Irlandezul (2019)

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49
Pe o insulă a oceanului, pe un vârf pustiu
Unul dintre Scorpioni a ieșit din vechime! De la filmele uimitoare din anii 70 și 80 până la gangsteri, mafioti etc
Crema actrițelor din acea vreme se află aici, într-o altă capodoperă a acestui mare regizor, care regizează în 77 cu același aspect impecabil pe care l-a avut acum 30 de ani. Ce să spun?
Însă actorii filmului dau tot ce este mai bun, în ciuda vârstei. Robert De Niro (76), Al Pacino (79), Joe Pesci (76), Harvey Keitel (80 de ani), ce să spun? chiar le scot pălăria! Perfect pentru toată lumea să se joace. Și cu ei tineri care vor părăsi sezonul, ca englezul Stephen Graham.
Filmul readuce amintiri despre Flagged, Godfather, Raging Bull, drumul lui Carlito, Good Fellas. Irlandezul stă chiar lângă toate aceste filme grozave!
Cred că oricine îi place aceste 7 capodopere de artă îi va plăcea cu siguranță pe irlandezi.
(dezavantajul este durata lungă: 3,5 ore)

gdouvl1984

prezentator
Membru al echipei
17 Ion 2012
2,537
2,980
113
3kala
Tot ceea ce spui se aplică celor de mai sus. Cel mai mult, din păcate, faptul că durata este un dezavantaj major. Poate m-a impresionat și faptul că l-am văzut la cinema fără pauză !! .. Cu o sugestie, l-aș descrie drept „Goodfellas cu sfârșitul celui de-al treilea Lord of the Rings” ..

PS. Orice am face, povestea pe care voia să o spună nu va fi finalizată într-un timp mai scurt ... Îi vom spune din nou când vin premiile

Trimis de la SM-G928F folosind funcția Tapatalk
  • ca
reacţii: Zorian

Predictii

• Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 19: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • AEK - PAOK
  • 13: 00: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Fenerbahce - Karsiyaka
  • 11: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Lyttos Beach ITF World Tour 2020

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    P PANATHA: Duminică (03/00) la ora 29:03 ne stabilim marcajele ceasului pentru o oră ...