• 19:00

Europa League Sporting Braga - Rangers (1+over 1,5)

Δημοσιεύτηκε Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2020 12:45
Νέο Σχόλιο

Παιχνίδι με έντονες συγκινήσεις το πρώτο που έγινε μεταξύ των δύο ομάδων στη Σκώτια όπου η Μπράγκα προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο κάθε ημιχρόνου και όλοι θεωρούσαμε ότι έχει πάρει ήδη και την πρόκριση. Το υπέρ της 0-2 όμως έγινε σε λιγότερο από 20 λεπτά 3-2 με γκολ των Σκωτσέζων στο 67, 75 και 82 κάνοντας το Άιμπροξ να ζήσει τρελές καταστάσεις.

Η πρόκριση κρέμεται πλέον σε μια κλωστή καθώς η Μπράγκα χρειάζεται νίκη με 1 γκολ με τα σκορ 1-0 και 2-1 να τις δίνουν την πρόκριση. Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ προκρίνεται με νίκη ή ισοπαλία και είναι η ομάδα που δεν την συμφέρει καθόλου να ανοίξει το παιχνίδι, πόσο μάλλον απέναντι σε αυτή τη Μπράγκα.

Οι Πορτογάλοι πετάνε φωτιές επιθετικά στην Ευρώπη έχοντας πετύχει 27 γκολ σε 11 παιχνίδια απ’ τον Αύγουστο με διόλου ευκαταφρόνητους αντιπάλους όπως η Μπεσίκτας, η Γουλβς και η Σπάρτακ Μόσχας.

Με αυτά τα δεδομένα ο προπονητής της Ρέιντζερς ξέρει πως πολύ δύσκολα θα κρατήσει απαραβίαστη την εστία της ομάδας του σε αυτό το γήπεδο όταν μάλιστα καταφέρνει να τρώει δύο γκολ από ομάδες τύπου Σεντ Τζόνστον και θα έλεγε κανείς πως θα έπρεπε να ψάξει ένα γκολ τουλάχιστον. Αν δοκιμάσει όμως να ανοιχτεί αυτό θα αποτελέσει βούτυρο στο ψωμί της αντιπάλου του με άγνωστα αποτελέσματα. Απ' την άλλη μπορεί να διαλέξει να μην πάει κόντρα στη φύση της ομάδας του και να προσπαθήσει να αιφνιδιάσει την αντίπαλό του. Δεν μπορώ να ξέρω τι έχει στο μυαλό του ο πρώην αρχηγός της Λίβερπουλ. Αυτό που ξέρω, η μάλλον πιστεύω είναι πως η Μπράγκα κάποια στιγμή θα βρει το γκολ που θα της δίνει την πολυπόθητη πρόκριση και αν το κάνει νωρίς τότε θα αναγκαστεί σίγουρα η Ρέιντζερς να βγει μπροστά και θα έχουμε παραπάνω από ένα γκολ στο ιδιόμορφο γήπεδο στο οποίο βλέπω νικήτρια τη Μπράγκα ασχέτως αν θα πάρει στο 90λεπτο την πρόκριση.

Ποντάρω στη νίκη της Μπράγκα με πάνω από 1,5 γκολ γενικά στον αγώνα.

Αγώνας: Sporting Braga - Rangers (1+over 1,5)
Κατηγορία: Europa League
Ημερομηνία: Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2020 19:00