• 15:30

England Swansea City - Leeds United

Κυριακή, 12 Ιουλίου 2020 11:19

Για την 43η αγωνιστική της Championship η Σουόνσι θα φιλοξενήσει την Λιντς.

Σπουδαία νίκη στο Μπέρμιγχαμ με 3-1 για την Σουόνσι μεσοβδόμαδα που την κρατάει γερά στο κόλπο της εξάδας που οδηγεί στα play offs ανόδου. Δεν ξεκίνησε ιδανικά το ματς καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο πεντάλεπτο, αντέδρασε γρήγορα όμως φτάνοντας λίγα λεπτά αργότερα στην ισοφάριση και στο φινάλε του ημιχρόνου έκανε την ανατροπή. Στο ξεκίνημα της επανάληψης πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα και στην συνέχεια με σωστή διαχείριση του ματς έφτασε σε μια δίκαιη επικράτηση.  Με αυτή την νίκη η ομάδα του Στηβ Κούπερ βρίσκεται στην 7η θέση με 63 βαθμούς και έχει σήμερα την ευκαιρία να προσπεράσει την 6η Κάρτνιφ η οποία ηττήθηκε την Παρασκευή στην έδρα της Φούλαμ.

Καταιγιστική η Λίντς απέναντι στην Στόουκ, την συνέτριψε με 5-0 και έκανε ένα ακόμα βήμα για την άνοδο στην Premier League μετά από 16 χρόνια! Χρειάστηκε ένα πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου για να ανοίξουν το σκορ, στην επανάληψη πετούσε φωτιές και σκόρπισε την αντίπαλο της σκοράροντας 4 φορές. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 81 βαθμούς και μετά την χθεσινή ισοπαλία της ισόβαθμης της Γουέστ Μπρομ έχει την ευκαιρία να βρεθεί μόνη πρώτη και ακόμη πιο κοντά στην μεγάλη κατηγορία.

Σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Η Σουόνσι θέλει την νίκη για να σκαρφαλώσει στην πρώτη εξάδα και έχει σύμμαχο και την παράδοση. Η Λίντς από την πλευρά της διαθέτει τρομερή ποιότητα και είναι πιο κοντά από ποτέ στην πολυπόθητη άνοδο. Και οι δύο σκοράρουν με ευκολία, επιλογή μου τα πολλά γκολ.

Πρόταση : Σουόνσι – Λιντς  Over 2,5 με απόδοση 1.90 της Winmasters

Αγώνας: Swansea City - Leeds United
Κατηγορία: England Championship
Ημερομηνία: Κυριακή, 12 Ιουλίου 2020 15:30
Σημείο: Over 2.5