Κατηγορία: Soccer - Switzerland Switzerland
Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 2.00
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: -4 (Lost)

Συνεχίζεται με εμβόλιμη αγωνιστική το ελβετικό πρωτάθλημα, Τουν εναντίον Γιουνγκ Μπόις το μοναδικό παιχνίδι στο πρόγραμμα της Τρίτης.

Μόνη τελευταία έμεινε η Τουν μετά την ήττα της το Σάββατο στην έδρα της Ξαμάξ με σκορ 2-1. Δεν έδειξε επιθετικότητα και μετά το αριθμητικό μειονέκτημα (39') όλα έγιναν πιο δύσκολα. Το πάλεψε και ισοφάρισε στο 76', δέχθηκε το 2-1 με πέναλτι. ΕΠιτακτική ανάγκη να σημειώνει νίκες, αν δεν το κάνει θα απομακρυνθεί από τις ομάδες που κυνηγά. Βελτιωμένη στο κομμάτι της αποτελεσματικότητας σε σχέση με την αρχή της σεζόν, σκοράρει στα 5 από τα τελευταία 6.

Serie A και La Liga παίζουν στο Pamestoixima.gr με σούπερ προσφορές! *Οροι&προϋποθέσεις |21+

Μεγάλη ανατροπή για την πρωτοπόρο Γιουνγκ Μπόις, στα τελευταία 10 λεπτά γύρισε το 1-2 του ημιχρόνου κόντρα στη Ζυρίχη και διατηρήθηκε στην κορυφή μαζί με τη Σεν Γκάλεν. Φέρει ευθύνη στα γκολ που δέχθηκε ο γκολκίπερ της, συνολική σε κάθε περίπτωση η αμυντική δυσλειτουργία που παρατηρείται από το διάστημα προ της διακοπής. Πάνω από 3 γκολ κατά μ.ό. σημειώνονται στα ταξίδια της, 19-21 τα τέρματα σε 12 ματς.

Χωρίς περιθώρια η Τουν, κάθε γκέλα στοιχίζει για τη Γιουνγκ Μπόις, ενώ οι άμυνες τους μόνο αξιόπιστες δεν μπορούν να χαρακτηριστούν. Επιλέγω το G/G και over 2,5 σε απόδοση 2,00 στην betshop.