Κατηγορία: Soccer - Chile Primera División
Αποτέλεσμα: 0-1
Κέρδος: -4 (Lost)

Γήπεδο: Εστάντιο Μουνισιπάλ Νικολά Τσαχουάν (Λα Καλέρα)

Ουιόν Λα Καλέρα (Θέση3η Ν.9-Ι.5-Η.4 Τέρμ.20-19)

Δεν έδειξε καλό πρόσωπο στο τελευταίο της παιχνίδι. Τουλάχιστον και στα δύο(2) ημίχρονα. Στο 1Ο μέρος στάθηκε καλά, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο 27` με τον Saez J.(Ε.2συμ./1γκολ) στην 2η μόλις φετινή του εμφάνιση. Στην επανάληψη όμως κατέρρευσε. Δεν απείλησε σχεδόν καθόλου και γνώρισε την ήττα από την Ουνιόν Εσπανιόλα με 2-1 εκτός έδρας. Αποτέλεσμα αυτού να μην εκμεταλλευτεί την γκέλα της Κόλο Κόλο αλλά και να την προσπεράσει η Αουντάξ Ιταλίάνο. Εντός έδρας δείχνει καλό πρόσωπο φέτος, όμως δεν έχει νικήσει εκεί μέσα δύο(2) σερί παιχνίδια. Απών για το αποψινό ματς οι Navarrete Μ.(Α.7συμ.), Vilches Araneda Α.(Ε.16συμ./5γκολ/1ασσίστ) και Cavalleri Μ.(Ε.5συμ.).

Σαντιάγκο Γουόντερερς (Θέση17η Ν.0-Ι.2-Η.15 Τέρμ.9-33)

Η 2η ισοπαλία της σεζόν δεν είχε συνέχεια, καθώς στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της ηττήθηκε εντός έδρας με 1-2 από την Ουνιόν Εσπανιόλα. Προηγήθηκε στο 25` με τον Kidd F. κόντρα στην ροή του αγώνα. Δέχτηκε τρελή πίεση και ισοφαρίστηκε δίκαια στο τέλος του 1ο μέρους. Στην επανάληψη ίδιο σκηνικό με τρομερή πίεση και δέχτηκε το 2ο γκολ. Βρέθηκε να παίζει με παίχτη παραπάνω από το 61` το οποίο όμως δεν της πρόσφερε κάτι απλά ανέβασε ρυθμό. Η εικόνα της είναι τραγική και είναι πλέον δεδομένο ότι μόνο με τεράστιο θαύμα θα σωθεί φέτος. Απόντες απόψε οι Cabrera Galain Μ.(Ε.12συμ.), Espinoza V.(Ε.4συμ./1γκολ) και Gama Olivera W.(Ε.5συμ./1γκολ/1ασσίστ).

Οι μεν γηπεδούχοι στοχεύουν στο πρωτάθλημα και είναι δύσκολο με την εικόνα που έχουν να μην νικήσουν για 3ο σερί ματς εντός. Οι δε φιλοξενούμενοι παραπαίουν. Έχουν επιθετικό πρόβλημα και ο υποβιβασμός είναι δεδομένος. Δεν βλέπω πως δεν θα νικήσουν απόψε οι γηπεδούχοι. Θα πάρω το Ασιατικό χάντικαπ (-1), το οποίο σημαίνει ότι θεωρώ, θα νικήσουν με 2+ γκολ διαφορά. Σε περίπτωση νίκης τους με μόλις ένα(1) γκολ θα πάρω το ποντάρισμα πίσω.

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!