Κατηγορία: Soccer - CHL Champions League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.80
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: +4 (Won)

Επαναληπτικός αγώνας του Πάοκ με την Ουκρανική Μέταλιστ για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λίγκ. Η Ελληνική ομάδα είχε ηττηθεί στον πρώτο αγώνα με σκορ 2-0 λιγοστεύοντας οι ελπίδες για πρόκριση στα play-off.

Ο Πάοκ ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο είχε τις ευκαιρίες μάλιστα μόλις στο 5ο λεπτό ο Σαλπιγγίδης μπήκε στην περιοχή ήθελε να βρει τον Λούκας όμως ο αμυντικός της Μέταλιστ τον πρόλαβε. Στο 11ο λεπτό από εκτέλεση φάουλ του Λούκας προσπάθησε να απειλήσει όμως ο τερματοφύλακας έβγαλε με υπερένταση. Στο 17ο λεπτό ο Γεωργιάδης βγήκε τετ α τετ όμως στο κοντρόλ του έφυγε η μπάλα με τον τερματοφύλακα πάλι να μπλοκάρει. Στο 30ο λεπτό άλλη μια μεγάλη ευκαιρία με τον Λίνο από τα αριστερά να βγάζει στον Αθανασιάδη και αυτός ολομόναχος αντί να πλασσάρει προς το τέρμα του έφυγε στο πλάγιο.

Όταν χάνεις πολλές ευκαιρίες κάποια στιγμή η μπάλα τιμωρεί έτσι και ο Πάοκ στο 41 τιμωρήθηκε σε μία επίθεση από κόρνερ η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Βιτόρ με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα και ο Ντέβιτς έβαλε μπροστά την Μέταλιστ όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο οι δυο ομάδες μπήκαν με τις ίδιες ενδεκάδες και με την Μέταλιστ πιο απελευθερωμένη ήταν αυτή που απείλησε πρώτη χωρίς αποτέλεσμα. Ο Πάοκ Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες. Η Μέταλιστ απείλησε πρώτη στο δεύτερο μέρος. Ο Πάοκ πίσω στο σκορ ανοιγόταν όσο περνούσε η ώρα και σε μια από αυτές στο 70 το πλήρωσε, όταν η Μέταλιστ βγήκε στην επίθεση πρόλαβε τον Χακόμπο και αν και από πλάγια ο Ντέβιτς έγραψε το 2-0. Ο Σαλπιγγίδης στο 88 βρέθηκε απέναντι από τον Ντισλένκοβιτς όμως ο πορτιέρο είπε το όχι. Στις καθυστερήσεις η Μέταλιστ βρέθηκε κοντά στο 0-3 όμως το πλασέ του Κριστάλντο κατέληξε στο δοκάρι.

Μετά το παιχνίδι στις δηλώσεις του ο Στέφενς δήλωσε πως τα πράγματα είναι πλέον πολύ δύσκολα για τον Πάοκ να περάσει στον επόμενο γύρο όταν βρίσκεται με 2-0 σκορ πίσω.

Ο Πάοκ δύσκολα θα κάνει την ανατροπή στην Ουκρανία, οι Ουκρανοί πήραν αυτό που ήθελαν. Πιστεύω πως η πρόκριση έχει κριθεί και η Μέταλιστ θα κοιτάξει να "προστατεύσει" αυτό το σκορ. Θα πάμε με το Under 2.5 που είναι πολύ καλό.