Miercuri, 10 martie 2021

BINOTRADER

Membru activ
21 Feb 2021
501
82
28
TIEO-007
La cursul de schimb al lirei euro-britanice avem o posibilă apariție a formării cu dublu fund.
Deschidem o comandă ascendentă și folosim stop loss la baza primului fund, astfel încât, dacă formația nu este confirmată, comanda se închide automat cu un mic spațiu.
Solicităm o creștere peste prețul 0.8571.
Dacă prețul crește, vom vedea cum ne vom mișca.

JPG.jpg
 
Dar acum îți voi arăta altceva.
Programul pe care l-am văzut mai sus este de 4 ore și ne-a arătat un fund dublu pentru o posibilă apariție.
Cu toate acestea, în 4 ore vedem stilul de jos dacă mergem la graficul de 2 ori mai mare, adică săptămânal, ceea ce ne face să micșorăm graficul de 4 ore, vedem următoarea imagine.

JPG.jpg


În stânga avem ora 4 și în dreapta avem săptămânalul.
Așa că vedem în graficul din dreapta că am avut în ultima perioadă scurtă de timp apariția unui fund dublu și acum prețul actual pe care îl vedem ne arată încă o tendință descendentă.
Deci, vedeți că trebuie să privim întotdeauna graficele anterioare din ceea ce folosim, în timp ce trebuie să folosim întotdeauna comanda stop loss pentru a evita surprizele.

Cu aceasta vreau să vă arăt un pas de bază.
Întotdeauna înainte de a deschide o comandă, trebuie să ne uităm la programul de două ori mai mare decât al nostru pentru a verifica situația generală înainte de a continua.
Dacă, de exemplu, vedem o formațiune într-o diagramă, nu vom sărbători niciodată dacă nu verificăm mai întâi cursul valorii într-o diagramă care reduce timpul.
 
Ultima editare:
Pe scurt, înainte de a da o comandă, trebuie să privim suficient de mult înapoi și suficient de departe pentru a avea o imagine completă.
 
Uită-te la mine, îmi place foarte mult graficul de 4 ore. Pentru a avea un rezumat voi merge la săptămânal.
Dacă jucam orar, mergeau zilnic.
Întotdeauna două diagrame doar mai mari, nu mai mici.
Sunteți interesat să vedeți mișcarea prețului într-o profunzime mai mare a timpului și să nu operați pentru a vedea lumânări.
Puteți face acest lucru numai în binar.
Mergeți la o diagramă mai mică, deoarece acolo contează.
În curând îți voi da exerciții schematice
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: vaggosalonika
dar ai făcut și un articol "

Programări și sfeșnice - masa de operare Forex

acolo ai scris să te uiți la ultimele lumânări (de scurtă durată) pentru a nu ne încurca maribozu
 
Am o altă întrebare în articol

Programări și sfeșnice - masa de operare Forex.

fie ai scris-o greșit, fie eu nu am înțeles
 
Asta îți spun. Ne uităm la sfeșnice atunci când vrem să vedem ce se întâmplă într-un anumit loc.
Aici nu ne interesează ideea, ci evoluția prețului pe o perioadă mai lungă de timp.
Sper să înțelegi cum o spun.
 
Asta îți spun. Ne uităm la sfeșnice atunci când vrem să vedem ce se întâmplă într-un anumit loc.
Aici nu ne interesează ideea, ci evoluția prețului pe o perioadă mai lungă de timp.
Sper să înțelegi cum o spun.
Înțeleg, dar din nou nu este un element mic faptul că ceva se va schimba; desigur, ne interesează durata mai lungă, dar, de asemenea, să vedem scurte perioade de timp este un mic procent de indicație nu? pentru cineva care nu are mulți bani sau nu a oprit și vrea să evite marea serie negativă nu are dreptate să se uite la asta?
 
Cu programe mai mari decât cele pe care le jucați, puteți evita formațiile grafice false.
Este arma comerciantului pentru detectarea formațiunilor false.
 
JPG.jpg


Ieri a avut loc o mare bătălie pentru sprijin, care a confirmat că nu avem un fund dublu.
Cu toate acestea, avem o mică tendință ascendentă (verde închis) pe care mă aștept să o întărească și mai mult.
Rămânem alerta.
 

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...