Primera División

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Real MadridWWWWW1511313515752016586111910+2036
2Atletico MadridWWDWD148512614743011474211510+1229
3Real SociedadLDWDW15852191174305184221410+829
4SeviliaLDWWD1484224116510176833275+1328
5Real BetisWWLLW158342518842215107412108+727
6Rayo VallecanoDWLDW15735231676101638125713+724
7BarcelonaWWDDL1465323168521168613278+723
8Athletic ClubLDDLD154831311732297816144+220
9EspanyolWLWLD15555151485211047034510+120
10OsasunaDLLLD15555151981435117412108-420
11ValenciaDDDWL15474222183411497133812+119
12VillarrealLDWLD1437416167322129705247016
13Celta de VigoWDDDL1544716198125712732297-316
14MallorcaDLDDD1537514228251877124615-816
15Deportivo AlavésLDWDW1442811198305611612358-814
16GranadaDLLWD14266142261237118143711-812
17ElcheDLDLL1526712217142698125612-912
18CadizLLWDD15267132780445137223814-1412
19GetafeDWLWD1524910197214898035210-910
20LevantLDLLD15078132870526118026717-157
  Promovarea - Liga Campionilor (etapa de grup)
  Promoție - Liga Europa (etapa de grup)
  Promovare - Europa Conference League (calificare)
  Reclamație - LaLiga2

Segunda Division: Sezonul regulat

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1AlmeríaDWWWW181323331297201759603167+2141
2EibarWDWDW1810532821971117993421112+735
3TenerifeWWLWD181035241496121459423109+1033
4PonferradinaWWLWD1895424159531167942388+932
5Real ValladolidWLWWL189452720962116593241115+731
6Las PalmasLLLDW187652624962119109144714+227
7MalagaLWWLW18756172297201139036619-526
8Real OviedoDWDDL18510319169351118925288+325
9FC CartagenaLWLWD188192226860214710217819-425
10GironaLWWLW187382223942312993151014-124
11Real ZaragozaDLWWW184113161691625693511110+023
12IbizaLDLWD1858518209243999342911-223
13Sporting GijonDLLLL18657182295131089144814-423
14HuescaDDWLD18576181792437793331110+122
15BurgosWLWLL18648171895221249126514-122
16LeganésWWDWD18567212092439993241211+121
17LugoDDWLL1849523239342111091531213+021
18MirandésDDLLW185582529103251720823389-420
19FuenlabradaDDLDL1839614199252999144510-518
20Real Sociedad IILLWLL184591622913561193241011-617
21AmorebietaDLLDW182882028924315159045513-814
22AlcorcónDLLDL182313143591359209108515-219
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Prima Divizie RFEF: Grupa 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Deportivo La CorunaDWWWW149322277520132741295+1530
2Racing SantanderDWWLW1483320107520122731388+1027
3UD LogroñésWDWLW1483317117502747331107+627
4Rayo MajadahondaDLWDL1473417136312558422128+424
5Unionistas de SalamancaDDDDL14581211673401610724156+523
6Real UniónWWDWL147252015731310117412104+523
7SD LogroñésDLDWD1457220147331117724197+622
8Racing FerrolLWWLW146351712722397741285+521
9CD BadajozDDLDW1456317137322118724165+421
10CalahorraWWWDW1463518167412119722377+221
11Cultural LeonesaLWDWD145542421750214870521013+320
12SS ReyesWLWLL14626141686111056015411-220
13Celta de Vigo IIDLWDL1454514187322857223613-419
14InternaţionalDDLWW144462123723214137214710-216
15TalaveraDWLWL1444613187142567304812-516
16Clubul Athletic IIDLLDD1426613187133677133711-512
17Real Valladolid IILDLDW1425716237142897115814-711
18Extremadura UDDLLLL1434710207322777025313-1010
19ZamoraLLLDL14221062171153117115310-158
20TudelanoDDLLD140597227034387025414-155
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Segunda B: Grupul 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BurgosWWWWL18123324129711155952297+1239
2Cultural LeonesaWLWWL188732715945012594231510+1231
3Real Valladolid IIWWDDD18864241794321089432149+730
4NumanciaWDLWD1867523149522178915366+925
5LangreoWDLDW18675212092611312941488+125
6Marino de LuancoLDWDW18648182295221279126615-422
7Real Oviedo IILLWLW18639172794148119225916-1021
8LoialitateLLDDL1848611149342549144610-320
9Sporting Gijon IILDLDL18378162492341116914458-816
10CovadongaLWLDL18421221379405101390271124-1614
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1TudelanoDWWWD18972291494411499531155+1534
2CalahorraDWDWW189721769531104944172+1134
3SD LogroñésWLDWL1878320149522127926187+629
4EbroWWLDD1877415179441969333611-228
5Osasuna IIWLDWD18666212294411389225814-124
6TarazonaWLWLD18738162295131079225615-624
7MutilveraLLLLD186572318933310893241310+523
8EjeaLWDLD1846812199252569216713-718
9IzarraLWLLD184311142593249119117514-1115
10HaroLLWDD182610142492169149054510-1012
11LeioaLLLLL201712123210163101210019220-2010
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Prima Divizie RFEF: Grupa 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Atlético BalearesWWDWL14851241175201337331118+1329
2Villarreal IIWLLLW1391325965011527412107+1628
3AlbaceteDWLWW14824191676101127214814+326
4AlcoyanoWWDWD1466217127331757331107+524
5LinenseLWWLW1473416138602128613245+324
6FC AndorraWLDWW1464417147511115713369+322
7Barcelona IILLWWW146441612733195731377+422
8AlgecirasLWLDD14563201462409483231110+621
9CastellónWDWWD126331410641194622256+421
10Real Madrid IILWWWW14626181675201547106312+220
11San Fernando CDWWWWL14626202072231212740388+020
12SanluqueñoDLLWL145451515723289731376+019
13Gimnazic TarragonaLLDLD1454514147511126703428+019
14CornellàLLWLL1451815167313867205710-116
15UCAM MurciaWLDLD14446171973221067124713-216
16Linares DeportivoWWWLL14437162172146127223109-515
17Sevilla IIWWDLD1433812267133597205717-1412
18SabadellLLLWD14257817712459713338-911
19Real Betis IILLLLW14221092172056117025310-128
20Llagostera-Costa BravaLLLLD1314862271243106024312-167
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Segunda B: Grupul 3

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1IbizaWDWLW18124226597111429531123+2140
2AlcoyanoWWLWL1894517169513119943267+131
3Villarreal IILWWDD18774211594321179342108+628
4HerculesLLLWD18666151495311049135510+124
5La NuciaWLWLL1865715199333779324812-423
6Levante IIWWWLW18648151994231059225514-422
7AtzenetaWLLWD18567201892521189315910+221
8Peña DeportivaLDWDW184951013925256924357-321
9OrihuelaLLLDD18369122692348129135414-1415
10Valencia IILWLDL182972026924312129054814-615
11OlotLWLLW204610192810442141110028517-918
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 4

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1UCAM MurciaWDWWD18963221595311289432107+733
2Linares DeportivoWLWLW1810352216962110494141212+633
3Real Betis IIWWDDL18792231594411369351109+830
4Sevilla IIWWDDW188642719943211794321612+830
5CordovaLWDWL18765211693331310943286+527
6Real MurciaDDDWL1867522219333111093421111+125
7Granada IILWWWL18657201992349109423119+123
8El EjidoDLLDW1847717219243879234914-419
9YeclanoLLLLD182511132791268169135511-1411
10Lorca DeportivaLLLWL181611153390369209135613-189
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 5

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CD BadajozWWDDD18125132998101949441135+2341
2Extremadura UDWWWWD18873241694411279432129+831
3TalaveraDWWDD187652319933310109432139+427
4VillanovenseDWDLW18765158944193932465+727
5Don BenitoLWDDL18666162195221179144514-524
6Merida ADLLLDD186571212932454933378+023
7MelillaLLDWD1865715199333899324710-423
8VillarrubiaWLLDD184861724934212129144512-720
9SocuélamosLLWLL1844101325932410109126315-1216
10VillarrobledoWLLDD182412152991358129117717-1410
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupa 1 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing FerrolWWLW2210662922220030210145+736
2Deportivo La CorunaDWLW2210661712220031201101+536
3NumanciaWLWW229763218220061210133+1434
4LangreoLDWL227872525210133201112+029
5CompostelaLDDL2251252222201123201103+027
6Marino de LuancoDLDL2266101825202000200203-724
7GuijueloWWDL2247111929210112211065-1019
8CovadongaLLDL2243152746201156200213-1915
  retrogradare

Segunda B: Grupa 2 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing SantanderWWD2312653922110031211064+1742
2Real UniónWWW2313373218220040110020+1442
3Arenas de GetxoWWL2371152018100113220040+232
4Osasuna IILWLW228682829210133210144-130
5EbroLLLD227871726200226201103-929
6LaredoLWD2384112030211020100113-1028
7TarazonaLLDL2274111829201124200203-1125
8LeioaLWLL2427151437210111200214-2313
  retrogradare

Segunda B: Grupa 4 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1LinenseDWWW2210842314220041211021+938
2Sevilla IILLDW229763325201112210154+834
3TamaraceiteDWDL2271142117210111202011+432
4CordovaDLLW228772421201123210112+331
5Cadiz IIWWLL228592626210134210133+029
6Real MurciaDLWL227872424211021200202+029
7Lorca DeportivaWLWL2236132140220042200225-1915
8MarinLLLL2224161443200224200216-2910
  retrogradare

Segunda B: Grupa 5 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MelillaDWD217772023211032101022-328
2SocuélamosWDWW2275101625220020211010-926
3Atletico Madrid IIWWL216781921100101220040-225
4VillarrubiaWDLL225982029210112201123-924
5Las RozasDDLD225891727202011201101-1023
6PoblenseLWLW2241082426220061200224-222
7Getafe IILDDD22210101425202022201112-1116
8VillarrobledoLLDD2226141636201113201104-2012
  Posibila reluare
  retrogradare

Segunda B: Grupa 3 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CornellàLDW239683127210142101000+433
2BadalonaDLW238872119110041201112+232
3Llagostera-Costa BravaWL228862121110010100112+032
4Lleida EsportiuLDW2394102524211010100101+131
5HerculesWWL218671816110010210122+230
6Levante IIDDWL227691824211032201103-627
7La NuciaLWDL227691724211010200215-727
8Valencia IIDLLL22210102231201112200213-916
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ArenteiroWDWDW22138133131174015511641188+2047
2ArosaDLWWD22118327141163214811551136+1341
3AlondrasDDDDW22910331151154215811461167+1637
4estradenseWDLWW22877353411632169112451925+131
5ChocoWLWLL22877282211551189113261013+631
6Rápido BouzasWDDDL22877252511533161411344911+031
7BarcoWWLDL228682627114341310114341317-130
8Ourense CFLDDWW2284103329115241911113261418+428
9RibadumiaLWDDW227510243611533151611227920-1226
10UD OurenseLWLLL227411253211614181311137719-725
11AtiosLLLLD224810183211353121511137617-1420
12PontellasLDLDL22161512381114691911029319-269
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1SomozasWLWWL1391321137601178631245+828
2PolvorinWWWLW1283120763211046510103+1327
3BarcoWWLLD12723241664021396321117+823
4Rápido BouzasWDDWW1264218116420124622267+722
5Deportivo La Coruna IILWLWD126331456510101612344+921
6SilvaWLWWD12624171164201216204510+620
7AlondrasWWWLL135351211742194611437+118
8Ourense CFLWWWW105321411522155531196+318
9VillalbesWDDDW1245317136411147604236+417
10ArzúaWDWWD114431011632175512236-116
11Juvenil PonteareasLLLDL1242613166411836015513-314
12ChocoLWDLW12345913622254612349-413
13ViveiroLWLWL13337142063211057016415-612
14PlictisealăLDLLL1333716256222787115917-912
15estradenseLLWDL1232712196204786123511-711
16Atletico ArnoiaLLLWL111287195113576015212-125
17SofanulLLLWL12129133061236116006719-175
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1L'EntreguWLWWD181314321398012269513107+1940
2San MartinDDDDW189633121953116794321514+1033
3LlanesWWDDW189542916962115593331411+1332
4TuillaDDDLW18765251994231813934276+627
5Adevăratul TitanicoDWDDW18657192594321199225816-623
6UrracaDWDLW18576912923447934255-322
7CondalDWLLD1857613199252659324714-622
8ColungaDWWDD185581117932478923449-620
9SieroLLLDD18431112239225779216516-1115
10ValdesotoLDLLL183312102691265139216513-1612
11Stadionul AvilesWLLDD20261212331013641210136821-2112
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Real Oviedo IILWDWW151113311376012068512117+1834
2LlanesWLWLW1592426148611187731387+1229
3PravianoWDDWW15852251384401347412129+1229
4L'EntreguDWWLW15843271185211337322148+1628
5LenenseLLWLW15753191674301268323710+326
6Sporting Gijon IIDDLLW1565428158521217713378+1323
7TuillaDDWWW156542124824291174121213-323
8LoialitateDWWWW15564171472417483231010+321
9UrracaDLWWL156361415741287822468-121
10CovadongaWLWDW15555181785121511704336+120
11ColungaWWWDL15474181883237871511110+019
12San MartinDLLWL155461516731377823389-119
13caudalDWLLD15474182182511197223712-319
14Gijon IndustrialLDLWL1546514157331118813437-118
15LuarcaWLLDL15447132372237108224613-1016
16Adevăratul TitanicoDWLDL1543811177313658125512-615
17NavarroDWLLL153571016732267803549-614
18MosconiaLLLWL15401112247304468107818-1212
19RocesDWWLL15339132881257137214615-1512
20Langreo IILLLLD153210133382157157115618-2011
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 3

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Gimnástica TorrelavegaDWDWD116502165500162615054+1523
2VimenorWLWWW1162316116501103512268+520
3EscobedoWLWDW1153318105221104631286+818
4Cultural GuarnizoDWLWD1146120146141885320126+618
5TorinaWDWDW11452116514021631295+517
6Siete VillasDWLLL1152418146312129521265+417
7NavalDDWWW1144313105221326222108+316
8CastroLDWLD114431010631266513144+016
9SamanoDDLLD1135312165230846123412-414
10Atlético AlbericiaDDDWL1134412145320746024510-213
11NojaLDWLL1134413195212786132611-613
12BarredaLDLLW11254911622266503235-211
13Textile EscudoDWDDW11254712614156511326-511
14HărțiDDDDL11173812614167503225-410
15SelayaDLLWL111556155131346024311-98
16ColindresDLLLL111286206114512501418-145
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 3

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CayonWWWWD201631471410100028510631199+3351
2Racing Santander IIWWWWD201442451610811276106311810+2946
3Siete VillasWWWLW20133430151071219910622116+1542
4SamanoDLWLW201145332010622177105231613+1337
5Textile EscudoDWLWD20965271710442135105231412+1033
6Atlético AlbericiaWLWDD2055102730102261115103341615-320
7Rinconeda PolancoLWWLL205411193710235102010316917-1819
8RevillaWLLDD204511213610136820103251316-1517
9BezanaLLLLW20441214401022691810226522-2616
10BarquerenoLLLLW204313173310217121710226516-1615
11Ribamontan din MarLLLLL20331412341003731310307921-2212
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 4

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Deportivo Alaves IIDWWLD14941291376101767331127+1631
2DurangoDWWLW158521997421115843184+1029
3PortugaleteWDLWD158432615751114583321210+1128
4BasconiaWWLWW1584318127322878521105+628
5Aurrera de VitoriaDWWWL157532718823312127520156+926
6AnaitasunaLWLDW157442422743013583141117+225
7BarakaldoLDWLW1565424218332121073221211+323
8San IgnacioWWLLD15726222073139118413139+223
9BeasainLDWWW15645211782159127430125+422
10DeustoWLWDD1555518188242119731379+020
11LeioaDWWLD1555521157124688431157+620
12Pasaia KELWLDL15555182180358167520105-320
13SantutxuDLLLW154561416832377713379-217
14AmurrioLLWDL1536615138323125704338+215
15UrdulizLLLDW1543812247133698305615-1215
16Lagun OnakWLLLD15357152083321077025513-514
17Beti GazteDWDDL143471825702561473221211-713
18UritarraWLWWL154110152571157158305810-1013
19Aurrera OndarroaLDLLL154110112681164167304710-1513
20TolosaWLLWL15339133072057128134618-1712
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 4

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Aurrera de VitoriaWDWWW20983204103529310631111+1635
2UrdulizDLWWW20983281810352141310631145+1035
3Pasaia KEDLDDW2097422141045111610523118+834
4BasconiaWWWDD207942415104421691035286+930
5AnaitasunaWLDWW2079420191026211131053296+130
6San IgnacioWDWDL2078519191052310910262910+029
7SanturtziLDWWW2065918271042489102351018-923
8DurangoLLLLW205781720104159910163811-322
9SodupeDDLLD20488212310325910101631213-220
10AriznabarraLDLLL20371012281014551210235716-1616
11Lagun OnakDDWLD203611173110253111210118619-1415
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 5

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Cerdanyola del VallesLWDWD20117231151062216910550156+1640
2Girona IIWDDWD20107329121053216710541135+1737
3GranollersWDLWD2096532221034388106222414+1033
4Sant AndreuWLWLL20947242110433119105141312+331
5Vilassar MarWLLDD2086621211051489103521312+030
6iarbăLDWWL20839222810424911104151317-627
7PeraladaLWDLL2067716181034311111033457-225
8SantsWWDWW2073101725104339810307817-824
9FigueresLLWLL20569193210244112110325811-1321
10HortaLWWLL20461020261021714181025368-618
11BanyolesLWLLD20431313241032581210118512-1115
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 5

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1PeraladaWDDDL126511866240636411123+1223
2VilafrancaWWWDD12651103632141633062+723
3Girona IIWLWDL12723117650173622244+423
4OlotLDDWW1364323137421147622296+1022
5San CristóbalWWDDD136431412631287733165+222
6Sant AndreuDWLWL126241896510111611478+920
7L'HospitaletWWDWL126241110641184621336+120
8ManresaWDDDD12471118623176624042+319
9Vilassar MarDLDDW133821210725074613256+217
10iarbăLDDDL1344514126420114702538+216
11FigueresLWDDD123541110604224631296+114
12SantsLDDWW123369136222536114410-412
13Pobla MafumetLLDDL1233659631253602406-412
14CastelldefelsLLDWW1232714206213686114812-611
15GranollersLWDDL12327142162138106114611-711
16GuineeaWLDLL122378196105411613248-119
17AscoLLLLL1213862760242156114412-216
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 6

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1EldenseWWWWD181251301196301349621177+1941
2Elche IIWWDWW181152331796211589531189+1638
3IntercityWDWWD18107130895401529531156+2237
4Xàtiva OlympicLLDWW187472224932413139423911-225
5BeniganimLDLWD18558143093337119225719-1620
6Jove EspanolLLWDL18549172394146791351116-619
7CrevillenteWWLDD185491724933313139216411-719
8Hercules IILWDLD1846813179243810922557-418
9VillajoyosaLLLDL18459172792161118924369-1017
10NoveldaWLDLL183312152792169129126615-1212
11VilamarxantLDLDD20361113301024471510127615-1715
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 6

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Valencia IIWDWDL138412586510173733185+1728
2RodaDWWWL14752135752080723255+826
3AtzenetaDDWDW137421777610122613255+1025
4SaguntinoWDWDW1366118106150877511103+824
5Torrellano IlliceLWLLW1363417156411129722356+221
6Xàtiva OlympicDDWDW1355311147520926033212-320
7OțelLDLWW135441112642083712439-119
8Hercules IIDDLWL135441313641164713379+019
9TorentDWWWL1353598631275722323+118
10Elche IIWLDLD1345418107250125620465+817
11SillaLWDWL14455182273401177115715-417
12OrihuelaWLDWL144551212732275713357+017
13Villarreal IIIWDDDW1344516176123687322109-116
14Jove EspanolLLLLW13517713731346620437-616
15Callosa DeportivaLDDWL14356812832365603327-414
16VillajoyosaWLLWL134278147322646105210-614
17RC CatarrojaDWLLL1333710157313656024410-512
18Castellon IIDDLDL1417611187124487052710-710
19BeniganimLLLLW13211072461142107106514-177
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 7

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Atletico Madrid IIWWDWW1495023763301258620112+1632
2Madrid 2021 FPDLWWW14941261274301587511114+1431
3Las RozasWWWDD148421888521145632143+1028
4TorrejonLLWLD15735191685121357223611+324
5Pozuelo AlarcónLWDDD156541311741274824267+223
6Trival ValderasLDWDD146441513842285622278+222
7ParlaDWWWD1456323178431188613259+621
8SDR AlcaláDDLDD1556417137331114823369+421
9Getafe IIWDWLD14554221585211756033510+720
10UrsariaDWWDD14482149716054732295+520
11MoratalazDLLWD15555172374211188134615-620
12Rayo Vallecano IIWDLLW14545231773311477214910+619
13Alcorcon IIWDDDD1439216127250136714236+418
14Villaverde San AndresWDLLL1452712167304647223612-417
15GalapagarLWDDW145272028841313126114716-817
16Villaviciosa OdonWLLLD1543816257313888125817-915
17ComplutenseDWLWL1543810237322678116416-1315
18Alcobendas SportLLDDL1442810196213568215513-914
19Trei cânteceWLWLD1433813177322947016413-412
20CarabanchelLLDLD1423910226105268134816-129
21Colonia MoscardoLLLWL14301182271065127205310-149
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 7

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Leganes IIWWWWW20155034121073017610820176+2250
2MóstolesDWWDL20135228111063114510730143+1744
3Alcorcon IILWDLW2097432151063122610343109+1734
4ParlaWWDLL2077620201052385102531215+028
5Trival ValderasWLWWL2067717201043310910244711-325
6CarabanchelDLWLL2059618201036112810235612-224
7Pinto AthleticLDWLL20731020301061314710127623-1024
8Villaverde-BoetticherDWDWL20631118291042411910226717-1121
9El AlamoLLDLL203710243310244161910136814-916
10Real AranjuezLLLLL203611193210244121210127720-1315
11Mostoles CFDLLWL20351214281022671510136713-1414
12Santa AnaDLDLL22241611511112862511128526-4010
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 8

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1GuijueloWWWWD1486030775201917340116+2330
2Cultural Leonesa IIWLWWD12921291354011787520125+1629
3Mirandes IILWWWW137331411741297632154+324
4Real ÁvilaWLLWD146442097412112723297+1122
5Atlético TordesillasWDDLD1364312107520102612328+222
6ArandinaWWDWW13553149632173723276+520
7AlmazánDLWDW1254316116420124612347+519
8Palencia CFLWLWL13526171863211167205612-117
9Numancia IIDWLLL13445171972231096222710-216
10BembibreLLLDD13436141662221067214410-215
11RibertDWDWD1335515226321847034718-714
12La Virgen del CaminoLDLLW1234513196231876114512-613
13Colegii DiocesanosWLWLD1334610207241676105413-1013
14UD Santa MartaLLLLD1333714237232896105614-912
15Rodrigo CityLLWLD133377187313466024312-1112
16Atlético AstorgaLWLDL1332810157106510622255-511
17Salamanca IIWWLDL13328102261145117214511-1211
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 8

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Gimnástica SegovianaDWDWL221831541011110036511731185+4457
2Burgos PromesasWWWWW221174331511731164114431711+1840
3Numancia IIWWWLL2212374034117132314115241720+639
4ArandinaWWLLD2210664131116412614114251517+1036
5Mirandes IIDWDWW22895302111641184112541217+933
6Real ÁvilaDLLWL2294925231172216811227915+231
7AlmazánWLDWW229492631116231612113261019-531
8Colegii DiocesanosLLLLW227213194211506162211227320-2323
9FermaDLWLD2264122430115241411111281019-622
10Real BurgosLLDLL224711183711344131411137523-1919
11Cultural CebrereñaLWWLL225413183611335101311218823-1819
12BupolsaLLLWW224513173511245713112181022-1817
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 9

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Juventud TorremolinosWWWDD127502096330836420126+1126
2MotrilDDWWL12732251163211496411112+1424
3Malaga IIWWLWW13634191863301067304912+121
4Almería IIDLDDW1255220126330135622277+820
5Huétor TájarWWDDW125521586321104623154+720
6Ciudad de TorredonjimenoDDWLW124711586420113605145+719
7Torre del MarDWWDW1254319136321846222119+619
8El PaloDLDDD124531411623164622287+317
9Atletico PorcunaWWLWD1245317166321108613278+117
10MarbellaLLWDW135261111721478631243+017
11UD San ​​PedroDLDDL134549166411737043213-717
12Huetor VegaLWWLW124441413631297613256+116
13TorreperogilDDWDD12255914612325613279-511
14AlhaurínLLLDL1232711186114411621377-711
15AlhaurinoLLLLD12246161962221286024411-310
16Real JaénDDLDW121658176042376123510-96
17IntergimnasticaLLLLL13021183670256156006221-282
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 9

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1VélezWLWWD1811432215963012495131011+737
2AntequeraDWWLL18864291194231669441135+1830
3El PaloDWDWL18774181797111249063613+128
4Juventud TorremolinosDWWDD187742318942312119351117+528
5Malaga IIWLDLW18846281997202139126716+928
6AlhaurínLLLDL185581727934210109216717-1020
7EsteponaWLWDL185581825915310159405810-720
8MotrilLLLWW1862102126941414149216712-520
9Melilla CDLWLDW1845917299333989126821-1217
10AlhaurinoDWLLL184592228912691593331313-617
11MaracenaWDWLD20488192810433131110055617-920
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 10

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Recreativo HuelvaWWWWW13112029766001537520144+2235
2utreraWLWWD13832271063121357520145+1727
3Córdoba IIWWWWW128222066510111631295+1426
4LucenaWWDWD127321565311527421104+924
5XerezWWLDL127232312651013262131010+1123
6GerenaLLWLW12714161476011135113511+222
7RotaWWDWD124441114631288613236-316
8Ceuta IIDWLWL134367166321637115113-915
9ConilWLDLD1235488624062611426+014
10Sevilla IIILLLDL12426152063031112612348-514
11Puente GenilDWWLL124261015731379511336-514
12PozoblancoWLLWD1234513207331985014412-713
13AntonianoLLWLD12255914503258722346-511
14CartayaLLWLD12327913622244610559-411
15Los BarriosLLLLD1232713246213686114716-1111
16TomaresLWLDL1322992162137107016211-128
17CabecenseLLLDD121297217115412501439-145
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 10

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1San Roque de LepeWWWWW201433301810730146107031612+1245
2LucenaWLDWL201244351610811226104331310+1940
3Puente GenilWWDWD20965282410433161510532129+433
4Córdoba IILWWLW208663125104331712104331413+630
5utreraWLLWW20938262610613137103251319+030
6PozoblancoWLWLD2076722231053214810235815-127
7Sevilla IIILWLLD20758172010514101010244710-326
8GerenaLLDLD2057817251034381110235914-822
9CastillejaLWDWL2063112527104151214102261313-221
10Coria CFLLLDD20361114281014591610226512-1415
11La PalmaLDDDD20271114271004661310235814-1313
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 11

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Platges CalviaWDWLW20136131131073021910631104+1845
2PE Sant JordiWWWWD201253331710811196104421411+1641
3FormenteraDWWWL201235362010721206105141614+1639
4Mallorca IIWWWLD20115434101072122410433126+2438
5SantanyiLWWWL2011272312108021431032599+1135
6San RafaelWWLLD20578252410442181110136713+122
7LlosetenseLLDWD20641017281033481110316917-1122
8AlcudiaLDWWL205691732103619510208827-1521
9Santa Catalina AtleticoDLLLW2045111230104248910037421-1817
10BinissalemLLLDL20299172410235710100641014-715
11EsporlesLLLLL201415155010127122810028322-357
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 11

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Mallorca IIWWWWW141202281276011667601126+1636
2ManacorWWWLW1410133017751115575021512+1331
3SantanyiDWWWW14923221775027474211513+529
4LlosetenseWLWWD14833231073221087511132+1327
5Platges CalviaDWLLW1574418138332867412107+525
6PortmanyWWLWW157442117733111784131010+425
7DomeniiLDWWW147342017741210673221011+324
8ConstanțaLDDWL15645221675201658125611+622
9BinissalemDWLDL14644201574211257223810+522
10SollerLWDWL1463517177511138712449+021
11PoblenseWWLDD145542097322113723296+1120
12CollerenseLLDWL15618152174031088215513-619
13PE Sant JordiLWDDL1453617177313109722378+018
14San RafaelLLLLL154472225821514127232813-316
15MercadalDLDLW1435615187142787214810-314
16Rotlet MolinarWLWLL15429152684131387016218-1114
17FelanitxWLDDL1434716207223997124711-413
18Inter IbizaWLDLW14419152474121187007416-913
19MurenseLLLLW143381325731311137025212-1212
20ServerLWLWL143110132972147137106616-1610
21Fiul VeriLLWLL1431101431730411137016318-1710
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 12

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MensajeroWWDWL2012442817108112081043389+1140
2TeniscaDWLWW201055372010721259103341211+1735
3Atletico PasoDLWLD20893281510640185102531010+1333
4BuzanadaDWLWD209562921105231810104331111+832
5Tenerife IIWDLLW209473326105142014104331312+731
6Santa UrsulaWWLDD2078522191053214810253811+329
7VeraDDWLW20857242410532136103251118+029
8Atletico TacoronteLLWWL207492128103341011104151117-725
9Atletico VictoriaLLWDD205691630103528710217823-1421
10GuimarLDLDD202810193410244915100461019-1514
11IbarraLDDLL20241410331023581110019222-2310
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 12

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Las Palmas IIILWWWW1392226136510176741297+1329
2ArucasWLWLW13715181577001316015514+322
3HerbaniaWDLDW126331687511135512233+821
4Tenerife IIDLWWL136342216733111663031110+621
5Union VieraWLWDD13625141776101246015213-320
6LanzaroteDWLDL1446413127241527223810+118
7BuzanadaDLWLW1353514127421126611426+218
8Union Sur YaizaWLWLL12606171964021310620449-218
9VeraDLWLD115241212742196410336+017
10Santa UrsulaLWDWD1244415165302767142810-116
11La CuadraWWDDW124441814622297622297+416
12Atletico PasoDLWDD104421211422073622258+116
13Vila Santa BrígidaLWLWW13445182062311177214713-216
14MarinDLLWW11326812520344612348-411
15Gran TarajalLDLLL1331914286213797106719-1410
16TeniscaDWWLD82331114311145512279-39
17Las ZocasLLLLW1322910197205710602439-98
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 13

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Cartagena LU IIDWWWD149412697610184733185+1731
2YeclanoWDDWW13931271074211366510144+1730
3Racing MurciaDDWWW1475221127421137733185+926
4Lorca DeportivaDWDWW14824242065011798323711+426
5PAC Ciudad de MurciaWLDWW14725242076011577124913+423
6Real Murcia IIDDLWW14644211885211676123511+322
7BullenseWDDWW136431412743083621369+222
8Arena PinatarDWWWL1463518147412125722369+421
9Cartagena FCDDWLW1463517137322747313109+421
10UCAM Murcia IILDDLW1445514186321748134714-417
11UD CaravacaDWDLD1436518186231958134913+015
12Archena SportLLLLL14437181972141097223810-115
13Los GarresLDLWL1435611177340947016213-614
14Huercal OveraLDLLL14356112073131012704318-914
15Bala AzulDDWLL143569187232577124411-914
16El PalmarDLDLL142669187241537025415-912
17Deportiva MineraDLLLL14311012227313987007314-1010
18Mazarron FCWDDLL141497238134596015214-167
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 13

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Mar MenorWLWWW201343271210703141010640132+1543
2Cartagena FCWWLLW20117238101072121310451177+2840
3Racing MurciaWWDDL201073259105501851052374+1637
4Arena PinatarWLWWW201064331910640199104241410+1436
5Cartagena FCLWWWL209563027104241417105321610+332
6Mazarron FCLWLWW2075821191053213610226813+226
7Deportiva MineraWWDDW2059618201034310810253812-224
8Huercal OveraWLWLL20641017271053210710118720-1022
9PAC Ciudad de MurciaLLDDW205691318103346710235711-521
10MulenoLLLDD204412183110226813102261018-1316
11LorcaLLLWL20111895710118625100010332-484
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 14

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1DiocesanoLWWWW121002241065011366501114+1430
2MoraloDDWWW1263319116321115631286+821
3TrujilloWDWWD12633149632152631297+521
4SherryWLWLW12705161466001116105513+221
5CalamonteWWDLD125431310632197622243+319
6ArroyoWDWLL124531714631296614188+317
7MiajadasWWLWL124351716631287612399+115
8AzuagaWDDLD123631818622299614199+015
9OlivenzaLDLWD12363161662401066123610+015
10LlerenenseLDDDL123631517623188613279-215
11VillafrancaLLLWW124351113622276621347-215
12UP PlasenciaWLDLD123451012632195602417-213
13Extremadura UD IILDLLW123451317613258621389-413
14Badajoz IILDWWL1225513176123610613277-411
15Don AlvaroDDLLD1224612236132796114514-1110
16AceuchalLDLDL121476176114210603347-117
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 14

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CacereñoWWWDW2016224391090125610721183+3450
2DiocesanoWWWWD20135237121071222810640154+2544
3SherryLLLWW201136231610703134104331012+736
4MiajadasLDDDD2077621191035299104241210+228
5ArroyoWDWWD2074915241052310910226515-925
6AzuagaDLLLD2058718251043311910154716-723
7LlerenenseDWLWD2057814261034371310235713-1222
8TrujilloWLDLD204792528102531514102261014-319
9RCP ValverdenoLLLWD20541113331031691510235418-2019
10OlivenzaLDLLD2039820261017279102261317-618
11Fuente CantosWWDLD204412182910226101310226816-1116
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 15

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CirboneroLWWWW12921184541092751192+1429
2SubizaWLWLW1290328106600193630397+1827
3CantolaguaLWWLW116321695311127632142+721
4TxantreaWDDLW126331712642094621388+521
5PamplonaLDLLW126241111632153630368+020
6HuarteWLDWW12543241864111686132810+619
7Advance EzcabarteDWDWW1254320146303118624096+619
8AzkoyenWLWWL12534172263211076213715-518
9Beti KozkorWLLLW11506912630343520359-315
10BurladesLLWLD104241385311103511335+514
11CortesDDDLW123451412623173611479+213
12StațiiLWLWL1233613236312896024514-1012
13Valle EgüésLWWWL1232711226213686114514-1111
14Beti OnakLDDWL122469167232665014310-710
15MurchanteWDLLL1222882462136106015214-168
16CorellanoLDDLL12129516611447601519-115
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 15

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Peña SportDWWDW20145132141081115610640178+1847
2CirboneroWWDWL20884352110622187102621714+1432
3ArdoiDLDLD208842615104601891042486+1132
4CantolaguaWLDWW20875281910631177102441112+931
5CortesDWWWD207761821103529121042499-328
6MurchanteWDDLW2059619191035299102441010+024
7Pena AzagresaLLLLW20731024331071216910028824-924
8BaztanLDWDL20488192710253131310235614-820
9FontellasLLLLL20621218371042491410208923-1920
10LourdesWDWLL2047918261033491010145916-819
11BidezarraLDLLW205411182310514151110037312-519
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 16

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ArnedoWWWLW1292127965101226411157+1829
2AnguianoDWWWW1283126864111586420110+1827
3AlfaroWWWLW12822301663211186501198+1426
4A fostDWWWD1275023963301046420135+1426
5CasalarreinaDWWWL12822241265101436312109+1226
6La CalzadaWLWWW127051410630376640274+421
7HaroLLWWW1253417106411112612368+718
8OyonesaLWLLD125251212631276621356+017
9Calahorra IILWLLD12516241665012146015312+816
10Râul EbroWLWLD11425161364201115005512+314
11BerceoWLLWL124261314620479622265-114
12AgoncilloLLLLW122558176222566033311-911
13YagüeDLLWD1224610206213712603338-1010
14Rapid de MurilloWLWLL1222884060243166204524-328
15VianésLLLLL11119132650146136105713-134
16scrumierăLLLLL12001253860063206006218-330
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 16

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing RiojaWWWLW201433461410730274107031910+3245
2Logroñés IIWWLWW201163311810541146106221712+1339
3NixaraWDDDL201163432210532189106312513+2139
4Calahorra IIDWWLW2098330141045116610532148+1635
5YagüeLLDWL209473022107031910102441112+831
6CasalarreinaDDWLW208392726103161216105231510+127
7Râul EbroLLDLD2066819261043312810235718-724
8TedeonLWWWW20641016301031691810334712-1422
9PradejonWLWLW203710213510334131510046820-1416
10CalasancioLLLLD20341312431022672210127521-3113
11AlberiteLLDLL202513143910136111710127322-2511
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 17

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BreaDWLDL22126434121171322711551125+2242
2CuarteLDWDW2211653221116231811115421410+1139
3UteboWWWDD2291032115117311361127289+637
4BarbastroWWWWD2299427181136287116321911+936
5BorjaWDLDW22877292311254111411623189+631
6CalamochaDDLDW22796241911515129112811210+530
7SariñenaLWLDW228593636113351923115241713+029
8EpilaWLWDD225116232311272119113441214+026
9RobresLLWDL226882331113531214113351117-826
10AlmudevarWDLDW224108173211173111411335618-1522
11Villanueva CFLLLDL224612163911335101711137622-2318
12SabiñánigoLLWLD223514243711137919112271518-1314
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 17

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CuarteLWWWW128221756600121622254+1226
2BinéfarWDWWL13661231174301156231126+1224
3Sfânta AnastasiaWDLDW1364319126330105731397+722
4IlluecaLWWWD126421696420102622267+722
5Real Zaragoza IIWWWLW12633231264201356213107+1121
6UteboLWWDW1263317105410123722357+721
7EpilaLWLWL126331511741285522176+421
8CaspeWDDWL1246214137340105512248+118
9RobresLLLLL1351714137403116611437+116
10Atletico MonzonWLLDW1236313106132336231107+315
11CarinenaDWLDL12426915521259721446-614
12CalamochaLLWLL1141613165302766114610-313
13BarbastroWDDDL123368166222346114512-812
14Belchite 97LWDDL132561013621377704336-311
15BorjaLLDLD12255816723268502328-811
16Giner TorreroDDWLL122468246132686114216-1610
17BiescasLDLLD1102942550143126015113-212
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 18

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MarchamaloWLWDW20143325101081114610622114+1545
2ToledoWWWDW201136311510802204103341111+1636
3TorrijosWWDWD20884251810631146102531112+732
4GuadalajaraLDLWW20947272110622124103251517+631
5VillacañasLWWDL208661916105231081034398+330
6TaranconWLLDL20929241910514106104151413+529
7AzuquecaWLLWL2083922241043314151040689-227
8IllescasLDWWW20677182110442131010235511-325
9ConquenseLDLDL20641016241034381110307813-822
10MadridejosDLLWL20431314351002872210415713-2115
11PedronerasLDDLW20351212301032571210037518-1814
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 18

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1GuadalajaraWWWWW13102131975201886501131+2232
2VillarrobledoLLWWW1392222874211136501115+1429
3Quintanar del ReyWDLWW1391320137601136631277+728
4IllescasWWLWL13823231664209374031413+726
5VillarrubiaWWWLL13814211264021137412109+925
6Albacete IILDWLW1364323137511155613288+1022
7ConquenseWWLWW1364323145221968422148+922
8TaranconWWWLW13706242085031785203712+421
9San ClementeLLWLL13616151874031110621348-319
10AzuquecaLLWLW135352017631210772231010+318
11AlmansaWDLWW13535182261326774031215-418
12ManchegoWLLWL13517161564021357115310+116
13TorrijosDDWLW12444151564111146033411+016
14Huracan BalazoteLWWLL1350823257205111363031212-215
15VillacañasLLLWW134271826631213117115515-814
16MiguelturrenoLLLLL13211013206204997016411-77
17Hogar AlcarrenoLDLLL12011173670165175005219-291
18La RodaLLLLL11001103350050156006018-330
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 1 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1estradenseWWWW2612774736220071220051+1143
2VillalbesLWLL2613493832210111200235+643
3ChocoDWWW2611873827211043220062+1141
4Rápido BouzasWLD259882727110010201112+035
5Deportivo La Coruna IIDDLL2697104435201123201115+934
6SilvaLLL257992330200228100102-730
7FisterraDWWW2676132938220041211032-927
8AtiosDLWL2659122338211032200224-1524
9Studierea grupăriiLDWL2659123252210144201113-2024
10Ca PontesLLLL2647152249200235200214-2719
11PaiosacoLWLD26210142348211032200247-2516
12PontellasWLWL2636171743220052200203-2615
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 2 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1caudalLDL2311663823200214101011+1539
2TuillaDWWW2210753021211021220031+937
3LenenseDWWL24102122829210132211010-132
4Gijon IndustrialWLLL2486103733200214210122+430
5UrracaWLW217771313100101220040+028
6Adevăratul TitanicoLLDW227692331201112210134-827
7Stadionul AvilesWWD2347121633211020110020-1719
8SieroLLLL2243151331200216200202-1815
9ValdesotoLLLL2233161135200214200205-2412
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 14 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1UP PlasenciaWWWDW25111043619330052211043+1743
2Extremadura UD IIDDDLW2510873221312032201112+1138
3MiajadasDWLWD259972622220030302123+436
4ArroyoWLDWL2595112028210122311132-832
5AceuchalLLDLD2577112230302102200203-828
6AzuagaLDDDL2551192231202033301213-926
7Fuente CantosLWLWL2564152335220042300314-1222
8ChinatoDLLWW2564152438311133210143-1422
9RCP ValverdenoDLDLL2556141741200203302145-2421
10ValdiviaDLLLL2535171953301257200202-3414
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 17 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BarbastroDWWL26111053220211010210142+1243
2Real Zaragoza IIWWLD26101153515211010210121+2041
3BinéfarDDWW26101063520211032211031+1540
4IlluecaLLWW2611782924210113210155+540
5BorjaWLLL2697103329210144200202+434
6CalamochaDLLD2671182726200226202011+132
7AlmudevarLLWW26610102237110020310235-1528
8FragaDWLL2668122225311152100102-326
9Villanueva CFWDLWD2768132647211054311154-2126
10ValdefierroDLLL2665152446200226201124-2223
11SabiñánigoLLLWD2746173048201135310236-1818
12San Juan MozarrifarLLLLL270027081300309200206-810
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 4 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1SantutxuWWW2311572625220052110010+138
2DeustoLD2211473026101000100102+437
3AnaitasunaWWL239952422110020210123+236
4BasconiaLD2271052618100101101022+831
5BeasainLWD2371062317201123110010+631
6San IgnacioLLD237972022100101201112-230
7JD SomorrostroLDW2356122333210132101000-1021
8SodupeLLL2348112228100102200213-620
9AriznabarraDLL2338121432100112201112-1817
10UrgatziDLL2332181269201114100103-5711
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 5 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Sant AndreuWDW2311572721101000220030+638
2San CristóbalLDD238962118201112101033+333
3Vilassar MarDDD238962525101033202011+033
4ManresaDDD2371152217202011101000+532
5iarbăDWD239592530110010202022-532
6CastelldefelsDLL237882024201113100101-429
7VallsDDL2347121328201114101000-1519
8BanyolesWL2253141726110030100112-918
9IgualadaLW2244141635110021100102-1916
10MontañesaDLD2328131335202033100103-2214
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 6 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Villarreal IIILDWW2481333619211020210121+1737
2Xàtiva OlympicWDWW2210572928220042211032+135
3SillaWWLD2471162725211021210153+232
4RC CatarrojaLWDL246992226210144201123-427
5Jove EspanolWLDL2265111927211021200203-823
6BeniganimLLLD2256111739200216201123-2221
7VillajoyosaWDDL2257102030211032201101-1022
8NoveldaWDWD2255122332220041202044-920
9VilamarxantLDW2347121734211043100101-1719
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 8 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ArandinaWWLW2613674832210111220060+1645
2Mirandes IIWWLL2610973727210143210133+1039
3Real ÁvilaDWWD2611693126211042211021+539
4La Virgen del CaminoDLWD249962626201116211032+036
5Atlético TordesillasLLWW2495102527210122210123-232
6BembibreLLLL2468101927200213200214-826
7BupolsaWDW2566132035110020211010-1524
8Cultural CebrereñaDWL2565142240211041100103-1823
9Becerril CamposDDDW2449111325211010202022-1221
10PeñarandaWLLD2455141735210123201124-1820
11Real BurgosLLL2547142046100114200215-2619
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 16 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Calahorra IIWWWW2413833614220040220020+2247
2ArnedoWLDW2413473619210131211031+1743
3YagüeWWDD2411673723211041211030+1439
4CasalarreinaLWLL2493123036200216210124-630
5OyonesaLLWL2484122828200204210142+028
6La CalzadaLLLD2484123134201112200206-328
7PradejonWDD2349102537101011211031-1221
8CalasancioDWLL2445151647201112210132-3117
9AlberiteLLWD2436151745210122201114-2815
10VillegasLLL230221773200204100101-662
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 18 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1TaranconDLWW24113102720211020210111+736
2GuadalajaraDDWL2410683226211032201123+636
3ManchegoDDWL2481062319201101211021+434
4VillacañasWLLD249782321210122201123+234
5Huracan BalazoteDWLW2495102833220053201113-532
6La RodaLWLD2495101926211021200213-732
7PedronerasWWDW2466121931220020211051-1224
8AlmagroDLWD2454152139211042201134-1819
9MadridejosLDLW2454151739201112210122-2219
10ManzanaresLLLL2446141837200224200202-1918
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 3 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1SamanoWW2213453520110010110010+1543
2VimenorWW2211563420110030110020+1438
3HărțiWLW2310582926220063100101+335
4Textile EscudoDLL239772923100102201124+634
5SelayaDLL2393112536201112100102-1130
6Atlético AlbericiaLWL2365123136110020200226-523
7BezanaLWL2354141744110021200213-2719
8solaresWDW2338121326220031101011-1317
9RevillaLLL2345142242100102200214-2017
10Ribamontan din MarWDD2345141637101011211032-2117
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 7 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1TorrejonWWWW26111143919220020220052+2044
2Pozuelo AlarcónDDDL2611873827201135202022+1141
3Pământ platDLD259872123202022100103-235
4ParlaLDWL248882525210143201112+032
5CarabanchelDDLW2461172728201134211064-129
6Trival ValderasLDD236981721101000201101-427
7Villaverde-BoetticherL2163121830000000100101-1221
8Mostoles CFLWWL2455141734210115210121-1720
9Real AranjuezLWL2346132239110021200216-1718
10San Fernando de HenaresLL2445151841200202000000-2317
11Santa AnaLLL2524191256200203100112-4410
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 13 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Arena PinatarDWL2311753721110041201101+1640
2Cartagena FCLWD2310673434110031201116+036
3UCAM Murcia IIWLW238873525220060100112+1032
4Los GarresDLW238782626211032100113+031
5BullenseWLD238782731211032100114-431
6Mazarron FCLWL2385102625110021200235+129
7EDMF ChurraWLL2354141939210121100102-2019
8MulenoLLD2345141935100101201113-1617
9Plus UltraWDW2344151653220051101000-3716
10LorcaLDD2313191060101000201113-506
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 15 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1PamplonaWW2210663320110020110032+1336
2HuarteLW228953126110021100102+533
3CantolaguaLD228863022100123101000+832
4CortesWL228772023110020100102-331
5MurchanteWL226972322110031100112+127
6BurladesLD227692333101000100113-1027
7BaztanLL2248102036100106100113-1620
8FontellasLL2262142045100112100116-2520
9LourdesLL2247112036100115100115-1619
10Râul EgaLL2235142548100112100113-2314
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 9 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Malaga IIDLWW2210573623211052210132+1335
2Juventud TorremolinosWLDW229852922211032210132+735
3TorreperogilDWLD248971820211020201103-233
4Huétor TájarDLDL2461263233200204202044-130
5AlhaurínDWWD227782329211042211020-628
6Huetor VegaLWLL2477102936210124200225-728
7MaracenaLDW235992231211031100102-924
8AlhaurinoLDLW2256112633200214211031-721
9Melilla CDWLDL2256112033211031200203-1321
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 10 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Córdoba IIWWWW2412664428220061220072+1642
2utreraWWWD2412483328220040211032+540
3PozoblancoWWWL2410683229220042210164+336
4Los BarriosLLLW2283112326210145200214-327
5RotaLLLD2265111630201114200205-1423
6AntonianoLLLL224992032200237200225-1221
7ArcosDDLL2247111326201112201125-1319
8La PalmaDWL2338121830101022210121-1217
9LebrijanaLLLD2245131630201113200202-1417
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 11 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Mallorca IIWW2213544013110032110031+2744
2SantanyiWW2213272613110010110021+1341
3ManacorLW2210752822110021100101+637
4PortmanyLL2293103231100112100123+130
5CollerenseLL228593132100113100123-129
6San RafaelWL226792928110032100112+125
7BinissalemLD22210101725100101101000-816
8GenoaDW2236132343110031101011-2015
9FerriolenseLD2235141434101000100102-2014
10EsporlesDL2215161652101011100101-368
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 12 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Buzanada209562921000000000000+832
2Tenerife II209473326000000000000+731
3Gran Tarajal187831812000000000000+629
4Santa Ursula207852219000000000000+329
5Union Viera188282630000000000000-426
6Lanzarote187381817000000000000+124
7Arucas1844102027000000000000-716
8Guimar2028101934000000000000-1514
9Ibarra2024141033000000000000-2310
  Promovarea promoției
  retrogradare