Wimbledon 2019

Am spus să nu mai joc alt pariu pentru a nu intra în negativ, dar nu pot să nu accept acest pariu chiar dacă este ceva care nu este rezultatul unor statistici tangibile

RF, din câte îmi amintesc, face foarte puține provocări și este un domeniu care are o performanță slabă. De obicei nimeni nu reușește.

Nadal-RF: Nadal prima provocare (1) Stoiximan (2,08/3)
 
Părerile diferă aici, dacă ești fan de tenis stai pe loc și te bucuri, altfel tu
Este imposibil să nu joci într-un astfel de meci, e ca și cum l-ai viziona filmat... trebuie să ai cumva senzația de a fi în el și interesul rezultatului.
Vreau ca Federer să câștige, dar, din păcate, cred că Nadal o va face dificilă, așa că jucăm acolo și orice s-ar întâmpla, vom fi fericiți.
 
20190712_144011.jpg


Așteptăm interesul anului : pop:
 
Este imposibil să nu joci într-un astfel de meci, e ca și cum l-ai viziona filmat... trebuie să ai cumva senzația de a fi în el și interesul rezultatului.
Vreau ca Federer să câștige, dar, din păcate, cred că Nadal o va face dificilă, așa că jucăm acolo și orice s-ar întâmpla, vom fi fericiți.

Ok din moment ce te face ce pot sa zic sa ma joci si doar eu vad dupa 11 ani la Wimbledon FEDAL ma face singur
 
Agut a fost clar mai bun în setul 2 și cu siguranță nu mai rău în al 3-lea. Îndrăznesc să spun că scorul de până acum nu-i face dreptate. Dar când pierzi un bp dublu după un raliu de lovituri de 45 (!!!!!!!) iar sârbul, pe de altă parte, are maximul în bp, nu te poți aștepta la mai mult.
 
  • Aprecieri
reacţii: Kavajim
Văzându-l jucând așa cum a făcut în săptămâna 1 astăzi și luând al 2-lea set, mi-am spus să aștept ca el să ia al 3-lea pentru a face o acoperire bună. Din păcate, după cum spuneai mai sus, când unul se rupe cu succes 100% și chiar de la 40-15 și celălalt ratează puținele șanse, rezultatul este firesc
 
Total: + 15,2 / 10

Marele RF l-a învins pe imensul Nadal cu o alunecare de teren.
Așa că, cu un meci până la final, am trecut la un semn foarte pozitiv.
Încă cred că Djoko este favoritul, dar astăzi am fost impresionat de RF în multe domenii.
Ne vedem mâine sau poimâine cu un pariu special pentru finală...

Mare maestru, mulțumesc...
 
Ultimul meci din aceste 2 săptămâni și ultimul pariu.
Când l-am văzut pe RF în primele 2 meciuri, am fost foarte dezamăgit de nivelul lui. Dar pe măsură ce turneul a progresat și mai ales împotriva lui Nishikori și Nadal, RF a fost fenomenal, cu excepția unui set în fiecare meci.
Urmărind destule dintre aceste 2 meciuri, am fost impresionat de 2 funcții noi pe care le-a adăugat la un repertoriu deja plin.
Unul și cel mai important este slotul complet din linia de bază a adversarului, ceea ce face extrem de dificil pentru adversar să construiască jocul rapid.
Al 2-lea este teribilul revers diagonal la care RG a început deja să lucreze.

Privind statisticile lui în aceste 2 meciuri și comparând-o cu cele ale lui Djoko din ultimele meciuri, arată cu siguranță că vom vedea un meci limită.

În ultimele 2 meciuri aici, Djoko a câștigat cu 3-1 (14) și 3-2 (15). Dar apoi Djoko era într-o formă bionică. Nu că acum nu joacă într-un ritm grozav, dar cu siguranță în acele vremuri era invincibil.

Cu acestea și cu acestea, și văzând zero rake-ul lui Stoiximan sunt nevoit să pariez RF (sentimentul joacă cu siguranță un rol) și să acopăr cu un pariu pe setul 3-2 pe care îl consider a fi cel mai probabil scor câștigător al lui Djokovic.

Djokovic-Federer: 2 (2,7) Stoiximan (3,2/10)
Djokovic-Federer: 3-2 CS (6) Bet365 (0,7/10)
 
Meciul s-a încheiat în primul set. Când ai dat un set pe care l-ai jucat perfect pentru că te prinde criza psihologică și faci 1 greșeli de neimaginat, atunci nimeni nu este un erou doar distribuția...

Ai singurul BP al setului și în timp ce ai construit nebunește punctul, îl trimiți 10 metri pe forehand peste net.

In plus, faci 2 greseli asemanatoare la inceputul televizorului si in loc de 3-0 cu 2 mini break, esti cu 2-1 in urma. La final o duci la 5-3 și se înmoaie în punctul cel mai critic.

Și spun că pentru un jucător atât de instabil mental ca RF, acest set înseamnă meciul pentru mine.

Nici acum că a început cu break în setul 2, personal nu îmi spune nimic.

Un set al naibii, omule. Și împotriva acestei mașini ați făcut-o de multe ori în ultimii ani. Îi oferi o mulțime de trofee
 
Ertzan gandeste-te acum cu 3-0 si 2 break-uri. Faci 2-0 și îl lași să fie lovit.

Dar cu 1-1 undeva va apărea din nou dihorul și vei merge din nou la ceai cu Mirka
 

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Rybakina - Azarenka
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Alexandrova - Collins
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...