A-League: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 SydneyDDWLW20153242161081119710721239+2648
2 Melbourne CityLWDWW2312474234117221813125252421+840
3 Wellington PhoenixWWWWL20113633231181219993241414+1036
4 Brisbane RoarWWWLD221057252411722171111335813+135
5 Perth GloryDLLDW2087535229423221511452137+1331
6 Western UnitedWWLLD20839342811416201894231410+627
7 Adelaide UnitedLLLLW2190123442116051819103071623-827
8 Western Sydney WanderersDDLWW217592730103431412114161318-326
9 Newcastle JetsWLWWD2266102639114431516112271123-1324
10 Melbourne VictoryLLWDL2155112435103341214112271221-1120
11 Central Coast MarinersLLLLL22411722511131712241110101027-2913
Seria finală
Final Play-off-uri

Teritoriul capitalei NPL: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Belconnen United000000000000000000+00
2 Canberra000000000000000000+00
3 Canberra Olympic000000000000000000+00
4 Cooma Tigrii000000000000000000+00
5 Gungahlin United000000000000000000+00
6 Monaro Panthers000000000000000000+00
7 Tuggeranong United000000000000000000+00
8 Woden Weston000000000000000000+00
Campionatul Rundei
Lower Table Round

Teritoriul capitalei: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 CanberraWWWWW2318058622121002479118033913+6454
2 Belconnen UnitedLWWWD2315264733129122410116142323+1447
3 Canberra OlympicWDLWW2313644725129212613114432112+2245
4 Woden WestonWDWLL2313285843107123112136162731+1541
5 Cooma TigriiLLWLL23101124654105052127135172527-831
6 Centrul de excelență al FFADDLWW1673628268422171083141116+224
7 Canberra CityWWWLD2361164161122191939114072222-2019
8 Monaro PanthersLLLLW2361163078134091943102171135-4819
9 Tuggeranong UnitedLLLLL23321830711112813331220101738-4111
Seria finală

Capitala: Teritoriul Capitalei

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 CanberraWWWWW2318058622121002479118033913+6454
2 Belconnen UnitedLWWWD2315264733129122410116142323+1447
3 Canberra OlympicWDLWW2313644725129212613114432112+2245
4 Woden WestonWDWLL2313285843107123112136162731+1541
5 Cooma TigriiLLWLL23101124654105052127135172527-831
6 Centrul de excelență al FFADDLWW1673628268422171083141116+224
7 Canberra CityWWWLD2361164161122191939114072222-2019
8 Monaro PanthersLLLLW2361163078134091943102171135-4819
9 Tuggeranong UnitedLLLLL23321830711112813331220101738-4111
Seria finală

Capital Territory NPL: Championship Round

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P

Capital Territory NPL: Lower Table Round

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P

New South Wales NPL: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Marconi StallionsWWW3300101220061110040+99
2 Orașul BlacktownWWW330051220041110010+49
3 Sydney IIWLW320165100104220061+16
4 APIA Leichhardt TigersDWD312043110021202022+15
5 Rockdale City SunsDDW312043211032101011+15
6 Marinarii din North ShoreLWD311147201115110032-34
7 Sydney UnitedLWL310253000000310253+23
8 Wollongong lupiLW210144100123110021+03
9 Manly UnitedWLL310233210121100112+03
10 Sutherland rechiniLDL301238101011200227-51
11 Sydney OlympicLLL300326100112200214-40
12 Mt Druitt TownLL200217200217000000-60
Seria finală

New South Wales: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Sydney UnitedWWWLW221534472711821249117132318+2048
2 Sutherland rechiniLDWLL2213544726117312512116232214+2144
3 Bondurile albului din BonnyriggLWWWL2213454430117312410116142020+1443
4 Rockdale City SunsWWWDL221165372111533138116322413+1639
5 Marconi StallionsWLDWW2211472926116231712115241214+337
6 Orașul BlacktownDWDLW2210664432116232415114432017+1236
7 Sydney OlympicLLLWD228593029115331914113261115+129
8 Blacktown SpartansLLLLD226511283111533221611128615-323
9 Manly UnitedDDLDW225892836113171319112721517-823
10 Central Coast M. AcademiaDLWWL2243153062112181733112271329-3215
11 APIA Leichhardt TigersWDLDD2228122948110561023112361925-1914
12 Wollongong lupiDDLLW2235142853112361626111281227-2514
Seria finală
retrogradare

Northern Territory Premier League: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Hellenic AthleticWWWWL65012073201126330081+1315
2 Minte așiWLWWW650122123300134320198+1015
3 CasuarinaLWWLL7403171442021111320163+312
4 Uni AzzurriLWWLL620412152101334103912-36
5 Inimi DarwinLLLWW62045164202262002310-116
6 portul DarwinWLLLL7106132530035134103812-123
Seria finală

Teritoriul de Nord: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Hellenic AthleticWWWWW181710791298103279900475+6752
2 Darwin OlympicDWLWW181125553386023315105232218+2235
3 CasuarinaDWDLD18846483583141113105323722+1328
4 Uni AzzurriWLLDL18828364185122018103161623-526
5 Minte așiLWDLW184311406410226204382152021-2415
6 Palmerston RoversWLLLD184311336410235173282061632-3115
7 portul DarwinLLWLL183114216310208104181161122-4210
Seria finală

Nord: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Hellenic AthleticWWWWW18161190148701511010910394+7649
2 Darwin OlympicWWWWL18141387289702411497114614+5943
3 CasuarinaLLDDW18936523974121615115243624+1330
4 Uni AzzurriLWWLW18828446010415233084132130-1626
5 portul DarwinWLLLL18411342589117163093062628-1613
6 Mindil PadresLLWDW18331235659036113493062431-3012
7 PalmerstonLLDLL1815121399111288647034535-868
Seria finală

Brisbane Premier League: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Acacia RidgeW110060000000110060+63
2 Grange ThistleW110061000000110061+53
3 Albany Creek ExcelsiorD101033101033000000+01
4 St George WillawongD101033000000101033+01
5 Centenarul StormersD101022000000101022+01
6 ToowongD101022101022000000+01
7 Cavalerii din BrisbaneD101011000000101011+01
8 CabooltureD101011000000101011+01
9 NorthstarD101011101011000000+01
10 GapD101011101011000000+01
11 Bayside UnitedL100116100116000000-50
12 Taringa RoversL100106100106000000-60
Seria finală
retrogradare

Brisbane: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Albany Creek ExcelsiorWWWDD2215615323119202910116412413+3051
2 Grange ThistleLDDLD221255462111632238116232313+2541
3 Univ. QueenslandWWLWL2212374333116322417116051916+1039
4 GapWWLWW2211383535116052017115331518+036
5 Taringa RoversWDWDW229853729114431716115422013+835
6 Centenarul StormersLWWLD2210483935114251918116232017+434
7 Nord PineWLWLD229494442115242221114252221+231
8 Bayside UnitedLLDWD228683428115331910113351518+630
9 Cavalerii din BrisbaneWDLLD2274113446115242019112271427-1225
10 Acacia RidgeLLWWD2271143144115061922112181222-1322
11 Mt Gravatt HawksLDLLW2234151746113351015110110731-2913
12 Virginia UnitedLLLLD2226142758111371431111371327-3112
Seria finală
retrogradare

Nordul NSW: sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Broadmeadow MagicLWWWW18113444299423191897112511+1536
2 Lambton JaffasWLWWD1895438239432161195222212+1532
3 Hamilton OlympicWWLWL1893640239423231395131710+1730
4 Edgeworth EaglesWLWLL1885538309432171194232119+829
5 Weston BearsLWDDW1876528359432162193331214-727
6 Charlestown City BluesWWWLW1875651509423242693332724+126
7 South CardiffLWDWL1875627278215121810541159+026
8 Lacul MacquarieWLLLW1854930349225141893241616-419
9 Newcastle Jets YouthLLLLL184311314010226142082151720-915
10 ValentineLLLDD182313185492169259027929-369
Seria finală
retrogradare

Northern NSW NPL: Sezonul regulat

# Echipă Formă Salopete Acasă Departe Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Hamilton Olympic000000000000000000+00
2 Edgeworth Eagles000000000000000000+00
3 Lacul Macquarie000000000000000000+00
4 Broadmeadow Magic000000000000000000+00
5 Weston Bears000000000000000000+00
6 Valentine000000000000000000+00
7 Charlestown City Blues000000000000000000+00
8 Lambton Jaffas000000000000000000+00
9 Adamstown Rosebuds000000000000000000+00
10 Maitland000000000000000000+00
Seria finală