Tur WTA

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Pe o insulă din ocean, pe un vârf pustiu
Turneul WTA pentru 2020 a început săptămâna aceasta cu 3 turnee. Shenzhen Open, realizat în orașul omonim din China, Brisbane International, realizat în capitala Queensland din Australia, și ASB Classic, realizat în Auckland, Noua Zeelandă.
Este cu adevărat demn de remarcat faptul că, în această țară atât de testată acum, când focurile ard totul, turneele se desfășoară în mod normal atât la Cupa ATP, cât și la Turneul Brisbane pentru femei. Desigur, rămâne necunoscut modul în care vor reacționa jucătorii și jucătorii australieni și care este starea lor psihologică. de exemplu, Kyrgios nu a coborât ieri, deoarece era clar că nu era prea bun din punct de vedere psihologic.
Oricum, din moment ce nimeni nu se ocupă de turneele de femei aici, am spus să deschid acest fir pentru a viziona cât pot și să-mi dau sugestiile. Până în iunie, pentru că atunci îmi va lipsi un sfert din cauza angajamentelor de vară și le vom revedea din septembrie.
Încep cu o pivniță de 100 de euro și o voi împărți în 20 de 5 zile. Dacă nimic nu mă duce la cei 20, atunci s-a terminat. Dacă merg bine, continui cât am bani, până la sfârșitul anului. Noaptea, voi avea primele mele pariuri.

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
În turneul „cel mai mic”, firma pe nume Serena Williams a ales să concureze. Americanul în vârstă de 38 de ani este numărul 1 în clasamentul ASB Classic din Auckland, dar după un an prost se află pe locul 10 în clasamentul mondial. Și nu știu dacă va putea reveni la succes, deoarece acum este destul de mare, pe lângă faptul că este destul de grea. În primul ei meci din turneu, o va înfrunta pe italianca (cu 10 ani mai tânără) italiană Camila Giorgi, pe locul 99 în clasamentul mondial.
Serena este cu siguranță favorita. Însă îmi voi asuma riscul și voi paria pe italianca, care are și pasiune pentru ea și se potrivește instanței ei grele. Desigur, acesta este primul meci al anului și nu l-am văzut încă, dar cu imaginea pe care o am de anul trecut cred că merită cinci!

Serena Williams - Camila Giorgi 2 (cota 5,00 - bet365)

Pariuri: 5 €
Portofel: 95 €

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Voi îndrăzni un trio cu Sharapova / Georges / Bencic la 3,67 (stoiximan)

Sharapova s-a întors și vrea ca anul acesta să fie anul ei. El joacă primul său meci la Brisbane împotriva americanului Brady, în vârstă de 1 de ani. Oricare câștigă, atunci va intra pe numărul 24 al lui Barty și va fi dificil să treacă, dar Maria va face cu siguranță tot posibilul să rămână în afara primului meci.
Goerges-ul german joacă în Oakland ca numărul 4 pe tablă și teoretic are un meci ușor împotriva belgianului Minnen.
În cele din urmă, numărul 1 de pe tabloul din Shenzhen, Swiss Bencic, își dă primul meci anul acesta împotriva rusului Blinkova, în vârstă de 21 de ani, și să sperăm că va începe anul cu succes, cu același succes pe care l-a „rupt” " anul trecut!

Portofel: 90 €

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
În turneul „cel mai mic”, firma pe nume Serena Williams a ales să concureze. Americanul în vârstă de 38 de ani este numărul 1 în clasamentul ASB Classic din Auckland, dar după un an prost se află pe locul 10 în clasamentul mondial. Și nu știu dacă va putea reveni la succes, deoarece acum este destul de mare, pe lângă faptul că este destul de grea. În primul ei meci din turneu, o va înfrunta pe italianca (cu 10 ani mai tânără) italiană Camila Giorgi, pe locul 99 în clasamentul mondial.
Serena este cu siguranță favorita. Însă îmi voi asuma riscul și voi paria pe italianca, care are și pasiune pentru ea și se potrivește instanței ei grele. Desigur, acesta este primul meci al anului și nu l-am văzut încă, dar cu imaginea pe care o am de anul trecut cred că merită cinci!

Serena Williams - Camila Giorgi 2 (cota 5,00 - bet365)

Portofel: 95 €

Serena măturează, câștigă 2-0 set (6-3 6-2) Italia și I Bucket : kouvas:

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Voi îndrăzni un trio cu Sharapova / Georges / Bencic la 3,67 (stoiximan)

Sharapova s-a întors și vrea ca anul acesta să fie anul ei. El joacă primul său meci la Brisbane împotriva americanului Brady, în vârstă de 1 de ani. Oricare câștigă, atunci va intra pe numărul 24 al lui Barty și va fi dificil să treacă, dar Maria va face cu siguranță tot posibilul să rămână în afara primului meci.
Goerges-ul german joacă în Oakland ca numărul 4 pe tablă și teoretic are un meci ușor împotriva belgianului Minnen.
În cele din urmă, numărul 1 de pe tabloul din Shenzhen, Swiss Bencic, își dă primul meci anul acesta împotriva rusului Blinkova, în vârstă de 21 de ani, și să sperăm că va începe anul cu succes, cu același succes pe care l-a „rupt” " anul trecut!

Portofel: 90 €

Sharapova și Bencic au lovit coji de banane la începutul anului, împreună cu mine

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Semifinale în Turneul Chinei:
Garbine Muguruza - Ekaterina Alexandrova
Elena Rybakina - Kristyna Pliskova

Ambele jocuri sunt pentru 50-50. În primul joc, fetele aproape adolescente sunt cot la cot (la No. 1 Alexandrova și la No. 34 Muguruza), au jucat un meci cu Wimbledon în urmă cu 35 ani, iar spaniolii l-au câștigat și au făcut atât de multe în turneul de până acum. arată bine atât. Când vom da o favoare lui Alexandrova, voi paria pe celălalt.
În celălalt joc, Rybakina (nr. 36 în lume, blocat cu cele anterioare) este mai mare în clasament decât Pliskova (nr. 66), dar Christina a făcut un turneu grozav, fără a pierde nici măcar un set de 2,40 (aproximativ). este nedrept.

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
La Brisbane suntem în sferturile de finală. Curtea îi favorizează foarte mult pe americani și astfel avem 4 din 8 să fim copii americani. Cealaltă soră geamănă Pliskova, „cea bună”, care se află pe locul 2 în lume, se joacă cu un american, Riske și eu o vom alege ca duo cu Muguruza deasupra.
2,88 spectacolul duo-ului Karolina Pliskova / Garbine Muguruza din bet365.

Portofel: 85 €

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Și în Auckland avem sferturi de finală. Wozniacki - Goerges consider că este marele meci, în timp ce alții cred că Serena, Cornet și Bouchard vor trece (care a fost probabil serios și a decis să se uite la tenis, mai degrabă la poze. : Dragoste:

grace_kelly

Membru bine-cunoscute
14 Mar 2013
7,462
3,111
113
Și în Auckland avem sferturi de finală. Wozniacki - Goerges consider că este marele meci, în timp ce alții cred că Serena, Cornet și Bouchard vor trece (care a fost probabil serios și a decis să se uite la tenis, mai degrabă la poze. : Dragoste:

Germană cu diferență în piept

grace_kelly

Membru bine-cunoscute
14 Mar 2013
7,462
3,111
113
Practic, Wozniacki împreună cu Thick merg pentru o dublă în finală, așa că poate pariul german poate avea o bază mai mare, dar îi oferă și un favor (mic)

La 2.17 l-am jucat. Începuse la 2.30 dimineața. Cred că o va obține

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Nu m-am prins cu jocurile de azi ieri. Alexandrova a câștigat titlul la Shanzhen Open, învingându-l pe Rybakina 6-2 6-4.
În finala de duble din Auckland a trecut gemenul Serena / Wozniacki și așa m-am așteptat ca unul dintre ei (dacă nu amândoi) să piardă astăzi. Dan este în cele din urmă pierdut, în timp ce Serena joacă final cu compatriotul ei Jessica Pegula, dar șansele pentru grăsime sunt de râs. Puțin mai bune sunt șansele de a câștiga finala gemenei Serena / Wozniacki, dar totuși nu merită.
În Brisbane finala se află între cehul favorit Karolina Pliskova și americanul Madison Keys. Pe locul 2 în Republica Cehă, pe locul 13 în SUA. Se joacă reciproc pentru prima dată. Deși, așa cum am scris mai devreme, instanțele din Australia îi favorizează pe americani, aș paria că Pliskova va începe în cel mai bun mod al anului, deoarece 1,80 cred că este prea norocos. Nr. 2 în lume este, draga mea! Desigur, manula aruncă o lovitură și toarnă condimentul în lapte în timp ce transpiră pentru a-l umple, dar ce putem face? ea este si o iubim !!!

Karolina Pliskova vs Madison Keys 1 (cotă 1,80 Bet365)

Portofel: 80 €

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Câștigă (dificil) pentru Republica Cehă în finala Brisbane 2-1 (6-4 4-6 7-5)
2-0 (6-3 6-4) de la Serena, câștigă peste Serena în finala Auckland
Williams / Wozniacki îl înfrâng pe american Muhammad / Townsend în finală

Portofel: 89 €

Turnee noi săptămâna aceasta la Adelaide și Hobart (în Tasmania)

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Turneele au ajuns la Adelaide și Hobart. Am lăsat-o în mod intenționat puțin devreme pentru a vedea cum merg fetele, la fel ca imediat după Marele Slam al Australiei și, logic, oricine dorește să revendice ceva în primul turneu mare al anului ar trebui să se odihnească săptămâna aceasta.
Acesta este motivul pentru care multe nume mari lipsesc de pe forumurile turneelor ​​actuale. De exemplu, în Hobart, cel mai de vârf jucător este belgianul Mertens, numărul 17 în clasamentul mondial. În Adelaide avem 2-3 nume mari, care ar trebui să „o facă” încet. Aceștia sunt Barty, Halep și Bencic. Cei care pot face o cursă bună la Melbourne în următoarele două săptămâni.

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Deci, la Adelaide, cele patru perechi ale jocurilor de mâine sunt:
Barty - Vondrousova
Bencic - Collins
Vekic - Yastremska
Sabalenka - Alep

Cred că unul dintre cei trei pe care i-am menționat va merge până la sfârșit. Care e treaba? Cel mai puternic meci va fi la Vekic - Yastremska. Cu siguranță merită văzut, deoarece unul dintre cei doi poate fi finalist și trofeu. Vondrousova Nu cred că este capabilă să o învingă pe Barty, deci alegerile mele vor fi în celelalte două jocuri.
Bielorusa Aryna Sabalenka, numărul 17 din lume, poate privi limba română nr 2 pe tabloul de bord Simona Halep. Primul turneu al lui Halep a câștigat în acest sezon în primul său meci împotriva lui Tomljanovic (6-4 7-5) din Australia, dar poate un alt joc dificil pe care nu-l dorește. Nici măcar să nu ajungi la A / C să joci și apoi să obosești la AO. Belarusul vrea titluri, vrea puncte și va dori probabil mai multă victorie decât adversara ei. Am pariat în favoarea lui Sabalenka la 2,37 pe verde.

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Aș risca și victoria americanei Danielle Collins în numărul 27 mondial împotriva Bencicului Elveției. SUA s-au descurcat foarte bine la Brisbane săptămâna trecută și doar o strategie elvețiană mută va ajunge la Adelaide și nu la Melbourne. Limită la 1,97 până la stoiximan Victoria lui Collins la unul dintre cele mai bune prețuri din lume. Mi-ar plăcea peste 2,00, dar nu este nicăieri.

Pariu: 10 € (2 meciuri)
Portofel: 79 €

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Cele 4 cupluri din turneul Hobart sunt:
Mertens - Watson
Rybakina - Cabrera
Davis - Zhang
Kudermetova - Muguruza

În mod logic, Mertens, Rybakina și Muguruza trec, deoarece părerea mea este că nu pot revendica prea mult în AO. Deci, ei ar prefera o finală aici. Așa că spun, dar o va face? Totuși, nu am nicio intenție de a intra în acest turneu, cu excepția finalei (dacă merită). În meciul Davis - Zhang, prezic americanul, dar este dificil ...

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Barty - Vondrousova 6-3 6-3
Bencic - Collins 3-6 1-6
Vekic - Yastremska 4-6 3-6
Sabalenka - Alep
6-4 6-2

Doi dintre cei trei pe care mi-am asumat-o, în cele din urmă, o vor pierde cu succes! Barty a câștigat și probabil că va merge la final acum. Dar nu-mi pasă. Îmi pasă de Halep și Bencic, pe care pariasem. Și au pierdut solemn!
Portofel: 100,7 €

În semifinale meciurile sunt:
Barty - Collins
Sabalenka - Yastremska

Am spus că, dacă Barty vrea să câștige, dacă își dă seama că a greșit și are 2-3 zile de odihnă, situația se schimbă. O să fiu oricum în semifinale.

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,443
19,108
113
50
Mertens - Watson 7-6 4-6 5-7
Rybakina - Cabrera 6-7 7-6 7-5
Davis - Zhang 1-6 4-6
Kudermetova - Muguruza (Kudermetova a pierdut fără meci)

Muguruza nu a coborât și s-a descurcat bine. Mertens a jucat un joc foarte dificil și, în cele din urmă, a pierdut, a putut-o face mai inteligent. Cu toate acestea, am avut dreptate că nu m-am ocupat de acest turneu, din moment ce primele două partide au fost marginale, iar în al treilea Zhang m-a negat și a câștigat ușor Davis.

Semifinale:
Watson - Rybakina
Zhang - Kudermetova

Nici măcar nu am de a face cu semifinale aici în finală și vedem ...

Predictii

• 19: 30
    Novasports 2HD
    • Aris - AEL
  • 20: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Newcastle - Leeds
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Brighton - Fulham
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Valladolid - Levante
  • 21: 00
    Novasports 24 HD
    • Εμεν - Eindhoven
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Fortuna Düsseldorf - Hamburg
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortuna Düsseldorf - Hamburg
  • 21: 45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Inter milan
  • 21: 45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Braga - Jill Vicente
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Betis - Real Sociedad
  • 22: 15
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • West Brom - Manchester City
  • 22: 15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Southampton - Arsenal
  • 23: 15
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Boavista - Sporting Lisabona
  • 18: 00: 00
    Novasports 3HD
    • Anantolou Efes - Steaua Roșie
  • 19: 00: 00
    Novasports 5HD
    • Khimki - Bayern München
  • 19: 30: 00
    ERT3
    • Riga - Peristeri
  • 20: 00: 00
    Novasports 4HD
    • Fenerbahce - Maccabi Tel Aviv
  • 21: 30: 00
    Novasports 5HD
    • Virtus Bologna - Buduνοnost
  • 21: 45: 00
    Novasports 1HD
    • Armani Milano - Olympiacos
  • 22: 00: 00
    Novasports 3HD
    • Barcelona - Zenit St. Petersburg
  • Mâine 27-01-2021
  • 03: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Houston Rockets - Washington Wizards
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Skra Belhatov - Zakha
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Rezistent la apă Rezistent la apă:
    Valencia - Basconia
    ερ 163.5
    Valencia - Basconia peste 149.5
  • Ertzan Ertzan:
    de la fapa la fapa acest Liverpool
  • BetLaden BetLaden:
    Câștigătorul competiției pentru al 18-lea joc al superligei este GEORGE-ELE
    +1
  • Ertzan Ertzan:
    Mesut Ozil care va semna miercuri la Fener va primi 3 milioane de euro pe an plus bonusuri, pentru acest an 2020/2021 nu va primi nimic
  • PANATHA PANATHA:
    Ertzan a spus:
    Mesut Ozil care va semna miercuri la Fener va primi 3 milioane de euro pe an plus bonusuri, pentru acest an 2020/2021 nu va primi nimic
    Posibilitatea de a învăța o mică minge de la Pelkas ...
  • Ertzan Ertzan:
    Ahmet Pelkas brodează broderi dacă te uiți la pasul pe care l-a făcut în crearea celui de-al doilea gol nenorocit naibii să nu te uiți la jucătorul meu
  • PANATHA PANATHA:
    Îl văd ... Am un duo peste 2.5 cu echipa Alania Over 1,5 .... dar nu Ahmet prietenul meu .... Dimitris!
  • Ertzan Ertzan:
    Bun pentru voi, care sunteți un client bun în baschet, îl voi păstra pe Dimitris, deși la IFC cu amărăciune :p
  • Ertzan Ertzan:
    Pelkas în seara asta oferă pase frumoase ok și un motiv mic pentru Ozil care este în tribune
  • Ertzan Ertzan:
    Alanya la 0-2 am părăsit-o, văd 3-3
  • PANATHA PANATHA:
    Am spus-o ... adversar ușor și 3-0 haha
  • PANATHA PANATHA:
    și am început
    contraatac mare la IFC .....
  • Ertzan Ertzan:
    Echipa mare mâine echipa
    cu Maccabi
    +1
  • N Forum Bot:
    Utilizatorul NatasouLaz a început un nou subiect numit „Paysafecard" în Anunturi - Suport.
  • B căutări27a:
    Bună seara
  • B căutări27a:
    Junior 3.5
  • B căutări27a:
    Palestinian 3.5 cu risc 1X
  • B căutări27a:
    σιβας 2.5
    B căutări27a: σιβας 2.5