Primera División

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Real MadridDWWWW24158146161284025912741217+ 3053
2 BarcelonaWWWLW24164457291211103912125341817+ 2852
3 GetafeLWWWW2412663622127322110125341512+ 1442
4 Atletico MadridDWLDL2410104251712741156123631011+840
5 SeviliaDLDWL2411763125125521611126241514+640
6 VillarrealWDWWL2411584232126422515125161717+ 1038
7 ValenciaDLWWL2410863534137602111113261423+138
8 Real SociedadWLWLL2311483931116232312125251619+837
9 GranadaWLWLL2410311293112813168122281323-233
10 Athletic ClubLLLDD24710723201263314712174913+331
11 OsasunaWLLWD2471073132124531917123541215-131
12 Real BetisDLDLW247893237126242217121651020-529
13 LevantLWLLL24921330361162317111330101325-629
14 Deportivo AlavésLWDLW247611253412543159122281025-927
15 Real ValladolidLDWLD24511820271127211813346919-726
16 EibarLDDWL236611223211515141612156816-1024
17 Celta de VigoDWLDD244911213412354912121471222-1321
18 MallorcaWLLLW2463152339136251613110110726-1621
19 LeganésDLWDL244713183613427121811056618-1819
20 EspanyolDWLDW2447132142121471123123361019-2119
Promovarea - Liga Campionilor (etapa de grup)
Promoție - Liga Europa (etapa de grup)
Promoție - Europa League (Calificare)
Reclamație - LaLiga2

Segunda Division: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 CadizLWDWL2815763826148422213147341613+ 1252
2 Real ZaragozaWDDWW2713863826147432011136431815+ 1247
3 AlmeríaLLDLW28121064630137242113155822517+ 1646
4 HuescaWLLWD281441035281411122411143381117+746
5 GironaDWWDL28126103633149322011143381622+342
6 ElcheLDWWD28101083630144641816146441814+640
7 NumanciaDLDLW289118332915753179132651620+438
8 FuenlabradaLDLLD2891182927145631613144551314+238
9 PonferradinaDDWLD2881373531156812010132561521+437
10 AlcorcónWLDWD28813732311443715201441001711+137
11 MirandésDDDDD2781363637145811610133552027-137
12 Rayo VallecanoDDDDD2771553328135621713142931615+536
13 Las PalmasDLLDD2899103233145451918144551315-136
14 Sporting GijonWDLWL289811272914644191414347815-235
15 MalagaWWLDD287138242513472161315366812-134
16 Deportivo La CorunaDWWWW2881010273914554182014356919-1234
17 TenerifeDWWDW2889113435144641616144371819-133
18 AlbaceteDDLLL278613203313346814145271219-1330
19 Real OviedoLDWDD28611113441143831717143381724-729
20 LugoWDLLW28611112639144551623142661016-1329
21 Extremadura UDDLWDL2869132437143471117143561320-1327
22 Racing SantanderLWDLD28315102735142841717141761018-824
Promovare
Promovarea promoției
retrogradare

Segunda B: Grupul 1

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Atlético BalearesDWWWL251744431813121033912534109+ 2555
2 Atletico Madrid IIWLLWL251636492113922308127141913+ 2851
3 IbizaLWDWW251555371613101223812543148+ 2150
4 Peña DeportivaWLWLW2512493840128222314134271526-240
5 CoruxoDLWWW251087292513661188124261117+438
6 Rayo MajadahondaDWDLL2510872724126421511134451213+338
7 InternaţionalDLWDL25988373613742281412246922+135
8 Real Madrid IIDWDWL2581073631137332615121741016+534
9 Racing FerrolWWLLD2596102930134451718125251212-133
10 MelillaLWWDW25898273312552117133461626-633
11 LangreoWWDLW258892530125431510133461020-532
12 Sporting Gijon IIDLLWL259412322713814251012138717+531
13 Marino de LuancoDLDWW259412253112633149133191122-631
14 PontevedraLLDLD2594123037135351615124171422-731
15 Real Oviedo IIWDDDL2587102734134631414124171320-731
16 Las Palmas IILLWDW25941219321263313813319624-1331
17 Las RozasDWLWD2561182927124531513132651414+229
18 Celta de Vigo IILWDLL2575133643125071917132561726-726
19 Getafe IIWLLLD257315193312417812133281121-1424
20 SS ReyesLDLLW2553172248123181221132291027-2618
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Redarea jocului
retrogradare

Segunda B: Grupul 2

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 UD LogroñésWWWDW25167244161384125712831199+ 2855
2 Clubul Athletic IIDWDWW2514565029138323113126241916+ 2147
3 Cultural LeonesaWLLLD251366392212831247135351515+ 1745
4 Real Valladolid IIWLDDW2511954026139402810122551216+ 1442
5 Real Sociedad IILWWLD2512674330128222715134451615+ 1342
6 Osasuna IIDDWWL251168342913931251012237919+539
7 AmorebietaLDLWW259883436135351718124531718-235
8 BurgosWWWDD259792635135351314124441321-934
9 HaroWLWDL2596102630125431412134271218-433
10 GuijueloWWLWW259511272512624177133371018+232
11 CalahorraLDLDL2561362630124531616132831014-431
12 Salamanca UDSLLDWL2594122837125341513134181324-931
13 LeioaDLWDW2578103132125341813132561319-129
14 Deportivo Alaves IIDLWLD25781023271274117713049620-429
15 BarakaldoWWLLL2592143140125161519134181621-929
16 Real UniónDDDLD2561092628133641112123451516-228
17 Unionistas de SalamancaLDLWD2576123339134451721123271618-627
18 Arenas de GetxoDDDLD256811233813346917123451421-1526
19 IzarraLWLWL2567122644125341516131481128-1825
20 TudelanoLLDLD2531111234013274141812147922-1720
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Redarea jocului
retrogradare

Segunda B: Grupul 3

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 SabadellWLLWW251456341913922218125341311+ 1547
2 Villarreal IIWWWWW2513663527137331912126331615+845
3 CastellónDWLWW251285351912831217134541412+ 1644
4 Barcelona IIWLWWL2512853725138412613124441112+ 1244
5 CornellàWDWWD251285332513832157124531818+844
6 Lleida EsportiuDWLDD251096292212741176133551216+739
7 Espanyol IIDLDLD2510963928126512314134451614+ 1139
8 OlotWDWDD259106261712732155132741112+937
9 FC AndorraLLDDD2591062926137421913122641013+337
10 La NuciaLWWDL25889242712660146132291021-332
11 Levante IILWDWL2595112731136341613123271118-432
12 Llagostera-Costa BravaDLLDL2571082428134631214123451214-431
13 EbroDDLWD256127252913562171312165816-430
14 Gimnazic TarragonaDDWDW2561092932124441617132651315-328
15 EjeaLDDLW256811263212633156130581126-626
16 Valencia IIDDDLL2541292530122641415132651115-524
17 HerculesDLWLL2557132735132651719123181016-822
18 BadalonaDLLLD25571315301234571113238819-1522
19 PratDWLDD2549122239121381020133641219-1721
20 OrihuelaLWDLD2549122444132741418122281026-2021
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Redarea jocului
retrogradare

Segunda B: Grupul 4

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 MarbellaWWDWW25131113920138502110125611810+ 1950
2 FC CartagenaWDWLD251474301813751191012723118+ 1249
3 CordovaWWWLD251285322312831189134541414+944
4 YeclanoDLLWL2512763828129212311133551517+ 1043
5 San Fernando CDWWDLL2511773623126241712135531911+ 1340
6 CD BadajozLLLDD251177302012642158135351512+ 1040
7 LinenseLWDDL25997262613652106123451620+036
8 Real MurciaDLDWW258982823136341811122641012+533
9 UCAM MurciaDWWLW25898242712570148133281019-333
10 Sevilla IILWWWD258892830124531513134361317-232
11 Cadiz IIDDLDW25889212412633131013256814-332
12 SanluqueñoLLLDD25799202313535131212264711-330
13 VillarrubiaDDDWD256118282713454191512264912+129
14 Recreativo HuelvaLDLDW2578102830134541615123361215-229
15 Don BenitoWLDDD257810263213445171912345913-629
16 TalaveraDWDDL2568112230124351215132561015-826
17 AlgecirasDLWLL2559112838125431511130581327-1024
18 MéridaDDDDD2531482430131931113122551317-623
19 Granada IIDLWDW255713183513256513123271322-1722
20 VillarrobledoDDLDL2556142039125341420130310619-1921
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Redarea jocului
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 5

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Pobla MafumetDLWDW11821164651080531184+ 1226
2 L'HospitaletWLLWW117223115531117106411145+ 1623
3 Sant AndreuWWWDL1164118115320636321128+722
4 HortaWLDWW11632241664111385221118+821
5 TerrassaLWLWW116231485500102612346+620
6 VilafrancaDWWLD11623138632164530274+520
7 EuropaWWDWW11542291153201766222125+ 1819
8 GranollersLWWDL115331811523095630396+718
9 ManresaWDLDW1152417115221746303107+617
10 BanyolesDWWLD1143413125302726132610+115
11 PeraladaLDWWW1142515156213465212119+014
12 Vilassar MarWWLDD1135316175230946123713-114
13 CastelldefelsWLLDL11425151964021195023410-414
14 Cerdanyola del VallesDLWDL113441113521264613259-213
15 FigueresLWLDW1132613185311866015512-511
16 San CristobalLLLWL11326142063121311501419-611
17 SantfeliuencLLWLD1132612196222985104311-711
18 IgualadaLWWLL11308132362047105104613-109
19 SantsWLLLL113081230630310175005213-189
20 Reus DeportiuLLLLL11001103360060185005015-330
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 12

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 MarinWWWLW118122196510134530285+ 1225
2 Gran TarajalWDWWD116412415642014552211010+922
3 UD San ​​FernandoWWLWW116322516541015462221012+921
4 TamaraceiteWDWWD1155118135230107632186+520
5 TeniscaWWDWD1154218166330117521279+219
6 Atletico PasoDDDDW1046023136330167413076+ 1018
7 Panaderia PulidoLWWLD1052320134310114621399+717
8 VeraDDLWD11443211953201366123813+216
9 Tenerife IILDWLL114341314630367513177-115
10 Las Palmas IIIWDLLD1142516136411124501449+314
11 Union VieraWWLLD114251013621357521256-314
12 IbarraWLWDD1142512185212686213610-614
13 LanzaroteDLDDL112721412614195513157+213
14 Atletico TacoronteLWLWD11416191853021256114713+113
15 La CuadraDLDWL11335152152036106132911-612
16 MensajeroLLWLD113262227522113126105915-511
17 BuzanadaLLLWW113268206213585113312-1211
18 Santa UrsulaLDDDD111731113614165503258-210
19 GuimarLLDLD11137132451139116024413-116
20 Vila Santa BrigidaLDLLL111199255113686006317-164
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 6

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 AlcoyanoDWWWW11101023465101215500113+ 1931
2 IntercityWDWWD115511686240116531152+820
3 AlziraDDLWW11551105632152523053+520
4 Villarreal IIIDWLDL115422185320122622296+ 1319
5 Elche IIWLLDD11542136632194522142+719
6 NoveldaLDWLW1152413165122376402109-317
7 Hercules IIDLWLD114431612520387624085+416
8 SaguntinoDWLDL1144314116312118513133+316
9 Jove EspanolLDWWL114341313513166630377+015
10 Olympic XativaWDWLW11434910512245631255-115
11 RodaWLWDW1143415176321975113610-215
12 CrevillenteLWWWL1143411195221576213612-815
13 EldenseDDLLD113441111522154612367+013
14 RC CatarrojaWLWDW11416161864021385014310-213
15 AtzenetaWDLWL113351112620468513154-112
16 PaternaLWWDL1132669521233611436-311
17 OțelLLLWW11245711521252603329-410
18 VilamarxantWWLLW113171318621379510469-510
19 BeniganimLLLLL1121872661144105104316-197
20 SillaLDLLL111377185113356024413-116
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 13

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Mar MenorWWDWW1073026654101535320113+ 2024
2 Real Murcia IIWWLDW107121974310103640294+ 1222
3 Lorca DeportivaWLWDD1054122136510165403168+919
4 LorcaDLDWW105321410531186522164+418
5 Mazarron FCWWLDD1052318165212885311108+217
6 UCAM Murcia IIWDDDL104421895311113513176+916
7 SFC MinervaWDWDW1037015106330116404044+516
8 Cartagena IIWWLDL1043314124310726123710+215
9 Atletico PulpilenoLLWLW10424139531192511347+414
10 MulenoLLWWL104241516521267521299-114
11 Deportiva MineraLDDWD10343191652219651221010+313
12 EDMF ChurraWWLDL1041513164211556204811-313
13 Los GarresWLWLD103341314511379522165-112
14 Olimpico TotanaLWWLW104068166303710410316-812
15 El PalmarLWLLD1032512194211746114515-711
16 AguilasLLDDD1024411126222118402204-110
17 Huercal OveraDWDDD10244712613247411235-510
18 Cartagena FCLLDDL1013682050233105113510-126
19 Plus UltraLLDDL101271195122145005015-185
20 PAC Ciudad de MurciaLDLDD100468224031566015316-144
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 7

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 NavalcarneroWLWWD118211985401946420104+ 1126
2 Union AdarveWWWLW11812201065101045302106+ 1025
3 Trival ValderasDWLDW11722149541083631266+523
4 Leganes IIDWWWD1155120116240125531186+920
5 Alcorcon IILWDWD1144318146312106513188+416
6 Pământ platWWLDD114431210622277522153+216
7 Rayo Vallecano IILWWDD11434212042115572231615+115
8 CarabanchelLDWLD114341211622276521255+115
9 MostolesWLLDL11425171663031311512245+114
10 Pozuelo AlarconDWLWW11425161962131113521256-314
11 MoratalazLDWLD11353912622267513135-314
12 Atletico PintoWWLDL11344201961329852121111+113
13 RSD AlcalaWLWDD113441312511345623197+113
14 Santa AnaWLLWD11344172161329105212811-413
15 AD ParlaWLDDD11263141961411111512238-512
16 El AlamoLLLWD113351217521278612359-512
17 San Fernando HenaresLDWLL11326151952121076114512-411
18 Alcobendas SportLLWDW11254812522153603339-411
19 TorrejonDLLLD111467155023056123710-87
20 Villaverde-BoetticherLDLLL111377175122556015212-106
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 14

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 VillanovenseWWWLD12822271064111336411147+ 1726
2 CD CoriaWWLWD128222196501146632173+ 1226
3 CacerenoWWWWD1273226963211446411125+ 1724
4 TrujilloWWWWW12732241563211286411127+924
5 AceuchalLWWLD127231896411124631265+923
6 ArroyoWLWWW127141410651091620459+422
7 Extremadura UD IIDWWDD1256119126231876330115+721
8 AzuagaWLWLW12624222065011666123614+220
9 SherryWLLWW1261515106402104621356+519
10 DiocesanoWDWWD12534221363121256222108+918
11 MoraloLLLDD124531210623175622255+217
12 PlasenciaWLLWL1242615196312866114713-414
13 Fuente CantosLLLLD12345152461324762131117-913
14 MiajadasLWLDL12417122362047136213510-1113
15 OlivenzaLDWLD123361327622210106114317-1412
16 LlerenenseLWDLD122461017603359621358-710
17 CalamonteLLLWD1224611196213576033612-810
18 MontijoLDDLL1223712196213996024310-79
19 RCP ValverdenoDDLLD1214782261236126024210-147
20 ValdiviaLLLDL1203982760244136015414-193
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 15

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 San JuanWLWDW118211976510121531176+ 1226
2 Beti KozkorLWWWW118211710541094641186+726
3 MutilveraLWDWW118122395500174631265+ 1425
4 TxantreaWWDWL1172223116411145531196+ 1223
5 PamplonaWLLWW116231996312104531195+ 1020
6 Pena SportWWDDW1153319156411126512279+418
7 HuarteWWDDW114521713522198623185+417
8 CortesDWDLD11452139624083521256+417
9 BurladesWLWDL1143414136222108521245+115
10 CirboneroLDDLW11344201952121166132913+113
11 SubizaLWWWD113441213612367522166-113
12 ArdoiWLLWD11416912630354511348-313
13 Beti OnakDLWWD113351416511367622289-212
14 LourdesLDLWL1133514205212986123512-612
15 Pena AzagresaDWDLL1133513195212656123714-612
16 Dance EguesWLLLD112451315613288511357-210
17 MurchanteDLWLD1117326614123503203-410
18 CorellanoLWLLL1131711195203676114512-810
19 BaztanLLDLL112189235113596105414-147
20 FontellasLLLLL1102942750233106006117-232
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 16

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 AnguianoWDWWW11911311153111086600213+ 2028
2 A fostWWWWW11902281354011476501146+ 1527
3 ArnedoWDDWD1173125954101526321107+ 1624
4 Logrones SDWDWLW117222486501166522182+ 1623
5 UD Logrones IIWWLWD116412476510182513165+ 1722
6 NaxaraLWWLW117043317550019562041412+ 1621
7 CasalarreinaWLWLW1163217116510135512246+621
8 AlfaroDWWWL1161420145302115631299+619
9 Calahorra IILWLDD1152419165311127621379+317
10 OyonesaLWWDL11515211653111466204710+516
11 Râul EbroLLDDL1134416166132765212910+013
12 ComillasDLLWD113351821512281062131011-312
13 PradejonDWLLD11335152062311155104415-512
14 BerceoLWDLW113262125612312155203910-411
15 YagüeWLLDD1124512196213675032612-710
16 AlberiteLLDWL11317143352038146114619-1910
17 VianesWDLLW1123611236222565014617-129
18 CalasancioDLLWL1122782961144165113413-218
19 La CalzadaLLWLL112187206204611501419-137
20 VillegasLLLLL11001133950051146006225-360
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 17

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 BreaWWWWW1310031997601123640276+ 1030
2 TarazonaWWLWW1292129865101826411116+ 2129
3 TeruelLWWWD129212586510164641194+ 1729
4 SarinenaWLDLW1382321116501125732296+ 1026
5 BorjaWWLWW1273219115410927322109+824
6 CuarteLWDWW1273217115410115732266+624
7 Real Zaragoza IIWWWWD12642301264201956222117+ 1822
8 IlluecaWWDWD12561201453111067250108+621
9 BinefarWLWDL1363418166312957322911+221
10 San Juan MozarrifarWWWDD12525151774121175113410-217
11 BarbastroWLWLW1351717207403846114916-316
12 Belchite 97LLLLL13436915731379612326-615
13 FragaLWLDL1234516176231966114711-113
14 UteboLLLDW13337132172238116114510-812
15 Villanueva CFLDLLL123369177124410521257-812
16 Atletico MonzonLWLWL133378166312767025110-812
17 CalamochaWLLLL12336152471339115203613-912
18 RobresLLDDL1323814197124610611489-59
19 CDJ TamaritLLLLL122199226213876006115-137
20 ValdefierroLWLLD122198266213796006117-187
21 AlmudevarLLDLL121295225122367007216-175
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 18

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Atletico IbanesDWDWD127502376600152615085+ 1626
2 ToledoDWLWD127322466600190613256+ 1824
3 Quintanar del ReyDWWLW1272320106411125631285+ 1023
4 ConquenseWWLWL12633201564201256213810+521
5 SocuellamosDDWWL11551135633083522152+820
6 AzuquecaLLLWD12624242064111611621389+420
7 GuadalajaraWWLLD11623118531153631265+320
8 TaranconDWWWD125431610631284623186+619
9 Calvo SoteloDLWLW12543109642083612326+119
10 La SolanaDDLWW125341617631298622279-118
11 ManchegoWLWLD1252514126321826204610+217
12 AlmagroDLLWL1251613176402766114611-416
13 TorrijosWLDWL1151513175401856114512-416
14 La RodaWWWLD123459146240646105310-513
15 VillacañasLWWLD1233611166222346114812-512
16 PedronerasLLWLW1233613196222986114411-612
17 IllescasLLLLD122379166213566024410-79
18 MadridejosLDLWD122288226123496105413-148
19 Albacete IIDLWLL12138102261145126024510-126
20 AlmansaDLDLL1113782361328105005013-156
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 1

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Ourense CFWWDWW119112476510162540185+ 1728
2 CompostelaWDWLW118121966600123521273+ 1325
3 BarcoWLWWW1171320146501127521287+622
4 Deportivo La Coruna IIWWWDW1163219116411147522154+821
5 ArosaDWDWW1163221155311866321139+621
6 ChocoDWLLL116231512622289540173+320
7 ArzúaWLWLL1151517185212876303911-116
8 VillalbesDWDWL114341310531194612346+315
9 SomozasWWDDD113531115623187512238-414
10 estradenseWWLLL114161211521244620487+113
11 AlondrasDDDWD113441316613289521257-313
12 SilvaLDLLW112631011513133613278-112
13 ArenteiroLLWDW1126312156231545032711-312
14 PontellasLLLWW1133511175212676123510-612
15 BergantiñosLDWLL11335916622257511349-712
16 UD OurenseLDLWD1125411165221536033613-511
17 PolvorinWLLLL1131717185203886114910-110
18 PaiosacoLLWLD112369195113410612359-109
19 Rapido BouzasLLLWL11308142662048125104614-129
20 Ca PontesLDDDL11146162050231013612367-47
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 10

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Ciudad de LucenaLWWWW12912176651092640284+ 1128
2 Xerez DeportivoWWWDL128222586510161631297+ 1726
3 Real Betis IIWLWDD1274124964201446321105+ 1525
4 Puente GenilWLWWW12813231264111166402126+ 1125
5 AntonianoDDWWW1273220116321125641186+924
6 CeutaWDWDD1255219106411135614165+920
7 Los BarriosDWDLW12552147633061622286+720
8 RotaLLDWL12624191965011366123613+020
9 Sevilla IIILDLDD12453109633063612346+117
10 Coria CFLLWLD1244419156213107623198+416
11 GerenaDWWLW124351214632185611449-215
12 utreraWWLDD123541211622276613255+114
13 LebrijanaDLLLD12354142162311096123412-714
14 ArcosLDLDW123451513614175620488+213
15 ConilWDLDW12345913623144611459-413
16 PozoblancoDWLWL12327122262046116123611-1011
17 XerezWDLWL12417102162046106213411-1110
18 San Roque LepeDLWLL1223713186222866015512-59
19 Cordoba IILWLDL1213810226006413613269-126
20 Am mersLLLLL12001203660060186006018-360
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 4

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Râul SestaoWWWWD128312176510120632197+ 1427
2 PortugaleteWDWWD1275022864201136330115+ 1426
3 Aurrera de VitoriaWWWWD127411856411826330103+ 1325
4 BalmasedaDDLWL126331511632196631265+421
5 SantutxuLDWDD1255215106312108624052+520
6 GernikaWLLLW125431486222336321115+619
7 San IgnacioWDWWD1253416136321105621368+318
8 SanturtziDDDLD12453910631278614122-117
9 DurangoLDLDD12444109642091602418+116
10 Pasaia KELDDLW124351012622267621345-215
11 TolosaWLLLW1243511196132511630368-815
12 BeasainDLWLW123541011632196603315-114
13 JD SomorrostroDDWWD1235469622233613236-314
14 DeustoDWLWL12426121761142763121010-514
15 BasconiaLDDWL1234513156132910621345-213
16 Lagun OnakLDLLD122641013623165603348-312
17 UrdulizDWDWL12336610612325621345-412
18 Real Sociedad IIIWDLLW1225512186231566024712-611
19 SodupeLDWLD121478206123396024511-127
20 AriznabarraLLLLL121298216123486006413-135
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 11

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 PoblenseWWDWW11101024355001016510142+ 2131
2 Mallorca IIWWDWW1192028664201345500152+ 2229
3 Ibiza Islas PitiusasWDDDW1183025454101206420134+ 2127
4 FormenteraWWWDL11812291365101775302126+ 1625
5 Platges CalviaWWWDW11812158650193531165+725
6 constanțăDWWLW11713159531175640284+622
7 AndratxWWWWW11614241764111555203912+719
8 FelanitxWDWLL1154217115221756321106+619
9 San RafaelLLWLW1143417116411123502358+615
10 SollerWLWLW115061421640211105104311-715
11 FerriolenseLWWLD1142514176123485302109-314
12 BinissalemLLLDL1133513186303912503246-512
13 ManacorLWLWL1140712216303985104313-912
14 SantanyiLLLWD1124511175131666114511-610
15 LlosetenseDLLDW1123612205014512622278-89
16 AlcudiaLLLWL1121882451044116114413-167
17 Santa Catalina AtleticoDDLDL11137818612359501439-106
18 EsporlesDLDLL110568185023476033411-105
19 PortmanyLDLLL111289245113786015216-155
20 CollerenseLLLWL11101083151045166006315-233
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 2

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 LoialitateWWWWD25169040101284022713850183+ 3057
2 TuillaWDWWL2516634020131120217125431913+ 2054
3 CovadongaWWWDW2515735730148513417117222313+ 2752
4 LlaneraWWWWW251555412512822188137332317+ 1650
5 caudalLWLWW25138444211310213411123631010+ 2347
6 LlanesLLWDD2512584329138142314124442015+ 1441
7 UrracaWLDWD251177281912462116137151713+940
8 Gijon IndustrialWDWLL2510693832137242613123451219+636
9 PravianoWWLDD2587103437124441515134361922-331
10 NavarroDLWWD258512243213418917124441515-829
11 CondalLLLWD2561092732134721510122371222-528
12 LenenseDWLDW2569102644133731617123271027-1827
13 L'EntreguDLDLL258314203212435111413409918-1227
14 CearesLDDLL2567122432122371018134451414-825
15 VallobinLWDDW255101019271255211613058821-825
16 MosconiaLLDLL255911243111542151114059920-724
17 ColungaWLLLD255812254513355162112237924-2023
18 San MartinLLDLD25410112543134361217120751326-1822
19 Real AvilésDWLLD25311113148121741825132471323-1720
20 SieroLDLDD25210132344121381329131751015-2116
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 3

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 LaredoDWDDW2518525521128402671310122914+ 3459
2 Gimnástica TorrelavegaDWWDW2515644621139222810126421811+ 2551
3 Racing Santander IIDWWWL2515374324129032512136341812+ 1948
4 TropezónDLWLW2513664930126422514137242416+ 1945
5 CayonWWLDL251285492113751318125341813+ 2844
6 EscobedoDLWLD2512674130139222511123451619+ 1142
7 BezanaWDWWD2512583522128132210134451312+ 1341
8 BarredaLWLWW2512583032137331912125251120-241
9 BarquerenoLDDWD25988333213832208121561324+135
10 Siete VillasWDWWD25898292513553159123451416+433
11 Cultural GuarnizoDWLLL25102133841137152115123181726-332
12 SelayaLWWDL2593132134126061112133371022-1330
13 TorinaDLLWW258611293813454212012417818-930
14 SamanoLLLWW25911530481270517151321101333-1828
15 solaresWDDLL256811213312354131613337817-1226
16 Textile EscudoDLWLL257315284113526191712219924-1324
17 Atlético AlbericiaDWDLW2566133145124441720132291425-1424
18 Ribamontan din MarDLLWD2566132447133371124123361323-2324
19 VimenorWLLLL2565142948125251716131391232-1923
20 HărțiLLLLD2545161947124261724130310223-2817
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 8

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 ZamoraDDDWW2622406214131210377131030257+ 4870
2 Gimnástica SegovianaWWDWW26201549191310122810131003219+ 3061
3 Numancia IIWWWWW261754501613101230813742208+ 3456
4 Burgos PromesasDWWLL26167344171393127813742179+ 2755
5 ArandinaWWWWW25164540151391321812732197+ 2552
6 Cristo AtléticoWWLWW251366371713652196127141811+ 2045
7 Atlético AstorgaDLLWW2513574124127232313136341811+ 1744
8 Real ÁvilaLWLLW251249332612822199134271417+740
9 Salamanca IILDLLW2611693435134451520137241915-139
10 AlmazánDWLWD269893537136251919133641618-235
11 BupolsaDLWWL26104122529135261314135261215-434
12 Cultural Leonesa IIWDLLW2685133748133461517135172231-1129
13 Real BurgosWWDLL2676132937132471117135261820-827
14 UD Santa MartaLLWDL26681218261345410913238817-826
15 Atlético TordesillasDLDDW2659122739134361620131661119-1224
16 La Virgen del CaminoLLLLD2673163153133281627134181526-2224
17 Becerril CamposWDLWL2565142244124351117132291127-2223
18 Mirandes IILDDWL2639142251131571023132471228-2918
19 La BanezaDDDLD264616195013238927132381023-3118
20 BembibreDLLDD253715153613238101812147518-2116
21 FermaLLLLL2644182360133281522131210838-3716
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 9

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Linares DeportivoDWWWW25213155141311113041210202510+ 4166
2 El EjidoWLLWW251564432412921199136432415+ 1951
3 MotrilWWLWD251474401913733261412741145+ 2149
4 Almería IIDLWWD251375532313832308125432315+ 3046
5 Real JaénLDWLD241257452413922308113351516+ 2141
6 Ciudad de TorredonjimenoDDWWW2511774532128313213133461319+ 1340
7 AntequeraWLWWD2511683430125341413136342017+439
8 El PaloWDLDD2510873935136522518124351417+438
9 Malaga IILDWLL25105103530126422015134181515+535
10 Huétor TájarWWLLD258893841136432517122461324-332
11 Mancha RealDWDWD25612720241255212713175817-430
12 MagazinWLWLD257994449126422714131571735-530
13 TorreperogilWWDLL25799243013553139122461121-630
14 MaracenaLWDDD2561093034123631918133461116-428
15 Polideportivo AlmeriaWLDWD2561093344122642123134451221-1128
16 VélezLLLLL2583143649135172024123271625-1327
17 Huetor VegaLDLWD255614294413526202112048923-1521
18 Atletico PorcunaLLWLW2554162139125161515130310624-1819
19 Melilla CDLDLLL244614195912345920121291039-4018
20 AlhaurínLWLLD25331927661213811221320111644-3912
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
Posibila reluare
retrogradare