• 21:30

Germany Union Berlin – Bayer Leverkusen

Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου 2021 16:51

Για την 16η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Ουνιόν Βερολίνου υποδέχεται την Μπάγερν Λεβερκούζεν.

Η Ουνιόν διανύει εκπληκτική πορεία και είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος. Μετά από 15 αγωνιστικές βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς και έχει αρχίσει δειλά δειλά να κάνει όνειρα για ευρωπαϊκή έξοδο ενώ ξεκίνησε την χρονιά με στόχο την παραμονή!
Την προηγούμενη αγωνιστική μοιράστηκε βαθμούς και εντυπώσεις στο χορταστικό 2-2 με την Βόλφσμπουργκ, αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο. Παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τον τρόπο στις αρχές της επανάληψης να πάρει το προβάδισμα με 2-1, έπαιξε από το 50΄ με παίχτη παραπάνω αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στο 65΄, με το σκορ να μην αλλάζει ως την λήξη της αναμέτρησης.
Αυτό ήταν το 5ο ματς για την ομάδα του Ουρς Φίσερ που κρατάει το αήττητο ενώ στα τελευταία 14 ματς έχει μόλις μια ήττα.

Και η Μπάγερν από την πλευρά της κάνει πολύ καλή πορεία και δίκαια βρίσκεται στην 3η θέση με 29 βαθμούς, 4 λιγότερους από την 1η Μπάγερν Μονάχου.
Στο τελευταίο της ματς χρονικά υποδέχτηκε την Βέρντερ Βρέμης και μετά από μέτρια εμφάνιση έμεινε στο 1-1 χάνοντας 2 πολύτιμούς βαθμούς. Παρά το γεγονός πως είχε την πρωτοβουλία από την αρχή της αναμέτρησης δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά καθώς ήταν ανούσια. Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ, ισοφάρισε στο 70΄ αλλά παρά την πίεση της ως το τέλος ήταν ξανά ανούσια και δεν ήρθε το γκολ της νίκης ποτέ.
Έτσι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμα περισσότερο την πρώτη δυάδα της βαθμολογίας και συμπλήρωσε 3 ματς μακριά από το τρίποντο.
Μεσοβδόμαδα πάντως νίκησε για την φάση των 16 του κυπέλλου την Άιντραχτ με 4-1 και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Από την μια η Ουνιόν που μπορεί να μην ξεχειλίζει από ταλέντο αλλά είναι ένα δυναμικό σύνολο και χάνει δύσκολα. Από την άλλη η Λεβερκούζεν που υπερέχει σε ποιότητα και εκτός έδρας είναι πολύ δυνατή. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν με ευκολία, η Ουνιόν το έχει καταφέρει σε όλα τα φετινά παιχνίδια ενώ η Μπάγερν μόλις σε 2 έμεινε στο μηδέν. Επιλογή στην αναμέτρηση τα πολλά γκολ.

Μήνυμα Αποστολέας Ημερ.
infobeto forum Διαγραμματικοι σχηματισμοι - Σχηματισμοι κηροπηγιων. BINOTRADER Σήμερα 21:34
infobeto forum Ελβετικά over georgesv53 Σήμερα 21:28
infobeto forum Radio zorian - Happy hour zorian Σήμερα 21:13
infobeto forum Σεζόν 2020-2021 tino Σήμερα 21:08
infobeto forum sans voir live fairplay Σήμερα 20:41
infobeto forum Ημίχρονο-Τελικό tipois Σήμερα 20:26
infobeto forum Bet της πλάκας coria Σήμερα 20:25
infobeto forum Ποντάροντας Τούρκικα Ertzan Σήμερα 19:49
infobeto forum combo animusbet Σήμερα 16:37