Texas Hold'Em

BetLaden

IFC # 6 campion 2009-10, IFC # 1 Super Cup câștigător 200
Membru al echipei
13 și 2002
39,137
26,154
113
52
Infobeto Town
www.infobeto.com
Texas Hold'Em

Texas Hold'em este cea mai populară, dar și cea mai ușoară variantă de poker pe care o puteți învăța.
Fiecare jucător primește de la două cărți "ascunse" pe care doar are dreptul de a le vedea și de a le folosi. Cinci carduri "comune" sunt apoi deschise și pot fi văzute și folosite de toți jucătorii. Jucătorii au opțiunea de a-și forma mâna cu cinci mâini, cu una sau cu una dintre cartelele ascunse, combinate cu cărțile comune.
Jocul este împărțit în patru runde de pariuri, iar direcția pariului în jurul mesei este în sensul acelor de ceasornic. Parierea începe de către jucătorul situat lângă checker-ul dealerului, care se mișcă cu o poziție în stânga după fiecare mână. În jocurile online, verificatorul dealerului înlocuiește "adevăratul" dealer.

Blind-urile


Înainte de a începe un lot, cei doi jucători din stânga pariurilor posteaza oarbe (oarbe sau „deschideri“), care sunt numite astfel deoarece acestea sunt făcute înainte de a vedea cărțile jucătorilor. Orbii asigură că există niște bani în oală, care ar recupera jucătorii de la începutul jocului. Jucătorul în stânga dealer-ului mic de deschidere ( „small blind“), iar jucătorul din stânga big blind-ului ( „big blind“).

Pre-flop (înainte de deschiderea foilor comune)


Dincolo de aceasta începe acțiunea! Fiecare jucător primește două cărți pe care doar are dreptul să le vadă, cunoscute sub numele de "cărți ascunse". Apoi prima rundă de pariere începe jucătorul care stă în partea stângă a big blind-ului. Jucătorul special, cunoscut și ca "cu pistolul pe gât", poate face următoarele:
Apelați (le văd)
adică să urmeze pariul big blind
Raise (Rheins)
adică să ridice suma pariului sau
Ori (Fold)
adică să renunțe la joc și să-și piardă suma pariată.
Când un pariu este returnat jucătorului care a făcut big blind-ul, atunci acel jucător poate lua un cec sau poate alege să rămână în joc fără a adăuga nimic în pot. Cu toate acestea, dacă un adversar face o majorare, atunci jucătorul big blind are trei opțiuni: trebuie să folosească, să spună că este sau să ridice.

Flopul


Trei "cărți comune" sunt deschise pe masă pe care toți jucătorii le pot folosi pentru a forma mâna lor de cinci ori. Există oa doua rundă de pariuri.

Fila Turn ("rotiți" sau penultimă)


Un al patrulea card este jucat pe masă. A urmat a treia rundă de pariuri.

Râul ("râul" sau ultima carte)


Se joacă a cincea și ultima carte, urmată de runda finală de pariuri.

Deschiderea Showdown-ului


Dacă sunt doi sau mai mulți jucători rămași în joc, atunci cărțile sunt deschise astfel încât jucătorii să-și dezvăluie cartile și să câștige cea mai mare mână (a se vedea Clasamentul mâinilor). Dacă doi jucători au exact aceeași mână, atunci potul este împărțit.
 
Nu trebuie să așteptăm ca infobeto să găsească hârtie ...

O carte de paysafe în mână ....

Depunerea unei sume (pe care o hotărâm) unei societăți acceptate în comun ....

Închideți o programare pe bază de web (care se potrivește cel mai mult) ....

Organizați un turneu one, two, etc etc pentru membrii ....
 
  • Aprecieri
reacţii: venoss
pentru oricine are conx tv, poate practica cât de mult vrea (cu bani fictivi, desigur)
 
Re: Texas Hold'Em

idee foarte buna .. !! dacă cineva poate organiza acest lucru ar fi foarte bun ;)
 
Re: Texas Hold'Em

care sunt filmele asimilate pe canalul ena tournoua poker?
am facut-o si din ceea ce au aratat cel mai mult nu sunt interesati si prea mult si in cele din urma eram in alergare pentru a preveni de ce ar trebui sa stea Aris inapoi pentru organizare si premii?
 
  • Aprecieri
reacţii: BetLaden
Re: Texas Hold'Em

100 are dreptate : agr:
fie că este vorba de a face ceva, atunci nu a organizat decât înainte, pentru a ști cât de mulți oameni doresc să participe, astfel încât să putem bloca nu obține xemparkoi și mult mai mult de făcut pentru a face bine și nu pentru a rula în ultimul moment.
și am niște bani în stânga divină pentru aceste cazuri
 
Re: Texas Hold'Em

cantitatea de sulf le avem bani făcut să ia parte, DO PokerStars înclina un privat fault à la carte și sygoura vor participa mai mult decât pe cealaltă fora..me o parolă doar pentru utilizatorii de infompeto nu xemparkoi vor intra ...
 
Re: Texas Hold'Em

Dacă a trecut o săptămână și nu avem turnee în mijlocul zilei (deoarece avem vară toată noaptea), sunt în mijloc.
Pentru Thios spun ...
 
Re: Texas Hold'Em

A devenit o actualizare prin e-mail a membrilor, pentru că am pierdut pe cea anterioară, în timp ce am vrut să mă implic ... mulți nu-l înțeleg : emb:
 
Re: Texas Hold'Em

este bine să nu avem un turneu pentru membrii o dată pe lună sau în trimestrul în care aproape toți jucăm poker, ar putea exista un parteneriat cu o companie care să dea un premiu mic pentru prima, ar fi bine să o facem prea va fi bine pentru un nou sezon
 
Re: Texas Hold'Em

Multe lucruri se fac în practică. Aici vrem ca Aris să ruleze, de exemplu, pentru a garanta că 200 $ este garantat și pentru a pune 10 pe piață fără să le cumpere. Pokerul prin natura devine mai interesant dacă aveți ceva de pierdut. Să organizăm un turneu cu buy-in 20-30 $ și cine va primi bani? Dacă există într-adevăr un interes, vom avea o lume dacă nu ar arăta. . . Deci, în cazul în care cu 5-6 oameni un joc frumos se face. Asa cum stati si mergeti. Îmi amintesc că freeroll-urile au o lume și cu cea mai mică participare să dispară ...
 
Re: Texas Hold'Em

Multe lucruri se fac în practică. Aici vrem ca Aris să ruleze, de exemplu, pentru a garanta că 200 $ este garantat și pentru a pune 10 pe piață fără să le cumpere. Pokerul prin natura devine mai interesant dacă aveți ceva de pierdut. Să organizăm un turneu cu buy-in 20-30 $ și cine va primi bani? Dacă există într-adevăr un interes, vom avea o lume dacă nu ar arăta. . . Deci, în cazul în care cu 5-6 oameni un joc frumos se face. Asa cum stati si mergeti. Îmi amintesc că freeroll-urile au o lume și cu cea mai mică participare să dispară ...

personal am să cumpere în 20-30 nu a intrat, eventual, alte persoane, am decis să facem una dintre noi pentru distracție și există un mare premiu, dacă ar fi să joace 20-30 pot alege să joace altfel, și nu într-un turneu este ce ați decide? Tocmai am menționat punctul meu de vedere
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...