Texas Hold'Em

kavatzasblog

New Member
16 IOL 2010
189
37
0
kavatzas.blogspot.com
Re: Texas Hold'Em

Pentru că pregătirea și un alt turneu FI MEU NET PERSONAL SĂ SE JOACE CU FILARAKIA MEU ȘI PRIETENILOR PRIETENILOR ... CARE ESTE O NU TOTALITATE DEPASI OAMENII 50-60 .... Voi pune VUY unul în APROPIAT 11 $ SO zece angajați premiul merge până la $ 100 60 CU Utilizatorii vor fi aproape de $ 600 DACĂ PLĂTITĂ CA SPUNE PRIMUL 5 prima va trece peste 200 $ și sunt foarte bune bani ... Cred că este JUDECATA OPINIA MEA

SpeCialOn3

New Member
15 IOL 2010
672
284
0
Germania
sportsbetting1.de

Primul IPL 2010 începe în septembrie 15 2010 Septembrie 21 00: XNUMX !
Acest campionat va dura Cursa 10 unde pentru a putea participa la acțiune și pentru a maximiza adrenalina la maxim prin jocul Poker, Bet-At-Home va adăuga încă la fondul de premii 500 $ astfel încât să putem obține suma 3,000 $ Anunțați-ne că câștigătorul va primi o scrisoare poștală casete de poker împreună și broșe 2, tricou InfoBet !!. !!

Data de conduită
Septembrie 15 2010 21: 00
Tipul turneului Texas Holdem No Limit Freezeout
Buy-In 50 €
Taxă de intrare 5 €
Exploatații minime 25
Stive originale 5,000
Intervale orbe 20 minute

IPCL 2010: septembrie 15 2010 septembrie 21 00: XNUMX
IPCL 2010: septembrie 22 2010 septembrie 21 00: XNUMX
IPCL 2010: septembrie 29 2010 septembrie 21 00: XNUMX
IPCL 2010: 06 2010 Miercuri 21 00: XNUMX

IPCL 2010: 13 2010 Miercuri 21 00: XNUMX
IPCL 2010: 20 2010 Miercuri 21 00: XNUMX
IPCL 2010: 27 2010 Miercuri 21 00: XNUMX
IPCL 2010: Miercuri 03 Noiembrie 2010 21: 00
IPCL 2010: Miercuri 10 Noiembrie 2010 21: 00

TABEL FINAL
IPCL 2010: 21 Duminică Duminică 2010 21: 00

Pentru mai multe informații, vă rugăm să contactați direct pe mine sau pe domnul Betlanden

: semn:: semn:: semn:

gkscorpio

Membru activ
11 Apr 2010
662
75
28

Bună ziua copii, am decis, de asemenea, să învețe poker și să devină un multi-milionar : twis:

Înainte de a intra în mese reale, am avut puțin de citit, despre strategii, șanse etc., dar am o întrebare despre regulile generale ale Texas Hold'em.

În mod specific, prima teză prevede:
Când un pariu este returnat jucătorului care a făcut blind-ul mare, atunci acel jucător poate face un cec sau poate alege să rămână în joc fără a adăuga nimic la pot. Cu toate acestea, dacă un adversar ridică, jucătorul big blind are trei opțiuni: el trebuie să se plieze, să spună că este sau să facă o creștere.

Ceea ce nu am înțeles pe deplin (poate că nu explică bine în cartea pe care am început-o, poate în mesele demo pe care le practic atât de repede încât nu am înțeles-o exact, câte runde de pariere există între fiecare preflop, flop , turn & râu) .. Asta este,
1. Începe o mână nouă.
2. Acestea sunt distribuite tuturor foilor 2
3. Jucătorii negativi 2 sunt forțați în stânga dealer-ului de la blind-uri mici și mari.
4. Toate celelalte (sau fold, raise, etc.) pariază pe turn
5. 3 părăsește flopul
6. Ei toți pariază
7. Se deschide foaia turn 4
8. Toți au pariat pe turn
9. Se deschide foaia 5 a râului
10. Ei toți pariază
11. El termină mâna și primește ultimul "supraviețuitor" sau cu cel mai bun card.

De câte ori repet 4,6,8,10 înainte de a trece la următoarea? La început, cînd am citit regulile, am crezut că era timpul ca fiecare să parieze, apoi ne-am dus la pasul următor. Dar văd că, în funcție de faptul că cineva sună sau se ridică, începe de la început o nouă rundă de pariere înainte de a merge la deschiderea următoarei cărți. Poate cineva să-mi spună exact cum se face acest lucru?

Multumesc ..

BetLaden

IFC # 6 campion 2009-10, IFC # 1 Super Cup câștigător 200
Membru al echipei
13 și 2002
38,020
24,386
113
49
Infobeto Town
www.infobeto.com

Dacă cineva de pe bordul de pariuri ridică miza, atunci toată lumea trebuie să spună dacă vizionează sau se oprește sau are și dreptul de a re-ridica pariul. Atâta timp cât cineva crește miza atâta timp cât runda continuă până când jucătorii care joacă același număr de bani se găsesc.

gkscorpio

Membru activ
11 Apr 2010
662
75
28

Am inteles-o acum. Mulțumesc. Se pare că toate păreau atât de evident că nu au intrat în proces pentru a le explica. : emb:

Și pentru a vă spune, cecul este afișat ca opțiune când într-o rundă de pariuri ați pariat deja un pariu pe care alții l-au plasat? De exemplu, dacă vă aflați în ultima poziție pe care o ridicați și când toate celelalte au făcut apelul, când rândul vostru vine din nou. dreapta?

Altceva. Cum se împărtășește potul când cineva și-a pus toți banii într-o rundă înainte de râu? Dacă câștigă, primește ceea ce a adunat până la acea rundă? Dar ce se întâmplă dacă fac în aceeași rundă (după râu) toți jucătorii 2, dintre care unul are 450 euro, iar celălalt are 200? Dacă cineva care își pune 200-ul câștigă, ia totul?

Și ultimul. Când exact ce se întâmplă cu toate cărțile deschise? Am cateva (cateva este adevarul), de unde sunt vizibile numai cartile flop 3, cu cateva pariuri, deschid toate cartile si restul comunitatii 2. Dar nu stiam ce sa fac se întâmplă să faci asta ...

BetLaden

Membru al echipei
13 și 2002
38,020
24,386
113
49
Infobeto Town
www.infobeto.com

Am inteles-o acum. Mulțumesc. Se pare că toate păreau atât de evident că nu au intrat în proces pentru a le explica. : emb:

Și pentru a vă spune, cecul este afișat ca opțiune când într-o rundă de pariuri ați pariat deja un pariu pe care alții l-au plasat? De exemplu, dacă vă aflați în ultima poziție pe care o ridicați și când toate celelalte au făcut apelul, când rândul vostru vine din nou. dreapta?

Așa e

Altceva. Cum se împărtășește potul când cineva și-a pus toți banii într-o rundă înainte de râu? Dacă câștigă, primește ceea ce a adunat până la acea rundă? Dar ce se întâmplă dacă fac în aceeași rundă (după râu) toți jucătorii 2, dintre care unul are 450 euro, iar celălalt are 200? Dacă cineva care își pune 200-ul câștigă, ia totul?

El primește ceea ce are. Da, 200. Ceilalți care pun mai mult vor lua restul prin analogie, care a avut cel mai bun sex.

Și ultimul. Când exact ce se întâmplă cu toate cărțile deschise? Am cateva (cateva este adevarul), de unde sunt vizibile numai cartile flop 3, cu cateva pariuri, deschid toate cartile si restul comunitatii 2. Dar nu stiam ce sa fac se întâmplă să faci asta ...

Acest lucru se întâmplă dacă toți jucătorii au plecat. Doar dacă altceva nu înțeleg ...

Cu roșu

gkscorpio

Membru activ
11 Apr 2010
662
75
28

El primește ceea ce are. Da, 200. Ceilalți care pun mai mult vor lua restul prin analogie, care a avut cel mai bun sex.
Deci, atunci într-o mână între jucătorii doar 2, dacă unul are 200 și celălalt 500, primul se pierde manual? De ce, dacă din prima rundă, 500 face all-in, celălalt în cel mai bun va rămâne în 200 fără a-și primi vreodată bankroll-ul?

Doar dacă am citit greșit primul comentariu, și vreau să spun că, în exemplul de mai sus, dacă faci 2 all-in și de a câștiga cel care a pus 200 lui, va lua 400 (200 lui și alte 200 pot), în timp ce celălalt se va returna 100 ..

Și pentru a expune exemplul de mai sus, lăsați 3 să fie jucătorii: 1 are 200 euro, 2 500 și 3 800 și toți fac all-in.
- În cazul în care câștigătorul 200 Euro câștigă, cât va câștiga (în total, pariu + pot)? 200; Sau 400; Cum împărtășesc 1500 în general?
- Dacă 500 este câștigătorul? Cum pot conta 1500 Euro împreună?
Ultima editare:

BetLaden

Membru al echipei
13 și 2002
38,020
24,386
113
49
Infobeto Town
www.infobeto.com

Gândește-te la faptul că toată lumea se joacă cu ceea ce are.
Astfel, dacă el a făcut Allin cu 200 urmat de al doilea rând, cu toate în punerea 500 (Fac Allin în cantitate mai mare nu este semnificativă decât în ​​cazul în care există un alt jucător) altfel fani ALLIN primul jucător cu 200.

În exemplul dvs., dacă câștigă 200 cu 200, atunci câștigă XNUMX de la fiecare jucător care a participat. Ceilalți care rămân în ea o câștigă cu cele mai bune dintre cele pe care le-au pierdut.

Ultimul (atunci când există un allin de la un alt jucător) nu poate crește dacă nu există nimeni cu mai multe jetoane (au fost deja allin și au o sumă mai mică conform exemplului dvs.)

În al doilea exemplu, el câștigă 500 200 atunci acest post pierde 200 și 500 câștigă câștigător, dar a treia (persoana care a spus că nu se poate face Allin cu valoare mai mare în cazul în care nu au mai mulți bani)

adekastos

interzis
21 Feb 2011
1
0
0
Simon Sharp "Cum să câștigi 200 € pe zi în pokerul online" ...

...
Ultima editare de administrator:

Predictii

• 17: 30
    Novasports 1HD
    • Grecia (C) - Muntenegru (C)
  • 19: 55
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • PAOK - Omonia
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Eindhoven - Granada
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Viena rapidă - Arsenal
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Standard Liege - Rangers
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Napoli - Alkmaar
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Young Boys - Roma
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Leverkusen - Nis
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Braga - AEK
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Leicester - Forța
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Celtic - Milano
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Sparta Praga - Lille
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Tottenham - Leinster
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Hoffenheim - Steaua Roșie
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Villarreal - Sivasspor
  • 20: 00: 00
    Novasports 4HD
    • Zalgiris Kaunas - Valencia
  • 20: 00: 00
    Novasports 5HD
    • Zenit St. Petersburg - Armani Milano
  • 21: 00: 00
    Novasports 2HD
    • Panathinaikos OPAP - Fenerbahce
  • 21: 00: 00
    Novasports 3HD
    • Alba Berlin - Basconia
  • 21: 45: 00
    Novasports 1HD
    • Steaua Roșie - CSKA Moscova
  • 15: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 250
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 250
  • 20: 30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 250
  • 22: 30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 250
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a lansat o nouă temă numită "PreVein IFC # 17: CUPON: al doilea meci 5-24 / 25/10„la Concursul IFC.
  • Rezistent la apă Rezistent la apă:
    Doxa Katokopias - Nea Salamina
  • BetLaden BetLaden:
    stoiximan?
  • S Siomos1:
    Pune-o pe.
  • P PANATHA:
    Ertzan a spus:
    Sunt sigur că Olympiacos este de vină și aici :p
    Desigur ..... deoarece împrumuturile dvs. către echipa Marte sunt aproape la fel de multe ca și cazurile ....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu ratați ocazia imediat

: ROFLMAO: : ROFLMAO: : ROFLMAO:
  • P PANATHA:
    Ertzan a spus:
    Nu ratați ocazia imediat : ROFLMAO: : ROFLMAO: : ROFLMAO:
    După ce mori pentru așa ceva .... le provoci singur
  • Ertzan Ertzan:
    mijlocul săptămânii nu merg la pescuit, așa că spun să-l aruncăm: pește: să vedem ce pește prindem : ROFLMAO:
  • P PANATHA:
    Și bineînțeles că nu-ți dau castane .....
  • Ertzan Ertzan:
    Vei coborî mâine sau îi vei lăsa pe copii să meargă la măsuța de cafea să vadă ocazional Acropola? :p : ROFLMAO: : ROFLMAO:
  • P PANATHA:
    Spune-mi serios ce vezi diseară pentru Olympiakos?
  • P PANATHA:
    Și bineînțeles să îi informăm să meargă la cafea, Acropole și Monastiraki ....
  • Ertzan Ertzan:
    1DNB
  • Ertzan Ertzan:
    bine și cele 2 favorite pe care le văd pierd
  • Ertzan Ertzan:
    Văd că Real este violat din nou
  • P PANATHA:
    Cred că va câștiga 1-0
  • Ertzan Ertzan:
    1 și în cele din urmă arde legenda
  • P PANATHA:
    1-0 e? Unii dintre noi o știam înainte de meci :p
  • Ertzan Ertzan:
    l-ai jucat? :p
  • P PANATHA:
    Αμέ ....
  • P PANATHA:
    Am pariat de ieri pe o astfel de victorie a Olympiacos ... la 2.42!