Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Απόδοση: 2.00
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: -5 (Lost)

Η Σάντερλαντ για την 7η αγωνιστική της League 1 θα αντιμετωπίσει στην έδρα της την Φλίτγουντ.

Από εντός έδρας ισοπαλία προέρχεται η Σάντερλαντ την προηγούμενη αγωνιστική όταν φιλοξένησε την Όξφορντ. Δεν ήταν το αποτέλεσμα που ήθελε πριν το ματς αλλά σύμφωνα με την εξέλιξη του πρέπει να νιώθει και ικανοποίηση που δεν έχασε. Όλα στραβά της πήγαν στο πρώτο μέρος, δέχτηκε γκολ στο 16΄, δέχτηκε κόκκινη λίγα λεπτά αργότερα ενώ μπροστά δεν μπορούσε να βγάλει φάσεις. Αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και έφτασε νωρίς στην ισοφάριση για να μείνει το 1-1 μέχρι το τέλος. Πρώτη ισοπαλία μετά από σερί 3 νικών και έφτασε τους 14 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας. Μεσοβδόμαδα για το League Trophy μετά το 0-0 με την ομάδα νέων της Στόουκ επικράτησε στα πέναλτι με 4-2.

Η Φλίτγουντ πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική την πρώτη εντός έδρας νίκη της στην αναμέτρηση με την Μπράντφορντ. Μπήκε δυνατά και στο 12΄εκανε το 1-0, δέχτηκε με πέναλτι λίγο αργότερα την ισοφάριση και τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα όταν στο 42΄έμεινε με 10 παίχτες. Παρόλα αυτά βρήκε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου τρόπο να κάνει το 2-1 σκορ που κράτησε μέχρι το τέλος. Με αυτή την νίκη έφτασε στην 6η θέση με 11 βαθμούς και θέλει σήμερα να μετρήσει τις δυνάμεις της κόντρα σε μια ομάδα που έχει στόχο την άνοδο.

Η Σάντερλαντ συνήθως δίνει γρήγορο ρυθμό στα εντός έδρας ματς και σε συνδυασμό πως η φιλοξενούμενη αναμένεται να παίξει χωρίς άγχος και με άγνοια κινδύνου θα πάω στα γκολ και στο OVER 2,5.