Allsvenskan

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1DjurgårdenWWW330061110010220051+59
2Malmö FFDWW321064211043110021+27
3SiriusWWD321042110010211032+27
4KalmarWWD321020211010110010+27
5AIKWLW320142220040100102+26
6ElfsborgWWL320143210112110031+16
7Ostersunds FKDWD312061110050202011+55
8IFK GöteborgLWD311143210143101000+14
9NorrköpingWLD31113321103210010104
10HammarbyLWL310245110020200225-13
11HalmstadLLW310223110010200213-13
12DegerforsWLL310235100101210134-23
13MjällbyLLD301203101000200203-31
14VarbergLLD301226200226101000-41
15ÖrebroLLD301206101000200206-61
16HackenLLL300325200224100101-30
  Promovare - Liga Campionilor (Calificare)
  Promovare - Europa Conference League (calificare)
  Allsvenskan (retrogradare)
  retrogradare

Superettan

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1OsterWDW321042211032110010+27
2GAISDWW321020110010211010+27
3LandskronaDDDW413053211031202022+26
4VarnamoWWL32013322003110010206
5HelsingborgDWD312063110041202022+35
6AFC EskilstunaDWD312030211030101000+35
7TrelleborgDDW312054211032101022+15
8Jönköpings SödraDLW311153211051100102+24
9GIF SundsvallWLD311154211042100112+14
10Vasteras SKWLD31112221102110010104
11NorrbyDLWL411245211031200214-14
12FalkenbergLWL310223100101210122-13
13AkropolisDLD302125101011201114-32
14BrageLLD301213100101201112-21
15OrgryteDLL301226100101201125-41
16VasalundLDL301249101022200227-51
  Promoție - Allsvenskan
  Promoție - Allsvenskan (Promoție)
  Superettan (retrogradare)
  retrogradare

Divizia 1: Norra

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1AkropolisWWWWW302361772815113140131512303715+4975
2UmeaWLWLD30175852351511223317156361918+1756
3Linkoping CityWLWWW30158761311510233813155642318+3053
4Carlstad UnitedWWDWW3015875643159423022156452621+1353
5KarlstadWLLWL3015695335158252516157442819+1851
6VasalundWWLLW30121086449156632918156453531+1546
7SandvikenLLLLD30127115247157352720155462527+543
8NykopingLWWWD30108124554157532822153391732-938
9SylviaLWDLL301151448651583431231532101742-1738
10KarlslundLLLLD30811114555155732321153482234-1035
11GefleWWLLW30104163348155281825155281523-1534
12Echipa ThorenLLWWD3097143855156452723153391132-1734
13SollentunaLWLWL3089133742154382122154651620-533
14BodenWWWWD3087154260153572224155282036-1831
15RynningeLLLLL30741946781562728331512121845-3225
16ÎnainteLLWLL30552036601542923301513111330-2420
  Promovare
  Promovarea promoției
  Redarea jocului
  retrogradare

Ettan: Norra

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1DalkurdWWWD4310116211064220052+510
2SandvikenWWDW431050211010220040+510
3Orebro sirianWWWL430163210113220050+39
4BrommapojkarnaDWDW422040220040202000+48
5IFK LuleaDLWW421165210133211032+17
6UmeaWLDW421144220020201124+07
7DACĂ KarlstadLWWL420286210153210133+26
8HaningeLWLW420246220030200216-26
9SylviaLWWL420246210112210134-26
10TabyDLDW4121106202033210173+45
11SollentunaDLDW412142202011210131+25
12HudiksvallWLLL410325210122200203-33
13AssyriskaWLLL41037132002310210143-63
14PiteaLDLD402259201125201134-42
15GefleLLDL401336200224201112-31
16Hammarby TalangLDLL401339200216201123-61
  Promovare
  Promovarea promoției
  Redarea jocului
  retrogradare

Divizia 1: Södra

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1OsterWWDWD5320122220080312042+1011
2LandskronaLWWWD531174220041311133+310
3MjällbyDWWDD523064211032312032+29
4UtsiktenDDWDD514076202044312032+17
5KristianstadWLDW421133211021210112+07
6Oskarshamns AIKWLDDD513157312043201114-26
7NorrbyLWDD412165211031201134+15
8HusqvarnaWDLD412166210122202044+05
9OddevoldLLWDD512289201123311166-15
10TvååkerWDLLD5122811311164201127-35
11TrollhattanDWLDL512247301204211043-35
12HöllvikenDLDDD504156303044201112-14
13Prespa BirlikLLWD411245201123210122-14
14Qviding FIFLLLLD501428301225200203-61
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia 1: Södra

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1LjungskileWWWDD30206463251511313912159332413+3866
2LandskronaWWWDD3016104471915942195157622814+2858
3UtsiktenWDWDL30149749361510503110154471826+1351
4Skovde AIKWWLLD3014794433159242915155551518+1149
5TrollhattanWLDDL30137104038157262320156541718+246
6TvååkerWDDWW30111184137153751722158432415+444
7VarnamoWDLLW30111094545154832519157262026+043
8LundDLDWL30117124545156362119155462426+040
9EskilsminneLWLWW30107133941158252416152581525-237
10LindomeLDDWL30107133336156452317154381019-337
11Assyriska TurabdinLLWDW30107133341154651416156181925-837
12TornsLDLDW3099123541154652120155371421-636
13Oskarshamns AIKLDWLW3089134456156182825152851631-1233
14AtvidabergDWDWD3087153551153481523155372028-1631
15KristianstadLLDLL3084182963155191528153391435-3428
16OddevoldLLLLL30651930451533918231532101222-1523
  Promovare
  Promovarea promoției
  Redarea jocului
  retrogradare

Ettan: Södra

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Vanersborgs IFLWWW4301103210122220081+79
2LindomeWLWW430175220052210123+29
3Oskarshamns AIKDWLW421184220072201112+47
4UtsiktenDWWL421185211042210143+37
5TrollhattanDWWL421164311144110020+27
6TornsWLWD421167110020311147-17
7LjungskileWLWL420253220051200202+26
8Skovde AIKLWLW420234220020200214-16
9TvååkerWDLD412144202033210111+05
10Qviding FIFDDWL412133211010201123+05
11IFK MalmoDWLD412134211031201103-15
12Assyriska TurabdinDLDW412146210124202022-25
13LundDDLD403146202022201124-23
14AtvidabergDDLD403135201113202022-23
15OsterlenLLDD402213201101201112-22
16Linkoping CityLLLL4004312200217200225-90
  Promovare
  Promovarea promoției
  Redarea jocului
  retrogradare