Primera División

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Argentinos Juniors000000000000000000+00
2 Arsenal000000000000000000+00
3 Atletico Tucuman000000000000000000+00
4 Banfield000000000000000000+00
5 Belgrano000000000000000000+00
6 Boca Juniors000000000000000000+00
7 Chacarita Juniors000000000000000000+00
8 Columbus000000000000000000+00
9 Defensa y Justicia000000000000000000+00
10 Elevii000000000000000000+00
11 Gimnasia La Plata000000000000000000+00
12 Godoy Cruz000000000000000000+00
13 Huracán000000000000000000+00
14 independent000000000000000000+00
15 Lanús000000000000000000+00
16 Old Boys din Newell000000000000000000+00
17 Olimp000000000000000000+00
18 Patronato000000000000000000+00
19 Racing Club000000000000000000+00
20 River plate000000000000000000+00
21 Rosario Central000000000000000000+00
22 San Lorenzo000000000000000000+00
23 San Martín San Juan000000000000000000+00
24 Talleres Córdoba000000000000000000+00
25 Temperley000000000000000000+00
26 Tigru000000000000000000+00
27 Unión Santa Fe000000000000000000+00
28 Velez Sarsfield000000000000000000+00
Copa Libertadores
Copa Sudamericana

Primera Divizia: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Lanús12101123666001226411114+ 1731
2 Elevii128222196411136641183+ 1226
3 Atletico Tucuman1272319136510134621369+623
4 Huracán1262417126411127621355+520
5 Boca Juniors125341496411134612315+518
6 Defensa y Justicia12525221563121276213108+717
7 Racing Club124532524624010862131516+117
8 San Martín San Juan12444171763127661321011+016
9 Unión Santa Fe1244417196312911613288-216
10 Aldosivi12345162263211286024414-613
11 Old Boys din Newell1226414176240936024514-312
12 Temperley1133511146222545113610-312
13 Tigru1124516165212117603359+010
14 Atlético Rafaela12228122661148136114413-148
15 Argentinos Juniors1205772460332126024512-175
Final
Copa Libertadores Calificări

Primera Division: Sezon regulat - Zona 2

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Lanús161222281087011558521135+ 1838
2 Elevii1695225118521167843194+ 1432
3 Atletico Tucuman16934261987101878224812+730
4 Defensa y Justicia16745251684221488323118+925
5 Huracán1674521158422139832386+625
6 Racing Club166642926835012883141718+324
7 San Martín San Juan166552320851211681431214+323
8 Unión Santa Fe1657424228422141281521010+222
9 Tigru1655621178413158814369+420
10 Boca Juniors1655615138431134812529+220
11 Aldosivi164571928843115108026418-917
12 Old Boys din Newell16376162183411158035516-516
13 Temperley1644814218332858116616-716
14 Argentinos Juniors16268112981434138125716-1812
15 Atlético Rafaela162311143281258158116617-189
Final
Copa Libertadores Calificări

Superliga

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 River plateWWWWW201334371610514116108202610+ 2142
2 Boca JuniorsWWWDL2011632781054114410622134+ 1939
3 Argentinos JuniorsWDDLD209831913106401471034356+635
4 LanúsDDWLW20974262210631158103431114+434
5 Rosario CentralWDLWW2089327231063118810262915+433
6 Racing ClubDWDDL2071122421105411210102711211+332
7 ArsenalDDDDW208753225104511812104241413+731
8 Old Boys din NewellDDWDW20875282210622158102531314+631
9 Velez SarsfieldLDDWW19865181394411261042467+530
10 San LorenzoLWLDW20938252510523161510415910+030
11 EleviiLDWDD2085721171062214510235712+429
12 Defensa y JusticiaWDDWW2085720171033487105231210+329
13 Talleres CórdobaWDLLD208482625105321412103161213+128
14 Atletico TucumanLLDDD20767192110433121110334710-227
15 independentDLWDL20758242310424181310334610+126
16 BanfieldLDWDW2067718181024411131043375+025
17 Central Cordoba SdELWLWL20668202510433810102351215-524
18 Unión Santa FeLLLWD20659182694239811236918-823
19 AldosiviWLDWW20541118281033491010217918-1019
20 PatronatoWDDDL2047918291033491310145916-1119
21 ColumbusDDLLL20531217291152412139018516-1218
22 Gimnasia La PlataLDDDW204511202210127411103341611-217
23 HuracánLLDLL20371011231024461110136512-1216
24 Godoy CruzWLLLL19401518401030710219108819-2212
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Libertadores Calificări
CONMEBOL Sudamericana

Primera Division: Sezon regulat - Zona 1

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 San Lorenzo161042231686111410843196+734
2 Godoy Cruz1610332714861113484221410+ 1333
3 independent16763221284221068341126+ 1027
4 Arsenal1683521158521126831499+627
5 Gimnasia La Plata16745191984401378305612+025
6 Velez Sarsfield16736201984139108323119+124
7 Rosario Central16556191683321210822476+320
8 Patronato16556192385211078035916-420
9 River plate164662122834111681251016-118
10 Sarmiento1645710188332668125412-817
11 Columbus165292131841314138116718-1017
12 Belgrano16448212484311478017717-316
13 Banfield16295152081437108152810-515
14 Quilmes163672132822412178143915-1115
15 Olimp1634911208323888026312-913
Final
Copa Libertadores Calificări

Primera Nacional: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 San Martín TucumánWDWDW171151301185301229621189+ 1938
2 SarmientoWDWWD179713117972020682511111+ 1434
3 Defensores de BelgranoWWWDW1788120109630178825132+ 1032
4 Deportivo RiestraWWLWD177731212954083823349+028
5 TigruWLWLW1774620159423968323119+525
6 Atlético RafaelaLWWLD17665211985211469144713+224
7 Vila DalmineLWLLW1763816149333106830568+221
8 InstitutLLWDL17557222284221389135914+020
9 Gimnasia MendozaWLLLW1755710169432768125310-620
10 QuilmesLWDLD174761520833210109144510-519
11 Brown de AdroguéWLDDW17467152091536108314910-518
12 Gimnasia JujuyDLLWD1746711168242659225511-518
13 Chacarita JuniorsDDLWL1746711229342698125513-1118
14 Deportivo SantamarinaLDWLL1737713178233810914457-416
15 AlmagroLDLLW1737710178323469054611-716
16 Toți băiețiiLDWLL1727810198233799045310-913
Campionatul Play-off
Promovarea promoției
retrogradare

Prim B Nacional

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Argentinos JuniorsDWWWD44251366124221651399229852215+ 3788
2 Chacarita JuniorsDDWDW4422111157402214443416228772324+ 1777
3 Guillermo BrownDLWWD442015953302212823312228772018+ 2375
4 Independiente RivadaviaLDWWW4416199484422101112819226882025+467
5 Brown de AdroguéWWLLW441811155750229763022229492728+765
6 InstitutLWDDL44171215585122135439242247111927+763
7 San Martín TucumánWWLDW4416131562542210573727226882527+861
8 Deportivo SantamarinaDWDWW44151613454322118330162248101527+261
9 Ferro Carril OesteDLLLW441321105144221010237172231181427+760
10 Nueva ChicagoLDLLD4416121653472210573018226792329+660
11 AlmagroDWLWL441418123534229942114225981420+160
12 Toți băiețiiWLWDW4416121643452210572421227691924-260
13 Los AndesDWWLD441417134750229942925225891825-359
14 Central CórdobaLWWLW44141614574922106633192241082430+858
15 FlandriaLDDDL4413171439402277819162261062024-156
16 Juventud Unida GualeguaychuWWLWD4414131750662287725222266102544-1655
17 Estudiantes de San LuisDLDLL44141218405822710523232272131735-1854
18 Gimnasia JujuyWLDDL4412161636452289520172247111628-952
19 Douglas HaigLDDLW4411171636492279617162248101933-1350
20 Boca UnidosDLWWL44111419425422841023282231091926-1247
21 Vila DalmineWLLLL4412112145602277824212254132139-1547
22 Atlético ParanáDDLWW449122334582258914242244142034-2439
23 Crucero del NorteLLLDL44813233650228772921220616729-1437
Promovare

Prim B National: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 SarmientoWLDWD2412102321412570181012732144+ 1846
2 ArsenalWWWWL241374361912831227125431412+ 1746
3 Nueva ChicagoLWLDD241266322512741176125251519+742
4 AlmagroWWDWW2411762621126331410125431211+540
5 PlatenseDWDWW241167301812723177124441311+ 1239
6 Central Cordoba SdEDDWLW2491052724125521310124531414+337
7 Gimnasia MendozaDDWWL241077283112912191312165918-337
8 Independiente RivadaviaDWWDL24996251912642147123541112+636
9 Brown de AdroguéWLLDW249962017125521381244479+336
10 Ferro Carril OesteWDDWW2410593332127232012123361320+135
11 Miter Santiago d. EsteroLDWWL241059273012633191612426814-335
12 AgropecuarioDWLDL2481061613125701141233659+334
13 Vila DalmineDDLLD24897302512651211212246913+533
14 TemperleyDLLLW248792627124441313124351314-131
15 Deportivo MorónWWWLD24798212512543118122551017-430
16 Defensores de BelgranoLLWLL24789202412534111012255914-429
17 Atlético RafaelaDLLLL2475122325125341310122281015-226
18 QuilmesWLWDD245118242712453151212165915-326
19 Gimnasia JujuyDDLLL24510922271236398122461319-525
20 Guillermo BrownLWLWL24671119241253413912147615-525
21 OlimpLLLWW247413243612624161212129824-1225
22 InstitutDLDWL2466122632123361516123361116-624
23 Deportivo SantamarinaDDDLL2459102129123541010122461119-824
24 Chacarita JuniorsDWWLW246612173012426101612246714-1324
25 Los AndesLLLWW24481213241224671112246613-1120
Promovare
Promovarea promoției

Prim B Metro: Apertura

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Almirante BrownDDDWW17962167963090833277+933
2 Vila San CarlosDWDWW178631798341639522116+830
3 ComunicațiiWDWLW17854221485121069342128+829
4 Talleres RemediosDDWWW1785420168431117942399+429
5 JJ UrquizaLWDWW17845211795221410832377+428
6 San TelmoWLLLL1782720179612169821548+326
7 Tristan SuarezDWLLL17755201795221278233810+326
8 Los AndesLWDWD17746191696121258134711+325
9 Defensores UnidosDDDDW1767417158341107933378+225
10 Deportivo ArmenioLLDWD17656222293339983231313+023
11 FlandriaDDDLD175752419932414128251107+522
12 AcassusoLWWDL17494201882429792521111+221
13 UAI UrquizaDLWLL1756621228233101293331110-121
14 Argentino QuilmesWLWLL175481425833210119216414-1119
15 San MiguelWLDWD1737711188143579234611-716
16 FenixDWLDW1744911198215410923479-816
17 ColegialesDLLLL17179152790457138134814-1210
18 SacachispasDDLDL17179112391536128026511-1210
Final

Prim B Metro

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 FlandriaDWWDD1911441591071273943286+637
2 AtlantaDWWLW19105428179630132104241515+ 1135
3 ColegialesLWLLL199552617105321389423139+932
4 Deportivo MorónLWWWW199552619106401779315912+732
5 FenixDWLDD19955211410514138944186+732
6 Talleres RemediosWWLLL198472422962118810226614+228
7 Tristan SuarezWLLWL19838242796121410102261017-327
8 Barracas CentralWLWWL19685201793421191034398+326
9 San TelmoLLWWW197572018105231512923456+226
10 ComunicațiiLLWWD197571918103437594141213+126
11 Defensores de BelgranoLDWLW195861616102531010933366+023
12 Vila San CarlosWLDLD1958622249432151310154711-223
13 UAI UrquizaDWLLW196492223923478104151515-122
14 PlatenseLLLLW1957719211034312109234711-222
15 Almirante BrownWLWWW19577172093249111025389-322
16 Deportivo RiestraWLWDD19577162193428810235813-522
17 Deportivo EspañolDLLLL19649152010415989234612-522
18 AcassusoWDLDD19487132293427710145615-920
19 Estudiantes CaserosLWDDW19397142210262889135614-818
20 Deportivo ArmenioDWLDW19379122291266151025367-1016
Promovare

Prim B Metro: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Barracas CentralWLDDD3823123591519154042719883178+ 4481
2 AtlantaWWWDW382012664271913424111197842316+ 3772
3 Estudiantes CaserosWLLLD382198593219116235161910362416+ 2772
4 Deportivo RiestraLWDWW381911850341976622201912522814+ 1668
5 AcassusoDDLWD38151493823197931712198562111+ 1559
6 San TelmoDWDWL38141594533197842516197752017+ 1257
7 ColegialesWWLWW381412123432198741811196581621+254
8 Toți băiețiiDWWLD38159144348197482229198562119-554
9 Almirante BrownWWWLW38157163742199372119196491623-552
10 UAI UrquizaLDWWW381312132633199371414194961219-751
11 FlandriaWLWDD381214123632197842113195681519+450
12 FenixLWLDD381015133135194781118196852017-445
13 Defensores UnidosLDDDL381014143441196761918194781523-744
14 Tristan SuarezDWLLL388181233431958619191931061424-1042
15 JJ UrquizaDLLDW38914153446194781821195771625-1241
16 San MiguelDLWDD38622102128192134911194961217-740
17 SacachispasLDLLL38813172846195681422193791424-1837
18 ComunicațiiLLWDD386131922481938811191935111129-2631
19 Deportivo EspañolWLWDL3871021235619541011211926111235-3331
20 Talleres RemediosLLLDL38612202346194781419192512927-2330
Promovare
Promovarea promoției

Metrou Prim B: Clausura

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Tristan SuarezWWWD431072220051211021+510
2 ComunicațiiLWWW430131320121110010+29
3 Los AndesWWLW430154210123220031+19
4 AcassusoDWW321062110031211031+47
5 ColegialesWLWD421153220052201101+27
6 Defensores UnidosLDWW421143211021210122+17
7 JJ UrquizaWLWL420267220053200214-16
8 UAI UrquizaLWLW420246220031200215-26
9 Talleres RemediosLDWD412165202022210143+15
10 San TelmoWDLD412155210133202022+05
11 San MiguelDWLD412122302101110021+05
12 FlandriaWDL311143210132101011+14
13 Almirante BrownLDLW411255101011310244+04
14 Argentino QuilmesLLWD411245201123210122-14
15 Vila San CarlosWLLL410346200213210133-23
16 Deportivo ArmenioWLLL410348210135200213-43
17 SacachispasLDDL402236101011301225-32
18 FenixLLDL401337200203201134-41
Final

Prim B Metro: Play-uri promoționale

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Deportivo EspañolW110010000000110010+13
2 Estudiantes CaserosW110010000000110010+13
3 Deportivo RiestraW110000110000000000+03
4 Barracas CentralD101011000000101011+01
5 ComunicațiiD101011101011000000+01
6 PlatenseL100100000000100100+00
7 AtlantaL100101100101000000-10
8 Defensores de BelgranoL100101100101000000-10

Torneo Federal A: Etapa de grup

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 LibertateDWWWL125522216632111662311110+620
2 Sportivo Las ParejasWLWLD1253417176411118612369+018
3 Unión SunchalesWLWWL1252519146312107621397+517
4 Def. de PronunciamientoDLWDW124351821622210116213810-315
5 Gimnasia ConcepciónLLLLD12417172563121096105716-813
Promovarea promoției
Propunere promoțională posibilă

Torneo Federal A: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Unión SunchalesLWWDW16835261887101978125711+827
2 Gimnasia ConcepciónWWDLL1657413138350638224710+022
3 Sportivo Las ParejasLDLWD16574222384401488134815-122
4 Def. de PronunciamientoWLDLW16538161884131068125612-218
5 LibertateLDWDL164661823842212108044613-518
6 General BelgranoDLLWL203611163010253131310118317-1415
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 1

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 CipollettiWLLDW1675420128422137833275+826
2 Deportivo MadrynLDWWD1675421178431128832399+426
3 Vila MitreDLWLD16745232186111588134813+225
4 Deportivo RocaDWLDD1647512208350748125516-819
5 Independiente NeuquénLWDWL1633101824831410108026814-612
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: Faza 2

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Gimnasia y TiroWWWWL8611157431094430163+819
2 Clubul Atletico MitreLWDWW8512128421155430173+416
3 Sportivo PatriaWDDWW84221111421175421146+014
4 Sarmiento ResistenciaDDLWD8341109412124422085+113
5 Unión Villa KrauseDDDLW833275422041411234+212
6 Union AconquijaWLWWL83051010430183400427+09
7 Juventud AntonianaLDLLW821538410313411225-57
8 Chaco Pentru EverLLWLD8215713410346411237-67
9 AH PornitDLLLL811659410354401305-44
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: faza 2nd - grupa A

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 AlvaradoWWDDD7331106422063311143+412
2 Defensores Belgrano VRDDWWD733197321042412155+212
3 Gimnasia ConcepciónDWDDD7250107422074303033+311
4 SansinenaDDWDD725074312043413031+311
5 Vila MitreWDDWD724185413042311143+310
6 Unión SunchalesDLLLW7223912421166301236-38
7 Deportivo CamionerosLLLDL711510173102364013711-74
8 Sol de MayoLDDLD7034712302146401336-53
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă
Promovarea promoției

Torneo Federal A: Zona 1

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 AlvaradoWLWWD169522415853011484221311+932
2 Vila MitreWWDLW1676317128521104824278+527
3 SansinenaWWDDW166731711833285834196+625
4 Sol de MayoLLLWW1673615168512968224610-124
5 Deportivo MadrynLWLWL16646182286111068035816-422
6 CipollettiWWDWD1647518158341126813469+319
7 Deportivo RocaLLWDW1637612158332119804416-316
8 Ferro Carril Oeste LPWLLLD16448162183321198116512-516
9 Independiente NeuquénLLLLL1617811218152898026312-1010
Următoarea rundă
Play-off

Torneo Federal A: Zona 2

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Unión SunchalesLWLDW167452218852110782241211+425
2 Gimnasia ConcepciónWDDLW1666420148422137824277+624
3 Defensores Belgrano VRWLWLW16655191884311048224914+123
4 Deportivo CamionerosDDDDW164931412826074823378+221
5 Juventud Unida GualeguaychuLWDWW1656515138323119824244+221
6 Def. de PronunciamientoLDWDL16484182081617783231113-220
7 Sportivo Las ParejasWDLDD1639499832376807123+018
8 Atlético ParanáLDWWD1638513198242898143510-617
9 Douglas HaigDDLLD162951017805359824258-715
Următoarea rundă
Play-off

Torneo Federal A: Zona 3

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Estudiantes Río CuartoWDWDD1669119118530157816144+827
2 Huracan Las HerasLWLWD166641612834196832376+424
3 Sportivo DesamparadosLDDWL166641511843195823366+424
4 Deportivo MaipúDLDWD1658316148350948233710+223
5 Estudiantes de San LuisWDWWL1657419168332978242109+322
6 San Lorenzo AlemWDWDW1647517198422978053812-219
7 Sportivo BelgranoLDDWD1646612168422758044511-418
8 Juventud Unida Univ.DDLLL16376162481529138224711-816
9 Curse CordobaLDLDL1634912198233668116613-713
Următoarea rundă
Play-off

Federal Torneo A: Nord

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Clubul Atletico GuemesWDWDD188732516961214692611110+931
2 Chaco Pentru EverWLWWL17935241796301878305610+730
3 Douglas HaigWDWLW18855212195311279324914+029
4 Sarmiento ResistenciaWWDWD1778218118440135934256+729
5 Sportivo Las ParejasWDWDL18693201295401329153710+827
6 Def. de PronunciamientoWWWLL18765202095311489234612+027
7 Nordul CentralLWLWL18666242094321679234813+424
8 Boca UnidosLLWLL177372326952213982151017-324
9 San Martin FormosaWLLWL18738212695131499225717-524
10 Unión SunchalesWDLDW185852220933312992521011+223
11 Crucero del NorteLWLWD18576171993331010924379-222
12 Defensores Belgrano VRLDWDW1857614159432959144510-122
13 Sportivo BelgranoLLLDW18468182393421299126614-518
14 Juventud Unida GualeguaychuLLLLW1736814198233769135713-515
15 Gimnasia ConcepciónLDLLL18241210269243789009318-1610
Următoarea rundă
retrogradare

Torneo Federal A: Sud

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Deportivo MaipúLLWWL18103520189522139951379+233
2 Vila MitreDWDWW188731689612103926165+831
3 Huracan Las HerasDDWLD1887316139621829252811+331
4 Deportivo MadrynWWDLL18855241195311339324118+ 1329
5 Ferro Carril Oeste LPDWDWL176831614833277935197+226
6 SansinenaDWLLW187471316943298931548-325
7 Juventud Unida Univ.WWWWW1866617189342959324813-124
8 CipollettiLWDDL185852222943212991531013+023
9 Deportivo CamionerosDDLWW1841041414944195906359+022
10 Circulo DeportivoDLLWW1848616199342779144912-320
11 Sportivo DesamparadosLWWDL174761115924399823326-419
12 Estudiantes de San LuisDLLLL185491521933311119216410-619
13 Sportivo PenarolLDLLD1746716168251949216712+018
14 OlimpWLWLL185310141894231159117313-418
15 Sol de MayoDLLLD17449152293241298125313-716
Următoarea rundă
Play-off

Torneo Federal A: Play-off-uri de retrogradare

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 San Martin FormosaDD202033101022101011+02
2 Gimnasia y TiroDD202022000000202022+02
3 Juventud AntonianaDD202011202011000000+02
retrogradare

Torneo Federal A: Faza 3rd

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Estudiantes Río CuartoWWWW440071220041220030+612
2 Sarmiento ResistenciaLWWW430197220052210145+29
3 AlvaradoWLDL411245211021200224-14
4 San Jorge TucumanLDWL411236210112201124-34
5 Defensores Belgrano VRLLLL400437200235200202-40
6 Deportivo Maipú000000000000000000+00
7 Estudiantes Río Cuarto000000000000000000+00
8 Gimnasia Concepción000000000000000000+00
9 Huracan Las Heras000000000000000000+00
10 San Jorge Tucuman000000000000000000+00
11 Sansinena000000000000000000+00
12 Sarmiento Resistencia000000000000000000+00
13 Sportivo Desamparados000000000000000000+00
14 Unión Sunchales000000000000000000+00
15 Vila Mitre000000000000000000+00
Promovare
Promovarea promoției

Torneo Federal A: Zona 4

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Boca UnidosLWWWD1611322298611134852195+ 1336
2 Chaco Pentru EverWDWDW16862261486111558251119+ 1230
3 Sarmiento ResistenciaDLWDL1683522148512136832398+827
4 San Jorge TucumanWWDLD167542618842215883321110+826
5 Crucero del NorteDWLDW16736211785121378224810+424
6 Gimnasia y TiroLWDWL1645711218431958026216-1017
7 Juventud AntonianaDDDLD16111413188170878044511-514
8 AH PornitLLLLL16331010268233898107217-1612
9 San Martin FormosaDDLDL16151092380354118125512-148
Următoarea rundă
Play-off

Torneo Federal A: Faza 2nd Rev. 1

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Sportivo BelgranoLDLDD1044216155311855131810+116
2 Guaraní A. FrancoLWWDD1035215155320128503237+014
3 LibertateLLWDW103431210521275513155+213
4 Def. de PronunciamientoWDWDL1033412125311115502317+012
5 Pământul AmericiiWDLDL103341113513154520369-212
6 Gimnasia ConcepciónWDLDW1025317185140945113814-111
Promovarea promoției

Torneo Federal A: 2nd Revival 1 - grupa A

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Deportivo MadrynDWWDW8440125431082413043+716
2 CipollettiWDLWD8332115422093411222+612
3 Ferro Carril Oeste LPLDWDD8251127412143413084+511
4 Independiente NeuquénWLLLW82157164112464103310-97
5 Deportivo RocaLDLWL81345144121444013110-96
Promovarea promoției

Torneo Federal A: 2nd Revival 1 - Grupa B - Grupa B

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Deportivo MaipúWDLWL10523108530254522154+217
2 Rivadavia LincolnLDWWW10514119541081510438+216
3 Independiente NeuquénWDLWW1044297522164522133+216
4 Deportivo RocaWLWLL104151111531184510437+013
5 General BelgranoLWLLD1024412135221835023410-110
6 Ferro Carril Oeste LPLDWLD102441015512257512258-510
Promovarea promoției

Torneo Federal A: Faza 2nd - Grupa B

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Estudiantes Río CuartoDDWDW74301684310105312063+815
2 Sarmiento ResistenciaDWLWW733195321040412155+412
3 San Jorge TucumanWDWLL732216113300914022710+511
4 Chaco Pentru EverWDWWL73221312412178320164+111
5 Huracan Las HerasWWLLW7304610320144410326-49
6 Sportivo DesamparadosLLLDW722348421144301204-48
7 Deportivo MaipúLLLWL72059143201644004310-56
8 Boca UnidosLDWLL7124510412144300316-55
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă
Promovarea promoției

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 3

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Gimnasia MendozaLLLWD1676324118521175824276+ 1327
2 Unión Villa KrauseWDDDD16312116158260748161911+121
3 Deportivo MaipúWWDDW1648413158341117814328-220
4 GutierrezDWDDL1637615188242968134612-316
5 Sportivo DesamparadosDLLDW1637612218341958035316-916
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 4

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Clubul Atletico MitreDLDWD16664151285301228134310+324
2 Union AconquijaDDDDW165741412834184823368+222
3 Juventud Unida Univ.DWLDL165561513832387823376+220
4 San Lorenzo AlemDDDDD163103161982511098152610-319
5 Sportivo BelgranoDWDLD16547172184221078125714-419
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 5

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Gimnasia y TiroWLLLW1693436258512191084221715+ 1130
2 AH PornitDWWDL16763281884221398341159+ 1027
3 Juventud AntonianaLDLWW167362323852116118215712+024
4 ConcepcionLWLWL1651101632841312158107417-1616
5 San Jorge TucumanWLWDL164392025832310881161017-515
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 6

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Sarmiento ResistenciaWDWDD166821978530141815256+ 1226
2 Chaco Pentru EverLWDDW167541514842276833288+126
3 Sportivo PatriaLLWDD166641511833284833277+424
4 Pământul AmericiiWWDLL1636713228143698224713-915
5 Guaraní A. FrancoLLLWD163581523823311118125412-814
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 2

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 AlvaradoDDLWW208752012106311551024457+831
2 Defensores Belgrano VRDDWDL20794241810541146102531012+630
3 AgropecuarioWWLDL20794231810541134102531014+530
4 Ferro Carril Oeste LPDWWLW20785261810514151010271118+829
5 Rivadavia LincolnLLWLW2057818311036111810217723-1322
6 General BelgranoDLLWL203611163010253131310118317-1415
Următoarea rundă

Torneo Federal A: 2nd Revival 1 - Grupa B - Grupa B - Grupa C

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Sportivo BelgranoLDLDD1044216155311855131810+116
2 Guaraní A. FrancoLWWDD1035215155320128503237+014
3 LibertateLLWDW103431210521275513155+213
4 Def. de PronunciamientoWDWDL1033412125311115502317+012
5 Pământul AmericiiWDLDL103341113513154520369-212
6 Gimnasia ConcepciónWDLDW1025317185140945113814-111
Promovarea promoției

Torneo Federal A: Sezon regulat - Grupa 7

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Unión SunchalesLWWDW16835261887101978125711+827
2 Gimnasia ConcepciónWWDLL1657413138350638224710+022
3 Sportivo Las ParejasLDLWD16574222384401488134815-122
4 Def. de PronunciamientoWLDLW16538161884131068125612-218
5 LibertateLDWDL164661823842212108044613-518
Următoarea rundă
Următoarea rundă posibilă

Torneo Federal A: 2nd Revival 1 - Grupa B

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Sportivo Las ParejasWLDDW8422128421184421144+414
2 Def. de PronunciamientoWLWDD8422117412133430184+414
3 Douglas HaigLWWDD8341117421174413043+413
4 Atlético ParanáLWLDL8134915401347412158-66
5 Juventud Unida GualeguaychuWLLDL8134713402237411246-66
Promovarea promoției

Torneo Federal A: 2nd Revival 1 - grupa C

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 San Martin FormosaWDWWL85211464400102412144+817
2 Juventud AntonianaWDWLD832388412144420244+011
3 Crucero del NorteLWDLW831456430142401314-110
4 AH PornitDDLWW823356422031401325-19
5 Gimnasia y TiroLLDLD8224410421133401317-68
Promovarea promoției

Federal Torneo A: Hexagonal - Nord

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P

Torneo Federal A: Hexagonal - Sud

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P

Primera C: Apertura

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 CañuelasWWWLW18123325159711166952299+ 1039
2 Deportivo LaferrereWWLWD181143231395311149612129+ 1037
3 Dock SudDLWWD189632613944111395221510+ 1333
4 Real PilarWWWDD18864251695311479333119+930
5 Argentino MerloWWDWL188552917953115493241413+ 1229
6 General LamadridWWDLL18855201594419394141112+529
7 BerazateguiWLWDW187742820963018891441012+828
8 Sportivo ItalianoLLLWW18747172096121269135514-325
9 Central CórdobaLDWLD185942320935114109243910+324
10 Deportivo MerloDDWLD18666141995221179144312-524
11 Deportivo EspañolLDLDD18585172493428119243913-723
12 De mijlocLWLDL18576211993241210925299+222
13 San Martín BurzacoWLWDL1856716189423139914439-221
14 Leandro Niceforo AlemDLDWL18558202294141299144813-220
15 Victoriano ArenasLDWWL18558152493429109216614-920
16 LujanWWLLW184591923932414129135511-417
17 ItuzaingóDLLDW1845912199243699216610-717
18 ExcursionistasLLLLD1843111628930611159135513-1215
19 El PorvenirLDLLL18151282990453129117517-218
Final

Primera C: Sezon regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Argentino QuilmesLWDWD38209953321912433011198562321+ 2169
2 Deportivo ArmenioWWWWL381813746271910722815198651812+ 1967
3 Dock SudWDWLL381812841251976618141911622311+ 1666
4 Deportivo LaferrereDDWDL381516757391981013017197662722+ 1861
5 ExcursionistasDLDWW381415944401910722612194871828+457
6 De mijlocWWWLW3815101345371910542716195591821+855
7 Vila San CarlosLDLWD381412124232199552411195771821+ 1054
8 LujanDDWWL381117104237197931912194872325+550
9 Deportivo MerloDDLLL381214124141197572425195951716+050
10 BerazateguiWDDLD381020835381941321516196762022-350
11 Sportivo ItalianoLLLLD381213134142196852423196581719-149
12 El PorvenirDDWLW3811151240461941052023197572023-648
13 ItuzaingóDDWWL38917122940195861216194961724-1144
14 Victoriano ArenasLLLLW381110174753196492526195682227-643
15 Leandro Niceforo AlemDDLLW389161335421986524171911081125-743
16 General LamadridDDDWL381013153846197662523193791323-843
17 Central CórdobaLDLLW38916133444196851818193881626-1043
18 San Martín BurzacoDWDWD38814162740195771017193791723-1338
19 CañuelasWLDDW38814164458195772528193791930-1438
20 Sportivo BarracasDDLWD38614182850196582124190910726-2232
Promovare
Promovarea promoției

Primera C

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 ExcursionistasWWWWW191252362498102110104421514+ 1241
2 Sportivo ItalianoWDWWW19123424181062213119612117+639
3 JJ UrquizaWLWDW19114428199801177103431112+937
4 BerazateguiDWWDD19106329169621176104421210+ 1336
5 San Martín BurzacoWWLWW1998230189531171110451137+ 1235
6 Deportivo LaferrereLLLDW19103628209432149106041411+833
7 SacachispasLWLDW1996427201044217139522107+733
8 Argentino QuilmesDLLWD1977522181052311792521111+428
9 Deportivo MerloDWWWL19676171510433116924369+225
10 LujanWLDDL196762021944113910235712-125
11 Sportivo BarracasLWDWL1966722249432119102351115-224
12 Defensores de CambaceresWWWLL1957720271014561194321416-722
13 CañuelasWLLLL19478242992431214102351215-519
14 Dock SudDLLWL1947817221023571192431011-519
15 Defensores UnidosDLWLW19541025349432171310118821-919
16 San MiguelLWWLL19531117271042410119117716-1018
17 De mijlocLWLLW19521217231041512119117512-617
18 Central CórdobaLLLDL1937921271033413119045816-616
19 LiniersLDWLW19441117281043313129018416-1116
20 Argentino MerloDLLLL192710162792527610028921-1113
Promovare

Primera C: Clausura

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Deportivo MerloDWDWW532082312021220061+611
2 Leandro Niceforo AlemDWDDW523064211043312021+29
3 Deportivo LaferrereWLDDW522176321064201112+18
4 BerazateguiLWLDW521297310244211053+27
5 ExcursionistasWLWD421164220041201123+27
6 Sportivo ItalianoDWDDD514042211031303011+27
7 Real PilarLWLWD521254301213220041+17
8 ItuzaingóLWWDL521266211032310234+07
9 LujanLWDW421144220031201113+07
10 Dock SudWWLD421156211021210135-17
11 Central CórdobaDWDLD513152303011210141+36
12 San Martín BurzacoDWDD413032312021101011+16
13 General LamadridDLDW412143210132202011+15
14 De mijlocLDWL411245201112210133-14
15 Victoriano ArenasWLLD411245210133201112-14
16 Argentino MerloLDWL411257210122201135-24
17 El PorvenirLLWLD511338200216311122-54
18 CañuelasWLLL410316100104310212-53
19 Deportivo EspañolLLLDL501428201113300315-61
Final