Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: +1.10 (Won)

* 1ος ΓΥΡΟΣ: ΛΟΥΓΚΑΝΟ – ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ 2-1

ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ

Συνεχίζεται η άσχημη χρονιά για την ομάδα του Πίτερ Τσάιντλερ, καθώς έρχεται απο ακόμη μία ήττα απο την Γρασχόπερς αυτή την φορά με 4-0 στην έδρα της. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια οι γηπεδούχοι μετρούν 3 over 2.5 και 2 under 2.5, με 3 ήττες και 2 νίκες. Ο προπονητής της ομάδας όπως είναι φυσικό δέχεται έντονη κριτική από τα ΜΜΕ, αλλά υπάρχει εν μέρη και η δικαιολογία των πολλών απουσιών των τελευταίων παιχνιδιών που την αποδυνάμωσαν. Εκτός οι Λουχίνγκερ (10/2),  Στεργίου (8/0) και ο βασικός μπακ Κέμπντερ (10/1) για την Σεν Γκάλεν. Στην βαθμολογία η ομάδα του Πίτερ Τσάιντλερ βρίσκεται στην 8η θέση με 15 βαθμούς μετά απο 16 αγωνιστικές.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Η Λουγκάνο συνεχίζει εξαιρετικά την χρονιά μετρώντας 4 νίκες και 1 ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε στην έδρα της Σιόν με 2-0 παίρνοντας ουσιαστικά μια επαγγελματική νίκη με 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Συνηθίζει να σκοράρει πρώτη στα παιχνίδια της η Λουγκάνο αν και εκτός έδρας πηγαίνει πιο συντηρητικά με 5 ισοπαλίες ημιχρόνου σε 8 εκτός έδρας αναμετρήσεις. Στην βαθμολογία βρίσκεται στην 3η θέση με 29 βαθμούς σε 16 παιχνίδια. Εκτός για τους φιλοξενούμενους οι Τσέλαρ (10/3), Μαχμούντ (4/1) και Μούτσι (2/0).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Με την πλάτη στον τοίχο ο τεχνικός της Σεν Γκάλεν που σίγουρα θα προτιμούσε ένα εκτός έδρας παιχνίδι μετά την βαριά ήττα απο την Γκρασχόπερς. Οι απουσίες, η έλλειψη ψυχολογίας αλλά και η πίεση του κόσμου για ένα καλό αποτέλεσμα δεν γίνεται να την αφήσουν ανεπηρέαστη. Απο την άλλη η Λουγκάνο θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση που επικρατεί στο στρατόπεδο της γηπεδούχου και να φύγει με ένα καλό αποτέλεσμα που θα την κρατήσει ψηλά στην βαθμολογία. Επιλογή στην αναμέτρηση το Χ2 στηρίζοντας τους φιλοξενούμενους σε απόδοση 1.55 απο την Interwetten.