Tur WTA

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,886
19,455
113
53
Pe o insulă din ocean, pe un vârf pustiu
Turul WTA pentru 2020 a început săptămâna aceasta, cu 3 turnee. Shenzhen Open, desfășurat în orașul cu același nume din China, Brisbane International, desfășurat în capitala Queensland, Australia și ASB Classic, desfășurat la Auckland, Noua Zeelandă.
Este într-adevăr remarcabil că, în această țară atât de testată în aceste zile în care focurile ard totul, turneele se desfășoară normal, atât Cupa ATP, cât și turneul feminin de la Brisbane. Desigur, rămâne necunoscut cum vor reacționa jucătorii australieni și în ce stare psihologică se află. de exemplu. Kyrgios nu a coborât să concureze ieri, deoarece era clar că nu era foarte bine din punct de vedere psihologic.
Oricum, din moment ce nimeni de aici nu este interesat de turneele feminine, m-am gândit să deschid acest thread pentru a le urmări cât de mult pot și a-mi oferi sugestiile. Până pe la iunie, pentru că atunci voi dispărea un sfert din cauza angajamentelor de vară și ne vom revedea din septembrie.
Încep cu o pivniță de 100 de euro și o voi împărți în 20 5 euro. Dacă nimic nu mi se potrivește în aceste 20, atunci asta este. Dacă fac bine, continui cât am bani, până la sfârșitul anului. Până seară voi fi plasat primele mele pariuri.
 
Brandul pe nume Serena Williams a ales să concureze în turneul „cel mai jos”. Americanca în vârstă de 38 de ani este acum pe locul 1 în clasamentul ASB Classic din Oakland, dar după un an slab este pe locul 10 în lume. Și nu știu dacă va putea reveni la hituri, din moment ce acum este destul de mare, pe lângă faptul că este destul de grea. În primul ei meci din turneu o va înfrunta pe italianca (mai tânără cu 10 ani) Camila Giorgi, numărul 99 în clasamentul mondial.
Serena este cu siguranță favorita. Dar îmi voi asum riscul și îmi voi paria pe italianca, care are pasiune și i se potrivește curtea grea. Desigur, acesta este primul meci de anul acesta și nu l-am văzut încă, dar cu poza pe care o am de anul trecut, cred că merită un cinci!

Serena Williams - Camila Giorgi 2 (cota 5,00 - bet365)

PARIU: 5 €
PORTOfel: 95 €
 
De asemenea, voi îndrăzni un trio cu Sharapova/Georges/Bencic la cotă de 3,67 (stoiximan)

Sharapova s-a întors și vrea ca anul acesta să fie anul ei. Ea joacă primul meci la Brisbane împotriva americanului Brady, în vârstă de 1 de ani. Cine va câștiga următorul se va confrunta cu numărul 24 mondial pe Barty și îi va fi greu, dar Maria va da cu siguranță totul pentru a nu fi lăsată în afara primului meci.
Germanul Goerges concurează la Oakland, pe locul 4 pe tablă și teoretic are un meci ușor împotriva belgianului Minnen.
În cele din urmă, numărul 1 de pe masa de la Shenzhen, elvețianul Bencic, joacă anul acesta primul meci împotriva rusoaicei Blinkova, în vârstă de 21 de ani, și să sperăm că va începe anul cu succes, cu același succes pe care l-a avut și în trecut. an!

PARIU: 5 €
PORTOfel: 90 €
 
Brandul pe nume Serena Williams a ales să concureze în turneul „cel mai jos”. Americanca în vârstă de 38 de ani este acum pe locul 1 în clasamentul ASB Classic din Oakland, dar după un an slab este pe locul 10 în lume. Și nu știu dacă va putea reveni la hituri, din moment ce acum este destul de mare, pe lângă faptul că este destul de grea. În primul ei meci din turneu o va înfrunta pe italianca (mai tânără cu 10 ani) Camila Giorgi, numărul 99 în clasamentul mondial.
Serena este cu siguranță favorita. Dar îmi voi asum riscul și îmi voi paria pe italianca, care are pasiune și i se potrivește curtea grea. Desigur, acesta este primul meci de anul acesta și nu l-am văzut încă, dar cu poza pe care o am de anul trecut, cred că merită un cinci!

Serena Williams - Camila Giorgi 2 (cota 5,00 - bet365)

PARIU: 5 €
PORTOfel: 95 €

Măturând-o pe Serena, a câștigat cu 2-0 seturi (6-3 6-2) italianul și cu mine : kouvas:
 
De asemenea, voi îndrăzni un trio cu Sharapova/Georges/Bencic la cotă de 3,67 (stoiximan)

Sharapova s-a întors și vrea ca anul acesta să fie anul ei. Ea joacă primul meci la Brisbane împotriva americanului Brady, în vârstă de 1 de ani. Cine va câștiga următorul se va confrunta cu numărul 24 mondial pe Barty și îi va fi greu, dar Maria va da cu siguranță totul pentru a nu fi lăsată în afara primului meci.
Germanul Goerges concurează la Oakland, pe locul 4 pe tablă și teoretic are un meci ușor împotriva belgianului Minnen.
În cele din urmă, numărul 1 de pe masa de la Shenzhen, elvețianul Bencic, joacă anul acesta primul meci împotriva rusoaicei Blinkova, în vârstă de 21 de ani, și să sperăm că va începe anul cu succes, cu același succes pe care l-a avut și în trecut. an!

PARIU: 5 €
PORTOfel: 90 €

Sharapova și Bencic au călcat pe coji de banană la începutul anului, la fel și eu
 
Semifinalele turneului din China:
Garbine Muguruza - Ekaterina Alexandrova
Elena Rybakina - Kristyna Pliskova

Într-adevăr, ambele meciuri pentru mine sunt 50-50. În primul joc fetele care au aproape aceeași vârstă sunt una lângă alta în clasament (Alexandrov pe locul 1 și Muguruza pe locul 34), au jucat un meci una împotriva celeilalte în urmă cu 35 ani la Wimbledon și spaniolul l-a câștigat. iar în turneu până acum au făcut performanțe foarte bune ambele. Când ne vor da uşoare favorită Alexandrova, voi paria în favoarea celeilalte.
În celălalt joc Rybakina (nr. 36 în lume, la egalitate cu precedentele) este mai sus în clasament decât Pliskova (nr. 66) dar Kristina a avut un turneu grozav, nepierzând nici măcar la 2,40 (aprox.) un set nedrept.
 
La Brisbane suntem în sferturile de finală. Curtea favorizează foarte mult fetele americane, așa că avem 4 din 8 fete americane. Cealaltă soră geamănă Pliskova, cea „bună”, care se află pe locul 2 în lume, joacă rolul unui american, Riske, și o voi alege să dubleze cu Muguruza în frunte.
2,88 prestația duo-ului Karolina Pliskova/Garbine Muguruza la bet365.

PARIU: 5 €
PORTOfel: 85 €
 
Și la Auckland avem sferturi de finală. Cred că Wozniacki - Goerges este marele meci, în timp ce din ceilalți cred că vor trece Serena, Cornet și Bouchard (care probabil s-au serios și au decis să se uite la tenis și nu la ședințele foto) : Dragoste:
 
Și la Auckland avem sferturi de finală. Cred că Wozniacki - Goerges este marele meci, în timp ce din ceilalți cred că vor trece Serena, Cornet și Bouchard (care probabil s-au serios și au decis să se uite la tenis și nu la ședințele foto) : Dragoste:



Germana cu diferenta de sani
 
Practic, Wozniacki și femeia grasă merg în finală la dublu, așa că poate că pariul pe nemțoaică are și mai multă bază, dar îi dau și ei favorite (minore).


La 2.17 l-am jucat. Începuse la ora 2.30. Cred că o va primi
 
Nu am avut timp ieri să mă ocup de meciurile de azi. Alexandrova a câștigat titlul Shanzhen Open, învingându-l pe Rybakina în finală cu 6-2, 6-4.
În finala de dublu de la Oakland, Serena/Wozniacki au trecut, așa că mă așteptam ca unul (dacă nu ambii) să piardă astăzi. în final daneza a pierdut, în timp ce Serena o joacă în finală pe compatriota ei Jessica Pegula, dar cotele în favoarea femeii grase sunt de râs. Cotele sunt puțin mai bune pentru duo-ul Serena/Wozniacki să câștige finala de dublu, dar tot nu merită.
La Brisbane finala este între favorita cehă Karolina Pliskova și americanca Madison Keys. Cehia este pe locul 2 în lume, americanul pe locul 13. Prima dată când se joacă unul cu celălalt. Deși, așa cum am scris ieri, tribunalele din Australia îi favorizează pe americani, voi paria că Pliskova va începe anul cel mai bine, din moment ce performanța de 1,80 cred că este foarte generoasă. Numărul 2 în lume, draga mea! Ea este, desigur, o mamă pentru a da cu piciorul și a turna laptele în carafă, în timp ce a transpirat să-l umple, dar ce putem face? ea este si o iubim!!!

Karolina Pliskova vs Madison Keys 1 (cota 1,80 Bet365)

PARIU: 5 €
PORTOfel: 80 €
 
Republica Cehă victorie (dificilă) în finala de la Brisbane 2-1 (6-4 4-6 7-5)
Serena câștigă (ușor) finala Auckland cu 2-0 (6-3 6-4)
Înfrângere pentru perechea Williams/Wozniacki în finală de către americanii Muhammad/Townsend

PORTOfel: 89 €

Turnee noi săptămâna aceasta în Adelaide și Hobart (în Tasmania)
 
Calificările au ajuns la turneele de la Adelaide și Hobart. Am lăsat-o intenționat puțin la început, pentru a vedea cum se descurcă fetele, deoarece Grand Slam-ul australian este imediat după aceea și logic cei care vor să revendice ceva la primul turneu major al anului ar trebui să se odihnească în această săptămână.
Acesta este și motivul pentru care multe nume mari lipsesc din tablourile turneelor ​​actuale. De exemplu, în Hobart, cel mai bun cap de serie este belgianul Mertens, locul 17 în clasamentul mondial. În Adelaide avem 2-3 nume mari, care încet-încet ar trebui să „reușească”. Aceștia sunt Barty, Halep și Bencic. Cei care pot avea o alergare bună în Melbourne în următoarele două săptămâni.
 
Deci, în Adelaide, cele 4 perechi de jocuri de mâine sunt:
Barty - Vondrousova
Bencic - Collins
Vekic - Yastremska
Sabalenka - Halep


Cred că unul dintre cei trei pe care i-am menționat va ajunge până la capăt. Ideea este care? Cel mai tare joc se va juca în Vekic - Yastremska. Cu siguranță merită vizionat pentru că poate unul dintre cei doi va fi finalist și câștigător de trofee. Nu cred că Vondrousova este capabilă să-l învingă pe Barty, așa că alegerile mele vor fi în celelalte două meciuri.
No. 17 mondială Aryna Sabalenka din Belarus poate parcurge să se egaleze cu numărul 2 român Simona Halep. Primul turneu din acest an pentru Halep, ea a învins-o pe australianca Tomljanovic (6-4 7-5) în primul său meci, dar s-ar putea să nu-și dorească un alt joc dificil. Nici să ajungă până la S/K pentru a juca și apoi să mergi obosit la AO. Belarusa vrea titluri, vrea puncte și probabil își va dori victoria mai mult decât adversara ei. Pariez pe Sabalenka la cota de 2,37 pe green.
 
De asemenea, voi miza pe o victorie a americancei Danielle Collins, numărul 27 mondial, împotriva elveției Bencic. Americanca s-a descurcat foarte bine la Brisbane săptămâna trecută și doar o strategie stupidă a nebunului elvețian o va vedea să dea totul în Adelaide și nu în Melbourne. Marginal la 1,97 de la stoiximan victoria lui Collins, la unul dintre cele mai bune preturi de piata din lume. Aș dori ea peste 2,00, dar asta nu se găsește nicăieri.

PARIU: 10 € (2 meciuri)
PORTOfel: 79 €
 
Cele 4 perechi din turneul de la Hobart sunt:
Mertens-Watson
Rybakina - Cabrera
Davis-Zhang
Kudermetova - Muguruza


În mod logic, Mertens, Rybakina și Muguruza trec, din moment ce părerea mea este că nu pot pretinde mare lucru în AO. Ei bine, vor prefera o finală aici. Așa zic, dar va fi așa? Cu toate acestea, nu am nicio intenție să mă ocup de acest turneu, în afară de finală (dacă merită). În meciul Davis - Zhang îl prezic pe american dar e greu...
 
Barty - Vondrousova 6-3 6-3
Bencic - Collins 3-6 1-6
Vekic - Yastremska 4-6 3-6
Sabalenka - Halep
6-4 6-2

Doi dintre cei trei pe care i-am presupus că vor pierde au ajuns să facă acest lucru cu succes!! Barty a câștigat și, de înțeles, va merge până la capăt acum. Dar nu imi pasa. Îmi pasă de Halep și Bencic, pe care am pariat. Și au pierdut solemn!
PORTOfel: 100,7 €

În semifinale meciurile sunt:
Barty - Collins
Sabalenka - Yastremska

Am spus, Barty poate câștiga dacă vrea, dacă își dă seama că a greșit și stă 2-3 zile să se odihnească, situația se schimbă. Oricum voi lipsi din semifinale.
 
Mertens - Watson 7-6 4-6 5-7
Rybakina - Cabrera 6-7 7-6 7-5
Davis - Zhang 1-6 4-6
Kudermetova - Muguruza (Kudermetova a mers fără luptă)


Muguruza nu a coborât să concureze și s-a descurcat bine. Mertens a jucat un meci foarte dificil și în cele din urmă a pierdut, ar fi putut să o facă mai inteligent. Cu toate acestea, am avut dreptate să nu iau parte la acest turneu, din moment ce primele două meciuri au fost disputate restrâns, iar în al treilea Zhang m-a refuzat și l-a învins ușor pe Davis.

Semifinalele:
Watson - Rybakina
Zhang - Kudermetova

Nici aici nu mă voi ocupa de semifinale, în finală și vom vedea...
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...