K League Classic: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Jeonbuk MotorsWDDLW33198662311610333419179532812+ 3165
2 Jeju UnitedLDDWW33178856311710343418167542213+ 2559
3 UlsanDDWWL331611639361710522314166641622+359
4 Suwon BluewingsDDDLD33141185436176562619168622817+ 1853
5 SeulWWDWL33141184834166731913178452921+ 1453
6 GangwonWDDLD331210115356165652221177463135-346
7 Pohang SteelersDDDWL33117154754177463029164391725-740
8 DaeguWDDLD33812134349165652324173682025-636
9 Jeonnam DragonsLLLDD33891648591664630281725101831-1133
10 Sangju SangmuLDDWW3389163657162591526176472131-2133
11 Incheon UnitedLDDDW33615122846173861423163761423-1833
12 GwangjuDDDLL334111828531745815231606101330-2523
Campionatul Rundei
Runda de retrogradare

K Liga 1: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Jeonbuk MotorsLWWW430152220030210122+39
2 UlsanDDWW422094211051211043+58
3 SeongnamWDDW422041101000321041+38
4 Pohang SteelersWLDW421184210132211052+47
5 GangwonWDLW421154321052100102+17
6 Sangju SangmuDWWL421145220030201115-17
7 SeulLWWL420245210111210134-16
8 Suwon BluewingsDWLL411234210133201101-14
9 DaeguDLDD403124202022201102-23
10 Busan I'ParkDDLL402225201112201113-32
11 Incheon UnitedLLDD402215201114201101-42
12 GwangjuDLLL401315201113200202-41
Campionatul Rundei
Runda de retrogradare

K League Classic: Runda de campionat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Jeonbuk MotorsLWWWD3822977335311153220061+ 3875
2 Jeju UnitedLDLWW38199106037211010310236+ 2366
3 Suwon BluewingsWDWDW38171386341220041312054+ 2264
4 UlsanWLLLL381711104245200213310226-362
5 SeulWLWDD38161395642321084201104+ 1461
6 GangwonLWLLL381310155965310256200213-649
Liga Campionilor AFC

K Liga 1: Runda de campionat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P

K League Classic: Runda de reluare

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Pohang SteelersWWLWW381571664602101623300114+452
2 DaeguWWWDD381114135052321030211043-247
3 Incheon UnitedWDDDL38718133253211020302127-2139
4 Jeonnam DragonsLDDLL38811195369301259201101-1635
5 Sangju SangmuLLDLD38811194166302156200203-2535
6 GwangjuLLDWW38612203361210114311144-2830
Redarea jocului
retrogradare

K Liga 1: Runda de reluare

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P

Liga Națională: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Orașul GangneungDWWWL1694318117421859522106+731
2 Gyeongju HNPDDDWW1676329196312107104511912+ 1027
3 Ulsan delfiniiWWLDL1683523191032510126510137+427
4 Orașul GimhaeDDDWW1657423207142101094321310+322
5 Orașul ChangwonWLLLW1664617198323998323810-222
6 Daejeon KorailDWDLW1648423239162111273221211+020
7 Transportul din BusanDDWDL16466161983411198125510-318
8 Orașul CheonanLDDLD16466142282337128233710-818
9 Mokpo CityLLDLD1645713169333667124710-317
10 Yongin CityDLDWL16259192782061318805369-811
Seria finală
Final Play-off

K Liga 2: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Bucheon 1995WLWWW540173210122330051+412
2 Daejeon CetățeanDWWDW5320107211032321075+311
3 SuwonLWWWL5302125310255220070+79
4 Jeju UnitedWWLLD521266201134320132+07
5 Jeonnam DragonsDDDWD514032312032202000+17
6 GyeongnamDLWDD513189202022311167-16
7 Seul E.WLDDD513145302124211021-16
8 AnyangDWLLL511367200224311143-14
9 Ansan GreenersLLLLW510427300316210111-53
10 Asan MugunghwaLDLDL5023310300307202033-72
Promovare
Promovarea promoției

K League Challenge: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 GyeongnamWWWWL36247569361815213613189543323+ 3379
2 Busan I'ParkDWWLD361911652301888229171811342313+ 2268
3 Asan MugunghwaDLWWW36159124437189452416186572021+754
4 SeongnamLDWDD36131493830186661616187832214+853
5 Bucheon 1995DLWDD36157145046188462621187382425+452
6 SuwonWWLDL361112134248187472424184861824-645
7 AnyangLLLDD36109174058187292326183781732-1839
8 Seul E.DDLLD3671415425518411327241833121531-1335
9 Ansan GreenersDDLDW367121736541847720271835101627-1833
10 Daejeon CetățeanDDLDD366111941601855820251816112135-1929
Promovare
Promovarea promoției