbit.
Pentru că pur și simplu dacă înveți să urmărești platforma și să înveți câteva lucruri, tot nu pierzi nimic.
Fiecare zi va fi profitabilă.
Și o spun clar și o spun sincer,
In fiecare zi.

JPG.jpg


Uite aici.
Avem o tendință descendentă în închisoare.
Lumânările verzi au fost târâte în vârful centurii.
A fost urmată de o cădere cu lumânări roșii, dar suntem în alertă acolo.
O lumânare roșie mare sparge media mobilă și este urmată de o lumânare roșie care cade ca o confirmare.
De asemenea, media mobilă a urmat un curs descendent, în timp ce bollingerul inferior al curelei s-a îndoit și în jos,
Apoi intru în capac cu o comandă de picătură care durează 45 de minute, adică cu 15 lumânări dinamice.
După cum puteți vedea din bara roșie orizontală pe care am introdus-o, prețul a scăzut și continuă, deoarece avem o tendință descendentă.
Așteptăm doar ca profitul să fie adăugat la fond.
 
JPG.jpg


Aici am un nou capac de comandă care se joacă cu același sistem într-un alt stoc.
Durata căderii 1 oră, adică 20 de lumânări.
Avem exact același stil ca și cel anterior.
Tragând de centură.
Căderea și dezintegrarea MA cu o lumânare mare.
Cursul descendent al MA, dar și curbura descendentă a centurii inferioare.
Aici nu am ajuns din urmă și am intrat mult mai târziu unde este linia roșie orizontală.
În acel moment cumpărătorii au atacat, ceea ce a fost literalmente spulberat de vânzători.
Rezultate de lumânări imense și victorie evidentă.
 
Sunt aici pentru a vă arăta cât de ușor este să câștigați bani în câteva minute.
Nu ascultați pe nimeni că este dificil și că este foarte ușor să vă mâncați fața.
Vă voi spune asta, domnilor.
ESTE FOARTE UȘOR să nu îți mănânci fața
Pune-ți mintea la treabă.
Să mergem la practică acum puțin timp.

JPG.jpg


În stânga (din păcate l-am acoperit cu comanda) avem o ascensiune și un capac de coborâre tip "L". După o creștere atât de accentuată, urmează o corecție.
Începe o mare coborâre pe care nu am prins-o pentru că nu am văzut graficul.
De îndată ce am văzut-o, însă, a sunat o alarmă.
M-a salvat una, dar nici o secundă.
Așa că am înființat un carter lângă nivelul superior al trendului descendent și așteptam un nou nivel superior care să vină.
În acel moment nu vrea să se grăbească.
Configurați un cartuș și așteptați.
Când prețul a ajuns la vârf, centura nu a creat un unghi, ci a lăsat o lățime mai mare, pe care o bănuiam.
De asemenea, lumânările care au căzut nu m-au lăsat mulțumit, deoarece nu conțineau în interior lumânări tip MARIBOZU.
Înălțimea a fost grozavă, așa că, la un moment dat, am avea o cădere accentuată, așa că nu mi-ar lipsi nimic.
Am avut răbdare.
Prețul a scăzut, dar în banda Bollinger a găsit sprijin și a început să crească din nou.
M-am așteptat.
Când a început o nouă cădere, a apărut o lumânare uriașă MARIBOZU care i-a acoperit lumânarea verde stângă, așa că am primit primul semn.
Imediat media mobilă (linia albă) s-a împărțit și puțin mai jos am plasat o comandă pe care am marcat-o.
Imediat al doilea roșu MARIBOZU arată puterea vânzărilor.
Cumpărătorii au mers să bată la un moment dat, dar acolo „ruffianul” și-a făcut treaba.
Prețul a găsit rezistență asupra lui și contraatacul a fost distrus la naștere, când lumânarea verde a devenit roșie.
Deci o scădere și un profit net de 23 de dolari.
 
Ultimul act de astăzi pentru că este obositor să te uiți în continuare în topuri.
Peste puțin timp voi încărca meseriile de astăzi pentru a vedea că, dacă ești răbdător și vânezi din greu, nu vei pierde nimic.
Să mergem cu un ultim act pentru astăzi.

JPG.jpg


Intrare după o imensă lumânare MARIBOZU și nouă victorie.
Nu pierdem domnii.
Cu nimic.
 
BMP.png


Există, de asemenea, ordine care apar în bătălii mari ca cea de aici.
Iluzia optică de aici m-a făcut și am intrat în momentul în care lumânarea roșie era foarte mică.
Greșit deoarece intrarea trebuie făcută numai cu lumânări puternice.
De îndată ce am intrat, cumpărătorii au reacționat cu o lumânare mare MARIBOZU și chiar rupând linia de apărare a mediei mobile.
Acolo a început o mare bătălie.
Vedeți câte lumânări roșii și verzi MARIBOZU au apărut și totul deasupra liniei mele de cumpărare.
În cele din urmă vânzătorii au fost mai puternici și au lovit cumpărătorii distrugând contraatacul și în câteva minute cu lumânări puternice am câștigat.
 
în ultima m-am încurcat vedem că există un corp mare de maribozu roșu de ce zici că era prea mic? din moment ce avea un corp mare, a rupt și centura de bowling
aporia.png
 
Lumânarea pe care o arăți nu este marijuana. Are fitile. Când am intrat în punctul roșu, prima lumânare verde din dreapta a fost maribozou, dar s-a retras. Întotdeauna când iese o lumânare puternică de marijuana, vă așteptați la o confirmare a unei alte culori de aceeași culoare. Primul vă oferă 65% succes, al doilea aproape sigur pe termen scurt.
 
Ultima editare:
Ceea ce arăți nu este marijuana. Maribozu nu are deloc fitiluri. Când o lumânare are fitiluri pe ambele părți, înseamnă că există lupte interne între cumpărători și vânzători, iar câștigătorul nu s-a lămurit în determinarea căii de tendință. De exemplu, în imaginea de după lumânarea marcată, tendința s-a transformat temporar cu lumânări verzi
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: vaggosalonika
da, ești chiar acum, am mărit fotografia și am văzut-o. Să mergem la celelalte întrebări din celelalte articole pe care le-am făcut
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Rybakina - Azarenka
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Alexandrova - Collins
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...