Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.77
Αποτέλεσμα: 2-0
Κέρδος: +2.31 (Won)

Παιχνίδι για την Β κατηγορίας της Βραζιλίας με την Αβαϊ που έχει κίνητρο να αντιμετωπίζει την αδιάφορη Πορτουγκουέζα.

Η Αβάϊ κυνηγάει την άνοδο στην Β Βραζιλίας όμως τα τελευταία 6 παιχνίδια δεν τα πάει καλά. Μέχρι στιγμής έχει 5 ήττες και 1 ισοπαλία. Τελευταία ήττα ήταν απέναντι στην Ατλέτικο Μινεϊρο με 3-0 εκτός έδρας. Το πάλεψε στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη όμως βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ στο 48ο λεπτό. Στο 62 έκανε το 2-0 για να έρθει το 3-0 στο 73ο λεπτό.

Στα αγωνιστικά η μοναδική απουσία είναι αυτή του αμυντικού Φιλίπε.

Η Πορτουγκουέζα έχει υποβιβαστεί εδώ και καιρό και είναι αδιάφορη και αυτό που περιμένει είναι να τελειώσει το πρωτάθλημα και να κοιτάξουν παρακάτω. Στα τελευταία 4 εκτός έδρας παιχνίδια της έχει σκοράρει μόνο μια φορά.

Τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος και η Βάϊ είναι η μοναδική ομάδα με κίνητρο βέβαια αυτό το αρνητικό σερί προβληματίζει αλλά πρέπει να κερδίσει αν θέλει να ελπίζει στην άνοδο. Απέναντι στην υποβιβασμένη Πορτουγκουέζα πιστεύω θα κερδίσουν και θα επιστρέψουν στις νίκες. Θα πάρω όμως το -1 Ασιάτικο χάντικαπ οπότε σε περίπτωση νίκη της Αβάι με ένα τέρμα έχουμε επιστροφή πονταρίσματος και σε περίπτωση 2 τερμάτων και πάνω έχουμε κέρδος. Σε περίπτωση ισοπαλίας ή ήττας χάνουμε.