SUB ...

loxagos marca

Membru bine-cunoscute
9 IOL 2013
673
640
93
lac din penthouse
Buna ziua
 

atașamente

  • m.jpg
    m.jpg
    33.4 KB · Vizualizări: 398
  • Aprecieri
reacţii: joc cinstit
Răspuns: SUB...

Am incarcat o poza din ce vad, am nevoie de o lupa dar o sa explic ce se intampla Mai sus vedem ultimele jocuri ale lui Genk si Lokeren.
Subiectul nostru este omul și cum putem obține ceva din acest punct.
Într-o înregistrare pe care am făcut-o într-un număr de patru cifre de meciuri, rezultatele au fost încurajatoare.
Inca . Ceva lipseste...
Sper că ceea ce lipsește să fie găsit de jucătorii care îl vor căuta corect.
Motivul este următorul.
Primim ultimele 6 jocuri ale celor 2 echipe.In aceste jocuri cele 2 echipe au marcat un total de 4 goluri. Mai simplu spus, la fiecare 90 de minute pe care le joacă, nu reușesc să marcheze o medie de un singur gol.
Să presupunem că au marcat încă 2 goluri în total 6.
Avem 6 goluri în 6 jocuri din 3 jocuri fiecare echipă în total 3 90 de minute fiecare echipă, iar în acele 90 de minute fiecare echipă marchează doar un gol în medie.
După cum ați înțelege, nu numărăm totalul golurilor din jocurile anterioare, ci totalul pe care cele 2 echipe le realizează.
Între timp. Aceste 2 echipe care solicită găsirea plaselor joacă între ele
Aveți grijă să nu interferați cu alții care probabil au marcat multe goluri, dar SUNT 2 DINTRE EI.
Câte goluri vor marca? Cred că ceea ce este cel mai probabil să se întâmple se întâmplă. Să marchezi un singur gol, ceea ce în acest caz nu este suficient, dar de dragul discuției este 1 gol pentru fiecare echipă și rezultatul final este ce altceva? 1-1. Adică anter
Îmi veți spune acum că primul joacă cu ultimul deci 5-0. Foarte probabil și asta, dar permiteți-mă să mă îndoiesc.
Și ajungem la partea în care vorbim despre calea de mijloc. Merită să dai o lovitură în tipul ăsta și dacă da, în ce procent?
Așa că vedem că procentul în companii pentru caii șchiopi să marcheze goluri este de 1.30 și respectiv să atingă de la doar 1 gol fiecare și mai jos să se apropie de 3.50 !!!!

Ceea ce este necesar nu este doar să înoți în mare, ci și să cobori la mal.
Primul se întâmplă cam crede-mă pentru că există un volum mare de meciuri. Al doilea de discutat...
 
Răspuns: SUB...

Ideea este să introduceți caracteristici de calitate în analiza dvs. Numai 1-1 nu spune nimic. Poți rata un penalty, un patru, o bară transversală, un cartonaș roșu care va schimba întreg jocul etc. Numai formularele au predictibilitate aproape zero și sunt mai mult înșelătoare decât utile.
 
Răspuns: SUB...

Ideea este să introduceți caracteristici de calitate în analiza dvs. Numai 1-1 nu spune nimic. Poți rata un penalty, un patru, o bară transversală, un cartonaș roșu care va schimba întreg jocul etc. Numai formularele au predictibilitate aproape zero și sunt mai mult înșelătoare decât utile.
Buna ziua. 1-1 nu este sigur că va veni și cu siguranță sunt mulți factori care vor afecta rezultatul.Ceea ce am scris este că cele 2 echipe care se confruntă cu noi au demonstrat că au un singur gol în potențial. Bineînțeles, după cum știm, mingea este și dacă vrea să intre, deci poate veni scorul în loc de 1-1 și 3-3, așa ceva are probabilitatea ei, oricât de mică ar fi.
Poate o privire atentă la unele meciuri relativ devreme poate da niște ocazii pentru că în prima fază cotele până la corectarea lor pot fi afectate de imaginea de ansamblu privind rezultatele pe care cele 2 echipe le-au adus cu alți adversari și omul este foarte mare. ofera un avantaj si scazut peste pentru a se califica ca favorit
In ceea ce priveste uniformele, acestea au predictibilitate si sunt date ca procent din companii minus comisionul acestora.
Profiturile nu dau desigur.
 
Răspuns: SUB...

A: Media golurilor marcate de cele 2 echipe în ultimele 5 jocuri. Dacă unul pune 2 și celălalt 1.5 atunci A = 3.5.
B: Deschiderea liniei de poartă Singbet
C: Închiderea liniei de poartă Singbet
Y: rezultat solicitat (total de goluri care urmează să fie marcate în meci)

Cu o regresie liniară în aproximativ 12000 de jocuri, ecuația care rezultă cu aceste 3 intrări (A, B, C) sunt:

Y = 0.823854 * C + 0.246776 * B - 0.000936524 * A

Fără liniile de închidere, ecuația devine:

Y = 1.07792 * B + 0.00950788 * A

Evident, liniile de închidere au cea mai mare rată deoarece conțin toate informațiile disponibile despre cursă. Ideea este că parametrul obiectiv are un factor apropiat de 0 în ambele cazuri. Din momentul în care cotele se deschid, aveți deja un indicator mult mai bun despre câte goluri vor fi marcate decât să vă uitați la câte echipe au marcat în meciurile lor anterioare.

Dincolo de asta, ai verificat unde sunt cotele pe care le joci în raport cu cotele de închidere? Pentru că oricât de mult cântăm, dacă nu câștigi șansele de închidere, atunci după toate probabilitățile acest sistem este condamnat. Totuși, insist că trebuie să puneți și caracteristici de calitate. Echipele au o calitate și o capacitate dată. Poate 2 echipe, care produc în general goluri și ocazii, se usucă 2-3 jocuri. Nu spune nimic și nici nu schimbă șansele ca următorul lor să vină. Poate fi o schimbare de 5-10 puncte și sub de unde ar fi 2.6 va merge acum la 2.5, dar acestea sunt scrise mici și este nevoie de o bună cunoaștere a ligii pentru a putea ținti astfel de diferențe.
 
Răspuns: SUB...

În ceea ce privește cotele de închidere, piața la momentul începerii nu este deloc greșită, cred că au nevoie de cel puțin 3000 de meciuri pentru a arăta lucrurile.
Dar voi insista ca echipele care nu marchează goluri continuă să facă asta. Am văzut multe jocuri oprindu-se la 1-0 sau 2-0 imediat după 30'.

Pentru consemnare, KRC Genk cu Lokeren din exemplu tocmai a venit cu 1-0 și nu mă surprinde deloc.
 

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...