Κατηγορία: Soccer - Brazil Campeonato Brasileiro
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.70
Αποτέλεσμα: 0-0
Κέρδος: +0 (Draw)

Το Ντέρμπι Σάντος εναντίον του Σάο Πάολο διεξάγεται απόψε στην Βραζιλία για το πρωτάθλημα.

Η Σάντος δεν περνάει και την καλύτερη της σεζόν φέτος. Οι απουσίες βασικών στελεχών έχει στοιχίσει στην ομάδα αφού παίκτες όπως ο Νεϊμαρ και Γκάνζο βρισκόντουσαν στην Εθνική ομάδα και αυτοί οι παίκτες κάνουν την διαφορά.

Απέναντι στην Φλουμινένσε ηττήθηκαν και στην σύνθεση τους δεν είχαν τον Νεϊμαρ που ήταν με την Εθνική ομάδα και τον Γκάνζο που ήταν τραυματίας. Θα μπορούσαν να προηγηθούν όταν ο Ντιέγκο αποσόβησε ένα βέβαιο γκολ στο 11ο λεπτό. Στο 20ο λεπτό βρέθηκαν πίσω στο σκορ όταν ο Ουέλινγκτον άνοιξε το σκορ, ύστερα από ασίστ του Ζεάν. Ακολούθησε το 1-1 από τον Αντρέ Φελίπε στο 28ο λεπτό, αλλά το γκολ δεν χάλασε τον ρυθμό της ανώτερης Φλουμινένσε. Έτσι, στο 43ο λεπτό ο Ουέλινγκτον διαμόρφωσε το 2-1, ενώ ο Σάμουελ έβαλε το "κερασάκι" στην τούρτα κάνοντας το 3-1.

Στα αγωνιστικά λείπει πάλι ο Νεϊμαρ όπως και ο χαφ Αρούκα. Μαζί με τον Γκάνζο που είναι τραυματίας υπάρχουν 9 απουσίες.

Η Σάο Πάολο δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην Ιντερνασιονάλ που είχε πολλές απουσίες και παραχώρησε ισοπαλία 1-1 χάνοντας την ευκαιρία να φτάσει ακόμα πιο κοντά στην κορυφή. Στον συγκεκριμένο αγώνα είχε και το αριθμητικό πλεονέκτημα η Σάο Πάολο αλλά δεν τα κατάφερε τελικά.

Στα αγωνιστικά λόγο καρτών απουσιάζει ο Μάικον όπως επίσης θα απουσιάσει και ο Λούκας ο οποίος βρίσκεται με την Εθνική.

Ντέρμπι το παιχνίδι με τις αποδώσεις να έχουν αλλάξει πλέον με την Σάο Πάολο να είναι το φαβορί με τόσες απουσίες που έχει η Σάντος (σύνολο 11). Πιστεύω πως η Σάο Πάολο μπορεί να επωφεληθεί από αυτές τις απουσίες και να φύγει με την νίκη από κει μέσα. Θα πάω με το "ασφαλές" διπλό με Draw No bet. Σε περίπτωση ισοπαλίας έχουμε επιστροφή του πονταρίσματος