Premier League

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 ZenitDDWWL16952321276012279351105+2032
2 CSKA MoskvaDWWWW151023281185121787511113+1732
3 RostovWWLWL169252216741211595131111+629
4 Spartak MoskvaDDLWW15852251673311078521159+929
5 Dinamo MoskvaLDWWW16835221686111438224813+627
6 Terek GroznyDDWWW16745191884221288323710+125
7 Lokomotiv MoskvaDWLLL1674516168512968233710025
8 SochiDDWLL156632321734012883231113+224
9 KrasnodarLWLLL16637241974211689216811+521
10 Rubin KazanLLWWL1563621228233101174031111-121
11 KhimkiWWWLW165381826831481082241016-818
12 UralDDWDL153751115824289713336-416
13 Arsenal TulaDLDLL163581727934212107016517-1014
14 TambovLLLDW1533911188215587124610-712
15 Rotor VolgogradDDLWL151597238017214714259-168
16 UfaLDLLL15141092980354117115518-207
  Promotion - Champions League (Group Stage)
  Promotion - Champions League (Qualification)
  Promotion - Europa Conference League (Qualification)
  Premier League (Relegation)
  Relegation - FNL

FNL

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 OlimpiyetsWWWWW241833391413102122611812178+2557
2 Torpedo MoskvaWWWWL241644511912822251012822269+3252
3 Krylya SovetovWWWDW2416445017131111325115331812+3352
4 OrenburgWLWDW241482351611551171013931186+1950
5 Alania VladikavkazWWDDW2413654924118213213135441711+2545
6 Veles MoscowDWLDW2412753226136521916116231310+643
7 SKA KhabarovskWLWWW2411493127137331510114161617+437
8 NeftekhimikLLLLL241149362612633217125161519+1037
9 BaltikaWDDLL241068262410514118145541516+236
10 YeniseyLWDLW24104102531106041311144461220-634
11 Spartak Moskva IIDLLWL2410410292911326918137242011034
12 FK ChaykaLLDWD248882631124261119124621512-532
13 Volgar AstrakhanLLDWW249411272612642179123091017+131
14 TekstilshchikLWLWD247710213012354814124261316-928
15 Krasnodar IILLLDD2467112743114341718132471025-1625
16 Dinamo BryanskLLDLL247314153813517111811227420-2324
17 FakelDDWLW24591021251346312811137917-424
18 IrtyshWWLDD245613183413328822112451012-1621
19 Akron TogliattiDLWLL2463151936115151313131210623-1721
20 ChertanovoWLWLL246216183712219616124171221-1920
21 Tom' TomskLWLWL244515142913229101811236411-1517
22 ShinnikLWLLL244416214813337122011119928-2716
  Promotion - Premier League
  Promotion - Premier League (Relegation)
  Relegation

PFL: Group 1

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Kuban PavlovskayaWWWDL161222341185211358701216+2338
2 Kuban KrasnodarWWWDW151113371574121688701217+2234
3 ChernomoretsWWWWW1510232397502648521175+1432
4 Legion DynamoLWWDW1595133987102337241106+2432
5 SKA Rostov-na-DonuWWLWD15101439166312989702308+2331
6 AnzhiDWWLL157532516742111683321410+926
7 Spartak Nal'chikDDWWD15654231773319583231412+623
8 Dinamo Stavropol'WLLDL156272221732212683051015+120
9 Forte TaganrogDLDLW1554623168332157721489+719
10 Mashuk-KMVDDLLL15546202484221597124515-419
11 MakhachkalaDLDWL15447162473139108134714-816
12 DruzhbaLLWDL154381634822410197214615-1815
13 Krasnodar IIILLLWW154292033830512207124813-1314
14 BiologLWDWL154292433831417167115717-914
15 Inter CherkesskDWLLL15339143782248187115619-2312
16 EssentukiLLLWW1532101738721412238116515-2111
17 TuapseLLLLW151113185191089316015920-334
  Promotion
  Relegation

PFL: Group 2

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Dolgie PrudyWDWWW161222241377001449522109+1138
2 Zenit IIDWWWW1693434169711267722389+1830
3 Dinamo Moskva IIDWLWW1693434229531221074031212+1230
4 TverLDLDL168442920843116784131313+928
5 LeningradetsDLDLW16835221673041299531107+627
6 KazankaDWWWD167633227743017793331520+527
7 Torpedo VladimirDLWWW1473423167421148731398+724
8 Rodina MoskvaDWLLW1465327237421171172321012+423
9 MuromDLLWL16538192283231098215913-318
10 Zvezda St. PetersburgWDLDL16457201994321457025614+117
11 Zenit IrkutskWWLLL13526151774121266114311-217
12 Luki-EnergiyaLWDLL16511018291050516136015216-1116
13 Znamya TrudaLLWLL1636714188224578143911-415
14 SmolenskLDWLL1635814288323998035519-1414
15 KolomnaWWLDW16331020346123912102171122-1412
16 ChitaLDWLL13121093461237107007224-255
  Promotion
  Relegation

PFL: Group 3

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Saturn RamenskoyeWLWWW151023361077002018323169+2632
2 Metallurg LipetskLWWWW159333115843118575021310+1630
3 Salyut-BelgorodWWWDL1585226108431186742184+1629
4 RyazanWWLWW15915271685121787403108+1128
5 Sokol SaratovLWLLW15834241374121258422128+1127
6 Khimik-ArsenalWWDDL15663201884221110724198+224
7 StroginoWWLWL15726202374211398305714-323
8 Krasnyy SmolenskLLWLW15645211772237684221411+422
9 Znamya NoginskLWWDD1556418157223878341108+321
10 KalugaWLLDW15627211974031510822469+220
11 Avangard KurskWLWDD15465182284401487025414-418
12 Khimki IILWDLL15519183584131087106827-1716
13 KvantDLLDL15447142783239127124515-1316
14 Metallurg VidnoyeLLLLW1540111837830514177106420-1912
15 SakhalinDLWWL15339122473131068026218-1212
16 Fakel IILLLLL152013103372058128008221-236
  Promotion
  Relegation

PFL: Group 4

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 NovosibirskWWWWD151050311074301468620174+2135
2 TyumenLDDWW15103224117412948620157+1333
3 KAMAZWWLWL151014411575022378512188+2631
4 Volga UlyanovskWDWWL159421968422837520113+1331
5 ChelyabinskWWWDL1591531129603258631264+1928
6 Zvezda PermWDWWW158433219743018884131411+1328
7 Volna NizhegorodskayaLDLWL1573519178314687421139+224
8 Dinamo BarnaulLWWDW14725201974121187313911+123
9 NostaDWDLW155372326731318128224514-318
10 Ural IILLDLD15456182472328882241016-617
11 Lada SOKDWDDL15357191771424582151512+214
12 Orenburg IIDLLLL15221183391174196114414-258
13 Zenit IzhevskLLLDL152211112872148108017318-178
14 Lada TolyattiDLLWL15211295082067257016225-417
15 Krylya Sovetov IILWLLL1321101634610511167115518-187
  Promotion
  Relegation

PFL: Center

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Avangard Kursk000000000000000000+00
2 Fakel II000000000000000000+00
3 Kaluga000000000000000000+00
4 Khimik-Arsenal000000000000000000+00
5 Khimki II000000000000000000+00
6 Krasnyy Smolensk000000000000000000+00
7 Kvant000000000000000000+00
8 Metallurg Lipetsk000000000000000000+00
9 Metallurg Vidnoye000000000000000000+00
10 Ryazan000000000000000000+00
11 Sakhalin000000000000000000+00
12 Salyut-Belgorod000000000000000000+00
13 Saturn Ramenskoye000000000000000000+00
14 Sokol Saratov000000000000000000+00
15 Strogino000000000000000000+00
16 Znamya Noginsk000000000000000000+00
  Promotion
  Relegation

PFL: Ural-Povolzhye

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Chelyabinsk000000000000000000+00
2 Dinamo Barnaul000000000000000000+00
3 KAMAZ000000000000000000+00
4 Krylya Sovetov II000000000000000000+00
5 Lada SOK000000000000000000+00
6 Lada Tolyatti000000000000000000+00
7 Nosta000000000000000000+00
8 Novosibirsk000000000000000000+00
9 Orenburg II000000000000000000+00
10 Tyumen000000000000000000+00
11 Ural II000000000000000000+00
12 Volga Ulyanovsk000000000000000000+00
13 Volna Nizhegorodskaya000000000000000000+00
14 Zenit Izhevsk000000000000000000+00
15 Zvezda Perm000000000000000000+00
  Promotion
  Relegation

PFL: East

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 IrtyshWDWWW119202146510121541093+1729
2 SakhalinDLWDW125341516531197722369-118
3 NovosibirskLWWWL1252516165311737214913+017
4 ChitaDLLDW1243513127322117511325+115
5 Dinamo BarnaulLDLWD113268155212546114311-711
6 Zenit IrkutskWWLLL12309616730467500509-109
  Promotion
  Relegation

PFL: West

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Chita000000000000000000+00
2 Dinamo Moskva II000000000000000000+00
3 Kazanka000000000000000000+00
4 Kolomna000000000000000000+00
5 Leningradets000000000000000000+00
6 Luki-Energiya000000000000000000+00
7 Murom000000000000000000+00
8 Dolgie Prudy000000000000000000+00
9 Rodina Moskva000000000000000000+00
10 Smolensk000000000000000000+00
11 Torpedo Vladimir000000000000000000+00
12 Tver000000000000000000+00
13 Zenit II000000000000000000+00
14 Zenit Irkutsk000000000000000000+00
15 Znamya Truda000000000000000000+00
16 Zvezda St. Petersburg000000000000000000+00
  Promotion
  Relegation

PFL: South

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Anzhi000000000000000000+00
2 Biolog000000000000000000+00
3 Chernomorets000000000000000000+00
4 Dinamo Stavropol'000000000000000000+00
5 Druzhba000000000000000000+00
6 Essentuki000000000000000000+00
7 Forte Taganrog000000000000000000+00
8 Inter Cherkessk000000000000000000+00
9 Krasnodar III000000000000000000+00
10 Kuban Krasnodar000000000000000000+00
11 Kuban Pavlovskaya000000000000000000+00
12 Legion Dynamo000000000000000000+00
13 Makhachkala000000000000000000+00
14 Mashuk-KMV000000000000000000+00
15 SKA Rostov-na-Donu000000000000000000+00
16 Spartak Nal'chik000000000000000000+00
17 Tuapse000000000000000000+00
  Promotion
  Relegation

2. Division: Center

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Ararat MoskvaWDWWW171430348109102347520114+2645
2 RyazanWWLWD171025271585121569513129+1232
3 Torpedo MoskvaWDWLD178543415852118593331610+1929
4 StroginoWDWWW1791728239513181084041013+528
5 ZorkiyWWDLL17845281895222010832388+1028
6 Energomash BelgorodLWDWD17773251695311910824266+928
7 Metallurg LipetskLLWDD1675422229522111072321112+026
8 Dinamo BryanskLLWLW17818252086021649216916+525
9 Saturn RamenskoyeLLWLD167272322851216128215710+123
10 Sokol SaratovLWLLD176472330843110892161322-722
11 Khimik NovomoskovskWDWWD17449162782338119216816-1116
12 KalugaLDLLW17431014249324598116915-1015
13 Zenit PenzaLDWLD173212125082158209117430-3811
14 Rotor-2LLLLL171115829710631010019519-214
  Promotion

2. Division: Ural-Povolzhye

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 Mordovia SaranskWWDWW15123025376101318620122+2239
2 Volga UlyanovskWWDWW1610422588521165852193+1734
3 Syzran-2003WWDWL161033251696121397421127+933
4 Zenit IzhevskLWWWW169161612941487750285+428
5 NostaWLWLL168353020842216884131412+1027
6 KAMAZWWLDW1675422139522136723297+926
7 ChelyabinskLWDDW15663241774211578242910+724
8 NeftekhimikLLDWW1565422148332137732297+823
9 Anzhi-Junior ZelenodolskDLDDL1644818177223959225912+116
10 Lada TolyattiLWDLL1641111236711521393061023-2413
11 Orenburg IIDLDDL162410112882248118026317-1710
12 Krylya Sovetov IILLDLD162212104081167178116323-308
13 Ural IILLLLL15111372370165138107210-164
14 Dinamo Kirov000000000000000000+00
  Promotion
  Relegation

2. Division: East

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 ChitaWWLWW1254315105122557421105+519
2 Dinamo BarnaulWDWLL1154295531151623144+419
3 SakhalinWLWLL1260615146402116620448+118
4 Smena KomsomolskLWLLW1152412117412107411224+117
5 Zenit IrkutskLLWWL1251614205311867205614-616
6 IrtyshLDLWD10136611612334401337-56
  Promotion
  Relegation

2. Division: West

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 ChertanovoWWLWD151221301087101947511116+2038
2 KazankaWWWLW161123341176011549522197+2335
3 TekstilshchikWDLWD161033271586201568413129+1233
4 VelesWLWWW1793532209522161084131610+1230
5 Torpedo VladimirWWLLW178453018953116883141410+1228
6 Spartak KostromaDLWDW17845231895131398332109+528
7 Dolgie PrudyWWWWD167633319842217883411611+1427
8 MuromLLDDW1776421138332949432129+827
9 Pskov 747LWWWL17818162186021179216514-525
10 Luki-EnergiyaDWLLD174491116932477812549-516
11 CRFSO SmolenskWLLLW16439152571248139315712-1015
12 Dinamo St. Petersburg IIWLLLD173591428823312119126217-1414
13 KolomnaLLLWL17211493992167178008222-307
14 Znamya TrudaLLLLL17101685091084268008424-423
  Promotion
  Relegation

2. Division: South

# Team Form Overall Home Away Total
GP W D L GS GA GP W D L GS GA GP W D L GS GA GD P
1 ArmavirWWWDW19153142101111002918431139+3248
2 AfipsWWWWW18152136998102369711133+2747
3 Krasnodar IIWWLWD18122443158800275104241610+2838
4 ChernomoretsDLDWW199462918118122388134610+1131
5 ChaykaDWLLW18864191110532137833264+830
6 BiologDDLLW1984721231052316109324513-228
7 Legion DynamoWDWDW1884618159333910951395+328
8 SKA Rostov-na-DonuWWDLD187652719933312894321511+827
9 Spartak Nal'chikDDWWL1968526178431143112541214+926
10 DruzhbaLWLLW197210153295048910226723-1723
11 Akademiya FutbolaLLLWW186481627932410139324614-1122
12 AngushtDLLDL1755717278431979126820-1020
13 Spartak VladikavkazWDLWW195410172793248710226920-1019
14 Mashuk-KMVLWLLD1744912168332969117310-416
15 Anzhi IILLLLL184311203093331389108722-1015
16 Kuban' Krasnodar IILWLWL1830151444930611209009324-309
17 Dinamo Stavropol'LLLDL181314164891358189009830-326
18 Akademiya Futbola000000000000000000+00
  Promotion
  Relegation