Γήπεδο/Στάδιο: Amalie Arena (19.092) (Τάμπα)

Ανατολική Περιφέρεια

Tampa Bay Lightning

(Θέση7η Ν.10-ΝΠ.5-ΗΠ.1-Η.9 Τερμ.86-79)

Ηττήθηκαν εντός έδρας με 2-4 από τους Ντιντρόιτ Ρεντ Γουίνκς, σε ένα παιχνίδι που είναι άξιοι της μοίρας τους αυτό γιατί, άργησαν να ξυπνήσουν και το έκαναν στην 3η περίοδο με το σκορ ήδη στο 0-2. Βέβαια στην 3η περίοδο ήταν καταιγιστικοί, αλλά δεν μπόρεσαν να αλλάξουν την κατάσταση. Τώρα θα δώσουν το 3ο σερί ματς εντός έδρας και θέλουν να πετύχουν μια καθαρή νίκη. Ομάδα που σκοράρει αλλά και δέχεται γκολ. Με 10/13 παιχνίδια τους εντός έδρας να είναι Over7.5. Απόντες οι Fleury Η.(Α.13συμ/1ασ) και Balcers R.(E.3συμ/1ασ).

Δυτική Περιφέρεια

Nashville Predators

(Θέση10η Ν.8-ΝΠ.4-ΗΠ.2-Η.9 Τερμ.63-70)

Έφτασαν τις τέσσερις(4) νίκες σε πέντε(5) παιχνίδια. Έτσι κατάφεραν να σκαρφαλώσουν και άλλο στη βαθμολογία. Το εντυπωσιακό είναι ότι οι τρείς(3) από τις νίκες τους ήρθαν στον έξτρα χρόνο. Βέβαια στο τελευταίο χρονικά ματς πήραν καθαρή νίκη με 1-4 μέσα στην έδρα των Νιου Γιόρκ Αϊλάντερς. Ομάδα που δεν σκοράρει συχνά και βασίζεται πολύ στην ανασταλτική της λειτουργία. Είναι χαρακτηριστικό ότι έχουν μόλις 5/23 Over7.5 γκολ τα παιχνίδια τους και 3/11 εκτός έδρας! Απόντες για απόψε οι McDonagh R.(A.23συμ/6ασ) και Borowiecki Μ.(Α.4συμ).

Οι «Αστραπές» ηττήθηκαν στο προηγούμενο κάτι που δεν το περίμενα. Τώρα θέλουν να σβήσουν αυτή την κακή εμφάνιση γρήγορα για να σκαρφαλώσουν και άλλο στον πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κάποιες νίκες, αλλά δεν νομίζω να μπορούν να τρέξουν μεγαλύτερο σερί. Πιστεύω ο Άσσος έχει τον πρώτο λόγο.

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!