• 16:00

Italy Torino - Bologna

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 12:38

Για την 19η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Τορίνο υποδέχεται την Μπολόνια.

Σπουδαία νίκη για την ομάδα της Τορίνο την προηγούμενη αγωνιστική καθώς επικράτησε της Ρόμα εκτός έδρας με 2-0. Δεν ήταν εύκολη επικράτηση καθώς κινδύνεψε αρκετές φορές να παραβιαστεί η εστία της αλλά είχε σύμμαχο και την τύχη ενώ επιθετικά ήταν άκρως αποτελεσματική με τον Αντρέα Μπελότι να βρίσκει δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα. Με αυτή την νίκη η Τορίνο έφτασε τους 24 βαθμούς και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας, στο μείον 5 από την 6η θέση που οδηγεί στα ευρωπαϊκά γήπεδα της νέας σαιζόν. Επιτυχία όμως είχε και μεσοβδόμαδα για την φάση των 16 του κυπέλλου Ιταλίας, επιβλήθηκε έστω και στα πέναλτι της Τζένοα και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων γλύτωσε η Μπολόνια την προηγούμενη αγωνιστική την εντός έδρας ήττα από την Φιορεντίνα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 27΄ , κινδύνευσε και με δεύτερο τέρμα αλλά στάθηκε τυχερή στο τέλος και με απευθείας φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας. Μετά από 18 αγωνιστικές βρίσκεται στην μέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς και στο μείον 6 από την έκτη θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η Τορίνο πάει στην αναμέτρηση με την ψυχολογία στα ύψη μετά το μεγάλο διπλό στην Ρώμη, παραμένει όμως μια απρόβλεπτη ομάδα ικανή για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο. Η Μπολόνια ανεξαρτήτου έδρας και αντιπάλου δημιουργεί ευκαιρίες και σκοράρει με ευκολία και μπορεί απόψε να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους. Επιλογή μου τα πολλά τέρματα και από τις δύο ομάδες.

Πρόταση : Τορίνο – Μπολόνια GG & OVER 2,5 με απόδοση 2.05 Bet365

Αγώνας: Torino - Bologna
Κατηγορία: Italy Serie A
Ημερομηνία: Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 16:00
Σημείο: G/G & Over2.5