Κατηγορία: Soccer - Asia/Africa Asian Champions League
Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: Western Sydney
Κέρδος: -4 (Lost)

Ο Νοέμβριος ξεκινάει με τον επαναληπτικό τελικό του Ασιατικού Champions League, ανάμεσα στην Al Hilal της Σαουδικής Αραβίας και την Western Sydney της Αυστραλίας. Ο πρώτος αγώνας έγινε την προηγούμενη εβδομάδα στην Αυστραλία και η Western Sydney πήρε ένα μικρό προβάδισμα με τη νίκη της με 1-0.

Το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ήταν αρκετά άδικο, αφού η Al Hilal κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να έχει σκοράρει πρώτη. Όμως και μετά το γκολ, οι Σαουδάραβες έδειξαν αρκετά καλή συμπεριφορά και έχασαν 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για να πάρουν την ισοπαλία. Γενικά, μετά το πρώτο παιχνίδι επιβεβαιώθηκε η άποψη ότι η Al Hilal είναι καλύτερη ομάδα από την αντίπαλό της. Όμως, αυτό πρέπει να το αποδείξει και στο γήπεδο.

Η Western Sydney δείχνει να έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας. Για κάποιους είναι κάτι αντίστοιχο με την Ελλάδα του 2004, αφού δεν παίζει θεαματικό ποδόσφαιρο, δεν έχει μεγάλους παίκτες ή παίκτες με σημαντικές τεχνικές αρετές, όμως έχει καταφέρει να εντυπωσιάσει τους πάντες με τα αποτελέσματά της και την πορεία που έχει καταφέρει ως τώρα. Πέρασε από όλες τις δύσκολες έδρες και κατάφερε να ανατρέψει αποτελέσματα ακόμα και εκτός έδρας.

Από την άλλη, η Al Hilal έχει και καλύτερους παίκτες και καλύτερη ομάδα. Το νόημα της ύπαρξης διπλών τελικών είναι να κερδίζει τη διοργάνωση ο καλύτερος. Πιστεύω ότι η Al Hilal μπορεί να κερδίσει το παιχνίδι, ίσως έχουμε και παράταση, αλλά στην έδρα της η ομάδα από τη Σαουδική Αραβία είναι πολύ δυνατή και δεν θα ήταν απίθανο να καθαρίσει τον αγώνα από την κανονική διάρκεια.

infobeto forum Ισοπαλίες του Eric Castel syllektikos Χθες 21:49
infobeto forum IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Επαναληπτικοί (13-14/4/2024) PANATHA Χθες 19:45
infobeto forum Xινάρια του Mister-X Mister-X Χθες 06:03
infobeto forum ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ Costas1974 Χθες 14:40
infobeto forum ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ Costas1974 Χθες 14:13