Primera División

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Real MadridWWWDW139313214532013486111910+1830
2Real SociedadDWDWD1485119107430517421149+929
3SeviliaDWWDW138412396510176733163+1428
4Atletico MadridWDWDD13751221374301146321119+926
5Real BetisWLLWW14734221773221297412108+524
6Rayo VallecanoWLDWL14725221576101637115612+723
7BarcelonaWDDLL1355320158521168503247+520
8Athletic ClubDLDDW13472118631275716043+319
9OsasunaLLLDD14545141871334107412108-419
10ValenciaDDWLD14464212073311387133812+118
11EspanyolLWLDD1445514147421947034510017
12VillarrealDWLDL1337315136321116705247+216
13MallorcaLDDDD1436514227241877124615-815
14Deportivo AlavésDWDWW134271017730459612358-714
15Celta de VigoDDDLW1434714188125712622276-413
16CadizLWDDL1426612237043497223814-1112
17GranadaLLWDD1325612206123711713359-811
18ElcheLDLLD1425711207142697115511-911
19GetafeWLWDL1423910197214897025210-99
20LevantDLLDL14077122570526117025614-137
  Promovarea - Liga Campionilor (etapa de grup)
  Promoție - Liga Europa (etapa de grup)
  Promovare - Europa Conference League (calificare)
  Reclamație - LaLiga2

Segunda Division: Sezonul regulat

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1AlmeríaWWWWW171313331287101759603167+2140
2EibarDWDWL179532419861113793421112+532
3TenerifeWLWDW17935221485121259423109+830
4PonferradinaWLWDW1785423159531167832378+829
5Real ValladolidLWWLW178452520852114593241115+528
6Las PalmasLLDWW177642520962119108143610+527
7MalagaWWLWL17755171997201138035616-226
8FC CartagenaWLWDL17818222486021479216817-225
9Real OviedoWDDLW1759318159351118824277+324
10GironaWWLWW17737201994231298314810+124
11IbizaDLWDW1758418198242989342911-123
12Real ZaragozaLWWWD17410315159162568341109+022
13Sporting GijonLLLLD1764717218503979144814-422
14HuescaDWLDD17566181792437783231110+121
15LugoDWLLD1748522229342111081431112+020
16MirandésDLLWD17548242893151619823389-419
17BurgosLWLLL1754814188422949126514-419
18LeganésWDWDL17467171981435893241211-218
19Real Sociedad IILWLLL17458162091356118323109-417
20FuenlabradaDLDLL173861318925299813449-517
21AmorebietaLLDWD172781927823314149045513-813
22AlcorcónLLDLL172213133481258199108515-218
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Prima Divizie RFEF: Grupa 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Deportivo La CorunaWWWWD139222166510121741295+1529
2Racing SantanderWWLWD138231996510111731388+1026
3UD LogroñésDWLWW137331496402427331107+524
4Rayo MajadahondaLWDLW1372417136312557412128+423
5Unionistas de SalamancaDDDLD13571201573401610623145+522
6SD LogroñésLDWDD1356218127331117623175+621
7Racing FerrolWWLWD136341711722397641184+621
8Cultural LeonesaWDWDD135532419750214860511011+520
9CD BadajozDLDWD135531511631296724165+420
10Real UniónWDWLD13625181562138117412104+320
11CalahorraWWDWL135351616631299722377+018
12Celta de Vigo IILWDLL1353513176312747223613-418
13SS ReyesLWLLD1352613167511956015411-317
14InternaţionalDLWWW134362022622213127214710-215
15TalaveraWLWLL1343613186132567304812-515
16Real Valladolid IIDLDWL1325614207142896114611-611
17Clubul Athletic IILLDDD1325612177133676123610-511
18Extremadura UDLLLLD133379197322776015212-109
19ZamoraLLDLW132296197115311611438-138
20TudelanoDLLDD130496217034386015313-154
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Segunda B: Grupul 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BurgosWWWWL18123324129711155952297+1239
2Cultural LeonesaWLWWL188732715945012594231510+1231
3Real Valladolid IIWWDDD18864241794321089432149+730
4NumanciaWDLWD1867523149522178915366+925
5LangreoWDLDW18675212092611312941488+125
6Marino de LuancoLDWDW18648182295221279126615-422
7Real Oviedo IILLWLW18639172794148119225916-1021
8LoialitateLLDDL1848611149342549144610-320
9Sporting Gijon IILDLDL18378162492341116914458-816
10CovadongaLWLDL18421221379405101390271124-1614
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Prima Divizie RFEF: Grupa 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Atlético BalearesWDWLW1375122107520133623197+1226
2Villarreal IILLLWW128132386501152631286+1525
3AlbaceteWLWWL13814171476101126204612+325
4LinenseWWLWD1373315117601116613245+424
5Barcelona IILWWWD136431610633093731377+622
6AlgecirasWLDDD1356220126240947322118+821
7AlcoyanoWDWDD1356215126231557331107+321
8Real Madrid IIWWWWL13625181575201546105311+320
9FC AndorraLDWWL1354416147511115603359+219
10Gimnazic TarragonaLDLDW1354413126510114703428+119
11SanluqueñoLLWLW135351313622267731376+018
12CastellónDWWDW11533129531173622256+318
13San Fernando CDWWWLL13526182072231212630368-217
14CornellàLWLLW135171514731386620478+116
15UCAM MurciaLDLDW1334615196222867124713-413
16Linares DeportivoWWLLL13337152161145127223109-612
17SabadellLLWDL13256816612358713338-811
18Sevilla IIWDLDL1323810256033387205717-159
19Real Betis IILLLWD132298197205611602428-118
20Llagostera-Costa BravaLLLDL1214752071243105023210-157
  Promovare
  Promovarea promoției
  retrogradare

Segunda B: Grupul 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1TudelanoDWWWD18972291494411499531155+1534
2CalahorraDWDWW189721769531104944172+1134
3SD LogroñésWLDWL1878320149522127926187+629
4EbroWWLDD1877415179441969333611-228
5Osasuna IIWLDWD18666212294411389225814-124
6TarazonaWLWLD18738162295131079225615-624
7MutilveraLLLLD186572318933310893241310+523
8EjeaLWDLD1846812199252569216713-718
9IzarraLWLLD184311142593249119117514-1115
10HaroLLWDD182610142492169149054510-1012
11LeioaLLLLL201712123210163101210019220-2010
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 3

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1IbizaWDWLW18124226597111429531123+2140
2AlcoyanoWWLWL1894517169513119943267+131
3Villarreal IILWWDD18774211594321179342108+628
4HerculesLLLWD18666151495311049135510+124
5La NuciaWLWLL1865715199333779324812-423
6Levante IIWWWLW18648151994231059225514-422
7AtzenetaWLLWD18567201892521189315910+221
8Peña DeportivaLDWDW184951013925256924357-321
9OrihuelaLLLDD18369122692348129135414-1415
10Valencia IILWLDL182972026924312129054814-615
11OlotLWLLW204610192810442141110028517-918
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 4

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1UCAM MurciaWDWWD18963221595311289432107+733
2Linares DeportivoWLWLW1810352216962110494141212+633
3Real Betis IIWWDDL18792231594411369351109+830
4Sevilla IIWWDDW188642719943211794321612+830
5CordovaLWDWL18765211693331310943286+527
6Real MurciaDDDWL1867522219333111093421111+125
7Granada IILWWWL18657201992349109423119+123
8El EjidoDLLDW1847717219243879234914-419
9YeclanoLLLLD182511132791268169135511-1411
10Lorca DeportivaLLLWL181611153390369209135613-189
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupul 5

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CD BadajozWWDDD18125132998101949441135+2341
2Extremadura UDWWWWD18873241694411279432129+831
3TalaveraDWWDD187652319933310109432139+427
4VillanovenseDWDLW18765158944193932465+727
5Don BenitoLWDDL18666162195221179144514-524
6Merida ADLLLDD186571212932454933378+023
7MelillaLLDWD1865715199333899324710-423
8VillarrubiaWLLDD184861724934212129144512-720
9SocuélamosLLWLL1844101325932410109126315-1216
10VillarrobledoWLLDD182412152991358129117717-1410
  Grupul de promovare
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Segunda B: Grupa 1 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing FerrolWWLW2210662922220030210145+736
2Deportivo La CorunaDWLW2210661712220031201101+536
3NumanciaWLWW229763218220061210133+1434
4LangreoLDWL227872525210133201112+029
5CompostelaLDDL2251252222201123201103+027
6Marino de LuancoDLDL2266101825202000200203-724
7GuijueloWWDL2247111929210112211065-1019
8CovadongaLLDL2243152746201156200213-1915
  retrogradare

Segunda B: Grupa 2 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing SantanderWWD2312653922110031211064+1742
2Real UniónWWW2313373218220040110020+1442
3Arenas de GetxoWWL2371152018100113220040+232
4Osasuna IILWLW228682829210133210144-130
5EbroLLLD227871726200226201103-929
6LaredoLWD2384112030211020100113-1028
7TarazonaLLDL2274111829201124200203-1125
8LeioaLWLL2427151437210111200214-2313
  retrogradare

Segunda B: Grupa 4 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1LinenseDWWW2210842314220041211021+938
2Sevilla IILLDW229763325201112210154+834
3TamaraceiteDWDL2271142117210111202011+432
4CordovaDLLW228772421201123210112+331
5Cadiz IIWWLL228592626210134210133+029
6Real MurciaDLWL227872424211021200202+029
7Lorca DeportivaWLWL2236132140220042200225-1915
8MarinLLLL2224161443200224200216-2910
  retrogradare

Segunda B: Grupa 5 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MelillaDWD217772023211032101022-328
2SocuélamosWDWW2275101625220020211010-926
3Atletico Madrid IIWWL216781921100101220040-225
4VillarrubiaWDLL225982029210112201123-924
5Las RozasDDLD225891727202011201101-1023
6PoblenseLWLW2241082426220061200224-222
7Getafe IILDDD22210101425202022201112-1116
8VillarrobledoLLDD2226141636201113201104-2012
  Posibila reluare
  retrogradare

Segunda B: Grupa 3 - Faza a 2-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CornellàLDW239683127210142101000+433
2BadalonaDLW238872119110041201112+232
3Llagostera-Costa BravaWL228862121110010100112+032
4Lleida EsportiuLDW2394102524211010100101+131
5HerculesWWL218671816110010210122+230
6Levante IIDDWL227691824211032201103-627
7La NuciaLWDL227691724211010200215-727
8Valencia IIDLLL22210102231201112200213-916
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ArenteiroWDWDW22138133131174015511641188+2047
2ArosaDLWWD22118327141163214811551136+1341
3AlondrasDDDDW22910331151154215811461167+1637
4estradenseWDLWW22877353411632169112451925+131
5ChocoWLWLL22877282211551189113261013+631
6Rápido BouzasWDDDL22877252511533161411344911+031
7BarcoWWLDL228682627114341310114341317-130
8Ourense CFLDDWW2284103329115241911113261418+428
9RibadumiaLWDDW227510243611533151611227920-1226
10UD OurenseLWLLL227411253211614181311137719-725
11AtiosLLLLD224810183211353121511137617-1420
12PontellasLDLDL22161512381114691911029319-269
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 1

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1SomozasLWWLW1281319136501158631245+625
2PolvorinWWLWD117311976321104541093+1224
3BarcoWWLLD12723241664021396321117+823
4Deportivo La Coruna IIWLWDW116321336510101512232+1021
5Rápido BouzasDDWWW115421510532093622267+519
6Ourense CFLWWWW105321411522155531196+318
7SilvaLWWDL1152414115320916204510+317
8AlondrasWWLLD124351011632174611437-115
9Juvenil PonteareasLLDLW1142513146411835014511-114
10VillalbesDDDWL1135314125311116604236+214
11ChocoWDLWD11344910622254512246-113
12ArzúaDWWDW10343810522154512236-213
13ViveiroWLWLL12336131763211056015312-412
14PlictisealăDLLLD1233615226222786114814-712
15estradenseLWDLL1132612185203776123511-611
16Atletico ArnoiaLLLWL111287195113576015212-125
17SofanulLLWLL11128132861236115005717-155
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1L'EntreguWLWWD181314321398012269513107+1940
2San MartinDDDDW189633121953116794321514+1033
3LlanesWWDDW189542916962115593331411+1332
4TuillaDDDLW18765251994231813934276+627
5Adevăratul TitanicoDWDDW18657192594321199225816-623
6UrracaDWDLW18576912923447934255-322
7CondalDWLLD1857613199252659324714-622
8ColungaDWWDD185581117932478923449-620
9SieroLLLDD18431112239225779216516-1115
10ValdesotoLDLLL183312102691265139216513-1612
11Stadionul AvilesWLLDD20261212331013641210136821-2112
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 2

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Real Oviedo IIWDWWW141112311176012067511115+2034
2L'EntreguWWLWD14833271175111337322148+1627
3PravianoDDWWL1475221137340947412129+826
4LlanesLWLWL1482420117511124731387+926
5LenenseLWLWW1475219127430126732276+726
6Sporting Gijon IIDLLWD1464427147511206713378+1322
7TuillaDWWWD146442124723291174121213-322
8LoialitateWWWWD14554171472417473131010+320
9UrracaLWWLW146261415741287721468-120
10Gijon IndustrialDLWLL1446414147331118713336+018
11San MartinLLWLL145361314731377722367-118
12caudalWLLDW1446416197241977223712-318
13CovadongaLWDWL14455161774121311704336-117
14ColungaWWDLD14374171872236871511110-116
15Adevăratul TitanicoWLDLL1442810167313657115411-614
16NavarroWLLLL143471016732267702549-613
17LuarcaLLDLW14347112272237107124412-1113
18MosconiaLLWLW1440109187304467106512-912
19RocesWWLLW14329132871157137214615-1511
20Langreo IILLLDL14329123172146137115618-1911
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 3

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CayonWWWWD201631471410100028510631199+3351
2Racing Santander IIWWWWD201442451610811276106311810+2946
3Siete VillasWWWLW20133430151071219910622116+1542
4SamanoDLWLW201145332010622177105231613+1337
5Textile EscudoDWLWD20965271710442135105231412+1033
6Atlético AlbericiaWLWDD2055102730102261115103341615-320
7Rinconeda PolancoLWWLL205411193710235102010316917-1819
8RevillaWLLDD204511213610136820103251316-1517
9BezanaLLLLW20441214401022691810226522-2616
10BarquerenoLLLLW204313173310217121710226516-1615
11Ribamontan din MarLLLLL20331412341003731310307921-2212
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 3

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Gimnástica TorrelavegaWDWDW106402055500162514043+1522
2Cultural GuarnizoWLWDD1045118125131665320126+617
3VimenorLWWWD105231411540183512268+317
4CastroDWLDW10442108531164513144+216
5Siete VillasWLLLW1051417135302118521265+416
6EscobedoLWDWW1043316105221104521266+615
7NavalDWWWW10433129522132521297+315
8TorinaDWDWD1035296514021521275+314
9NojaDWLLD103431317521278513169-413
10SamanoDLLDD1034310145230845113210-413
11Atlético AlbericiaDDWLD103341012532074501438-212
12BarredaDLLWL1025399522164503235+011
13Textile EscudoWDDWL10244510513134511326-510
14HărțiDDDLL10163711513156503225-49
15SelayaLLWLL101455145131345014210-97
16ColindresLLLLL101185195104411501418-144
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 4

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Aurrera de VitoriaWDWWW20983204103529310631111+1635
2UrdulizDLWWW20983281810352141310631145+1035
3Pasaia KEDLDDW2097422141045111610523118+834
4BasconiaWWWDD207942415104421691035286+930
5AnaitasunaWLDWW2079420191026211131053296+130
6San IgnacioWDWDL2078519191052310910262910+029
7SanturtziLDWWW2065918271042489102351018-923
8DurangoLLLLW205781720104159910163811-322
9SodupeDDLLD20488212310325910101631213-220
10AriznabarraLDLLL20371012281014551210235716-1616
11Lagun OnakDDWLD203611173110253111210118619-1415
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 4

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Deportivo Alaves IIDWWLD14941291376101767331127+1631
2DurangoWWLWD148421887421115742173+1028
3Aurrera de VitoriaWWWLW147432617722311117520156+925
4AnaitasunaWLDWW147432419743013573131114+525
5PortugaleteDLWDW14743231575111457232910+825
6BasconiaWLWWD147431712732287742195+525
7BarakaldoDWLWW146532319733111873221211+423
8BeasainDWWWL14644211672149117430125+522
9San IgnacioWLLDW14626191973139117313108+020
10Pasaia KEWLDLD14554171870347137520105-120
11LeioaWWLDD1454520147124687421146+619
12DeustoLWDDW144551518714289731379-317
13SantutxuLLLWD144461315731366713379-216
14AmurrioLWDLD1436515117322123704338+415
15UrdulizLLDWL1443712237133697304614-1115
16Beti GazteDWDDL143471825702561473221211-713
17Aurrera OndarroaDLLLL14419112371154137304710-1213
18Lagun OnakLLLDL1425714207232977025513-611
19UritarraLWWLL14311013247115715720569-1110
20TolosaLLWLD14239113072057127034418-199
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 5

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Cerdanyola del VallesLWDWD20117231151062216910550156+1640
2Girona IIWDDWD20107329121053216710541135+1737
3GranollersWDLWD2096532221034388106222414+1033
4Sant AndreuWLWLL20947242110433119105141312+331
5Vilassar MarWLLDD2086621211051489103521312+030
6iarbăLDWWL20839222810424911104151317-627
7PeraladaLWDLL2067716181034311111033457-225
8SantsWWDWW2073101725104339810307817-824
9FigueresLLWLL20569193210244112110325811-1321
10HortaLWWLL20461020261021714181025368-618
11BanyolesLWLLD20431313241032581210118512-1115
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 5

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1OlotDDWWL1264223126420146622296+1122
2VilafrancaWWDDW1155193522131633062+620
3PeraladaDDDLW115511666240635311103+1020
4Girona IILWDLL11623107540163622244+320
5Sant AndreuWLWLW116141676510111510456+919
6San CristóbalWDDDW125431211631287623144+119
7L'HospitaletWDWLW115241010641184511326+017
8iarbăDDDLW1244414116420114602437+316
9ManresaDDDDW1137198513156624042+116
10Vilassar MarLDDWD12372108624052613256+216
11FigueresWDDDW11353108504112631296+214
12Pobla MafumetLDDLL1133547531141602406-312
13SantsLDDWW123369136222536114410-412
14GranollersWDDLW11326142062138105113610-611
15CastelldefelsLDWWL1132614185212666114812-411
16GuineeaLDLLL111376186105411503227-126
17AscoLLLLD1113762560242155113410-196
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 6

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1EldenseWWWWD181251301196301349621177+1941
2Elche IIWWDWW181152331796211589531189+1638
3IntercityWDWWD18107130895401529531156+2237
4Xàtiva OlympicLLDWW187472224932413139423911-225
5BeniganimLDLWD18558143093337119225719-1620
6Jove EspanolLLWDL18549172394146791351116-619
7CrevillenteWWLDD185491724933313139216411-719
8Hercules IILWDLD1846813179243810922557-418
9VillajoyosaLLLDL18459172792161118924369-1017
10NoveldaWLDLL183312152792169129126615-1212
11VilamarxantLDLDD20361113301024471510127615-1715
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 6

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1RodaWWWLW13742135752080622255+825
2Valencia IIDWDLW127412385410153733185+1525
3AtzenetaDWDWL127321776600122613255+1024
4Torrellano IlliceWLLWW1263317136411129622254+421
5SaguntinoDWDWD125611510615087641173+521
6OțelDLWWD125431110642083612337+119
7Xàtiva OlympicDWDWL1254311146510926033212-319
8Hercules IIDLWLL125341111641164612357+018
9SillaWDWLD13454181773401176114710+117
10TorentWWWLL1252598631275621323+117
11Jove EspanolLLLWW12516611631234620437-516
12Elche IILDLDW123541310615075620465+314
13OrihuelaLDWLD133551012622255713357-214
14Callosa DeportivaDDWLL13355811832365503226-314
15Villarreal IIIDDDWW123451416612368622288-213
16RC CatarrojaDWLLL1333710157313656024410-512
17VillajoyosaLLWLW123277146222546105210-711
18Castellon IIDLDLD131669166114267052710-79
19BeniganimLLLWL122197215113277106514-147
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 7

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Leganes IIWWWWW20155034121073017610820176+2250
2MóstolesDWWDL20135228111063114510730143+1744
3Alcorcon IILWDLW2097432151063122610343109+1734
4ParlaWWDLL2077620201052385102531215+028
5Trival ValderasWLWWL2067717201043310910244711-325
6CarabanchelDLWLL2059618201036112810235612-224
7Pinto AthleticLDWLL20731020301061314710127623-1024
8Villaverde-BoetticherDWDWL20631118291042411910226717-1121
9El AlamoLLDLL203710243310244161910136814-916
10Real AranjuezLLLLL203611193210244121210127720-1315
11Mostoles CFDLLWL20351214281022671510136713-1414
12Santa AnaDLDLL22241611511112862511128526-4010
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 7

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Madrid 2021 FPLWWWW13931251164201477511114+1430
2Atletico Madrid IIWDWWW1385022763301257520102+1529
3Las RozasWWDDW137421787421135632143+925
4TorrejonLWLDD14734191575111347223611+424
5Pozuelo AlarcónWDDDL14653138741274724164+523
6Trival ValderasDWDDL136431511742183622278+422
7ParlaWWWDD1355322167421177613259+620
8SDR AlcaláDLDDL1455416127331114722358+420
9UrsariaWWDDD13472138615043732295+519
10MoratalazLLWDW14545162274211187124514-619
11Getafe IIDWLDW13454191574211456033510+417
12Villaverde San AndresWDLLL1452712167304647223612-417
13GalapagarWDDWL13526192574121296114716-617
14Rayo Vallecano IIDLLWW1344520167331147611469+416
15Alcorcon IIDDDDD1329214126150116714236+215
16Alcobendas SportLDDLL1342710166213567214510-614
17ComplutenseWLWLD144289227322677106315-1314
18Villaviciosa OdonLLLDW1433814257313887025617-1112
19Colonia MoscardoLLWLW1330108217106512620439-139
20Trei cânteceLWLDL1323810176222647016413-79
21CarabanchelLDLDL1323810206105267133814-109
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 8

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1GuijueloWWWDW137602867520191624095+2227
2Cultural Leonesa IILWWDW11821271354011786420105+1426
3Mirandes IIWWWWD12732128641174632154+424
4Atlético TordesillasDDLDL125431010642082612328+019
5AlmazánDLWDW1254316116420124612347+519
6Real ÁvilaLLWDL135441777412112613265+1019
7ArandinaWDWWD12453129632173613256+317
8Palencia CFWLWLD12525171663211166204610+117
9BembibreLLDDW1243514156222106621349-115
10Numancia IIWLLLW1243515176213876222710-215
11La Virgen del CaminoLDLLW1234513196231876114512-613
12RibertWDWDW1234513206321846024516-713
13Rodrigo CityLWLDL123367166312446024312-912
14UD Santa MartaLLLDL1233614216231876105614-712
15Atlético AstorgaWLDLD12327913610548622255-411
16Salamanca IIWWLDL13328102261145117214511-1211
17Colegii DiocesanosLWLDD122469206141576105413-1110
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 8

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Gimnástica SegovianaDWDWL221831541011110036511731185+4457
2Burgos PromesasWWWWW221174331511731164114431711+1840
3Numancia IIWWWLL2212374034117132314115241720+639
4ArandinaWWLLD2210664131116412614114251517+1036
5Mirandes IIDWDWW22895302111641184112541217+933
6Real ÁvilaDLLWL2294925231172216811227915+231
7AlmazánWLDWW229492631116231612113261019-531
8Colegii DiocesanosLLLLW227213194211506162211227320-2323
9FermaDLWLD2264122430115241411111281019-622
10Real BurgosLLDLL224711183711344131411137523-1919
11Cultural CebrereñaLWWLL225413183611335101311218823-1819
12BupolsaLLLWW224513173511245713112181022-1817
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 9

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Juventud TorremolinosWWDDW116501896330835320106+923
2MotrilDWWLD11722251163211495401112+1423
3Almería IILDDWW1154218105320113622277+819
4Ciudad de TorredonjimenoDWLWD114611475410102605145+718
5Torre del MarWWDWL1153318126321845212108+618
6Malaga IIWLWWW12534171763301066204711+018
7Huétor TájarWDDWL114521486321104513144+617
8MarbellaLWDWW125251110621377631243+117
9Huetor VegaWWLWL114431311531185613256+216
10El PaloLDDDW114431310522153622287+316
11UD San ​​PedroLDDLW124448156411736033112-716
12Atletico PorcunaWLWDD1135314166321108503248-214
13AlhaurínLLDLL113261115511348621377-411
14AlhaurinoLLLLD12246161962221286024411-310
15TorreperogilDWDDL11245914511325613279-510
16Real JaénDLDWL11155615604237511338-95
17IntergimnasticaLLLLL12021083460246136006221-262
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 9

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1VélezWLWWD1811432215963012495131011+737
2AntequeraDWWLL18864291194231669441135+1830
3El PaloDWDWL18774181797111249063613+128
4Juventud TorremolinosDWWDD187742318942312119351117+528
5Malaga IIWLDLW18846281997202139126716+928
6AlhaurínLLLDL185581727934210109216717-1020
7EsteponaWLWDL185581825915310159405810-720
8MotrilLLLWW1862102126941414149216712-520
9Melilla CDLWLDW1845917299333989126821-1217
10AlhaurinoDWLLL184592228912691593331313-617
11MaracenaWDWLD20488192810433131110055617-920
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 10

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1San Roque de LepeWWWWW201433301810730146107031612+1245
2LucenaWLDWL201244351610811226104331310+1940
3Puente GenilWWDWD20965282410433161510532129+433
4Córdoba IILWWLW208663125104331712104331413+630
5utreraWLLWW20938262610613137103251319+030
6PozoblancoWLWLD2076722231053214810235815-127
7Sevilla IIILWLLD20758172010514101010244710-326
8GerenaLLDLD2057817251034381110235914-822
9CastillejaLWDWL2063112527104151214102261313-221
10Coria CFLLLDD20361114281014591610226512-1415
11La PalmaLDDDD20271114271004661310235814-1313
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 10

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Recreativo HuelvaWWWWW12102027766001536420124+2032
2Córdoba IIWWWWW128222066510111631295+1426
3utreraLWWDW12732241063121356420115+1424
4GerenaLWLWL11713161366001125113511+322
5LucenaWDWDW11632135531152632183+821
6XerezWLDLW11623181265101325113510+620
7Ceuta IIWLWLD124267166321636105113-914
8Sevilla IIILLDLL11425141853021010612348-414
9RotaWDWDL113441014631288503226-413
10Puente GenilWWLLW114161015630379511336-513
11AntonianoLWLDD11254912503258622244-311
12CartayaLWLDL11326911522142610559-211
13ConilLDLDW1125468514042611426-211
14Los BarriosLLLDW1132613215212656114716-811
15PozoblancoLLWDL1124512206231885014412-810
16TomaresWLDLL1222892062137106015210-118
17CabecenseLLDDL11128716611447501439-95
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 11

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Platges CalviaWDWLW20136131131073021910631104+1845
2PE Sant JordiWWWWD201253331710811196104421411+1641
3FormenteraDWWWL201235362010721206105141614+1639
4Mallorca IIWWWLD20115434101072122410433126+2438
5SantanyiLWWWL2011272312108021431032599+1135
6San RafaelWWLLD20578252410442181110136713+122
7LlosetenseLLDWD20641017281033481110316917-1122
8AlcudiaLDWWL205691732103619510208827-1521
9Santa Catalina AtleticoDLLLW2045111230104248910037421-1817
10BinissalemLLLDL20299172410235710100641014-715
11EsporlesLLLLL201415155010127122810028322-357
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 11

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Mallorca IIWWWWW131102261176011666501105+1533
2ManacorWWLWL139132617641111575021512+928
3SantanyiWWWWW13913211675027464111412+528
4Platges CalviaDWLLW1574418138332867412107+525
5LlosetenseLWWDW1373318107322108641182+824
6DomeniiDWWWW137332016641110573221011+424
7ConstanțaDDWLW14644221575201657124610+722
8BinissalemDWLDL14644201574211257223810+522
9PortmanyWLWWW14644201773311177313910+322
10SollerWDWLL1363417147511138612346+321
11CollerenseLDWLW14617151874031087214510-319
12PE Sant JordiLWDDL1453617177313109722378+018
13PoblenseWLDDL134541897322113613276+917
14San RafaelLLLLW144462223721414107232813-116
15MercadalLDLWL1334614176132677214810-313
16MurenseLLLWL13337132063121187025212-712
17Rotlet MolinarLWLLL14329122673131087016218-1411
18Fiul VeriLWLLL133191329630310117016318-1610
19FelanitxLDDLL1324713206123697124711-710
20Inter IbizaLDLWL13319142463121087007416-1010
21ServerWLWLL13319132572147136105612-1210
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 12

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MensajeroWWDWL2012442817108112081043389+1140
2TeniscaDWLWW201055372010721259103341211+1735
3Atletico PasoDLWLD20893281510640185102531010+1333
4BuzanadaDWLWD209562921105231810104331111+832
5Tenerife IIWDLLW209473326105142014104331312+731
6Santa UrsulaWWLDD2078522191053214810253811+329
7VeraDDWLW20857242410532136103251118+029
8Atletico TacoronteLLWWL207492128103341011104151117-725
9Atletico VictoriaLLWDD205691630103528710217823-1421
10GuimarLDLDD202810193410244915100461019-1514
11IbarraLDDLL20241410331023581110019222-2310
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 12

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Las Palmas IIIWWWWD1292126126510176641196+1429
2Tenerife IILWWLW12624201463219463031110+620
3ArucasLWLWD12615171566001216015514+219
4HerbaniaDLDWW115331376411104512233+618
5LanzaroteWLDLL1345413127241526213810+117
6BuzanadaLWLWL1252513116411115611426+217
7Union VieraLWDDW12525131765101146015213-417
8Santa UrsulaWDWDL114431413530276614177+116
9VeraLWLDW105141212641196410336+016
10Vila Santa BrígidaWLWWD12444171762311176213610+016
11Atletico PasoDLWDD104421211422073622258+116
12Union Sur YaizaLWLLW1150614185302109620449-415
13La CuadraWDDWL113441513622297512266+213
14MarinLLWWD10316610520344511326-410
15Gran TarajalDLLLL1231814276213796105718-1310
16TeniscaWWLDD72231013311145411268-38
17Las ZocasLLLWL12228916620467602439-78
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 13

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Cartagena LU IIWWWDW139312587610184632174+1730
2YeclanoDDWWD12831231074211365410104+1327
3Racing MurciaDWWWW1374221127421137632185+925
4Lorca DeportivaWDWWW13814242065011797313711+425
5Real Murcia IIDLWWD13634211875111676123511+321
6PAC Ciudad de MurciaLDWWD13625232076011576024813+320
7Cartagena FCDWLWW1362517136312747313109+420
8Arena PinatarWWWLW1362517137412125621358+420
9BullenseDDWWW125431211743083511348+119
10UCAM Murcia IIDDLWL1345414175320738134714-317
11Archena SportLLLLD1343617176213977223810+015
12UD CaravacaWDLDL1335517175221848134913+014
13Huercal OveraDLLLL1335511166312108704318-514
14Los GarresDLWLW1335511167340946015212-514
15Bala AzulDWLLL133468177232576114310-913
16El PalmarLDLLL132568176231427025415-911
17Deportiva MineraLLLLL13301011216303877007314-109
18Mazarron FCDDLLL130496237034496015214-174
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 13

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Mar MenorWLWWW201343271210703141010640132+1543
2Cartagena FCWWLLW20117238101072121310451177+2840
3Racing MurciaWWDDL201073259105501851052374+1637
4Arena PinatarWLWWW201064331910640199104241410+1436
5Cartagena FCLWWWL209563027104241417105321610+332
6Mazarron FCLWLWW2075821191053213610226813+226
7Deportiva MineraWWDDW2059618201034310810253812-224
8Huercal OveraWLWLL20641017271053210710118720-1022
9PAC Ciudad de MurciaLLDDW205691318103346710235711-521
10MulenoLLLDD204412183110226813102261018-1316
11LorcaLLLWL20111895710118625100010332-484
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 14

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1DiocesanoWWWWW11100124865011365500112+1630
2MoraloDWWWL1162319116321115530286+820
3SherryLWLWW11605151455001016105513+118
4TrujilloDWWDW11533129522132631297+318
5CalamonteWDLDW11443119522176622243+216
6OlivenzaDLWDD1136216156240106512269+115
7VillafrancaLLWWL114341111622276521245+015
8LlerenenseDDDLD113621415623188513167-115
9ArroyoDWLLD113531514521276614188+114
10Extremadura UD IIDLLWD113441315613258521287-213
11AzuagaDDLDW112631618512279614199-212
12MiajadasWLWLD113351316631287502359-312
13Badajoz IIDWWLD1125413166123610513176-311
14UP PlasenciaLDLDL11245912522185602417-310
15Don AlvaroDLLDL1123612235122796114514-119
16AceuchalDLDLL11146613511326603347-77
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 14

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CacereñoWWWDW2016224391090125610721183+3450
2DiocesanoWWWWD20135237121071222810640154+2544
3SherryLLLWW201136231610703134104331012+736
4MiajadasLDDDD2077621191035299104241210+228
5ArroyoWDWWD2074915241052310910226515-925
6AzuagaDLLLD2058718251043311910154716-723
7LlerenenseDWLWD2057814261034371310235713-1222
8TrujilloWLDLD204792528102531514102261014-319
9RCP ValverdenoLLLWD20541113331031691510235418-2019
10OlivenzaLDLLD2039820261017279102261317-618
11Fuente CantosWWDLD204412182910226101310226816-1116
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 15

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CirboneroWWWWW11920183541092651091+1529
2SubizaLWLWL1180327105500183630397+1724
3CantolaguaLWWLW116321695311127632142+721
4PamplonaDLLWW1162397632153530244+220
5Advance EzcabarteWDWWL1153319136303118523085+618
6TxantreaDDLWW115331511532073621388+418
7HuarteLDWWD11443201653111266132810+416
8AzkoyenLWWLL1143413225221676213715-915
9BurladesLLWLD104241385311103511335+514
10StațiiWLWLL1133512216312895023412-912
11Beti KozkorLLLWW10406712520323520359-512
12CortesDDLWW113351311522162611479+212
13Valle EgüésWWWLL1132611206213685113512-911
14Beti OnakDDWLL11245814723266401328-610
15CorellanoDDLLW11128512611447501415-75
16MurchanteDLLLD111286235113496015214-175
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 15

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Peña SportDWWDW20145132141081115610640178+1847
2CirboneroWWDWL20884352110622187102621714+1432
3ArdoiDLDLD208842615104601891042486+1132
4CantolaguaWLDWW20875281910631177102441112+931
5CortesDWWWD207761821103529121042499-328
6MurchanteWDDLW2059619191035299102441010+024
7Pena AzagresaLLLLW20731024331071216910028824-924
8BaztanLDWDL20488192710253131310235614-820
9FontellasLLLLL20621218371042491410208923-1920
10LourdesWDWLL2047918261033491010145916-819
11BidezarraLDLLW205411182310514151110037312-519
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 16

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1AnguianoWWWWD1182126864111585410110+1826
2ArnedoWWLWD1182126954101126411157+1726
3A fostWWWDW117402175320826420135+1425
4CasalarreinaWWWLW11812241255001436312109+1225
5AlfaroWWLWW1172227155221876501198+1223
6HaroLWWWL115331786411112512266+918
7La CalzadaLWWWL116051310630376530264+318
8OyonesaWLLDD115241211631276521255+117
9Calahorra IIWLLDW1151523136501214501429+1016
10Râul EbroWLWLD11425161364201115005512+314
11BerceoLLWLD113261114510459622265-311
12AgoncilloLLLWD112548165221556033311-811
13YagüeLLWDD112368186213712502316-109
14Rapid de MurilloLWLLD1112863960243165104323-335
15VianésLLLLL11119132650146136105713-134
16scrumierăLLLLL11001143650052186006218-320
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 16

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Racing RiojaWWWLW201433461410730274107031910+3245
2Logroñés IIWWLWW201163311810541146106221712+1339
3NixaraWDDDL201163432210532189106312513+2139
4Calahorra IIDWWLW2098330141045116610532148+1635
5YagüeLLDWL209473022107031910102441112+831
6CasalarreinaDDWLW208392726103161216105231510+127
7Râul EbroLLDLD2066819261043312810235718-724
8TedeonLWWWW20641016301031691810334712-1422
9PradejonWLWLW203710213510334131510046820-1416
10CalasancioLLLLD20341312431022672210127521-3113
11AlberiteLLDLL202513143910136111710127322-2511
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 17

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1CuarteLWWWW128221756600121622254+1226
2IlluecaWWWDD116411566420102522154+922
3BinéfarDWWLW12561221163301056231126+1121
4UteboWWDWD116321675410123622244+921
5EpilaWLWLW116321510641184522176+521
6Sfânta AnastasiaDLDWW1254317126330105621377+519
7Real Zaragoza IIWWLWL11533201153201046213107+918
8RobresLLLLW1251614116402114611437+316
9CaspeDDWLW113621112624074512248-115
10CalamochaLLWLL1141613165302766114610-313
11CarinenaWLDLW11416915521259620446-613
12Atletico MonzonLLDWW112631010613233513177+012
13BorjaLDLDD11254813623165502328-511
14Belchite 97WDDLW122551012621377604235-211
15BarbastroDDDLL112367166222345014412-99
16Giner TorreroDWLLD112368245122686114216-169
17BiescasLDLLD1102942550143126015113-212
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 17

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BreaDWLDL22126434121171322711551125+2242
2CuarteLDWDW2211653221116231811115421410+1139
3UteboWWWDD2291032115117311361127289+637
4BarbastroWWWWD2299427181136287116321911+936
5BorjaWDLDW22877292311254111411623189+631
6CalamochaDDLDW22796241911515129112811210+530
7SariñenaLWLDW228593636113351923115241713+029
8EpilaWLWDD225116232311272119113441214+026
9RobresLLWDL226882331113531214113351117-826
10AlmudevarWDLDW224108173211173111411335618-1522
11Villanueva CFLLLDL224612163911335101711137622-2318
12SabiñánigoLLWLD223514243711137919112271518-1314
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia a treia RFEF: Grupa 18

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1GuadalajaraWWWWL1292128975201885401101+1929
2VillarrobledoLWWWW1292122764201126501115+1529
3Quintanar del ReyDLWWL1281319136501126631277+625
4IllescasWLWLD12723221664209363031313+623
5Albacete IIDWLWW1264223126510154613288+1122
6VillarrubiaWWLLD1271419116402113631288+822
7ConquenseWLWWD1254322145221967322138+819
8San ClementeLWLLW1261514166402108621348-219
9TaranconWWLWL12606211974031475203712+218
10AzuquecaLWLWD125342014531110472231010+618
11TorrijosDDWLW12444151564111146033411+016
12AlmansaDLWWL1243515226132676303915-715
13Huracan BalazoteWWLLW1250723246204111263031212-115
14VillacañasLLWWW124261723631213116114412-614
15ManchegoLLWLW12417151564021356015210+013
16MiguelturrenoLLLLL1221913196204996015410-67
17Hogar AlcarrenoDLLLL11011073360155145005219-261
18La RodaLLLLL11001103350050156006018-330
  Promovare
  Promovarea promoției
  Posibila reluare
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 18

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1MarchamaloWLWDW20143325101081114610622114+1545
2ToledoWWWDW201136311510802204103341111+1636
3TorrijosWWDWD20884251810631146102531112+732
4GuadalajaraLDLWW20947272110622124103251517+631
5VillacañasLWWDL208661916105231081034398+330
6TaranconWLLDL20929241910514106104151413+529
7AzuquecaWLLWL2083922241043314151040689-227
8IllescasLDWWW20677182110442131010235511-325
9ConquenseLDLDL20641016241034381110307813-822
10MadridejosDLLWL20431314351002872210415713-2115
11PedronerasLDDLW20351212301032571210037518-1814
  Campionatul Rundei
  Play-off de mijloc
  Runda de retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 1 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1estradenseWWWW2612774736220071220051+1143
2VillalbesLWLL2613493832210111200235+643
3ChocoDWWW2611873827211043220062+1141
4Rápido BouzasWLD259882727110010201112+035
5Deportivo La Coruna IIDDLL2697104435201123201115+934
6SilvaLLL257992330200228100102-730
7FisterraDWWW2676132938220041211032-927
8AtiosDLWL2659122338211032200224-1524
9Studierea grupăriiLDWL2659123252210144201113-2024
10Ca PontesLLLL2647152249200235200214-2719
11PaiosacoLWLD26210142348211032200247-2516
12PontellasWLWL2636171743220052200203-2615
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 2 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1caudalLDL2311663823200214101011+1539
2TuillaDWWW2210753021211021220031+937
3LenenseDWWL24102122829210132211010-132
4Gijon IndustrialWLLL2486103733200214210122+430
5UrracaWLW217771313100101220040+028
6Adevăratul TitanicoLLDW227692331201112210134-827
7Stadionul AvilesWWD2347121633211020110020-1719
8SieroLLLL2243151331200216200202-1815
9ValdesotoLLLL2233161135200214200205-2412
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 14 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1UP PlasenciaWWWDW25111043619330052211043+1743
2Extremadura UD IIDDDLW2510873221312032201112+1138
3MiajadasDWLWD259972622220030302123+436
4ArroyoWLDWL2595112028210122311132-832
5AceuchalLLDLD2577112230302102200203-828
6AzuagaLDDDL2551192231202033301213-926
7Fuente CantosLWLWL2564152335220042300314-1222
8ChinatoDLLWW2564152438311133210143-1422
9RCP ValverdenoDLDLL2556141741200203302145-2421
10ValdiviaDLLLL2535171953301257200202-3414
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 17 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1BarbastroDWWL26111053220211010210142+1243
2Real Zaragoza IIWWLD26101153515211010210121+2041
3BinéfarDDWW26101063520211032211031+1540
4IlluecaLLWW2611782924210113210155+540
5BorjaWLLL2697103329210144200202+434
6CalamochaDLLD2671182726200226202011+132
7AlmudevarLLWW26610102237110020310235-1528
8FragaDWLL2668122225311152100102-326
9Villanueva CFWDLWD2768132647211054311154-2126
10ValdefierroDLLL2665152446200226201124-2223
11SabiñánigoLLLWD2746173048201135310236-1818
12San Juan MozarrifarLLLLL270027081300309200206-810
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 4 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1SantutxuWWW2311572625220052110010+138
2DeustoLD2211473026101000100102+437
3AnaitasunaWWL239952422110020210123+236
4BasconiaLD2271052618100101101022+831
5BeasainLWD2371062317201123110010+631
6San IgnacioLLD237972022100101201112-230
7JD SomorrostroLDW2356122333210132101000-1021
8SodupeLLL2348112228100102200213-620
9AriznabarraDLL2338121432100112201112-1817
10UrgatziDLL2332181269201114100103-5711
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 5 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Sant AndreuWDW2311572721101000220030+638
2San CristóbalLDD238962118201112101033+333
3Vilassar MarDDD238962525101033202011+033
4ManresaDDD2371152217202011101000+532
5iarbăDWD239592530110010202022-532
6CastelldefelsDLL237882024201113100101-429
7VallsDDL2347121328201114101000-1519
8BanyolesWL2253141726110030100112-918
9IgualadaLW2244141635110021100102-1916
10MontañesaDLD2328131335202033100103-2214
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 6 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Villarreal IIILDWW2481333619211020210121+1737
2Xàtiva OlympicWDWW2210572928220042211032+135
3SillaWWLD2471162725211021210153+232
4RC CatarrojaLWDL246992226210144201123-427
5Jove EspanolWLDL2265111927211021200203-823
6BeniganimLLLD2256111739200216201123-2221
7VillajoyosaWDDL2257102030211032201101-1022
8NoveldaWDWD2255122332220041202044-920
9VilamarxantLDW2347121734211043100101-1719
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 8 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1ArandinaWWLW2613674832210111220060+1645
2Mirandes IIWWLL2610973727210143210133+1039
3Real ÁvilaDWWD2611693126211042211021+539
4La Virgen del CaminoDLWD249962626201116211032+036
5Atlético TordesillasLLWW2495102527210122210123-232
6BembibreLLLL2468101927200213200214-826
7BupolsaWDW2566132035110020211010-1524
8Cultural CebrereñaDWL2565142240211041100103-1823
9Becerril CamposDDDW2449111325211010202022-1221
10PeñarandaWLLD2455141735210123201124-1820
11Real BurgosLLL2547142046100114200215-2619
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 16 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Calahorra IIWWWW2413833614220040220020+2247
2ArnedoWLDW2413473619210131211031+1743
3YagüeWWDD2411673723211041211030+1439
4CasalarreinaLWLL2493123036200216210124-630
5OyonesaLLWL2484122828200204210142+028
6La CalzadaLLLD2484123134201112200206-328
7PradejonWDD2349102537101011211031-1221
8CalasancioDWLL2445151647201112210132-3117
9AlberiteLLWD2436151745210122201114-2815
10VillegasLLL230221773200204100101-662
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 18 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1TaranconDLWW24113102720211020210111+736
2GuadalajaraDDWL2410683226211032201123+636
3ManchegoDDWL2481062319201101211021+434
4VillacañasWLLD249782321210122201123+234
5Huracan BalazoteDWLW2495102833220053201113-532
6La RodaLWLD2495101926211021200213-732
7PedronerasWWDW2466121931220020211051-1224
8AlmagroDLWD2454152139211042201134-1819
9MadridejosLDLW2454151739201112210122-2219
10ManzanaresLLLL2446141837200224200202-1918
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 3 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1SamanoWW2213453520110010110010+1543
2VimenorWW2211563420110030110020+1438
3HărțiWLW2310582926220063100101+335
4Textile EscudoDLL239772923100102201124+634
5SelayaDLL2393112536201112100102-1130
6Atlético AlbericiaLWL2365123136110020200226-523
7BezanaLWL2354141744110021200213-2719
8solaresWDW2338121326220031101011-1317
9RevillaLLL2345142242100102200214-2017
10Ribamontan din MarWDD2345141637101011211032-2117
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 7 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1TorrejonWWWW26111143919220020220052+2044
2Pozuelo AlarcónDDDL2611873827201135202022+1141
3Pământ platDLD259872123202022100103-235
4ParlaLDWL248882525210143201112+032
5CarabanchelDDLW2461172728201134211064-129
6Trival ValderasLDD236981721101000201101-427
7Villaverde-BoetticherL2163121830000000100101-1221
8Mostoles CFLWWL2455141734210115210121-1720
9Real AranjuezLWL2346132239110021200216-1718
10San Fernando de HenaresLL2445151841200202000000-2317
11Santa AnaLLL2524191256200203100112-4410
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 13 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Arena PinatarDWL2311753721110041201101+1640
2Cartagena FCLWD2310673434110031201116+036
3UCAM Murcia IIWLW238873525220060100112+1032
4Los GarresDLW238782626211032100113+031
5BullenseWLD238782731211032100114-431
6Mazarron FCLWL2385102625110021200235+129
7EDMF ChurraWLL2354141939210121100102-2019
8MulenoLLD2345141935100101201113-1617
9Plus UltraWDW2344151653220051101000-3716
10LorcaLDD2313191060101000201113-506
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 15 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1PamplonaWW2210663320110020110032+1336
2HuarteLW228953126110021100102+533
3CantolaguaLD228863022100123101000+832
4CortesWL228772023110020100102-331
5MurchanteWL226972322110031100112+127
6BurladesLD227692333101000100113-1027
7BaztanLL2248102036100106100113-1620
8FontellasLL2262142045100112100116-2520
9LourdesLL2247112036100115100115-1619
10Râul EgaLL2235142548100112100113-2314
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 9 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Malaga IIDLWW2210573623211052210132+1335
2Juventud TorremolinosWLDW229852922211032210132+735
3TorreperogilDWLD248971820211020201103-233
4Huétor TájarDLDL2461263233200204202044-130
5AlhaurínDWWD227782329211042211020-628
6Huetor VegaLWLL2477102936210124200225-728
7MaracenaLDW235992231211031100102-924
8AlhaurinoLDLW2256112633200214211031-721
9Melilla CDWLDL2256112033211031200203-1321
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 10 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Córdoba IIWWWW2412664428220061220072+1642
2utreraWWWD2412483328220040211032+540
3PozoblancoWWWL2410683229220042210164+336
4Los BarriosLLLW2283112326210145200214-327
5RotaLLLD2265111630201114200205-1423
6AntonianoLLLL224992032200237200225-1221
7ArcosDDLL2247111326201112201125-1319
8La PalmaDWL2338121830101022210121-1217
9LebrijanaLLLD2245131630201113200202-1417
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 11 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Mallorca IIWW2213544013110032110031+2744
2SantanyiWW2213272613110010110021+1341
3ManacorLW2210752822110021100101+637
4PortmanyLL2293103231100112100123+130
5CollerenseLL228593132100113100123-129
6San RafaelWL226792928110032100112+125
7BinissalemLD22210101725100101101000-816
8GenoaDW2236132343110031101011-2015
9FerriolenseLD2235141434101000100102-2014
10EsporlesDL2215161652101011100101-368
  Promovarea promoției
  retrogradare

Divizia Tercera: Grupa 12 - Faza a II-a

# Echipa Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1Buzanada209562921000000000000+832
2Tenerife II209473326000000000000+731
3Gran Tarajal187831812000000000000+629
4Santa Ursula207852219000000000000+329
5Union Viera188282630000000000000-426
6Lanzarote187381817000000000000+124
7Arucas1844102027000000000000-716
8Guimar2028101934000000000000-1514
9Ibarra2024141033000000000000-2310
  Promovarea promoției
  retrogradare