Κατηγορία: Soccer - Copa Libertadores Q. Copa Libertadores
Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 1.75
Αποτέλεσμα: 3-0
Κέρδος: +3 (Won)

Στα πλαίσια του πρώτου γύρου των προκριματικών του Copa Libertadores στο Εκουαδόρ και στο Olímpico Atahualpa η Ουνιβεσιτάδ Κατόλικα φιλοξενεί την Λίβερπουλ Μοντεβιδέο με στόχο να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στο πρώτο παιχνίδι στην Ουρουγουάη αν και προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, με το τελικό 2-1 να δίνει πλεονέκτημα στην Λίβερπουλ Μοντεβιδέο. Στο πρωτάθλημα η Ουνιβερσιτάδ Κατόλικα έρχεται από ισοπαλία 3-3 εντός έδρας με αντίπαλο την Μάντα.

Η Λίβερπουλ από την άλλη έρχεται από ισοπαλία στο ντέρμπι με την Πενιαρόλ εντός έδρας 1-1. Στόχος των δύο ομάδων η συνέχεια στο Copa Libertadores, επιδιώκουν να φτάσουν τουλάχιστον μέχρι τους ομίλους.

Θα παίξουν επιθετικά και περιμένω παιχνίδι με γκολ. Στο 1,75 το over 2.5 θα είναι η επιλογή μου.