• 21:45

Italy Roma - Juventus

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 12:08

Για την 19η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Ρόμα υποδέχεται την Γιουβέντους.

Απρόσμενο αποτέλεσμα για την Ρόμα την προηγούμενη αγωνιστική καθώς ηττήθηκε στο «Ολίμπικο» από την Τορίνο με 2-0. Παρά το γεγονός πως είχε την υπεροχή και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτή, αντίθετα με την «γκρανάτα» που ήταν πιο αποτελεσματική και με δύο γκολ στο τέλος των ημιχρόνων πήρε το τρίποντο. Με αυτή την ήττα η Ρόμα παρέμενε στους 35 βαθμούς και μετά τον βαθμό της ισοπαλίας που απέσπασε χθες η Αταλάντα από την Ίντερ την έπιασε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε στα πρώτα 45΄ κόντρα στην Κάλιαρι αλλά στην επανάληψη ήταν καταιγιστική και έφτασε άνετα στο τελικό 4-0! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κριστιάν Ρονάλντο ο οποίος πέτυχε το πρώτο του χατ τρικ στην Serie A και οδήγησε την πρωταθλήτρια σε μια ακόμα νίκη. Αυτό ήταν το 14ο τρίποντο για την Γιουβέντους σε σύνολο 18 αγώνων που την φέρνει, μετά την χθεσινή ισοπαλία της Ίντερ, στην 2η θέση με 45 βαθμούς και με νίκη απόψε θα επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ρόμα προβλημάτισε την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Τορίνο ενώ σήμερα θα έχει και σημαντικές απουσίες. Η Γιουβέντους από την άλλη πλευρά δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση και έχει απόψε την ευκαιρία να ανέβει μόνη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Ανώτερη ποιοτικά η ομάδα του Σάρι, έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη.

Πρόταση : Ρόμα - Γιουβέντους 2 με απόδοση 2.26 της Goalbet

Αγώνας: Roma - Juventus
Κατηγορία: Italy Serie A
Ημερομηνία: Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 21:45