Κατηγορία: Soccer - Greece Greece Football League
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.53
Αποτέλεσμα: 3-3
Κέρδος: -5 (Lost)

Η Καλλιθέα γνώρισε την ήττα στην έδρα του Εθνικού Γαζώρου με 2-0. Αν και οι δυο ομάδες ξεκίνησαν καλά στο παιχνίδι με τον Εθνικό να κάνει την πρώτη ευκαιρία και να απαντάει η Καλλιθέα. Η 2η ευκαιρία στο πρώτο μέρος ήρθε στο 17 από τον Εθνικό όταν Γκόκα χωρίς αποτέλεσμα και την Καλλιθέα να απαντάει στο 45 ύστερα από σουτ του Ντα Σίλβα χωρίς αποτέλεσμα. Στην επανάληψη ο Εθνικός στο 61ο λεπτό προηγήθηκε ο Ναλμπάντης έκανε τη σέντρα και ο Γκόγκας με πλασέ άνοιξε το σκορ. Πριν καλά καλά καταλάβουν τι έγινε στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι ήρθε και το δεύτερο γκολ του Γαζώρου στο 67'. Ο Κοσμίδης σέντραρε για το κεφάλι του Αλεξάντροβιτς και ο δεύτερος διαμόρφωσε το 2-0. Η Καλλιθέα δεν κατάφερε να αντιδράσει με αποτέλεσμα το 2-0 να μείνει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Για το παιχνίδι με την Παναχαϊκή δεν αντιμετωπίζουν κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα.

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι με την Παναχαϊκή και την Λάρισα με σκορ 1-1. Από ένα ημίχρονο είχαν Παναχαϊκή και Λάρισα, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν αρκετά καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που πίεσαν στο δεύτερο. Μια φάση του Νεμπεγλέρα στο 4ο λεπτό που δεν κατάφερε με εξουδετερωμένο τερματοφύλακα και στο 28ο λεπτό η κεφαλιά του Τσιμπάμπα πέρασε άουτ.

Στην επανάληψη έγινε ο χαμός με την Λάρισα να προηγηθεί με τέρμα του Τσιμπάμπα και τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα γιατί φαίνεται να είναι οφσαϊντ ο παίκτης όμως στο 66 η Παναχαϊκή κατάφερε να σκοράρει και στο 86 θα μπορούσε να κάνει την ανατροπή όμως κόπηκε η επίθεση για οφσαϊντ.

Κλασσικά μετά το παιχνίδι έντονα τα παράπονα και πολλές δηλώσεις του Κούγια για διαιτησίες και Μαρινάκη.

Στα αγωνιστικά μόλις 17 παίκτες συμπλήρωσε η Παναχαϊκή για το παιχνίδι και είναι οι: Πίτκας, Ανδρούτσος, Βοσκόπουλος, Καραμανλής, Σαλαμαστράκης, Χούσα, Σπίνουλας, Κωνσταντινίδης, Κοιλιάρας, Ντιόγκο, Φατιόν, Βασιλαντωνόπουλος, Ντίνας, Γκούρτας, Μαπούκου, Κοκκίνης και Σεϊτάι.

Σαν παιχνίδι ανάκαμψης βλέπουν το  παιχνίδι οι δυο ομάδες. Η Παναχαϊκή έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα εκτός έδρας ενώ η Καλλιθέα σκοράρει μεν αλλά δυσκολεύεται να πάρει νίκη. Στα 7 παιχνίδια μετράει 4 Over και 3 Under ενώ η Παναχαϊκή έχει 6 Under σε 7 μάτς. Ποντάροντας και στο ότι δύσκολα θα ανοίξει το σκορ η Παναχαϊκή θα πάμε με το Under 2.5