Primera División

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Atletico MadridWWWWW16132131698102127511104+2541
2Real MadridDWDWW18114330158602155105411510+1537
3BarcelonaWWWDW1810443717953121109513167+2034
4SeviliaWLWDW1810352316851212710523119+733
5VillarrealWWLDW188822617954014793421210+932
6Real SociedadLDWLL198652916934212710523179+1330
7GranadaWLLWL1883721291062216138215516-827
8Real BetisWWDLW19829243294231212104061220-826
9CadizDWDDL196671724102449139423811-724
10GetafeWWLLD18657161810424988233710-223
11Celta de VigoLLLWD1965823309504141610154914-723
12LevantDWLWD18576252684311410101451116-122
13Athletic ClubLWLDW18639212295041389135814-121
14ValenciaWDLLD1847724259243141392341012-119
15EibarLWDLL18477151891444893331110-319
16Real ValladolidDLWDL1947818271024411169234711-919
17Deportivo AlavésLLLDW194691725102448119225914-818
18ElcheDLLDD17386162391538138233810-717
19OsasunaLDDDD18369152792348139135714-1215
20HuescaLLLLD191991429914451010055919-1512
  Promovarea - Liga Campionilor (etapa de grup)
  Promoție - Liga Europa (etapa de grup)
  Promovare - Europa Conference League (calificare)
  Reclamație - LaLiga2

Segunda Division: Sezonul regulat

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1EspanyolWLWWW21143432101191119410523136+2245
2MallorcaLDLWW21126328101162318710640103+1842
3AlmeríaWLWWW20132528151062215610703139+1341
4Rayo VallecanoWWWDW21114624151081117511335710+937
5Sporting GijonWDDWL2110652115117401561032569+636
6LeganésDDLDW20104619141080212410244710+534
7PonferradinaDLWLD21948222511533131210415913-331
8GironaDDLDW218671617104337511434912-130
9Las PalmasWWLDD21786222510622151111164714-329
10LugoDDLWD2177719191053295112451014+028
11MalagaDDDLL21777202710253811115241216-728
12Real OviedoDDLWW2169625221135316131034399+327
13MirandésLLLWD2176818181135388104151010+027
14FuenlabradaLDWLL2169622231026277114341516-127
15UD LogroñésLWDLL218310182610514111111326715-827
16TenerifeWWWLD2175919201153312610226714-126
17Real ZaragozaWDWLL215511172111443121010118511-420
18SabadellDDDWD215511192611236101410325912-720
19FC CartagenaLDLLW2155112331103251313112361018-820
20AlcorcónLWDDL2054111221104067131014558-919
21CastellónLLDWL2154121828104069911146919-1019
22AlbaceteDWLLD20361112261024491210127314-1415
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Segunda B: Grupul 1

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BurgosWDWDW9522115540182412133+617
2Cultural LeonesaWWDDD9441148422052522196+616
3LangreoDDWLD1044213106240108420232+316
4Real Valladolid IIWLDWD8422128421154421174+414
5LoialitateLDDWD1035277422020613257+014
6NumanciaLWLDD933376431073502303+112
7Real Oviedo IIDLLWD10334914411225622279-512
8CovadongaWLLWW93061215530286400449-39
9Marino de LuancoWLDLW102268155212455014410-78
10Sporting Gijon IIDLLDD8134712512268301214-56
  Grupul de promovare
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 2

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CalahorraWDDWD1054173632153422020+419
2SD LogroñésWDWDD94501235410101404022+917
3EbroLLWLW10433812422053621339-415
4MutilveraWLDWD94231594121445302115+614
5TarazonaLLWDW942388531141411247+014
6Osasuna IIWDLWD93331011522165411246-112
7TudelanoDDDLL9252109412155513154+111
8IzarraLWLDL10226916622277400429-78
9HaroLWDLL913578410354503224-16
10EjeaWLDLL8134310302114511326-76
11BarakaldoDLLWL101278224112586015314-145
  Grupul de promovare
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 3

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1IbizaWWDDW10820151550080532071+1426
2HerculesDWWDL1054193642082412111+619
3Villarreal IIWLWDD10442127532092512235+516
4AlcoyanoDWWWD1044266421132623134+016
5OrihuelaLDWLW833245422031411214-112
6Valencia IILLDWD101541315612389403156-28
7Peña DeportivaLDDLL1015426513111502315-48
8La NuciaLDDDD9153510403123512237-58
9AtzenetaWDLDL101451015504156510459-57
10Levante IILLLWL9126412410334502318-85
11PratDLWLL1124559722335402224-410
  Grupul de promovare
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 4

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1UCAM MurciaLWLWW10622138540185522153+520
2Linares DeportivoDWDWW105321474220416312106+718
3CordovaWDWWL10532126421162632164+618
4Real MurciaWDWLW105231410521275531175+417
5Real Betis IIWDDWD1036197633072403125+215
6Granada IILLWDD103431110513154521266+113
7Sevilla IIWLWLD1033415184112666222912-312
8El EjidoLDLLD1023510145212645023410-49
9YeclanoDWLLL101458156123710402215-77
10Lorca DeportivaLLLDL100466176033611401306-114
  Grupul de promovare
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 5

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CD BadajozWWLWW108112156600163421152+1625
2VillanovenseDLWLW1043395532062511333+415
3Merida ADWWDDW943285421131522154+315
4TalaveraLWWLL1042413145113375311107-114
5Extremadura UDWDDLD9342108513165421143+213
6Don BenitoWLWDD9333810531163402227-212
7VillarrubiaDLLWW103341116521268512258-512
8MelillaLDLLD932489421152511337-111
9SocuélamosLLWLW102269174112766114211-88
10VillarrobledoLWLLL81167154112454004310-84
  Grupul de promovare
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 1

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ArenteiroWDWWW116501865230736420113+1223
2ArosaDDWWW11722135631265541070+823
3BarcoWWDDL1363418167322107631289+221
4AlondrasLWDLW135621687421103614165+821
5ChocoWLDLD134631513624085722378+218
6Ourense CFWLWWW125162319530211672141213+416
7AtiosDWDDD1337314156240107713348-116
8Rápido BouzasDWWDL134361417731389612368-315
9RibadumiaLLLDW134361524622210137214511-915
10estradenseDLLWL13355202462317571241319-414
11UD OurenseLWDDL1234514197313810503269-513
12PontellasDLWLL131397217115613602418-146
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 2

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1San MartinLWWLD1071221106501145421175+1122
2L'EntreguWWWLW10703137430152640285+621
3TuillaWWDWL10523107420243632164+317
4LlanesWDLDD9432117522175421142+415
5Real TitanicoLWWLD104241114421155621369-314
6CondalWLWDD10343912412144622258-313
7UrracaDLDDW10334710612336421144-312
8SieroLWLLL931598511354420244+110
9ValdesotoDLLLW10217412510426511326-87
10ColungaLLLDW10217311611427410314-87
11Stadionul AvilesLLLLL12021042360152106015213-192
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 3

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CayonDWWWW11101028855001346510154+2031
2Racing Santander IIWWWDW10721251254101455311117+1323
3SamanoWWLLW106131511540192521269+419
4Textile EscudoLWWLD105231511430182622279+417
5Siete VillasDWWWD105231310531184521256+317
6Atlético AlbericiaDLLLL11317181852038661141012+010
7Rinconeda PolancoDLWDW1124511227133917411225-1110
8BezanaWLLDL10235915511379512226-69
9RevillaWLLLD1022610175023410520367-78
10Ribamontan din MarLLLLL102269206024294202711-118
11BarquerenoLDWLL91268174013475113410-95
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 4

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Pasaia KEDWWWW12741135633062641173+825
2UrdulizDDWWD12561158624096632162+721
3Aurrera de VitoriaWDWDL12453104613253632151+617
4San IgnacioLWWDL114521212622257523075+017
5DurangoDLLWD123631211621356615075+115
6AnaitasunaDWLDD1236312146042610632164-215
7SodupeLLLWD113441414621356513198+013
8BasconiaWDDDL122731010613277614133+013
9SanturtziWDLLW1234514176222666123811-313
10AriznabarraLDLLD11245813501428623165-510
11Lagun OnakLLWDD111377195032376105412-126
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 5

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Cerdanyola del VallesWDLDW116411895401105624084+922
2Sant AndreuLWWLD106221310531175531165+320
3Girona IILDWWD115421666222635320103+1019
4Vilassar MarWWWWW1153314125212446321108+218
5PeraladaLLLDL114341212613288530244+015
6FigueresWDWDW1043310155122513531152-515
7GranollersLLWWL93331395122354211104+412
8iarbăLLWLW1040613215203485203913-812
9HortaDLLDL11245812510469614123-410
10BanyolesDLWDL11227610612336510434-48
11SantsWWLLD112277145122446105310-78
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 6

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1EldenseWLDWD96211774220735401104+1020
2Elche IIWWWDW8611178440082421196+919
3IntercityWDDWW7331115321050412165+612
4Jove EspanolWWLLL74031110430153310267+112
5Hercules IILWLLW933399512257421142+012
6VillajoyosaDWWDL8233810411256412134-29
7CrevillenteLWDLL822411145122910310224-38
8BeniganimWLWLL7223611401318321053-58
9Xàtiva OlympicLWLWL7214813300338421155-57
10NoveldaLLLLL8017314300315501429-111
11OțelDDLLL9144614401319513155-87
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 7

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Leganes IIDDWWW8620125431073431052+720
2Alcorcon IIDDWWL9531165431090522175+1118
3ParlaWWWLW952298541051411247+117
4MóstolesDWDWW8440102422041422061+816
5CarabanchelDWDLD9351106523073412133+414
6El AlamoLLDLW93151113521277410346-210
7Pinto AthleticLWWWL93158154202445113411-710
8Real AranjuezLWLLW8224913321094501409-48
9Villaverde-BoetticherLLWWD821569411223410346-37
10Trival ValderasDLDLD8044411401328403123-74
11Mostoles CFDLLLL7016210401316300314-81
12Santa AnaDWLDL101275215014215511336-165
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 8

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Gimnástica SegovianaWWWWW10100031255001925500120+2930
2Real ÁvilaDWWLW117221576510102521255+823
3Numancia IIWWWDD11533161741124774211210-118
4Burgos PromesasDWLDD12363119632172604247+215
5ArandinaLWWDW11434181952218762131012-115
6AlmazánDDDWW1143415166321117511349-115
7FermaLLWLL114071217630388510449-512
8Real BurgosDLWLL11335714622255511329-712
9Mirandes IILLDDW1125412145221726033512-211
10Colegii DiocesanosLDWLW103257145203612512212-711
11BupolsaDDLWL1224610176132476114610-710
12Cultural CebrereñaWLLDL11236715612347511338-89
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 9

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1AntequeraWWDWD95402054310112523093+1519
2VélezWWDWW95311210422063531167+218
3Malaga IILDWLW105231994400130612369+1017
4Juventud TorremolinosWLWDW104331312521267522175+115
5El PaloWLDWL104331012641173402239-215
6MotrilLLLLL103251416521287511369-211
7AlhaurinoLWWDL102441416411268613288-210
8AlhaurínWDLDW9243812514054410338-410
9EsteponaLWLLW92259165023511420245-78
10Melilla CDWLLLD10136617612358401319-116
11Real JaénLWWDL92251013521277401336-38
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 10

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1LucenaLWWDD117221875410113631274+1123
2San Roque de LepeDLWWW10622128532052530276+420
3Puente GenilWLWWD106131511521276540185+419
4utreraWDLLW105231410431082621368+417
5Sevilla IIIWLDDL11434910741275402225-115
6Córdoba IIWWDLD1135313117322118403123+214
7PozoblancoWLWDW1135389522154613235-114
8GerenaLDDDW113531012412123723289-214
9CastillejaLLWLW1141614146204510521294+013
10Coria CFLWLLL101365165014210512236-116
11La PalmaLLLDL100374145032245005210-103
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 11

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Platges CalviaDWWWD11830144532084651060+1027
2Mallorca IIDWWWD116322276420153521274+1521
3FormenteraWWDLW1061323126411145420297+1119
4SantanyiWLDWW11614126640283521243+619
5PE Sant JordiLDDWD105321311541084512257+218
6LlosetenseLDLWW11416914520347621357-513
7Santa Catalina AtleticoLWLLD103256135302535023110-711
8San RafaelDLDWD924377421142503235+010
9AlcúdiaWLDWD1023510215131345104717-119
10BinissalemLDDLL10055813503224502369-55
11EsporlesLDLLL11047102650238166024210-164
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 12

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Atletico PasoWWWDD743083422042321041+515
2Atletico TacoronteLWDLW741295320121421174+413
3Atletico VictoriaLWWDL741286321051420235+213
4TeniscaWLWWD7322127431092301235+511
5MensajeroLLWDW732288421166311122+011
6BuzanadaWLLWD731379310235421144-210
7Tenerife IILWLLD621379320153301226-27
8GuimarLDLWW621357321031300326-27
9Santa UrsulaWLDDL612358311144301214-35
10VeraWDDLL6123611311133301238-55
11IbarraLLLWL610546310243300303-23
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 13

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing MurciaDWWWW9621124431092531132+820
2Cartagena FCWWDDD954023553201324220103+1819
3Mar MenorDLDLW10532128530276523052+418
4Pinatar ArenaWDDDL10451159523064522195+617
5Huercal OveraLWDLW1143410125320726114310-215
6Cartagena FCWWWDD10343181851228135221105+013
7MulenoLWLWW93241210411233521297+211
8Mazarron FCLLLWD112541112613265512257-111
9Deportiva MineraWDLLD112541114622287503237-311
10PAC Ciudad de MurciaDWLDL10244811512235512256-310
11LorcaLLLLL1001953450143155005219-291
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 14

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1DiocesanoLWWWD119112366501143541093+1728
2CacereñoWWWWW129122276501135641192+1528
3SherryWDWLL127231410650192622258+423
4MiajadasLWWLW116231512522167640295+320
5OlivenzaDWWDW113531513614165521298+214
6AzuagaDWLLD103431411530284504167+313
7RCP ValverdenoWLLLD11335813621367512226-512
8TrujilloDLWWD112451313513186611457+010
9ArroyoLLDWL103166165302665014010-1010
10LlerenenseLDDLD121566196042396114310-138
11Fuente CantosLLLLL1110107235005196105614-163
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 15

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Peña SportWWWWD10730144431051642093+1024
2ArdoiLWWLW116321675230105640262+921
3CirboneroWWWDD1155118106411114514076+820
4CortesDLWLW114431411532093612358+316
5Pena AzagresaWWLLW1142515185401846024714-314
6FontellasWWLDW1142510228422993003113-1214
7CantolaguaWLLDL113441010632184502326+013
8MurchanteDLLWD112541112402236723286-111
9BaztanLLWDL112541114503257622267-311
10LourdesLWLDD11155712603336512246-58
11BidezarraLLLLD11227915621378501427-68
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 16

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing RiojaWWWDW107212145320121540193+1723
2NixaraWWWWL10631211053201045311116+1121
3Calahorra IIWDDWD10550134523051532083+920
4Logroñés IILDDWL10532158532092521266+718
5Râul EbroLWDLL114341212530284613248+015
6YagüeWWDLD1143412136402107503226-115
7CasalarreinaLLWLW940512124103255302107+012
8CalasancioLWLDW103259195212685113311-1011
9TedeonLLWWL10226614511349511325-88
10PradejonLDLLD90457185023310402248-114
11AlberiteLLLLW1011872150145105104211-144
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 17

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BreaWDDWW12831175641192642083+1227
2CuarteDWWWW1162316117421137420234+520
3UteboDWWLD12543108540173714235+219
4CalamochaWDWDL11443128630364514064+416
5EpilaDWWDD123721413605156632197+116
6BorjaWLDLW1243516146123696312105+215
7RobresLDWLD114341313522164621379+015
8BarbastroWLLDL11353139604246531193+414
9SariñenaLWLLL10415181952038125212107-113
10Villanueva CFLLLWW1033411147322107301217-312
11AlmudevarDLDDL1215692360336116123312-148
12SabiñánigoLLLDL1012710222002178125915-125
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 18

# Executiv Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MarchamaloWLWWW10712105540163531142+522
2GuadalajaraWWLWL11623169540181622288+720
3ToledoWWWLW96121655401102421163+1119
4TaranconWLWLL106041410540171520379+418
5VillacañasDWWWW10532106532062521244+418
6IllescasLDWLD113531211623197512234+114
7AzuquecaWDWLL114251214512269630365-214
8ConquenseLLLLW9405912420245520357-312
9TorrijosDLWDL1025314145221745032710+011
10MadridejosLWLDL101278205014613511327-125
11PedronerasLLLLW111194196114275005212-154
  Campionatul Rundei
  Middle Play-off
  Runda de retrogradare