• 18:15

Italy Sassuolo - Lazio

Σάββατο, 11 Ιουλίου 2020 12:21

Για την 32η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Λάτσιο υποδέχεται την Σασσουόλο

Όνειρο ήταν και πάει! Η Λάτσιο ηττήθηκε την Τρίτη το βράδυ από την Λέτσε με 2-1 και μάλλον πρέπει να έχει αρχίσει να αποχαιρετάει τις όποιες ελπίδες της για τον τίτλο. Παρά το γρήγορο προβάδισμα που πήρε από το 5΄ δεν μπόρεσε να το κρατήσει καθώς στο 30΄ δέχτηκε την ισοφάριση ενώ στις αρχές της επανάληψης έμεινε πίσω στο σκορ με 2-1. Στην συνέχεια πίεσε για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι ήρθε η 3η ήττα στα τελευταία 5 ματς. Και αν δεν είδε την διαφορά από την πρώτη Γιουβέντους να μεγαλώνει από τους 7 βαθμούς πρέπει πλέον να κοιτάζει και πίσω της καθώς Αταλάντα και Ίντερ έχουν πλέον μειώσει στους 2 και 3 βαθμούς αντίστοιχα από την δεύτερη Λάτσιο.

Serie A και La Liga παίζουν στο Pamestoixima.gr με Βoost Νίκης! *Οροι&προϋποθέσεις |21+

Άλλη μια νίκη το τελευταίο διάστημα για την Σασσουόλο καθώς την Τετάρτη το βράδυ επικράτησε της Μπολόνια εκτός έδρας με 2-1. Άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο 56΄διπλασίασε τα τέρματα της και μόνο στις καθυστερήσεις ένιωσε τη αντίπαλο της όταν και μείωσε το σκορ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η 4η νίκη για την Σασσουόλο στα τελευταία 7 ματς που την έχουν βάλει στο κόλπο για την Ευρώπη καθώς μετά από 31 αγωνιστικές είναι στην 8η θέση με 43 βαθμούς και στο μείον 6 από την 7η θέση.

Αγνώριστη η Λάτσιο μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, εμφανώς κουρασμένη και σε κακή κατάσταση. Αντίθετα με την Σασσουόλο που είναι σε εξαιρετική κατάσταση και συνδυάζει αποτελέσματα μια ωραίο ποδόσφαιρο. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν και δέχονται γκολ με ευκολία, υπάρχουν οι προϋποθέσεις να δούμε και σήμερα κάτι ανάλογο.

04 Αυγ 2020
Περισσότερες διακρίσεις για την εταιρεία των brands Stoiximan και Betano ανάμεσα στις κορυφαίες εταιρείες του κλάδου διεθνώς Λιγότερο από ένα χρόνο μετά την ανάδειξή της ως Mobile Operator of the ... Περισσότερα

infobeto forum Novibet κλεισιμο λογαριασμου stpsilan Σήμερα 14:11
infobeto forum Πρόβλημα με NOVIBET - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΠΟΣΟΥ Dimitris44 Σήμερα 02:18
infobeto forum F1 2020 kosdpthess Χθες 19:38
infobeto forum + grace_kelly Χθες 12:43
infobeto forum Οικονομικά συστήματα nmpropo Χθες 11:56