1. HNL

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1OsijekWDWWW161042251296211567421106+1334
2RijekaWLWWL16103336247412141096212214+1233
3Dinamo ZagrebWDLWD15942341384311777511176+2131
4Hajduk SplitWWWLD169342716851212484221512+1130
5GoricaWDWLD177462223823312149513109-125
6Locomotiva ZagrebLDWLL176472523842214892251115+222
7SibenikLWLDD175392428941416128125816-418
8Istra 1961LLLWD164392036730415179135519-1615
9Slaven KoprivnicaLWLWD173410152791269178224610-1213
10Hrvatski DragovoljacLLLDL171412144090367168116724-267
  Calificări la Liga Campionilor UEFA
  Calificări UEFA Conference League
  retrogradare

2. HNL

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Dubrava ZagrebWWWWL1474321119621175512246+1025
2VarazdinDWWWD14662241653201379342119+824
3Orijent 1919WWWLL13724221974121312631297+323
4Croația ZmijavciLLWWW14725192164119483141017-223
5RudesDWLLW14644221365101538134710+922
6DugopoljeDWLLW146351614842276621398+221
7JarunDLLWL14554222062221311833299+220
8Bijelo BrdoLLLLW14626141874121010721448-420
9Inter ZaprešićDWWWD145361317832378621369-418
10CibaliaWWLLD14536171995311595005210-218
11Osijek IIDDLWD144551215723278722357-317
12SesveteDLWLW145271415831499621356-117
13KustosijaWDLWW143651514824265612399+115
14Dinamo Zagreb IIDWLLW1336413175320638044714-415
15SolinLLLWL1434717256312958035820-813
16AbațieLLLLL1425712196132668125613-711
  Promovare
  retrogradare

3. HNL: Centru

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ZagorecWWWWW1713314316990027684311610+2742
2Dugo SeloWDDLW171052311295311968521126+1935
3Guy CatLWLLL17926261886111749315914+829
4TrnjeDWLWW17854252096211811823379+529
5LuckoDWLWD1684432146411153104331711+1828
6NK VrbovecWLDWW1783627279612171082241017+027
7NK Maksimir ZagrebWWWLD178272523851219109315613+226
8HaskDLWLW1767419159342998332106+425
9Karlovac 1919DDWDW1666427129630256703426+1524
10NK Vrapce ZagrebLWWLL16736281997112477025412+924
11BistreiLLWLL1764727299423111282241617-222
12KurilovecLLDWD17566232094321558134815+321
13Tekstilac RavniceDLDWD17494131773228610172511-421
14TresnjevkaWDWLW1644825327232151392161019-716
15NK LukavecDLLLD1743101735832371191171024-1815
16SegestaLWLWL1733111746933311118008635-2912
17Mladost PetrinjaWLDLD1725101241823310149027227-2911
18PonikveDLDLL171412113291445128008620-217
  Promovarea promoției
  Posibilă reluare a jocului
  Posibila reluare
  retrogradare

3. HNL: Est

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1VukovarDWWWW171331421086202349711196+3242
2NK BelisceWWWWW171322521387103269612207+3941
3Zrinski JurjevacDWWWW171232321398102048422129+1939
4NK Croația DakovoWDWWL179353020870120592341015+1030
5Slavonija PozegaDWWWW178632719944113108422149+830
6NK Marsonia Slavonski BrodWDLWL1683522129711184712448+1027
7BedemLWDLW178362225961215108224715-327
8Omladinac Gornja VrbaWLWDD177282630851213992161321-423
9Sloga NGWDWLW177192631961220108107621-522
10Granicar ZupanjaWLLLL16637212485031698134515-321
11KutjevoDLLWL176382832951319158125917-421
12DardaLDDLL17539253184131899126722-618
13Vuteks-SlogaLLLDW17521028349324161582061219-617
14Oriolik OriovacLLWDL1752102034841314109117624-1417
15CepinWDLLD173771831924312138134618-1316
16NK Slavija PleternicaLDLLL174211244573131314101181131-2114
17NK NASK NasiceLDLDL172691934925214118017523-1512
18Slavonac BukovljeLDLLL1732121640821511139117527-2411
  Promovarea promoției
  Posibilă reluare a jocului
  Posibila reluare
  retrogradare

3. HNL: Vest

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CrikvenicaWWLWW13111132776101526501175+2534
2NK Adriatic PorecWWLDW12921301076102025311108+2029
3NK Grobnican CavleWWDWW13913361075022146411156+2628
4NovigradLWDLW1263317106510134612346+721
5PazinkaDWWWW136341413631276732277+121
6UljanikLWLDW1361620167502157611459+419
7KrkWLLDL12525171963121286213511-217
8NK Rudar LabinLWLLL13508152173048106204711-615
9bucșeLWDLL134271118612349730479-714
10NehajWLDDL123451116724197510429-513
11CresDLDWD133461526732210106024516-1113
12PomoracLDLLD1333715344211969126628-1912
13Naprijed HreljinWDLWW13319122772058166114411-1510
14VinodolLLDLL1313982650141108125716-186
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

3. HNL: Nord

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1PoletWWWWW14110343977002927403147+3433
2NK KrizevciWLWWW1410133113760117274121411+1831
3MedimurjeWLWWW14923261474211467502128+1229
4Mladost ZdraloviLWDWL14842251073221177520143+1528
5NK BjelovarWWLLW148243418750222873221210+1626
6PapukLLWWD1464431287421181072231318+322
7Podravina LudbregWWLLD144462029723214157214614-916
8Varteks VarazdinLLDLL1443710237124387313715-1315
9Podravac VirjeLLWWD143381830730412117034619-1212
10NK KoprivnicaLLLLD142481628714211137106515-1210
11Rudar Mursko SredisceWWLLL142481942711591571331027-2310
12NK ViroviticaWLLLL14111283770075197115318-294
  Grupul de promovare
  Runda de retrogradare

3. HNL: Sud

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1NK Adriatic Luka PloceDWWDD171142421298013158341117+3037
2Vrăjitor croatWWLLD1710252616861112494141412+1032
3NK Neretva MetkovicWWDWL179353121860217793331414+1030
4Sloga MravinceDLDLD1778226158530187925288+1129
5DespicăLDWWW178453121943215984131612+1028
6Primorac Biograd na MoruWWDWL178363223971122781251016+927
7NK HrvaceLWWLD17764231996211698143710+427
8NK Neretvanac OpuzenDLDWW177552619844014693151213+726
9UskokDWWLW17755202596211598134516-526
10HNK ZadarDWDWD176652818952217481431114+1024
11JunakDLDWW17638232784311589207819-421
12NK GOSK DubrovnikLDDLL175571920942313108134610-120
13HNK Zmaj MakarskaWLWDD17557162183411189216513-520
14VodiceWLDWL17557244085301779027733-1620
15NK ZagoraDLLLL175392127951317108026417-618
16Kamen IvanbegovinaLLLLD17341012309234888116422-1813
17OSK OtokLWLLD1726926428233162090361022-1612
18Urania Baska VodaDLWLW17231293982337169009223-309
  Promovarea promoției
  Posibilă reluare a jocului
  Posibila reluare
  retrogradare