• Ιουν 2021
  • 19:00

Norway Strømsgodset - Rosenborg

Κυριακή, 13 Ιουνίου 2021 12:31

Σε κάκιστη αγωνιστική κατάσταση η Στρόμγκοντσετ η οποία αγνοεί τη χαρά της νίκης στα τελευταία τρία παιχνίδια δώσει Φώντας δύο ήττες και μία ισοπαλία με αντιπάλους τις Μπράν, Τρόμσο και Κρίστιανσουντ. Η φετινή χρονιά δεν έχει ξεκινήσει καλά για τους γηπεδούχους οι οποίοι βρίσκονται πλέον στη 13η θέση του πρωταθλήματος με τέσσερις βαθμούς σε 4 παιχνίδια και τον κίνδυνο του υποβιβασμού να ελλοχεύει.

Στην τελευταία αναμέτρηση κόντρα στην Μπράν εκτός έδρας μπήκαν αρκετά νωθρά χάνοντας στο ημίχρονο με 2-0. Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με την Μπράν να έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και να φτάνει και σε τρίτο τέρμα στο 85ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί πως η Στρόμσγκοντσεν στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα έχει δεχτεί γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις της ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Ρόζενμποργκ βρίσκεται στην 2η θέση του πρωταθλήματος έχοντας τρεις νίκες μία ήττα και μία ισοπαλία στα τελευταία 5 παιχνίδια και παρότι δέχεται γκολ με μεγάλη ευκολία διαθέτει μία επίθεση φωτιά η οποία της δίνει τους βαθμούς ως τώρα. Στο τελευταίο παιχνίδι της κόντρα στην Σταμπαέκ εντός έδρας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο κατάφερε στην επανάληψη να ανατρέψει την εις βάρος κατάθεση και να φύγει τελικά νικήτρια με 4-2.

Η διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι τεράστια. Η Ρόζενμποργκ βρίσκεται σε ανοδική πορεία το τελευταίο διάστημα και το διπλό σε απόδοση 1.90 κρίνεται εξαιρετικό και θα προστεθεί στις επιλογές μου.